Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks

  • 470 Odpowiedzi
  • 235120 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Piter73-12

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC LEO,Samsung GALAXY S I 9000
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #360 dnia: Sierpień 10, 2010, 16:00:49 »
A co tu więcej pisać- oryginalny rom 1.66 bez grzebania w rejestrze też mi się wyświetlał komunikat ten sam co u Ciebie,a więc chyba to nie była wina modyfikacji wpisu w rejestrze.Skoro nie rozumiesz mojej wypowiedzi,to trudno,prościej chyba napisać się nie da.

*

Offline andy5000

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond, Touch HD, HD2 Leo, HTC One S, HTC One
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #361 dnia: Sierpień 10, 2010, 20:06:37 »
A co tu więcej pisać- oryginalny rom 1.66 bez grzebania w rejestrze też mi się wyświetlał komunikat ten sam co u Ciebie,a więc chyba to nie była wina modyfikacji wpisu w rejestrze.Skoro nie rozumiesz mojej wypowiedzi,to trudno,prościej chyba napisać się nie da.
Tylko dziwnym trafem, problemy zaczęły się po "grzebaniu" w rejestrze. Ani wcześniej ani po hard resecie niegdy się to więcej nie zdarzyło.

Niezależnie od tego konkretnego przypadku, celem mojego postu było zwrócenie uwagi "napalonym" na poprawianie producenta zapaleńcom, którzy bezkrytycznie wierzą w różne sztuczki, co oczywiście nie oznacza, iż niektóre tweaki są naprawdę przydatne i w 100% "kompatybilne". Mówiąc inaczej: był to apel o ostrożność i rozwagę aby nie narobić sobie więcej szkód niż pożytku.

*

Offline tom993

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #362 dnia: Sierpień 10, 2010, 20:50:45 »
Tez mam stockowy Rom 1.66 i doswiadczenie z tweakami takie jak andy5000. Wszytko z aparatem dzialalo poki nie zaczalem mieszac. Wiec Piter73-12 nie rzucaj sie jak opentany ze tak miales bo moze to Ty byles ten jedeny ktoremu pojawial sie blad na stocku a nie odwrotnie. HR rozwiazal problem. Jedne dzialaja, inne nie i nie ma sie co podniecac jak stonka na kartoflisku.

*

Offline Piter73-12

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC LEO,Samsung GALAXY S I 9000
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #363 dnia: Sierpień 10, 2010, 21:33:53 »
Może i byłem ten jeden,bo stockowy rom miałem aż dwa tygodnie,do tej pory przerobiłem ok.50 gotowanych jedne lepsze drugie gorsze.Wpisami w rejestrze się nie bawie a przynajmniej takie jak poprawa jakości zdjęć(cuda się nie zdarzają) i wcale kolego tom993 się nie podniecam.Ale jak jesteś zwolennikiem stock rom to się nim baw ja zarówno w Leosiu jak i w Desire mam romy gotowane(testuje bo lubie) i nie pytam się na forum o byle pierdołe,tylko w miarę możliwości sam dochodzę do wszystkiego,uważam że na Pda jest wielu specjalistów którzy mogą pomóc,wystarczy tylko czytać i nie wrzucać wszystkiego co się da do LEO.Ja w romie i stockowym i gotowanym mam kilka, uważam niezbędnych programów narzędziowych,automapę i to wszystko,do aparatu w żadnym fonie nie przywiązywałem wagi,bo od tego mam lustrzankę.Kolega andy5000 wyjaśnił na co chciał zwrócić uwagę i teraz przyznaje mu racje,ja raptem korzystam z 4-5 wpisów w rejestrze(tylko w gotowanych romach) typu przywrócenie systemowego ekranu kalibracji.Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2010, 21:50:54 wysłana przez Piter73-12 »

*

Offline 13bob

  • 26
Zwiększenie ilości skrótów z 9 do 16
« Odpowiedź #364 dnia: Sierpień 18, 2010, 12:02:25 »
Witam
Wiem ze w wątku mnóstwo użytecznych sztuczek było to poruszane ale link do caba nie działa i nie mogę znaleźć. Może ktoś poda link lub podeśle caba
Pozdrawiam
Bogdan

*

Offline azizi

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Sensation + Nexus One <- ICS
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #365 dnia: Sierpień 19, 2010, 09:04:13 »
Cytuj
22. Zwiększenie ilości skrótów z 9 do 16
Bardzo dobra poprawka. Po zainstalowaniu tego pliku: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=246369&d=1258154685 zmieni siatkę skrótów z 3x3 na 4x4. Plik nalezy zainstalować i zresetować urządzenie

Link do tej modyfikacji nie działa, może ktoś podać nowy bądź też jej nazwę?

