FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO

  • 598 Odpowiedzi
  • 205058 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline delibear

  • ***
  • 269
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IPAQ614c → HTC HD2 → HOX
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #540 dnia: Marzec 14, 2011, 23:43:51 »
Witam. Od dawna czytam forum, romy zmieniałem już wiele razy ale mam pytanie (totalnie lamerskie  :oops: ):
Czy przed przy task29 i potem przy HR (po wgraniu nowego romu) trzeba wyciągnąć kartę SD? Zawsze na wszelki wypadek wyciągam, ale ostatnio zmianiam romy dośc często i staje sie to (wyciąganie karty SD) uciążliwe. Niby HR i task czyszczą pamięć fona, a nie karty, ale chciałbym żeby ktoś mnie upewnił. Nie chciałbym stracić wszystkich danych z karty  :mrgreen:.
Z góry przepraszam jeśli jest to "oczywista oczywistość" lub gdzieś już był porusznay ten wątek.
Aha, rom wgrywam zawsze po kablu, a nie z karty.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #541 dnia: Marzec 15, 2011, 00:08:21 »
Nie trzeba, ja nigdy nie wyjmowałem. Ani Task ani HR nic w karcie nie mieszają.
Zresztą jeśli ktoś nie ma laptopa albo UPSa w desktopie, to zdecydowanie polecam wgrywania ROMów właśnie z karty, a nie przez AS...

*

Offline delibear

  • ***
  • 269
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IPAQ614c → HTC HD2 → HOX
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #542 dnia: Marzec 15, 2011, 08:33:45 »
Nie trzeba, ja nigdy nie wyjmowałem. Ani Task ani HR nic w karcie nie mieszają.
Zresztą jeśli ktoś nie ma laptopa albo UPSa w desktopie, to zdecydowanie polecam wgrywania ROMów właśnie z karty, a nie przez AS...
Dzięki za pomoc. O tym zasilaniu to nawet nie pomyślałem, ale na szczęście korzystam z laptopa  :ok:

*

Offline darkiz

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3 Dual
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #543 dnia: Marzec 22, 2011, 06:41:46 »
Nie mogę wgrać ani ROMu ani radia.  Nie wchodzi z kabla jak i z karty /próbowałem z trzema kartami różnie formatowanymi/.
System jest zainstalowany i działa.

Przy wgrywaniu z kabla stoi na czarnym ekranie "htc" z paskiem postępu na 0%.
Po wprowadzeniu w boodloadera i próbie wgrania radia kablem stoi na "htc'.
Przy wgrywaniu z karty /nazwa zmieniona/ stoi na z napisem " downloading" na szarym ekranie.

ROM 1.66 76641
Radio 2.15.50.14

Na kolorowym ekranie są takie dane:

PB 81100  SS-BC
SPL-2.08  0000  8G XE
MicroP(LED)       0x05
MicroP(TOUCH)  0x38

Można na to coś poradzić?



*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #544 dnia: Marzec 22, 2011, 07:17:56 »
Wygląda na to, że nie masz HSPL, a w tej sytuacji:
1. Nie wiem co wgrywasz z kabla (czy ROM czy radio) jeżeli ROM jaki - gotowany czy stockowy ?
2. Jeżeli próbowałeś wgrać przez kabel radio lub ROM gotowany, a nie masz HSPL to nic dziwnego, że się nie udało.
3. Przy wgrywaniu z karty - nie wiem jak się zachowuja gotowane ROM-y (teoretycznie powinny wejść), ale zdaje się, że nie wejdą bez HSPL to samo z radiem.
4. Na 100% w obecnej sytuacji (tzn. bez HSPL) sposobem z karty wgrasz swój oryginalny ROM, który miałeś na początku w Leo.

*

Offline darkiz

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3 Dual
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #545 dnia: Marzec 22, 2011, 07:53:54 »
Próbowałem wgrać z kabla ROM stockowy /1.48; 1.66; 3.14/.

Z karty właśnie mi nie wchodzi. Próbowałem z trzema /1GB; 2GB; 8GB/. Formatowałem je na wszelkie sposoby w PC /windows7 64 bit. i XP SP3/ oraz w HD2, także w SDFormatter. Użyłem dwóch rożnych kabli.
Po wejściu w Boodloadera - po chwili staje na "downloading".

