Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks

  • 470 Odpowiedzi
  • 235135 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #390 dnia: Wrzesień 30, 2010, 09:53:00 »
A ja nie mogę przekopiować pliku bubblebreaker.exe do menu start. Zmieniam we właściwościach pliku aby nie był systemowy ani ukryty (opcja że jest plik romu nie da się zmienić) i za każdym razem przy próbie przekopiowania pojawia się komunikat, że tego pliku nie mogę skopiować i znowu właściowości pliku ustawiane są na Systemowy i Ukryty. Może ktoś udostępnić ten plik? Rom oryginalny z ery.

*

Offline Elninjo

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stronka
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #391 dnia: Wrzesień 30, 2010, 10:31:21 »
Utwórz jego skrót i dopiero skrót przenieś... powinno zadziałać...
Samsung Galaxy S21
Testy ROMów z XDA

*

Offline KorreS

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG GT-N7100 (Note2)
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #392 dnia: Wrzesień 30, 2010, 10:34:31 »
Utwórz jego skrót i dopiero skrót przenieś... powinno zadziałać...

A nie wystarczy opcja EDYCJA=>KOPIUJ, potem miejsce docelowe i EDYCJA=> WKLEJ SKRÓT?

A w ogóle po co kopiować cały plik systemowy?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2010, 10:43:22 wysłana przez KorreS »
v. 4.1.2

*

Offline Elninjo

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stronka
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #393 dnia: Wrzesień 30, 2010, 10:41:45 »
No napisałeś to samo...
Ja używam Resco Explorera i u mnie jest menu/wyślij/skrót w menu start...
A w związku z tym, że nie wiem jakim programem się posługuje kolega podałem sposób "na piechotę" w każdym explorerze... Poza tym ma przenieść skrót do programu a to nie to samo co cały plik...
Samsung Galaxy S21
Testy ROMów z XDA

Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #394 dnia: Wrzesień 30, 2010, 12:15:54 »
Zadziałało dopiero ze skrótem. Też używam Resco ale w żaden sposób nie chce się skopiować ten plik i wkleić w inne miejsce.

*

Offline station55

  • **
  • 164
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XL, iPod Touch 4G, Mot Xoom, iPad 3
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #395 dnia: Październik 02, 2010, 11:19:56 »
link do aplikacji zwiększającej ilość skrótów z 9 do 16 nie działa :( tzn działa, ale na xda nie ma już linków, czy ktoś mógłby zapodać linka do tej poprawki? z góry dziękuję.
SPV M3000 > HTC TyTn II > HTC touch HD > HTC HD2 > HTC Desire HD > HTC Sensation XL

*

Offline Pawbrotm

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TF101, Galaxy Nexus i9250, Iconia W500, XDA Zest
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #396 dnia: Październik 03, 2010, 12:03:07 »
Lepiej zainstaluj Cookie Home Tab. Będziesz mieć to samo, a nawet więcej.
Toshiba G500 > Toshiba G810 > HTC Touch Diamond 2 + Toshiba G900 + HTC Dream > HTC HD2 > HTC Desire HD + Nokia N900 > HTC Sensation > HTC EVO 3D > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy Nexus -> Nexus 5 32GB

