Kontrast ekranu - czy to nadal kicha ze strony HTC??? Czy może już poprawili?

  • 11 Odpowiedzi
  • 7405 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Witam,
rozglądam się właśnie za jakimś dobrym PDA z WM 6.5 więc HTC Leo całkiem by mi pasował pod warunkiem że właściwości ekranu w zakresie kontrastu wreszcie staną się cywilizowane czyli na poziomie np. wyświetlaczy Nokii czy choćby Asusa.
Ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć informacji odnośnie jakości kontrastu ekranu Leo będę wdzięczny za info w tym zakresie od kogoś kto już to testował bądź jakiś wiarygodny test czytał.

Ponieważ PDA wykorzystuję do nawigacji, nie wyobrażam sobie aby słaby kontrast uniemożliwiał korzystanie z PDA przy pełnym słońcu a to była do tej pory IMHO pięta achillesowa chyba wszystkich urządzeń ze stajni HTC. Więc pytanie czy w Leo zostało to wreszcie poprawione?

*

Offline SeBoLeX

  • ****
  • 646
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia -> HTC Leo -> HTC One X -> SG Note 3
Odp: Kontrast ekranu - czy to nadal kicha ze strony HTC??? Czy może już poprawili?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2009, 12:31:58 »
Jest to chyba pięta achillesowa wszystkich dotykowców, nie tylko HTC.
Device #1: Samsung Galaxy Note 3 ; ROM: WiechoROM v5 DXUENF3 (4.4.2 - KitKat)

Device #2: Kiano Core 10.1 3G [ROOTED]

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: Kontrast ekranu - czy to nadal kicha ze strony HTC??? Czy może już poprawili?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2009, 12:45:41 »
Jest to chyba pięta achillesowa wszystkich dotykowców, nie tylko HTC.
Czyżby?
Nie uważam się za znawcę PDA z ekranem dotykowym bo używam takowego dopiero od 3-ch lat a i to sporadycznie do nawigacji ale jeśli chodzi o mojego Asusa to jakość kontrastu uważam za wystarczającą - nawet w bardzo słoneczny dzień obraz jest wyraźny. O ile wiem w HTC przy pełnym słońcu mało co widać na ekranie, więc zastanawiam się czy multitouch w Leo będzie lepszej jakości.
Z tego co zauważyłem ajfony też sobie całkiem nieźle radzą ze słońcem.

Ale faktycznie, masz rację, jeszcze nie widziałem ekranu dotykowego którego jakość kontrastu zbliżyłaby się do niedotykowych Nokii serii E czy N

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kontrast ekranu - czy to nadal kicha ze strony HTC??? Czy może już poprawili?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2009, 18:03:20 »
Cytuj
Ale faktycznie, masz rację, jeszcze nie widziałem ekranu dotykowego którego jakość kontrastu zbliżyłaby się do niedotykowych Nokii serii E czy N
Jest taki, w dotykowej N8X0 :E
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline robix1999

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • KRK
  • Sprzęt: Kaiser,TG01,LE0, SGS2, SGSIII, SGS4 Exynos Octa
Odp: Kontrast ekranu - czy to nadal kicha ze strony HTC??? Czy może już poprawili?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2009, 11:26:34 »
chyba nie widzieliście TG01 - jakość wyświetlacza jest znakomita - poziom kontrastu aż taki że można używać nawet przy mocnym słońcu - ale to zapewne ma coś wspólnego z Regizą Toshiby
____________________________________________
ROM :   ≈≈≈  Crash ROM 10 ≈≈≈

*

Offline Nedd

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrast ekranu - czy to nadal kicha ze strony HTC??? Czy może już poprawili?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2009, 13:16:06 »
ja założyłem sobie folie antyrefleksyjną brando w touch HD i w pełnym słońcu spokojnie mogę korzystać z navi, ekran jest czytelny.( Jasność ekranu w czasie podłączenia do ładowarki samochodowej jest na max.)
M600i, P1i, Samsung i780, Omnia, HTC Touch HD, HTC HD2, Galaxy Nexus

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kontrast ekranu - czy to nadal kicha ze strony HTC??? Czy może już poprawili?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2009, 13:22:46 »
Cytuj
( Jasność ekranu w czasie podłączenia do ładowarki samochodowej jest na max.)
W dobrym ekranie możesz mieć jasność na minimum, kolorki nie będą zachowane, ale będzie całkowicie czytelny(świeci światłem odbitym). Kiedyś częściej takie montowali, nawet w hermesie był taki.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: Kontrast ekranu - czy to nadal kicha ze strony HTC??? Czy może już poprawili?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2009, 19:21:54 »
ja założyłem sobie folie antyrefleksyjną brando w touch HD i w pełnym słońcu spokojnie mogę korzystać z navi, ekran jest czytelny.( Jasność ekranu w czasie podłączenia do ładowarki samochodowej jest na max.)
Tyle że nie o to chodzi.
W tej klasie urządzenia nie chcę zakładać folii antyrefleksyjnej żeby cieszyć się pełną jakością grafiki i wyświetlacza, np. przy przeglądaniu zdjęć.
A nie czarujmy się, folia antyrefleksyjna na wyświetlaczu to jak prezerwatywan na... *** :wink: Niby efekt ten sam ale frajda jakby trochę inna   :E

*

Offline Nedd

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrast ekranu - czy to nadal kicha ze strony HTC??? Czy może już poprawili?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2009, 01:13:31 »
prezerwatywa czy nie, ale jak masz widzieć╬ coś w dzień podczas nawigacji to lepiej takiego gumofilca załóż:) Folia oryginalna czy sam ekran są na tyle błyszczące, że w czasie jazdy touch hd jest jak czwarte lusterko (obok tych które są standardowo w samochodzie).
M600i, P1i, Samsung i780, Omnia, HTC Touch HD, HTC HD2, Galaxy Nexus

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: Kontrast ekranu - czy to nadal kicha ze strony HTC??? Czy może już poprawili?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2009, 10:38:57 »
A czy taka folia na ekranie HD2 nie wpłynie aby na obsługę multitouch?

*

Offline Nedd

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrast ekranu - czy to nadal kicha ze strony HTC??? Czy może już poprawili?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2009, 15:21:48 »
nie miałem okazji popracować z hd2, ale w hd pracuje mi się znacznie lepiej, co wynika z własności tej folii. Nie chodzi tylko o wyświetlany obraz ale też o pracę "dotykiem". Oczywiście to moja subiektywna opinia, bo na forum sa wielbiciele firmowej folii;)
M600i, P1i, Samsung i780, Omnia, HTC Touch HD, HTC HD2, Galaxy Nexus

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Kontrast ekranu - czy to nadal kicha ze strony HTC??? Czy może już poprawili?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2009, 19:20:24 »
Inne są folie dla ekranów oporowych, inne dla pojemnościowych.