Może zakupić inne karty?

*

Offline grek2000

  • *
  • 71
  • HTC HD2
  • Sprzęt: HD2
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #546 dnia: Marzec 23, 2011, 02:39:05 »
Próbowałem wgrać z kabla ROM stockowy /1.48; 1.66; 3.14/.

Z karty właśnie mi nie wchodzi. Próbowałem z trzema /1GB; 2GB; 8GB/. Formatowałem je na wszelkie sposoby w PC /windows7 64 bit. i XP SP3/ oraz w HD2, także w SDFormatter. Użyłem dwóch rożnych kabli.
Po wejściu w Boodloadera - po chwili staje na "downloading".

Może zakupić inne karty?
[/quote
Proponuje wgrać stykowy  rom producenta będziesz wiedział cz komunikacja z kompem jest prawidłowa
Jeśli  tak ,to jak kolega mówi zainstaluj HSPL.Kartę sformatuj fat32 i nic nie kombinuj .To nie wina karty tylko loca
spróbuj dwa  razy wgrać Hspl aż wejdzie,po kablu na win7 64 bity bez problemu.

*

Offline darkiz

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3 Dual
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #547 dnia: Marzec 23, 2011, 07:05:25 »
Jaki HSPL powinienem spróbować zainstalować?
 Mając w systemie SPL-2.08 to-HSPL-2.08? /bo ten mi nie wchodzi/

Połączone: Marzec 23, 2011, 07:38:33
W końcu się udało. Zainstalowałem odpowiedni HSPL, następnie wszedł stockowy 1.66 z kabla, format karty flat 32 i bez problemu zainstalował się system z karty.
Bardzo dziękuję kolegom za okazaną pomoc  :proud:
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2011, 07:38:33 wysłana przez darkiz »

*

Offline ckiu

  • *
  • 81
  • Sprzęt: All in One HD2, jak zepsuje to następny HD2
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #548 dnia: Marzec 30, 2011, 11:50:20 »
Próbowałem wgrać z kabla ROM stockowy /1.48; 1.66; 3.14/.

Z karty właśnie mi nie wchodzi. Próbowałem z trzema /1GB; 2GB; 8GB/. Formatowałem je na wszelkie sposoby w PC /windows7 64 bit. i XP SP3/ oraz w HD2, także w SDFormatter. Użyłem dwóch rożnych kabli.
Po wejściu w Boodloadera - po chwili staje na "downloading".

Może zakupić inne karty?

Mam to samo kurna, wczoraj mój wyświetlacz zaczął wariować, reaguje na dotyk na całej powierzchni ale umiera w momencie kiedy przytrzymuje power i chcę go np wyłączyć, klawisze sprzętowe działają ale ekran umiera właśnie po tej akcji. Jako że siedziałem na andku postanowiłem wgrać stockowy ROM, niestety nie miałem nic innego pod ręką niż 3,14 ale skoro mam ewentualnie uwalony dotyk to nie robiło mi to różnicy. Problem z wyświetlaczem niestety nie minął. Dodam że nie raz pozbywałem się HSPL i nie raz znowu go instalowałem ale teraz już nie wiem czy wszystko robię ok. Mam w tej chwili 3,14 z radiem 2,15.... Próbuje zainstalować 1,66 i z kabla i z karty żeby znowu sprawdzić dotyk na andku ale ale wydaję mi się że uwalony dotyk to tylko część problemów mojego Leona, próbuje nawet znowu 3,14 z kabla i z karty, także nie wchodzi. Cały czas stoi na 0% a z karty na napisie LOADING. Całe szczęście mam przynajmniej 3.14 na pokładzie bez HSPL, także witajcie Regenersis:)
Get Some!

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #549 dnia: Kwiecień 16, 2011, 06:17:58 »
Próbowałem wgrać z kabla ROM stockowy /1.48; 1.66; 3.14/.

Z karty właśnie mi nie wchodzi. Próbowałem z trzema /1GB; 2GB; 8GB/. Formatowałem je na wszelkie sposoby w PC /windows7 64 bit. i XP SP3/ oraz w HD2, także w SDFormatter. Użyłem dwóch rożnych kabli.
Po wejściu w Boodloadera - po chwili staje na "downloading".

Może zakupić inne karty?