*

Offline Polikon

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800//HTC HD2+Lobuz1 NewStyle1.2+SDHC16GB
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #397 dnia: Październik 04, 2010, 22:15:35 »
A jeśli chodzi o aparacik foto w Leonku, to skoro ma matrycę 5M to, dlaczego fotki ważą mniej niż z aparatu z matrycą 3,2M ??? (...) To, że tam jest ( albo i nie ma, bo kamerki internetowe też robią fotki o rozdzielczości 5M a matrycę mają 1,3M ) matryca 5M wcale nie znaczy, że fotki będą ostre jak żyletki, bo w systemie jest zainstalowany taki kodek, jaki jest i nic nie jest w stanie polepszyć, jakości fotek jak tylko wymiana pliku odpowiedzialnego za kompresje wykonywanych fotek.
Zapomniałeś jeszcze o takim drobnym szczególe jak optyka danego aparatu i jej wpływ na jakość fotek.  :mrgreen:
A co ma piernik do wiatraka.
Przecież optyka w żaden sposób nie wpływa na to ile waży wykonana fotka. I nie pomoże żaden super obiektyw jak będzie stosowana tak silna kompresja pliku wynikowego.
No chyba, że optyka rzuca obraz tylko na część matrycy i faktycznie jest wykorzystywana tylko część matrycy. I jaszcze ciekawostka, w rejestrze są wpisy odnośnie aparatu o nazwach 1M, 3M, 5M i 8M i teraz nasuwa się pytanie, jaką mamy faktycznie matrycę 5M czy 8M a może tylko 3M a 5M jest tylko emulowane. I jeszcze ta plama na środku ekspozycji, przypuszczam, że to właśnie wina obiektywu, jeśli dobrze się przyjrzeć to właśnie na tej plamie jest obraz o mniejszej ostrości. Jak ktoś nie wieży to niech zrobi sobie kila fotek kostki drogowej (często jest na parkingach) i dokładnie sobie obejrzy zrobione fotki. Na zewnętrznych częściach fotki, kostka będzie w miarę ostra a w środkowej części będzie rozmyta.
A o obiektywach z przyzwoitą rozdzielczością czy jasnością to w takich urządzeniach na razie możemy zapomnieć.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2010, 22:22:07 wysłana przez Polikon »
X800.WM6.1.Panot.ver.1.90_PP6_ENG//Acer n311//HTC HD2+Lobuz1 New Style 1.2+SDHC 16GB

*

Offline KorreS

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG GT-N7100 (Note2)
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #398 dnia: Październik 04, 2010, 22:38:33 »
A co ma piernik do wiatraka.
Przecież optyka w żaden sposób nie wpływa na to ile waży wykonana fotka. I nie pomoże żaden super obiektyw jak będzie stosowana tak silna kompresja pliku wynikowego. A o obiektywach z przyzwoitą rozdzielczością czy jasnością to w takich urządzeniach na razie możemy zapomnieć.
Żartujesz, prawda? Powiedz że żartujesz...  :ohreally:
Przy rozwodzeniu się nad jakością zdjęcia nie można traktować tylko o jednym elemencie tego układu zapominając o innym.
Wielkość (i jakość) matrycy, kompresja i optyka decydują kompleksowo o jakości zdjęcia. Przy czym wielkość matrycy decyduje o wielkości zdjęcia, jego ciężarze i jakości rozumianej jako liczbę punktów. Ale to optyka w dużej mierze decyduje o tym jak aparat "rysuje".
Wsadź sobie do średniego pułapu lustrzanki (np. Canon 400, 450) średni (np. kitowy) obiektyw strzel fotę a potem dla porównania do tego samego aparatu załóż obiektyw z wyższej półki.
Zobaczysz jaki wpływ ma optyka.
A jakość aparatu jest o niebo lepsza choćby w znacznie starszych telefonach np. Nokii  - chyba N95 (nie znam się na Nokiach)  stosują tam właśnie optykę Carl Zeiss.
Kilka lat temu Samsung zaprezentował prototyp telefonu z aparatem z matrycą 10Mpix i 10x zoomem optycznym  :O :O~
Niezły wypas jak z płaskiego telefonu wysuwał się 3-sekcyjny obiektyw  :mrgreen:
Trzeba jednak pamiętać że aparat w telefonie to tylko dodatek a nie profesjonalne urządzenie.

