HTC HD2 Leo - czy warto kupić z Chin?

  • 8 Odpowiedzi
  • 4080 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline niezmierny

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-I780 [PDXIB1]
HTC HD2 Leo - czy warto kupić z Chin?
« dnia: Luty 17, 2013, 02:00:29 »
Witam,
posiadam od kilku lat Samsunga i780 (WM 6.1) i od jeszcze dawniej Blue Angel (WM 6.5). Zżyłem się z WM, a znudził mi się i780. Ponieważ Leo wydaje się być interesującym telefonem, zacząłem się rozglądać za nim coraz bardziej.

Nie mam przekonania do używanych egzemplarzy i zamarzył mi się nowy, ale cena u krajowych dystrybutorów lekko szokuje. Poszukałem u Chińczyków i mam takie pytanie: Czy warto to kupić?:
http://www.aliexpress.com/item/12-months-warranty-Original-HTC-Touch-HD2-T8585-HTC-Leo-Russian-language-Cell-Phone-Free-Shipping/694910781.html

-niby sprzedawca informuje, że to oryginał i nowy (nie odnowiony), a w dodatku wyprodukowany na Węgrzech. Rzućcie proszę swoim okiem, przecież znacie ten model najlepiej na świecie.

I jeszcze bym prosił tak ogólnie, czy warto w to się ładować - czy nie za późno na kupowanie telefonu starszej generacji niż obecne trendy? Czy coś z Leonem jest nie tak, tzn. np kiepska bateria, awaryjność, słaba jakość rozmów.

Bardzo proszę o odpowiedź, bo jakoś nie mogę nic o tych chińczykach znaleźć na forum.

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: HTC HD2 Leo - czy warto kupić z Chin?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2013, 13:36:16 »
Nie wiem jak w tym egzemplarzu bo nie wiem czy to oryginał ale w leo była jedna denerwująca wada. Mianowicie taśma wyświetlacza która może ulec uszkodzeniu. Poza tym leo to fajny sprzęt. Ja bardzo dobrze go wspominam. Oczywiście pisze o leo a nie podróbce. Pzdr

*

Offline niezmierny

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-I780 [PDXIB1]
Odp: HTC HD2 Leo - czy warto kupić z Chin?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2013, 13:46:10 »
Dzięki za odpowiedź.
Ale zdziwiła mnie ta informacja o taśmie. Telefon bez elementów ruchomych i taśma pęka? Nieprawdopodobne, ale wszystko jest możliwe.

Kurcze, nikt nie kupił jeszcze leo z Chin? Pewnie będę pierwszy ;) Jeszcze się waham, ale nie wykluczam takiej możliwości.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC HD2 Leo - czy warto kupić z Chin?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2013, 14:02:19 »
150$ czyli 450zł za sprzęt z 12miesieczna pseudo gwarancją, to wole już w tej cenie używkę  i allegro, zakup w sklepie z 12mies gwarancją .

A taśma to taka przypadłość tego modelu chociaż nie ma co demonizować tej wady, wystarczy samodyscyplina w omijaniu klawisza czerwonej słuchawki i problem nie pojawi się.

Mam HD2 i SGS, oba na Andku i o dziwo mimo wielu plusów SGS pozbędę się go niebawem

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: HTC HD2 Leo - czy warto kupić z Chin?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2013, 15:07:29 »
Dzięki za odpowiedź.
Ale zdziwiła mnie ta informacja o taśmie. Telefon bez elementów ruchomych i taśma pęka?
Klawisze są jak najbardziej elementami ruchomymi a jeden z nich jest odpowiedzialny za uszkodzenie taśmy wyświetlacza.
Z HD2 i jego kultowością jest podobnie jak z WV garbusem, niby kultowy a nie wiem dlaczego.
Kup jak lubisz dłubać ale z Androidem nigdy nie będzie prawdziwym smartfonem bo zawsze coś będzie nie tak, a WM jest martwy i nic nowego się już nie wydarzy.
Na forum też już praktycznie jak w szpitalnej izbie przyjęć, piszą tylko ludzie z problemami i nic nowego się nie dowiesz, bo wszystko już było opisane - to smartfon z 2009 roku.