Mam to samo kurna, wczoraj mój wyświetlacz zaczął wariować, reaguje na dotyk na całej powierzchni ale umiera w momencie kiedy przytrzymuje power i chcę go np wyłączyć, klawisze sprzętowe działają ale ekran umiera właśnie po tej akcji. Jako że siedziałem na andku postanowiłem wgrać stockowy ROM, niestety nie miałem nic innego pod ręką niż 3,14 ale skoro mam ewentualnie uwalony dotyk to nie robiło mi to różnicy. Problem z wyświetlaczem niestety nie minął. Dodam że nie raz pozbywałem się HSPL i nie raz znowu go instalowałem ale teraz już nie wiem czy wszystko robię ok. Mam w tej chwili 3,14 z radiem 2,15.... Próbuje zainstalować 1,66 i z kabla i z karty żeby znowu sprawdzić dotyk na andku ale ale wydaję mi się że uwalony dotyk to tylko część problemów mojego Leona, próbuje nawet znowu 3,14 z kabla i z karty, także nie wchodzi. Cały czas stoi na 0% a z karty na napisie LOADING. Całe szczęście mam przynajmniej 3.14 na pokładzie bez HSPL, także witajcie Regenersis:)
Jeżeli instalujesz po kablu to trzeba wejść w tryb bootloadera i dopiero wtedy uruchomić instalkę w PC - u mnie w ten właśnie sposób poszło na zainstalowanym brandowanym romie ery 3.14. Jeżli chodzi o wgrywanie z karty to wielkość liter w nazwie pliku ma znaczenie.

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #550 dnia: Kwiecień 29, 2011, 13:36:31 »
PROBLEM
Dostalem htc hd2 ktory sie restartuje wciaz (ktos wczesniej wgywał/aktualizowal i mu nie wyszlo) na poczatek wgralem:
- 2.08.HSPL
- pozniej Task29
- rom pobrany z chomika AMIGAnTOMEK_Leo_29017_v3
- radio Radio_2_15_50_14
po czym reset (volume up+down+ power) x2
Jednak nic to nie dalo bo telefon zamiast sie wlaczyc wlacza sie odrazu w BL
Zatem stwierdzilem ze zrobie "Powrót do oryginalnego ROMu/Radia/SPL" wiec strona htc support wpisalem moj SN SH084NW00103 i pobralem
RUU_Leo_HTC_WWE_EastEurope_1.48.479.1_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2_Ship
Wgralem po kablu, reset i dalej to samo tylko BL
BL pokazuje:
PB81100     SS-BC
SPL-2.08,HSPL  8G     XE
                            0x05
CotullaHSPL             0x50


zrobilem goldcard i wgralem mu z karty RUU_Leo_HTC_WWE_EastEurope_1.48.479.1_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2_Ship
po czym reset
teraz pokazuje sie tylko htc na bialym ekranie
a po wejsciu w BL pokazuje:
PB81100     SS-BC
SPL-1.42.0000       XE
MicroP(LED)             0x05
MicroP(TOUCH)         0x50
Jakies propozycje?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2011, 14:56:14 wysłana przez marrt »

*

Offline pawel1-1971

  • **
  • 181
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #551 dnia: Maj 04, 2011, 17:37:30 »
Pytanko:czy rom do HTC HD2 z komputera z systemem Windows 7 wgrywamy w ten sam sposób co na XP.??????
Energy rom 6.5.X|29022 WWE

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #552 dnia: Maj 04, 2011, 19:21:54 »
Pytanko:czy rom do HTC HD2 z komputera z systemem Windows 7 wgrywamy w ten sam sposób co na XP.??????
Tak, tylko program należy uruchomić jako Administrator (ewentualnie potwierdzić uruchomieniu programu na prawach Admina - to zależy od ustawień zabezpieczeń.)

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #553 dnia: Maj 31, 2011, 13:23:33 »
Włączyłem HSPL.exe

"You must have SPL 1.42.0000 installed on device ! Please install it first.
Error code : 0x400006
Always reference this code to eventual requests."

Na ekranie dane :

"PB81100   HX-BC
SPL-3.03.0000  XE
MicroP(LED)   0x05
MicroP(TOUCH)  0x30"

*************************
Ok... Czytaj stopki :)

Powrót do starego SPL jeżeli wgrałeś ROM3.14 z SPL3.03:
1. Pobierasz ROM, który miałeś na początku: http://shipped-roms.com/shipped/Leo/
2. Wgrywasz go z karty i już masz stary SPL (procedura na forum)
3. Wgrywasz HSPL2. Już możesz wgrać każdy customROM

Skąd mam wiedzieć który ROM mam ściągnąć?
Wszystko jedno?