Kilka lat temu miałem pierwszą cyfrówkę - Agfa (modelu nie pomnę). Prądożerne budle zasilane 4 paluchami, z matrycą jedynie 1.3Mpix i z 2" ekranem. Optyka wyglądała jak ta w naszych HTC ale foty z tego aparatu wychodziły takie że sam byłem w szoku.
Kilka z nich nawet wydrukowałem na A4 ku pamięci bo nie wierzyłem że taka "idioten-camera" potrafi tak rysować.
v. 4.1.2

*

Offline Polikon

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800//HTC HD2+Lobuz1 NewStyle1.2+SDHC16GB
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #399 dnia: Październik 05, 2010, 15:04:09 »
A niby, czemu mam żartować?
Powiedz jak optyka wpływa na to ile waży fotka.
Czytałeś o czy pisałem. Dlaczego przy matrycy 5M fotki ważą poniżej 1MB gdzie w normalnym aparacie z matrycą 3.2M fotki ważą około 1.5MB.
Kiedyś Sony wypuścił kamerę z potrują matrycą z porządnym obiektywem i z zapisem skompresowanym do formatu DVD. I właśnie ta kompresja do formatu DVD psuła cały obraz, recenzje w necie odnośnie jakości zapisywanego obrazu tej kamery były wszystkie takie same „Dno”. Spróbuj skompresować obraz HD dwu lub trzykrotnie i zobaczysz czy obraz jest taki sam jak oryginał. I właśnie o tej kompresji piszę, dlaczego we wszystkich telefonach stosują tak wysoką kompresje zdjęć. Kiedyś w SonyEricson  chyba 850 był sposób, aby uniknąć tej kompresji i fotki wychodziły o sto razy lepszej, jakości.
X800.WM6.1.Panot.ver.1.90_PP6_ENG//Acer n311//HTC HD2+Lobuz1 New Style 1.2+SDHC 16GB

*

Offline KorreS

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG GT-N7100 (Note2)
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #400 dnia: Październik 05, 2010, 17:15:47 »
Kompresja do raz (wiadomo im bardziej agresywna tym więcej elementów usuwana jest bezpowrotnie - właśnie dlatego np. z WAVa skompresowanego do MP3 i "rozkompresowanego" z powrotem do macierzystego rozszerzenia nie uzyska się pierwotnej jakości; dotyczy to także obrazu, nieważne czy ruchomego czy nie). Rozdzelczość interpolowana to dwa. Jakość matrycy (zdolność do wiarygodnego oddawania obrazu przekazanego przez optykę) to trzy.
Nie jestem specem w tej dziedzinie ale faktycznie 850tka miała naprawdę super jakość zdjęć :ok:
Kompresje stosuje się z kilku powodów:
1. to miejsce jakie zajmują (ważą) foty,
2. to szybkość zapisu (zdolność telefonów/smartfonów do przetwarzania dużej ilości danych)
3. to to, że aparat ma być tylko dodatkiem do telefonu (jedną z wielu funkcji działającą poprawnie a nie wybitnie) a nie profesjonalnym narzędziem do robienia zdjęć (do tego są dedykowane urządzenia)
Taki telefon "do wszystkiego" automatycznie musi podlegać pewnym ograniczeniom. Nie bez kozery mówi się że: "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego".
Dedykowany sprzęt posiada jedną funkcję którą spełnia (a w każdym razie powinien spełniać) doskonale.
Taki "kombajn" daje pewne szersze możliwości ale z założenia będzie to sprzęt bardziej przeciętny we wszystkich tych funkcjach.

[mod]Proszę się trzymac tematu i nie offtopować, bo polecą warny.[/mod]
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 20:45:21 wysłana przez vonski »
v. 4.1.2

