FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO

  • 598 Odpowiedzi
  • 205045 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline facet_

  • ****
  • 501
  • Sprzęt: SGS3
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #180 dnia: Kwiecień 27, 2010, 14:55:10 »
(...)
1. Zaopatrujemy się w program http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=644781
2. Podłączamy telefon do komputera i uruchamiamy program Task29_Leo_Radio_2.08.50.08_2.exe (oczywiście musimy mieć wgrany HARD SPL do urządzenia)
    Postępujemy podobnie jak podczas wgrywania ROM'u. Po zakończeniu "procedury" telefon się zrestartuje, ale się nie uruchomi. Zobaczymy biały ekran.
3. Wyjmujemy baterię z telefonu, wkładamy ją ponownie i uruchamiamy telefon w trybie BOOT LOADERA ( przytrzymując VOL - zmniejszanie głośności w słuchawce, wciskamy przycisk power - prawy dolny róg urządzenia ). Ponownie podłączamy telefon do komputera iwgrywamy RADIO odpowiednie lub polecane przez autora ROM'u, który chcemy wgrać.
4. Po zakończeniu telefon ponownie się zrestartuje i ponownie wyjmujemy baterię, uruchamiamy BOOT LOADER, podłączamy telefon do komputera i wgrywamy wybrany ROM.
5. Po zakończeniu dobrze jest jeszcze zrobić HARD RESET najlepiej z 2 razy,
Motorola C520 -> ... -> SPV M3000 -> HTC Touch Diamond -> Omnia -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2 ehhh... -> SE Xperia Arc -> SGS3

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #181 dnia: Kwiecień 27, 2010, 15:07:31 »
tak wiem ale to właśnie robiłem i nic biały ekran po wszystkim

*

Offline titus78

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • a może tak coś wciągniesz?
  • Sprzęt: SGS II, Galaxy Note
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #182 dnia: Kwiecień 27, 2010, 16:19:30 »
a jakie radio wgrałeś?
Potrzebna zgoda na reklamowanie stron, serwisów etc.!!!

*

Offline kurđ

  • *
  • 62
  • Sprzęt: SGS 6 Edge 128GB
Odp: FAQ ZMIANA ROMU W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #183 dnia: Kwiecień 28, 2010, 23:08:22 »

Wgrywajac za pomoca czy tez po wgraniu HARD SPL - pozbywasz sie na stale blokady CID LOCK. mozesz dowolnie wgrawac ROM'y (podobnie jak SSPL) ale np radia juz nie zmienisz.

Czytam te FAQ-i i czytam i jednej rzeczy nie rozumiem. Jeśli mam CID LOCKA to nie mam możliwości wgrania nowego radia wogóle, nawet używająć HSPL?
I druga rzecz, jak najprościej sprawdzić czy jest CID LOCK?

*

Offline stokrot

  • ***
  • 384
  • Sprzęt: htc leo
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #184 dnia: Kwiecień 29, 2010, 05:34:04 »
wgrywając hard spl możesz zmienić również  radio , wydaje mi się że cid lock jest w każdym bo to producent zabezpiecza sprzęt przed nieautoryzowanymi   romami i tu niema co sprawdzać

*

Offline lukassonimo

  • *
  • 50
  • Sprzęt: htc hd2/ htc touch hd/Galaxy Note
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #185 dnia: Kwiecień 29, 2010, 07:49:00 »
tak wiem ale to właśnie robiłem i nic biały ekran po wszystkim
Tez miełem ten problem jak wgrywalem room z kompa.Trzeba wykonac procedure z tego watku ale opcja wgrywania roomu z karty pamieci telefonu, u mnie ta metoda pomogla. Room smiga az milo
blackSide v2.01.21916
XannyTechROM GRID LEO 2.3.1 Turbo

*

Offline kurđ

  • *
  • 62
  • Sprzęt: SGS 6 Edge 128GB
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 29, 2010, 08:39:29 »
wgrywając hard spl możesz zmienić również  radio ,

I to jest informacja pewna? Z posta Bysia można wnioskować troszkę inaczej.
Sorry że tak nieufnie podchodzę do tego, właśnie zakupiłem nowy HD2 z ROM-em T-Mobile (jeszcze jest w drodze) i mogę go wciągu 2 tyg oddać i za 50 Euro wiecej dostanę sprzęt bez brandingu (zakładam że i bez CID Locka).  Że rom mogę zmienić, to wiem, ale jak jest z radiem, ciągle mam wątpliwości.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #187 dnia: Kwiecień 29, 2010, 08:48:28 »
1. Żeby wgrać samo radio też musisz wgrać HSPL.
2. Radio wgrywasz tak samo jak ROM.
3. Jedyna opcja na wgranie nowszego radia bez HSPL to oficjalny upgrade ROMu od HTC. Nowe radio jest zazwyczaj dołączane do nowego ROMu. Niestety jakie będziesz mieć radio dowiesz się dopiero po wgraniu ROMu ;)
4. Teraz już każdy HTC ma CIDa. Nieważne czy od operatora czy z dystrybucji. Czasy urządzeń, na których nie było fabrycznie cidlocka i można było wgrywać co się chce, skończyły się dawno temu. Więc nawet nie ma co się pytać o CID-a. Na pewno jest.