CHOLERA !!!, czyli jeżeli mam nowy rom 3.14, to aby wgrać gotowany muszę NAJPIERW wgrać stary stockowy ROM? ale bzdura... nie ma hspl na nowy rom 3.14 ???

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #554 dnia: Maj 31, 2011, 17:35:35 »
HSPL4 daje radę

*

Offline czucbigosem

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One X/Wildfire/ HD2 / HD /
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #555 dnia: Lipiec 16, 2011, 10:40:50 »
Witam,
Mój Leo przestał reagować na cokolwiek, a najgorsze że stało się to podczas wgrywania Androida. Podejrzewam że padła mi płyta główna i mam obawy czy naprawią mi na gwarancji z HSPL i MGLDR na pokładzie. Za wszelką ceną chcę wrócić do stocka ale żaden ze sposobów nie działa. Po odpaleniu pojawia się menu MGLDR, co dziwne nie działają klawisze nawigacji (Vol+, Vol-) w normalny sposób. Przeskakują nieregularnie pomijając opcje wyboru. Zatwierdzenie zieloną słuchawką też powoduje skakanie po menu. Próbowałem wgrać stocka poprzez USB, lecz pojawia się błąd 260. Próba wejścia do BL kończy się komunikatem jaki mamy przy HR (This operation will delete all your data...) czyli ładowanie ROM z karty też odpada. Generalnie klawisze nie działają. Żeby było śmieszniej, wczoraj odebrałem go z serwisu - nie działał ekran dotykowy. Poprzednio udało mi się powrócić do WM - teraz jestem w kropce. Mogę zaryzykować i oddać go w takim stanie - czy wiecie jakie są konsekwencje?
Podsumowując, co zrobić żeby na moim Leo znowu był WM?   
   
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2011, 10:43:48 wysłana przez czucbigosem »

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #556 dnia: Lipiec 22, 2011, 13:28:30 »
Hej.

Robię wszystko tak jak jest napisane w instrukcji dot. Downgrade'u ROMu i czekam mnóstwo czasu i nic się nie dzieje (ciągle widnieje napis"LOADING").

Mam wersje 3.08... a chciałbym zejść na wersje 2.xx...

Co może być nie tak?

*

Offline chomiczek

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
    • Omega Klub Polska
  • Sprzęt: N97mini, HTC HD2
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #557 dnia: Sierpień 05, 2011, 13:32:47 »
To i ja się podepnę.. kiedyś bez problemu przeszedłem na WP7, ale ze wg. na kartę wróciłem do 6.5, a teraz po nabyciu nowej karty nie mogę nic zrobić.. wgrywanie czegokolwiek.. HSPL3, Radio, Magldr kończy się ekranem ładowania


a po chwili wyskakuje komunikat: ERROR [262] UPDATE ERROR i nic nie mogę zrobić.. wgrany mam stockowy rom RUU_Leo_S_HTC_WWE_EastEurope_3.14.479.2_Radio_15.42.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship

ktoś pomoże?

edt: próbowałem też z TASKiem, ale nic to nie daje :(

edt2: widzę, że mi w serwisie wgrali SPL-3.03.0000 XE
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2011, 13:44:23 wysłana przez chomiczek »
created by Chomiczek by 2010

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #558 dnia: Sierpień 12, 2011, 15:37:58 »
witam, mam pytanie:

Musze oddać telefon na gwarancję, nie chcę żeby była lipa w serwisie więc chciałbym się upewnić. Wgrywałem ROMy przez HARD SPL pierwszą metodą:

"5. Pierwsza metoda  - Podłączamy telefon do urządzenia czekamy aż będzie widoczny Active Sync i w przechodzimy do katalogu z ROM'em aby uruchomić plik LeoCustomRUU.exe lub ruu.exe. Rozpocznie się wgrywanie ROM'u - postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie.".

Dalej w pierwszym poście jest info o "PRZYWRACANIE FABRYCZNEGO SPL" ale to dotyczy chyba tylko opcji wgrywania romów metodą przez SSPL? a co z HARD SPL?