*

Offline Polikon

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800//HTC HD2+Lobuz1 NewStyle1.2+SDHC16GB
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #401 dnia: Październik 05, 2010, 18:14:02 »
No i powoli zaczynasz się zemną zgadzać.
Ale dalej ja nie mogę się z tobą zgodzić w 100%
1.   Teraz telefony obsługują tak pojemne karty pamięci, że nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby była opcja wyboru sposobu kompresji.
2.   Czym wyższa kompresja tym większe wykorzystanie procesora, co objawia się długim oczekiwaniem po zrobieniu fotki aż będzie można zrobić następną fotkę. Właśnie w SE850 można było uzyskać fotki o przyzwoitej jakości jak zaraz po zrobieniu fotki anulowało się zapis zrobionego zdjęcia. Zdjęcie i tak było zapisane. Czyli jakaś paranoja? Najpierw bardzo szybko zdjęcie było zapisywane a następnie kompresowane a następnie kasowane te o znikomej kompresji. I gdzie tu dbałość o wykorzystanie procesora, nie mówiąc o znanym problemie z kościami pamięci i sposobie zapisu plików na nich. Spróbuj zapisać na karcie pamięci kilkadziesiąt albo kilka tysięcy malutkich plików i zobaczysz jak spadnie wydajność takiej karty i nie pomoże skasowanie tych plików, trzeba sformatować kartę, aby uzyskała pełną wydajność.
3.   I tu się zemną w końcu zgodziłeś, to jest dogadywanie się wielkich korporacji a nie dbałość o potencjalnego nabywcy. Ty masz to kupić, za rok wywalić i kupić następny.
Myślę, że wyczerpaliśmy temat.

[mod]Proszę się trzymac tematu i nie offtopować, bo polecą warny.[/mod]
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 20:45:32 wysłana przez vonski »
X800.WM6.1.Panot.ver.1.90_PP6_ENG//Acer n311//HTC HD2+Lobuz1 New Style 1.2+SDHC 16GB

*

Offline Elninjo

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stronka
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #402 dnia: Październik 05, 2010, 19:06:57 »
Panowie Wasza dyskusja odbiega już dosyć poważnie od tematu postu... pogadajcie sobie na PW a tu proszę o posty na temat...
Samsung Galaxy S21
Testy ROMów z XDA

*

Offline Polikon

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800//HTC HD2+Lobuz1 NewStyle1.2+SDHC16GB
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #403 dnia: Październik 06, 2010, 08:08:07 »
WaldekGo
W punkcie 17 napisałeś, „Domyslny rozmiar zdjęć panoramicznych to 1 megapiksel. Ta zmiana w rejestrze ustawia rozmiar na około 7 megapikseli:”
Bzdura, jakich mało.
Po zastosowaniu tej zmiany zdjęcia mają taką samą rozdzielczość, jaką miały a jedyny efekt tej zmiany to leciutko ostrzejsze fotki, ale kosztem o wiele większego ziarna fotek wykonywanych przy słabym oświetleniu.
X800.WM6.1.Panot.ver.1.90_PP6_ENG//Acer n311//HTC HD2+Lobuz1 New Style 1.2+SDHC 16GB

*

Offline rafgam

  • 43
  • Sprzęt: Xperia Z;   aAM EU
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #404 dnia: Październik 12, 2010, 23:47:28 »
Mam pytanie - czy i jak zmienić wartości czasu przesunięcia (odroczenia) wyświetlającego się przypomnienia - jest tylko "odłóż na 5..10..15min 1godz i 1 dzień" ?
Pozdrawiam
rafgam

Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #405 dnia: Październik 23, 2010, 12:00:17 »
Czy w leosiu działa wifi n, czy to urban legend?
Czy może czegoś nie aktywowałem?
Mam zaznaczone w ustawieniach BsB Tweaks opcję "n", ale leo nie może się połączyć z routerem, który działa tylko w pasmie n i łączy z drugim AP, który nadaje w g.


*

Offline Elninjo

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stronka
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #406 dnia: Październik 23, 2010, 13:07:23 »
Cytat z Bysia: "BsB Tweaks - ten program był pisany dla leo 1.48 wiec dziwie się wam ze go instalujecie ... większość funkcji nie będzie działać , albo będzie działać źle"...
Nowe ROMy nie mają nic wspólnego z 1.48 więc polecam ostrożność...

Sprawdź, którą masz wersję i zobacz czy to nie jest wina driverów w ROMie...
Samsung Galaxy S21
Testy ROMów z XDA

Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #407 dnia: Październik 23, 2010, 18:14:31 »
Cytat z Bysia: "BsB Tweaks - ten program był pisany dla leo 1.48 wiec dziwie się wam ze go instalujecie ... większość funkcji nie będzie działać , albo będzie działać źle"...
Nowe ROMy nie mają nic wspólnego z 1.48 więc polecam ostrożność...