*

Offline lukassonimo

  • *
  • 50
  • Sprzęt: htc hd2/ htc touch hd/Galaxy Note
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 29, 2010, 08:51:43 »
wgrywając hard spl możesz zmienić również  radio ,

I to jest informacja pewna? Z posta Bysia można wnioskować troszkę inaczej.
Sorry że tak nieufnie podchodzę do tego, właśnie zakupiłem nowy HD2 z ROM-em T-Mobile (jeszcze jest w drodze) i mogę go wciągu 2 tyg oddać i za 50 Euro wiecej dostanę sprzęt bez brandingu (zakładam że i bez CID Locka).  Że rom mogę zmienić, to wiem, ale jak jest z radiem, ciągle mam wątpliwości.
Cidlocka maja chyba wszystkie fony- ja w zeszlym roku kupujac niebrandowanego hadeka w saturnie milem- musialem wgrywac hspl
wgrywając hard spl możesz zmienić również  radio , wydaje mi się że cid lock jest w każdym bo to producent zabezpiecza sprzęt przed nieautoryzowanymi   romami i tu niema co sprawdzać
blackSide v2.01.21916
XannyTechROM GRID LEO 2.3.1 Turbo

HR
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 01, 2010, 20:51:50 »
 :E Mam pytanie odnośnie Hard Resetu jaka jest różnica miedzy metodą klawiszową( przytrzymanie voluma ) a tą poprzez wybór HR w tel?

*

Offline may

  • ******
  • 2541
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Sensation
Odp: HR
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 01, 2010, 20:54:30 »
Żadna.
Po trupach, po trupach...do celu...na Wawelu
  


*

Offline margrass

  • *
  • 85
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Leo Zawodowiec
Odp: HR
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 01, 2010, 21:17:48 »
no to chyba do zamknięcia... :grin:
Pozdrawiam
margrass

LEO Storm v.1.2.9 Full@Radio: 2.10.50.08_2

*

Offline el.kamilus

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HR
« Odpowiedź #192 dnia: Maj 01, 2010, 23:14:32 »
Zdecydowanie do zamknięcia a tak jeszcze do Centaurii

Przed zadaniem tego typu pytań zastanów się przez chwilkę a może sam sobie odpowiesz bądź np zajrzyj do instrukcji obsługi... tam też czasem można znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania.

No i oczywiście, nie ma różnicy pomiędzy tymi dwoma sposobami. Efekt jest taki sam a mianowicie przywrócenie ustawień fabrycznych.

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #193 dnia: Maj 13, 2010, 14:26:50 »
Dla wszystkich borykających się z problemem wgrania HSPL i wyskakującego błędu rozwiązanie jest proste - zainstalowanie nowszej wersji Device Center - u mnie na tym który miałem od dawna wyskakiwał błąd na systemie Vista 32 bity a po ściągnięciu najnowszej wersji problem się już nie pojawił. Błąd ten wczesniej zgłaszany był w przypadku systemów 64 bitowych. Co ciekawe miałem ten sam problem w przypadku XP więc na pewno chodzi tu o sterowniki a nie wersję systemu.
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #194 dnia: Maj 16, 2010, 14:37:47 »
Witam

Ja mam takie pytanie:( może ktoś zna na nie odpowiedź). Chodzi o to że kupiłem swojego Leo na allegro. Miał być nowy z polskiej dystrybucji. Miał Rom 1,66. Wgrałem sobie nowy Rom by Lobuz no i teraz chciałem oddać go do serwisu żeby wymienili mu kamerkę ( różowa plama - znany temat ). Chciałem sobie ściągnąć oryginalny Rom ze strony HTC ale mogę tylko ściągnąć  Rom 1,48. I moje pytanie brzmi tzn. dwa pytania :)

1. Czy jeżeli miałem Rom po zakupie 1,66 tzn że miałem "kombinowane " z telefonem tzn. czy ktoś już wgrywał coś w nim ( znaczy się nie nowy )
2. Czy powinienem wgrywać Rom z HTC ( czyli 1,48 ) czy Rom 1,66 z suunysoftu przed oddanie m do serwisu ?