*

Offline Elninjo

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stronka
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21
Testy ROMów z XDA

*

Offline jarekklebczyk

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC SENSATION ROM 1.45
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #367 dnia: Sierpień 21, 2010, 17:12:58 »
Witam próbował ktoś ostatnio dodawać polskie miasta do pogody? pozmieniała się stronka AccuWeather i nie mogę uzyskać kodu dla Nowego Sącza.

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #368 dnia: Sierpień 21, 2010, 18:31:17 »
proszę kolego, nic się nie zmieniło w kodach
EUR/PL/PL006/NOWY SACZ (zamiast "/" oczywiście pionowa kreska)
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline goldiesr

  • 36
  • Sprzęt: Galaxy S + Desire Z
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #369 dnia: Sierpień 22, 2010, 11:21:54 »
proszę kolego, nic się nie zmieniło w kodach
...
w kodach nic się może nie zmieniło, tylko na accu nie wyświetla się kod miejscowości w adresie. czy jest inna możliwość uzyskania kodów?

*

Offline gbetiuk

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD, HTC HD2, Omnia II, Nokia 5800
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #370 dnia: Sierpień 23, 2010, 16:51:00 »
Ktoś pomoże jaki kod chodzi o numer jest dla CHEŁM woj. lubelskie

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #371 dnia: Sierpień 23, 2010, 17:53:41 »
EUR|PL|PL004|CHELM

*

Offline ql4w0j7

  • *
  • 78
  • Sprzęt: Galaxy S I9000
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #372 dnia: Sierpień 26, 2010, 11:17:18 »
Cytuj
17. Zwiększenie rozdzielczości zdjęć panoramicznych.
Domyslny rozmiar zdjęć panoramicznych to 1 megapiksel. Ta zmiana w rejestrze ustawia rozmiar na około 7 megapikseli:
HKLM/Software/HTC/Camera/P3  zmienić MainCamCaptSize na 1024 oraz MainCamSupportCaptSize na 1744. Zmiany zadziałają po softresecie
Zawiesza telefon jak sie wchodzi w panorama

*

Offline tattoo-hh

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #373 dnia: Sierpień 27, 2010, 22:18:36 »
A może ktoś wie gdzie w rejestrze podkręcić glośność słuchawki podczas rozmowy ?Próbowałem już wszystkiego i nici  :P Będąc na ulicy nic kompletnie nie słyszę , a dla porównania w Diamondzie to głośniczek aż pierdzi-tak daje  :ok:
[DAF] BOYPPC SHIFTPDA GINGER 2.3.3 V7

*

Offline K3m0T1989

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 + Samsung I8510
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #374 dnia: Sierpień 28, 2010, 10:54:11 »
co Ty opowiadasz:D przeciez idealnie glosno slychac nawet jak jest bardzo glosno. Wlasnie inni pamietam pisali ze chca przyciszyc troche Leona, a nie ze za cicho jest. Moze zmien Radio bo przeciez jest bardzo glosno:D z glosnika jest tak ze mozna rozmawiac prawie jak przez glosnomowiacy :)
Motorola T192 -> Motorola V50 -> Sony J70 -> Siemens SL45 -> Nokia 7650 -> Nokia 3410 -> Siemens ST55 -> Nokia 6600 -> SE P910i -> Nokia N95 -> Samsung I8510 + HTC HD2

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #375 dnia: Sierpień 28, 2010, 11:58:27 »
co Ty opowiadasz:D przeciez idealnie glosno slychac nawet jak jest bardzo glosno. Wlasnie inni pamietam pisali ze chca przyciszyc troche Leona, a nie ze za cicho jest. Moze zmien Radio bo przeciez jest bardzo glosno:D z glosnika jest tak ze mozna rozmawiac prawie jak przez glosnomowiacy :)

a masz ten sam rom co kolega z podpisu czy tylko opisujesz to co przeczytałeś? jest cicho na tych nowych driverach
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline tattoo-hh

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #376 dnia: Sierpień 28, 2010, 18:40:18 »
Dokładnie cicho i basta  :ok: I nie mam zamiaru caly czas się bujać z BT w uchu ,a ludziska patrzą jak na czubka ,który sam do siebie gada :D Może ktoś już poradził sobie z tym problemem ?Bardzo proszę o pomoc  :( Z góry mówię,że Advanced_Configuration_Tool_v3.3_PL , ani też HD2Tweak 1.0.1_Polish  nic nie wnoszą do mojego problemu-nadal cichutko
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 18:42:16 wysłana przez tattoo-hh »
[DAF] BOYPPC SHIFTPDA GINGER 2.3.3 V7

*

Offline sorina

  • 20
  • Sprzęt: HTC HD2,Leo Storm v.1.2.9
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #377 dnia: Sierpień 28, 2010, 21:25:05 »
proszę kolego, nic się nie zmieniło w kodach
...
w kodach nic się może nie zmieniło, tylko na accu nie wyświetla się kod miejscowości w adresie. czy jest inna możliwość uzyskania kodów?
Zgadza się, zmieniło się coś na stronce, czy może ktoś wie jak znaleźć kod dla miasta Dorsten w Niemczech?