Sprawdź, którą masz wersję i zobacz czy to nie jest wina driverów w ROMie...

to odpowiedź w temacie wifi n ?


*

Offline Elninjo

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stronka
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #408 dnia: Październik 24, 2010, 11:13:51 »
Tak to jest odpowiedź w WiFi N...
Nie pamiętam dokładnie ale chyba jest tam możliwość włączenia tej opcji... nie zmienia to faktu, że może nie działać z uwagi na to co cytowałem...
Samsung Galaxy S21
Testy ROMów z XDA

Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #409 dnia: Listopad 15, 2010, 21:44:01 »
Witam,
Apropos sztuczek....  Czy ktoś wie jak znaleźć katalog windows i całą jego zawartość po wgraniu najnowszego romu 3.14??? Z poprzednim romem nie miałem problemu. Faktem jest, że w tzw. międzyczasie zmieniłem PC a z nim system z XP 32bit na 7 64bit, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia. Będę wdzięczny za info, pozdrawiam

Połączone: Listopad 15, 2010, 21:59:15
Oczywiście chodzi mi o odnalezienie katalogu windows z HD2 na PC. W HD2 znalazłem bez problemu. Ustawienie pokaż ukryte pliki i foldery nie pomoga
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 21:59:15 wysłana przez alex7001 »

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #410 dnia: Listopad 22, 2010, 10:59:54 »
To teraz ja, nie znalazłem osobnego wątku z edycją rejestru tylko ten, który ma w tytule BSB Tweak, ale cóż. Tego czym chcę się z Wami podzielić chyba jeszcze nie było.
Hmmm powiem szczerze, że szukałem tego myku od dłuższego czasu. Czy Was też wkurzają kretyńskie nazwy robionych zdjęć typu IMAGXXXX.jpg, po których niczego się nie można było dowiedzieć tylko trzeba sprawdzać we właściwościach pliku ??? - mnie bardzo ...
... do dzisiaj już wiem jak zrobić, żeby nasze PDA (przynajmniej HTC) zapisywały zdjęcia nazywając je do wyboru:
- IMAGXXXX.jpg (Domyślne)
- DATAIMAGXXXX.jpg (Data)
- DATAGODZINAIMAGXXXX.jpg (Data i godzina)
Żeby to osiągnąć musimy zedytować tylko jeden wpis w regu:
HKLM\software\HTC\camera\general\EnableDCIM obecna wartość to "1" a zmieniamy na "0" i robimy SR. Kiedy nasze urządzenie wstanie po uruchomieniu aparatu, wchodzimy w ustawienia>zaawansowane (w Leo to jest 4 karta, a w niej pierwsza pozycja od góry) uaktywnia nam się opcja wyboru pod nazwą: Typ przedrostka (która dotychczas była, ale bez możliwości edycji). Wybieramy intresujący nas format jw. Domyślne, Data lub Data i godzina. Od teraz wszystkie nasze fotki będą nosiły nazwę jak na drugim moim screenie.
Enjoy

*

Offline Obiwan666

  • ***
  • 350
  • Sprzęt: Corby II :), SGS2
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #411 dnia: Listopad 22, 2010, 12:04:42 »
@Budniu

Thenx za tip, a działa Ci podgląd zdjęć w HTC Albums po zmianie w rejestrze i ustawien przedrostka w aparacie ?.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2010, 12:07:20 wysłana przez Obiwan666 »

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #412 dnia: Listopad 22, 2010, 12:26:26 »
Jak najbardziej działa tylko po zmianie regu trzeba jednorazowo sobie wejść w Albumy i wybrać/wskazać album domyślny czy tam ulubiony to wszystko.