*

Offline Ibanezq

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XE with Beats srałdio ;)
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #195 dnia: Maj 16, 2010, 15:27:43 »
1. Czy jeżeli miałem Rom po zakupie 1,66 tzn że miałem "kombinowane " z telefonem tzn. czy ktoś już wgrywał coś w nim ( znaczy się nie nowy )

Niekoniecznie. A czy miał fabryczną folię w koło?

2. Czy powinienem wgrywać Rom z HTC ( czyli 1,48 ) czy Rom 1,66 z suunysoftu przed oddanie m do serwisu ?

Bez znaczenia. Zwróć tylko uwagę żeby był oryginalny SPL - oni na to głównie zwracają uwagę (wgrywanie za pomocą karty SD).
PDA: Palm V -> iPAQ 3760 -> HTC Wizard -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> HTC Sensation XE
GSM: Siemens C25 -> Nokia 5110 -> Nokia 6210 -> Nokia 6310 -> Siemens C35i -> Siemens S65 -> Nokia 6650

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #196 dnia: Maj 16, 2010, 15:41:54 »
Miał folię na ekranie. Wszystko było zapakowane oddzielnie. W sumie nie wiem co o tym myśleć. Wiem że miał zainstalowany język polski z sunnysoftu ( instalują go oryginalnie ?)
Czyli nie ma znaczenia czy wgram z ze strony HTC czy ze strony sunnysoftu? Oba jak rozumiem maja fabryczne SPL?

*

Offline facet_

  • ****
  • 501
  • Sprzęt: SGS3
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #197 dnia: Maj 17, 2010, 00:18:08 »
Wgrałem sobie nowy Rom by Lobuz no i teraz chciałem oddać go do serwisu żeby wymienili mu kamerkę ( różowa plama - znany temat ).
ale różową plamę serwis Ci nie zniweluje, do tego jest patch HTC który nawiasem mówiąc w pełni nie rozwiązuje problemu
Motorola C520 -> ... -> SPV M3000 -> HTC Touch Diamond -> Omnia -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2 ehhh... -> SE Xperia Arc -> SGS3

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #198 dnia: Maj 17, 2010, 13:09:04 »
Jak dzwoniłem to babka powiedziała że wymieniają kamerki. Nie wiem ile z tego jest prawdy ale plamę mam i chce jej się pozbyć. W telefonie  za tyle kasy nie powinno być takiego buga. Rozumiem pomyłka ale jeśli się pomylili to niech to naprawią. Zdjęcia wyglądają nieźle oprócz tej plamy oczywiście.

*

Offline mkforever1

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S2, iPhone4, iPad
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #199 dnia: Maj 17, 2010, 15:53:30 »
Witam,
próbuję wgrać ROM z karty SD, wszystko robię jak trzeba i nie po uruchomieniu z wciśniętym przyciskiem vol - nie pojawia się szare tło a trójkolorowe, na dole jest biały pasek z napisem serial i nic się nie dzieje. Na górze 2 linijki tekstu z jakimiś oznaczeniami. Co robić ?

Dodam jeszcze że wcześniej próbowałem wgrać gotowany ROM ale nic nie mogę zdziałać bo Active Sync nie widzi mi Leo... Dodam że mam Windowsa 7 64bit modyfikowanego przez Sony i boje się że wina może leżeć po stronie mojego systemu...
Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2010, 15:58:04 wysłana przez mkforever1 »
Pozdrawiam,
---------------------------

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #200 dnia: Maj 17, 2010, 16:20:11 »
Oznacza to, że nie widzi obrazu (leoimg.nbh) na karcie SD. Albo go tam nie ma  :worried: albo, jeśli jest a mimo to go nie widzi, spróbuj sformatować kartę w Leo za pomocą aplikacji (nie w czytniku w komputerze). U mnie to pomogło.
Dodam jeszcze, że nawet po sformatowaniu w telefonie dalej nie da się zainstalować romu z karty Kingston 8GB, natomiast bez problemu idzie z innych kart 2GB (np. z oryginalnej dołączonej do Leo)

Mam nadzieję, że trochę pomogłem. Powodzenia.