*

Offline Unthinkable

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #378 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:56:05 »
Spróbuj przez tą stronkę: http://weather.joeearl.co.uk

Kod znajdziesz w XML oddzielony średnikami ";" w trzeba je zastąpić "|" i powinno być OK. W moim przypadku działa bez pudła. 

HTC HD2 Leo
Romy:
Polski - BlackSideDown
Angielski - Cookie Energy

*

Offline goldiesr

  • 36
  • Sprzęt: Galaxy S + Desire Z
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #379 dnia: Sierpień 29, 2010, 21:14:59 »
już znalazłem rozwiązanie do kodów dla pogody accuweather
http://www.accuweather.com/rss-center.asp

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #380 dnia: Sierpień 30, 2010, 15:36:58 »
Dokładnie cicho i basta  :ok: I nie mam zamiaru caly czas się bujać z BT w uchu ,a ludziska patrzą jak na czubka ,który sam do siebie gada :D Może ktoś już poradził sobie z tym problemem ?Bardzo proszę o pomoc  :( Z góry mówię,że Advanced_Configuration_Tool_v3.3_PL , ani też HD2Tweak 1.0.1_Polish  nic nie wnoszą do mojego problemu-nadal cichutko

przejdź na wersję Z hypnosis, jeszcze nie testowałem najnowszej ale ta oznaczona v6.0.0 jest super, stabilna i głośna
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline tattoo-hh

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #381 dnia: Sierpień 31, 2010, 01:54:24 »
dokladnie tak zrobię , bo z tego co pamiętam , gdy ją kiedyś testowałem to wszystko bylo ok
[DAF] BOYPPC SHIFTPDA GINGER 2.3.3 V7

*

Offline Elninjo

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stronka
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #382 dnia: Wrzesień 13, 2010, 10:22:34 »
Cytat z Bysia: "BsB Tweaks - ten program był pisany dla leo 1.48 wiec dziwie się wam ze go instalujecie ... większość funkcji nie będzie działać , albo będzie działać źle"...
Nowe ROMy nie mają nic wspólnego z 1.48 więc polecam ostrożność... Mi ten program więcej namieszał niż pomógł...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2010, 07:51:37 wysłana przez Elninjo »
Samsung Galaxy S21
Testy ROMów z XDA

Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #383 dnia: Wrzesień 15, 2010, 23:59:08 »
17. Zwiększenie rozdzielczości zdjęć panoramicznych.
Domyslny rozmiar zdjęć panoramicznych to 1 megapiksel. Ta zmiana w rejestrze ustawia rozmiar na około 7 megapikseli:
HKLM/Software/HTC/Camera/P3  zmienić MainCamCaptSize na 1024 oraz MainCamSupportCaptSize na 1744. Zmiany zadziałają po softresecie

Prosze o informacje jakie sa wartości oryginalnie, zminiłem tak jak w opisie ale niestety zawiesza mi sie telefon gdy zrobie jedno zdjęcia.

Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #384 dnia: Wrzesień 16, 2010, 00:12:13 »
MainCamCaptSize = 40
MainCamSupportCaptSize = 50

*

Offline dudus942

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE XPERIA Neo V, Samsung Galaxy S III
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #385 dnia: Wrzesień 16, 2010, 22:18:38 »
Ma taki sam problem jak elninjo  :(
Jest jakiś sposób aby powrócić do ustawień domyślnych?
Tel: HTC HD2 Leo, SE XPERIA X10 mini Pro, SE XPERIA Neo V, Samsung Galaxy S III
MP3: Sony NWZ-A865
Earphones: NuForce NE-700M, Sony EX0300

*

Offline Elninjo

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stronka
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S21
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #386 dnia: Wrzesień 16, 2010, 22:31:49 »
Niestety pozostaje HR ponieważ nawet odinstalowanie zostawia śmieci...
Samsung Galaxy S21
Testy ROMów z XDA

