Problem z aparatem...

  • 3 Odpowiedzi
  • 1731 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tirol

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc leo
Problem z aparatem...
« dnia: Marzec 12, 2013, 21:47:25 »
Witam
Dopiero co niedawno miałem problem z "syndromem czerwonej słuchawki", teraz przyszedł czas na co innego. Otóż gdy chciałem włączyć aparat, pojawił się czarny ekran oraz błąd: unable to initialize camera. Failed to set up the camera device.  Gdy zrobiłem hardreset, po kliknięciu ikonki aparatu nie było już żadnej reakcji, jakby ta funkcja już nie istniała w telefonie, po czym wykonałem kolejny hardreset i znowu pojawia się ta informacja...
Więc pytanie czy to już koniec z robieniem zdjęć w mojej hd dwójce? :[ Czy może jest jakiś ratunek?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 11:04:55 wysłana przez tirol »

Odp: Problem z aparatem...
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2013, 00:53:24 »
mam całą taśmę z działającym aparatem i totalnie nie jest mi do niczego potrzebna. Wyślę Ci za darmo jak chcesz to sobie pokombinujesz bo może taśma padła albo wyjmiesz aparat. instrukcję znajdziesz na YT jak rozbierać HD 2.
Napisz na PW lub na GG 7655114

*

Offline tirol

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc leo
Odp: Problem z aparatem...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2013, 21:29:46 »
Czyli prawdopodobnie padł mi aparat? Czy są jeszcze jakieś możliwe wyjaśnienia?

Odp: Problem z aparatem...
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2013, 12:54:02 »
Jeżeli korzystałeś z aparatu tak często jak sam nie wiem jak to opisać to możliwe że padł, chodź wg mnie aparaty nie padają od tak sobie. Stawiam na soft. gdzieś coś się sypnęło. HR powinien problem rozwiązać jeżeli jednak tego nie zdziałał to stawiam na całkowite czyszczenie telefonu i nowe oprogramowanie. Jeżeli to by się jednak nie udało to wtedy hardware. zmieniamy taśmę i jedziemy. Jeżeli często bawiłeś się w rozkręcanie telefonu to może poluzował się "trzymacz" ("łącznik") taśmy który jest umocowany na płycie głównej i gdzieś nie stykają przewody. aparat znajduje się na tej samej taśmie co przyciski VOL + - więc jeżeli one działają poprawnie to bym wykluczył że to coś z tym łącznikiem. Ale od czegoś trzeba zacząć. Ja bym od softu zaczął, potem sprawdzenie jak osadzona jest taśma do płyty głównej i bym aparat poruszał, kończąc na wymianie taśmy.