HTC HD2 - syndrom czerwonej słuchawki - zapobieganie?

  • 5 Odpowiedzi
  • 2665 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
HTC HD2 - syndrom czerwonej słuchawki - zapobieganie?
« dnia: Listopad 02, 2012, 08:03:58 »
Witam.
Posiadam HTC HD2, dużo słyszałem o czerwonej słuchawce i jej przypadłości do uszkadzania taśmy/gniazda taśmy...
Chciałbym temu zapobiedz, mam wgranego Androida 4.0.4 ICS NexusHD2, i szukałem rozwiązania tego problemu, natrafiłem na program "Proximity sensor screen off" i działa świetnie, jednak wyłącza mi telefon, gdy tego nie chce, (przypadkowo zakryje sensor itp.)
Moje pytanie: - Czy jest jakiś inny sposób? np. chciałbym aby podwójne kliknięcie klawisza "domek" usypiało mi HD2, czy jest jakiś programik w markecie który by to uczynił? A może znacie jakieś inne sposoby wyłączania HD2, bez użycia czerwonej słuchawki?
Pozdrawiam :)
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S


*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: HTC HD2 - syndrom czerwonej słuchawki - zapobieganie?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2012, 09:17:31 »
Ta aplikacja dodała mi tylko skrót na pulpicie "wygaś i zablokuj" i nie mam żadnej funkcji w opcjach aby przypisać to do jakiegoś klawisza...
Dwa wyjścia:
-inna aplikacja? - zna ktoś?
-programik który przypisze mi ten "wygaś i zablokuj" do hardkey'a ?
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline delibear

  • ***
  • 269
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IPAQ614c → HTC HD2 → HOX
Odp: HTC HD2 - syndrom czerwonej słuchawki - zapobieganie?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2012, 09:29:00 »
Wrzucasz skrót na ekran główny i wygaszasz tym programem, a wybudzasz dowolnym klawiszem sprzętowym.

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: HTC HD2 - syndrom czerwonej słuchawki - zapobieganie?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2012, 09:30:22 »
no tak, tylko chciałbym to przypisać do hardkey'a w necie pełno nazw takich programów, ale w markecie nic nie wyskakuje... :/
Ma ktoś radę na to?

Edit:
Aplikacja którą podałeś, ma jakiś błąd, wygasza mi ekran, ale podświetlenie zostaje, czyli odpada...
Pobrałem kilka alternatywnych aplikacji z marketu, i większość z nich daje tylko bajer "animacji wyłączania" - i do tego lipnie działają...
Jakieś pomysły/ alternatywy?
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2012, 12:25:42 wysłana przez kafar55 »
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline fyme

  • 21
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: HTC HD2 - syndrom czerwonej słuchawki - zapobieganie?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2012, 19:09:11 »
no tak, tylko chciałbym to przypisać do hardkey'a w necie pełno nazw takich programów, ale w markecie nic nie wyskakuje... :/
Ma ktoś radę na to?

Edit:
Aplikacja którą podałeś, ma jakiś błąd, wygasza mi ekran, ale podświetlenie zostaje, czyli odpada...
Pobrałem kilka alternatywnych aplikacji z marketu, i większość z nich daje tylko bajer "animacji wyłączania" - i do tego lipnie działają...
Jakieś pomysły/ alternatywy?

Witam, nie wiem czy temat dalej aktualny ale może się komuś jeszcze przyda, mianowicie na XDA jest programik do remapowania klawiszy sprzętowych (sam z niego korzystam) i można sobie swobodnie pozamieniać funkcje wszystkich klawiszy.
LINK:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=850464