*

Offline KorreS

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG GT-N7100 (Note2)
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #387 dnia: Wrzesień 26, 2010, 21:30:36 »
Cytat z Bysia: "BsB Tweaks - ten program był pisany dla leo 1.48 wiec dziwie się wam ze go instalujecie ... większość funkcji nie będzie działać , albo będzie działać źle"...
Nowe ROMy nie mają nic wspólnego z 1.48 więc polecam ostrożność... Mi ten program więcej namieszał niż pomógł...
Własnie miałem zainstalować jak przeczytałem te ostrzeżenia.
Z drugiej strony jest tam nadal kilka funkcji które się przydają. Np. ustawianie rotacji appsów czy przycisk WYŚLIJ w SMSach albo aktywowanie fona jak przyjdzie SMS czy inna wiadomość.
No chyba że jest jakaś alternatywa (zwłaszcza jeśli idzie o rotację - nie chciałbym musiać stosować Gyratora...)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 23:49:45 wysłana przez KorreS »
v. 4.1.2

*

Offline Polikon

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800//HTC HD2+Lobuz1 NewStyle1.2+SDHC16GB
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #388 dnia: Wrzesień 28, 2010, 23:54:46 »
Tak nawiasem mówiąc, to twórcy oryginalnych ROM-ów nie są jakimiś nieudacznikami i skoro wpisują daną wartość gdzieś w rejestrze, to widocznie jest tego powód. Gdyby przez prostą zmianę wpisu można by było przekształcić aparacik w telefonie na cyfrową lustrzankę, to inżynierowie z HTC sami by to zrobili - to chyba oczywiste.
Andy5000
Chyba jesteś w wielkim błędzie.
Na przykład mogę ci polecić systemy Microsoftu, jeden system a wersji od liku. Wszystko zależy od kasy.
A jeśli chodzi o aparacik foto w Leonku, to skoro ma matrycę 5M to, dlaczego fotki ważą mniej niż z aparatu z matrycą 3,2M ??? Ano moim zdaniem firmy dogadują się ze sobą i każdy robi swoje i nie wchodzi w paradę drugiemu. Aparaty są do robienia fotek a telefony do dzwonienia. To, że tam jest ( albo i nie ma, bo kamerki internetowe też robią fotki o rozdzielczości 5M a matrycę mają 1,3M ) matryca 5M wcale nie znaczy, że fotki będą ostre jak żyletki, bo w systemie jest zainstalowany taki kodek, jaki jest i nic nie jest w stanie polepszyć, jakości fotek jak tylko wymiana pliku odpowiedzialnego za kompresje wykonywanych fotek. A nie słyszałem, aby ktoś złamał kody do modyfikacji takich plików.
Spróbuj skompresować film z DVD z 4GB do 1GB i spróbuj pokombinować, aby odtwarzacz wyświetlał ci obraz taki sam jakbyś oglądał film z oryginalnej płyty DVD.

I ludzie mogą sobie kombinować a fotki będą wychodziły takie jak chce firma HTC a może i gorsze. Jak do tej pory HTC nie może sobie poradzić z czerwoną plamą na samym środku fotki (i nie pomaga łata od HTC ) a co tu mówić o lepszej jakości zdjęć.
Jeśli ktoś uważa, że nie ma tej plamy, to niech skieruje aparat na białe tło w słabym oświetleniu, najlepiej żarowym ( zwykła żarówka )

I jeszcze pytanie ogólne. Czy ktoś wie jak usunąć zegarek z górnej belki ten po prawej stronie?
Mam gotowany ROM od eIMInStER Black Side Down 2.00 i jest tam zmieniona aplikacja zegarka i nie ma w niej tej pozycji „Więcej” gdzie można było go wyłączyć.
X800.WM6.1.Panot.ver.1.90_PP6_ENG//Acer n311//HTC HD2+Lobuz1 New Style 1.2+SDHC 16GB

*

Offline KorreS

  • **
  • 189
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG GT-N7100 (Note2)
Odp: Mnóstwo użytecznych sztuczek - BsB Tweaks
« Odpowiedź #389 dnia: Wrzesień 29, 2010, 08:42:36 »
A jeśli chodzi o aparacik foto w Leonku, to skoro ma matrycę 5M to, dlaczego fotki ważą mniej niż z aparatu z matrycą 3,2M ??? (...) To, że tam jest ( albo i nie ma, bo kamerki internetowe też robią fotki o rozdzielczości 5M a matrycę mają 1,3M ) matryca 5M wcale nie znaczy, że fotki będą ostre jak żyletki, bo w systemie jest zainstalowany taki kodek, jaki jest i nic nie jest w stanie polepszyć, jakości fotek jak tylko wymiana pliku odpowiedzialnego za kompresje wykonywanych fotek.
Zapomniałeś jeszcze o takim drobnym szczególe jak optyka danego aparatu i jej wpływ na jakość fotek.  :mrgreen:
v. 4.1.2