Czy jak zrobie Task29, zainstaluje stockowego ROMa metodą 2 (przez karte SD) wszystko będzie OK? tj zniknie hard spl i inne modyfikacje telefonu niezgodne z warunkami gwarancji?

bardzo prosze o pomoc, mam już dość tego telefonu, nie wiem co sie dzieje bo nie moge odblokować telefonu żadnym klawiszem i jak mam potrzebe zadzwonić czy zrobić cokolwiek to musze wykonać HR i przez jakiś czas działa a potem znowu nie :(

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #559 dnia: Sierpień 12, 2011, 15:52:06 »
Żeby pozbyć się HSPL musisz wrzucić stokowy ROM z karty.

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #560 dnia: Sierpień 12, 2011, 16:49:21 »
Żeby pozbyć się HSPL musisz wrzucić stokowy ROM z karty.

i to chciałem usłyszeć! :)
w takim razie zrobie taska, wrzucam rom z karty i lece do serwisu.

Dzięki vonski! :)

EDIT: vonski jeszcze jedno! czy jak wyodrębnie spolszczenie w cab do tego oryginalnego softu () też nie będzie problemu z gwarancją?
Oczywiscie mam mega problem z wgraniem spolszczenia z normalnego pliku (jak wiekszosc)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2011, 21:29:12 wysłana przez treach90 »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #561 dnia: Sierpień 12, 2011, 18:01:15 »
Do serwisu możesz oddac bez spolszczenia...

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #562 dnia: Sierpień 12, 2011, 21:18:16 »
nawet jesli dostałem go ze spolszczeniem? tel mam z orange.

można wgrać oryginalny rom i zrobic cab ze spolszczenia do nowszej wersji romu z sunnysoft? nie wydaje mi sie bym znalazł wersje do _HTC HD2_RUU_Leo_HTC_WWE_EastEurope_1.48.479.1_Radio_Signed_15.28.50.07U_2.05.51.05_2_Ship.exe

*

Offline Sztef89

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leo)
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #563 dnia: Sierpień 16, 2011, 01:28:10 »
Powiedzcie mi czy wszystko zrobiłem OK (przez te prawie 2 lata nie musiałem tego robić, aż do dziś...):

Miałem NANDA Androida z wgranym MALGR.
Telefon się zwalił (digitizer) i zrobiłem tak:
1. Wgrałem jakiś gotowany ROM - usunął się MALGR
2. Pobrałem ROM
Cytuj
RUU_Leo_S_HTC_WWE_3.14.405.2_Radio_15.42.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship
3. Rozpakowałem skopiowąłem ten pliczek wg instrukcji z pierwszego postu i zmieniłem jego nazwę.
4. Odpaliłem instalowanie pasek idzie... mieła minutka i ekran zgasł 3sek pojawił się trójkąt z wykrzyknikiem i napis w nim "error..." nie zdążyłem przeczytać co tam pisało. Po tym telefon przeszedł do dalszej instalacji z takim wynikiem.

Cytuj
LEOIMG.nbh -

RADIO_V2 - OK
RCUST - OK
BOOTLOADER - OK
SPLASH1 - OK
OS - OK
CONFIGDATA --OK
RUU_WALLPAPER1 - OK
RUU_WALLPAPER2 - OK

Zaniepokoiłem się tym errorem. Wszystko jest dobrze ? Czy coś powinienem jeszcze zrobić ?

Teraz jak odpalam fona to wyskakuje info podczas loadingu (ten czerwony tekst na dole), i porównując z danymi tego ROMU stockowego wygląda ze jest OK.

Teraz jak uruchamiam telefon przymając Vol+ i Power to normalnie się włacza (białe tło i zielony napis HTC) czyli HSPL już wywalone ?