*

Offline paolowawa

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S3 + HTC HD2 ICS 4.1
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #413 dnia: Listopad 30, 2010, 11:57:33 »
Witam wszystkich. Mam pytanie czy jest możliwość zmiany miejsca zapisu zdjęć i filmów.
Standartowo u mnie zapisuje w storage card\dcim\ a chciałbym aby filmy i zdjęcia były zapisane w storage card\moje foto albo moje zdjęcia. Macie jakieś pomysły jak to zrobić?
drugie moje pytanie dotyczy tego jak nadać zdjęciom swoje nazwy. znalazłem cab który zmienia dcim na format daty ale poszukuje czegoś aby można było zmienić na swoją nazwę (np. Foto001, Foto 002 itd). Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc. Jeśli komuś to pomoże to mam 5.2.21869, manila 2.5.19211619.0, rom 1.66.479.2 WWE, Radio 2.07.51.22_2
Samsung Galaxy S3 I9300XXLFB (niedługo custom) ++ HTC HD2 ICS 4.1 AOKP JELLYBEAN Alpha

Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #414 dnia: Listopad 30, 2010, 14:22:03 »
dla Leo ponizsze wartosci sa standardowe:
MainCamCaptSize = 64 (a nie 40)
MainCamSupportCaptSize = 80 (a nie 50)


« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2010, 14:39:11 wysłana przez piotrekolo »

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #415 dnia: Grudzień 12, 2010, 08:38:25 »
Kolego "Buduniu"
Fajna rzecz taki opis zdjęcia ale ten Twój wpis "jednorazowo sobie wejść w Albumy i wybrać/wskazać album domyślny czy tam ulubiony to wszystko." u mnie nie działa. W podglądzie Albumy zawsze wyskakują zdjęcia fabrycznie zainstalowane.

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #416 dnia: Grudzień 12, 2010, 10:12:03 »
Nie wiem jak to się dzieje, u mnie wskazuje album domyślny, który wybrałem. Pamietam, że raz tak mi sie zrobiło jak Tobie tzn., że nie mogłem zmienić albumu domyślnego, ale to było związane z instalką jakiegoś softu, że nawet deinstalacja nie pomagała. Z tego co pamiętam to u mnie chyba takie zachowanie miało miejsce kiedy wrzuciłem CHT 2.0, który IMO wogóle jest dziwny i grubo nie dopracowany jeszcze. (14 ekranów głównych, brak przełącznika do wyłączania przeskakującej w homescreen godziny, ukrywanie slidera i pokazywanie czegoś dziwnego w zamian, itp.).

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #417 dnia: Grudzień 12, 2010, 10:36:00 »
Mam Rom 3.14 i  żadnych innych kombinacji bo się na tym nie znam. Dzisiaj była powtórka i po wejściu w Albumy na ułamek sekundy pojawiły się wszystkie zdjęcia i natychmiast powrót do fabrycznych zdjęć. Nie wrzucałem "CHT 2.0" bo nawet nie wiem co to jest. Jak byś coś wykombinował to daj znać. Dziękuję i pozdrawiam.

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #418 dnia: Grudzień 12, 2010, 11:24:36 »
Jak byś coś wykombinował to daj znać. Dziękuję i pozdrawiam.
Pomysły są takie:
Zgodnie z opisem na XDA DEV
1. Po uruchomieniu tego tweaka musisz na karcie pamięci utworzyć następując foldery w takich lokalizacjach:
- My documents\Moje obrazy (My pictures)
- My documents\Moje wideo (My video)
BTW musisz poćwiczyć z nazwami polskimi i angielskimi.
2. Kiedy ww. foldery juz będą, musisz wejść w ustawienia aparatu ustawić prefiks nazwy, który Cię interesuje i zaznaczyć jako magazyn zdjęć Storage card.
Poza tym możesz spróbować:
1. Sprawdzić gdzie zapisuje Ci zrobione zdjęcie,
2. Po uruchomieniu tweaka ustawić prefiks jaki chcesz i powtórnie zmienić tweaka na oryginalny (ustawienie prefiksu powinno zostać Twoje, tylko uniemożliwi się zmiana z poziomu ustawień)

*

Offline witek1953

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #419 dnia: Grudzień 12, 2010, 12:19:05 »
Tak zrobiłem. Niestety nie zapamiętuje tych ustawień. Popróbuję w innym czasie.Dziękuję i proszę się nie przejmować.