*

Offline mkforever1

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S2, iPhone4, iPad
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 17, 2010, 16:33:19 »
Dzięki za radę. Po sformatowaniu karty w Leo poszło :) I się wgrywa aktualnie. A może ktoś ma pomysł co zrobić żeby udało się połączyć Leo z PC przez USB ? Chciałbym potem wgrać spolszczenie ;) Rom pobrałem z SunnySoft.
Pozdrawiam,
---------------------------

*

Offline facet_

  • ****
  • 501
  • Sprzęt: SGS3
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 17, 2010, 16:36:18 »
zgaduje... wetknąć kabel USB? może byś się podzielić z czym masz problem? Nie umiesz trafić? ;) zwracam honor, mój błąd, gdzie tu było rozwiązanie na 64bitowe siódemki albo podskocz to kogoś z Xp

Połączone: Maj 17, 2010, 16:41:00
nie chce się czytać oj nie dobrze :)

moj system windows 7 64 bit ultimate miałem podobny problem rozwiązałem go instalując Windows Mobile Device Center 6.1 drvupdate-amd64 od tej pory łączenie , wgrywanie HSPL ROMow itd przebiega bez problemu.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2010, 16:41:00 wysłana przez facet_ »
Motorola C520 -> ... -> SPV M3000 -> HTC Touch Diamond -> Omnia -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2 ehhh... -> SE Xperia Arc -> SGS3

*

Offline mkforever1

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S2, iPhone4, iPad
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #203 dnia: Maj 17, 2010, 16:48:01 »
zgaduje... wetknąć kabel USB? może byś się podzielić z czym masz problem? Nie umiesz trafić? ;) zwracam honor, mój błąd, gdzie tu było rozwiązanie na 64bitowe siódemki albo podskocz to kogoś z Xp

Połączone: Maj 17, 2010, 16:41:00
nie chce się czytać oj nie dobrze :)

moj system windows 7 64 bit ultimate miałem podobny problem rozwiązałem go instalując Windows Mobile Device Center 6.1 drvupdate-amd64 od tej pory łączenie , wgrywanie HSPL ROMow itd przebiega bez problemu.
Czytałem :) i zainstalowałem zanim napisałem posta :) Niestety u mnie mimo to nie działa :(
Pozdrawiam,
---------------------------

*

Offline facet_

  • ****
  • 501
  • Sprzęt: SGS3
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #204 dnia: Maj 17, 2010, 16:50:22 »
a antywirus?
wyłącz zaporę windowsową i antywirusa choć u mnie kiedyś wyłączenie nic nie dało musiałem odinstalować
Motorola C520 -> ... -> SPV M3000 -> HTC Touch Diamond -> Omnia -> HTC Touch HD -> HTC Touch HD2 ehhh... -> SE Xperia Arc -> SGS3

*

Offline mkforever1

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S2, iPhone4, iPad
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 17, 2010, 17:19:46 »
No niestety, nawet po odinstalowaniu antywirusa dalej nic :(
Pozdrawiam,
---------------------------

Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 17, 2010, 19:40:13 »
 To problem z systemem. Zainstaluj wszystkie aktualizacje, może pomoże...
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2010, 19:43:23 wysłana przez Lenino83 »

*

Offline Roobert

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG D855, HTC HD2
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #207 dnia: Maj 18, 2010, 09:34:49 »
HTC T-mobile z za wielkiej wody i problem z wgraniem ROMu Bysia.
Chciałem zostawić oryginalne radio.
Próba wgrania przez SSPL: łączy się, instaluje bootloader, zaczyna wgrywać i.. gubi połączenie. Leoś wisi, pomaga soft reset.
Próba wgrania na czysto, bezpośrednio po HR też bez efektu.
Wgrywanie z poziomu Win7 64 na nowych sterownikach. Na tym samym kompie i moim europejskim HD2 wszystkie zmiany ROMu bez żadnego problemu, więc chyba nie jest to problem z Windą.

Pozostaje chyba wgranie całości przy pomocy HSPL. Jakieś inne pomysły?

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #208 dnia: Maj 18, 2010, 09:45:47 »
NIe bedzie ci dzilac ten rom ze strym radiem .. aby go wgrac najpierw musisz wgrac hard spl pozniej radio i na koncu rom
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline Roobert

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG D855, HTC HD2
Odp: FAQ ZMIANA ROMU (POST NR 1) / RADIA / TASK29 (POST NR 2) W HTC HD2 - LEO
« Odpowiedź #209 dnia: Maj 18, 2010, 12:57:19 »
Bysio jak zwykle niezastąpiony  :grin:
Nie mój sprzęt więc chciałem ominąć hard spl, ale jak widać się nie da..
Dzięki za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam.

Połączone: [time]Maj 19, 2010, 11:37:54[/time]
Na stronie xda jest napisane w wątku o Hard SPL "1024LEOs (from T-Mobile with 1024ROM) ARE NOT SUPPORTED"!
Więc jak wgrać w amerykanina leosia wypiek polskojęzyczny wypiek?

Po??czone: Maj 19, 2010, 14:00:40
Znalazłem HSPL_2 1024 dla wersji Tm us. I od razu następne pytanie który z radio ROMów i rodzimych wypieków jest kompatybilny z tym sprzętem?  :-|
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2010, 14:00:40 wysłana przez Roobert »