Natomiast jak właczę telefon przez Vol- i Power to pojawia się czy chce zainstalować ROM (bo jeszcze nie wywaliłem go z karty to go wykryło). Wcisnąłem Vol- aby anulować i moim oczom ukazało się to na (czerwono-ziolono-niebiesko-białym tle):

Cytuj
PB81100 HX-BC
SPL-3.03.0000 XE
MicroP(LED)    0x05
MicroP(TOUCH)    0x30

Wiem, że pytania nie są zaawansowane, a może i głupie ale ja nigdy tego nie robiłem... proszę o wyrozumiałość :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2011, 01:33:10 wysłana przez Sztef89 »
ROM: Windows Phone 7 Mango (7720 PLK)
Radio: 5.51T.09.29a_22.32.50.10U
SPL: 1.46 HardSPL: 2.08

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #564 dnia: Sierpień 18, 2011, 21:59:04 »
Panowie, próbowałem już wszystkiego, przy wgrywaniu HSPL wyskakuje mi "Critical error" jak chce wgrać ROM przez kartę pamięci to zawiesza sie na napisie "Loading..." na szarym tle.

Bardzo bym prosił o pomoc.

HTC HD2 Leo z Orange-PL

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #565 dnia: Sierpień 29, 2011, 12:33:13 »
Witam. Mam mały problem z task29 kiedy uruchamiam go i wykonuje wszystko zgodnie z instrukcją podczas weryfikacji występuje problem "error 202 connection" kabel jest na pewno dobry, uruchamiam taska jako administrator, mam win7, bootloader jest dobrze uruchomiany. Mam androida nand MAGLDR 1.13 z CWM a chce zrobić se w cLK i dlaczego na weryfikacji się zatrzymuje????

*

Offline gentillo

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #566 dnia: Wrzesień 18, 2011, 10:51:09 »
Potrzebuję pozbyć się hspl (padł dotyk), ale po wgraniu stockowego romu nadal mam coś takiego
SPL-2.08 HSPL 8G XE
                       0x05
CotullaHSPL      0x30
Z tego co rozumiem to nadal nie pozbyłem się hspl. Czy dobrze rozumuję? I co z tym zrobić?
Wgrałem najstarszy rom jaki znalazłem na stronie htc i nadal mam taki sam ekran bootloadera.

Dalsza cześć odysei. Za pomocą HSPL3 PKG udało mi się wgrać SPL 2.08 ale w tej chwili nie jestem w stanie sflashować stockowego romu. Pasek postępu cały czas stoi na 0%.

No i jeszcze jedno pytanie. Czy przy oddawaniu do serwisu nie ma potrzeby wgrania jakiegoś stockowego radia? Wiem, że w międzyczasie zmieniałem na jakieś z 512MB.

Dobra, wgrałem SPL 3.03 i ruszyło flashowanie romu. Jaki SPL powinien być przy wersji romu 3.14.492.2?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2011, 12:06:50 wysłana przez gentillo »
HTC TOUCH HD2

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #567 dnia: Październik 10, 2011, 23:07:20 »
Witam!
Przeczytałem wszystko uważnie i spróbowałem wgrać do telefonu HTC HD2 (wersja skandynawska, kupiony w Rydze) polski ROM i pakiet językowy ze strony http://firma.sunnysoft.cz/htc/?lang=en

ROM Się wgrał jak najbardziej. Po instalacji pakietu językowego jednak poszło krzywo - po hard resecie i pierwszym starcie coś tam wgrywa i wgrywa, kreska pełznie powoli, potem od nowa, i tak w koło, aż wyświetla się error i telefon dalej nie startuje.

Nie moge przez to przebrnąć ani też wgrać fabryczny ROM zgodnie z instrukcją w wątku - telefon nie idzie dalej trójkolorowego ekranu, wszystko stoi i na nic nie reaguje aż wyjmiesz baterię.

POMOCY bo jestem w kropce!

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #568 dnia: Październik 11, 2011, 09:59:58 »
Wgranie z karty sd też nie idzie? Pozdrawiam

*

Offline Matt6

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #569 dnia: Październik 24, 2011, 22:23:56 »
Witam,
Zamieniłem stockowy ROM na gotowany FireStorm Mod WM23152 by ArturN znaleziony na hd2blog. I taki pierwszy problem:
jak przywrócić zakładki z poprzedniej Opery (ROM 3.14 fabr.)? Poprzez PIM Backup podmieniłem w nowej Operze plik opera6.adr – nic. Tak samo podmieniłem katalog Favorites w Windows’ie i nic. W Operze nie pojawiły się stare zakładki. Jakieś inne pomysły? Korzystałem z PIM Backup (plik) i MyLookout (serwer), ale żadne nie ma bezpośredniej opcji zachowania zakładek, a niestety MyPhone już nie działa.