*

Offline JohnyS

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2, Note2
Odp: HTC HD2 Leo - czy warto kupić z Chin?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2013, 16:59:33 »
Kup jak lubisz dłubać ale z Androidem nigdy nie będzie prawdziwym smartfonem bo zawsze coś będzie nie tak, a WM jest martwy i nic nowego się już nie wydarzy.
Mam jeszcze Leona i właściwie teraz używany jest głównie przez dzieciaki, które grają na nim w andkowe gry.
Gdy go jednak używałem, to głównie na WM, choć Andka miałem na karcie, jednak problemy z BT i rozładowaniem baterii tej wersji Andka nie pozwalały na normalne używanie go tak jak WM. Mógłbym zainstalować inną wersję Androida, ale szkoda mi było czasu na testowanie kolejnych wersji, bo pewnie okazałoby się, że w każdej wersji coś nie działa jak powinno - taki urok modyfikowanych Andków. Używałem więc WM, który może i umierający to jednak funkcje, których potrzebowałem działały bez problemów.
Niedawno była okazja, więc przesiadłem się na Note2 - chyba najlepszy lub jeden z najlepszych smartfonów obecnie na rynku.
Jednak okazuje się, że nawet przy takim sprzęcie nie można liczyć na bezproblemowe działanie Androida.
Zauważyłem, że przy używaniu DLNA zawsze po kilkunastu minutach odtwarzania filmu następuje zerwanie połączenia - zawsze tylko jeden raz i zawsze po podobnym czasie. Dzisiaj rano nie działały mi 2 dotykowe przyciski - pomógł dopiero reset telefonu. Firmowy odtwarzacz wideo jest fajny, bo odtwarza większość plików, ale okazuje się, że po wrzuceniu nowego filmu na kartę, odtwarzacz często go nie widzi, a funkcji "odśwież" nie ma - pomaga odpalenie filmu z poziomu eksploratora plików.
Aplikacja Internet, czyli andkowa przeglądarka nie pozwala na wpisywanie danych na niektórych stronach w okienkach np. wyszukiwarki allegro.
Inna denerwująca sprawa, to ponowne ściąganie przeczytanych już wiadomości mailowych przy otwieraniu poczty i to takich nawet sprzed kilku dni.
Czyli ogólnie jest tak, że nawet jak kupisz najdroższy smartfon, to i tak nie będzie działał idealnie, a w przypadku Androida nawet 2GB ramu nie daje gwarancji płynnego działania.
Z cytatu powyżej można wywnioskować, że Note2, podobnie jak HD2 też nie jest prawdziwym smartfonem.
 

Odp: HTC HD2 Leo - czy warto kupić z Chin?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2013, 17:27:53 »
A moj HD2 ma juz trzy i pol roku, i dziala bez problemu w tym czasie moze cztery razy musialam robic reset o to wszystko.

*

Offline niezmierny

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGH-I780 [PDXIB1]
Odp: HTC HD2 Leo - czy warto kupić z Chin?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 17, 2013, 20:25:16 »
No właśnie ten Android mnie jakoś nie przekonuje. Wygląda mi na jakieś zabawkowe gadżeciarstwo.
Co innego HTC Sense - manila zawsze mi się podobała.

Nie bez znaczenia jest możliwość zainstalowania Automapy na WM6.5, bo ta na Adnroida podobno kuleje strasznie jeszcze.

Sam już nie wiem co robić. Nie chcę kupować leciwego sprzętu z allegro, bo to się będzie wiązało chociażby ze słabą baterią i ogólnym zużyciem telefonu, a te chińczyki jakieś podejrzane są.

Pewnie będzie jednak jakiś nowszy telefon z Androidem :(

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC HD2 Leo - czy warto kupić z Chin?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 17, 2013, 20:44:51 »
Nie chcę kupować leciwego sprzętu z allegro, bo to się będzie wiązało chociażby ze słabą baterią i ogólnym zużyciem telefonu

Tia, a chińska myśl techniczna (aku o kosmicznych pojemnościach albo kradzież znaków towarowych) i wykonanie to liderzy rankingów niezawodności?

Szukaj po Allegro z ważną gwarancją albo od sklepu który da swoją 12miesięczną.
http://allegro.pl/htc-hd2-rigid-gray-smartfon-bez-locka-db-gw12-i3035239815.html

fakt że bez pudełka ale  ten sklep był już sprawdzony przez kilka osób często mają nową ofertę.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2013, 20:49:11 wysłana przez Antej »