Dotyk nie działa - podświetlenie nie wyłącza się

  • 5 Odpowiedzi
  • 3448 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline smad

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
Dotyk nie działa - podświetlenie nie wyłącza się
« dnia: Czerwiec 30, 2013, 12:36:08 »
Witam. Wczoraj naklejałem folię ochronną na wyświetlacz na mokro, tzn folię zmoczyłem wodą, żeby łatwiej było mi ją przykleić bez bąbelków powietrza. Niestety zrobiłem to na włączonym Leosiu(!), później jeszcze dość mocno naciskałem na wyświetlacz, żeby zerwać zewnętrzną folię z właściwej folii ochronnej. Po skończonej operacji usunąłem odrobiny wody z HD-eka.
Dotyk od razu przestał działać, a wyświetlacz nie wyłącza się. Jest cały czas podświetlony, jakby świecił na min podświetleniu ekranu, po naciśnięciu któregokolwiek klawisza funkcyjnego przechodzi do ekranu odblokowania.
Macie jakieś propozycje czym to jest spowodowane? Zwarcie?
Muzyka jest pokarmem duszy, mądre słowa karmią mózg.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Dotyk nie działa - podświetlenie nie wyłącza się
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2013, 14:00:41 »
Jedyne co mogłeś zrobić aby mieć jakiekolwiek szanse na ratunek to natychmiastowe wyjęcie baterii po zauważeniu problemu. Jak tego nie zrobiłeś to już nic bez wymiany elementów nie zrobisz. A nawet jeśli to szansa i tak mała.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline smad

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dotyk nie działa - podświetlenie nie wyłącza się
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2013, 16:42:48 »
Nie wyjąłem baterii.
Do wymiany dotyk czy jeszcze coś? W jaki sposób mogę sprawdzić co nie działa?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2013, 17:09:59 wysłana przez smad »
Muzyka jest pokarmem duszy, mądre słowa karmią mózg.

*

Offline ManiekSe7en

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • ManiekSe7en New Web Page
  • Sprzęt: EF81, BlueAngel, OMNIA, Leo
Odp: Dotyk nie działa - podświetlenie nie wyłącza się
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2013, 17:34:10 »
Jak ekran działa(i nie jest zalany) to pozostaje ci tylko dotyk, ewentualnie z klawiszami może też coś być, ale rodzę ci daj go do dobrego serwisu i proszę cię nie wymieniaj dotyku na własną odpowiedzialność, bo aż boję się co ci z tego telefonu zostanie   :tongue:

Edit
Miałem już jednego LEOna z wymienianym dotykiem i to co w środku zobaczyłem mnie załamało.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2013, 17:36:41 wysłana przez ManiekSe7en »
HTC HD2, 32GB ADATA.
Windows Phone 7.8 15GB
EXT4-3GB, FAT32~12GB
Android 4.4 NexusHD2-KitKat

*

Offline smad

  • *
  • 63
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dotyk nie działa - podświetlenie nie wyłącza się
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2013, 18:55:29 »
Ekran działa, klawisze funkcyjne też. Czyli płyta główna jest dobra?
Chciałem, żeby mi posłużył jeszcze z dwa lata, na wymienionym dotyku da radę tyle mi posłużyć? Jest sens wkładać używany dotyk?
Tylko jaki będzie dobry serwis? Może ten ? Widzę, że dużo osób na allegro wymienia dotyki  :P

ps. właśnie rozebrałem mojego Blackstone'a, który jest po wymianie digitizera w serwisie w moim mieście i muszę przyznać, że sam to zrobię lepiej i dużo taniej ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2013, 18:57:11 wysłana przez smad »
Muzyka jest pokarmem duszy, mądre słowa karmią mózg.

*

Offline ManiekSe7en

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • ManiekSe7en New Web Page
  • Sprzęt: EF81, BlueAngel, OMNIA, Leo
Odp: Dotyk nie działa - podświetlenie nie wyłącza się
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2013, 15:55:20 »
Jak już chcesz gdzieś wysyłać telefon to sugerował bym to:
http://allegro.pl/szybka-wymiana-org-digitizer-lcd-dotyk-htc-hd2-leo-i3306297945.html

Jest to serwis więc mógłbyś poprosić o sprawdzenie telefonu, jakby niebyła to wina dotyku to myślę że nie było by problemu z odesłaniem telefon bez nowego dotyku.

Jeśli chcesz robić na własną rękę to zależy jeszcze jaki masz dotyk, jeśli jest lutowany to nie będziesz go mógł zwrócić, do otwierania telefonu zalecam użycia suszarki w celu rozklejenia warstwy z klejem, zalecam dokupienie taśmy montażowej do dotyku np. tej http://allegro.pl/tasma-montazowa-klej-digitizera-lcd-htc-hd2-t8585-i3337838341.html i nie oszczędzaj na dotyku bo słyszałem że po roku padają.

Edit
Co do płyty głównej to nie da się tego tak po-prostu sprawdzić bez wymiany elementów, mogła jakaś odrobina wody spłynąć po taśmie od lcd na płytę i coś uszkodzić, ale może się okazać że po przeczyszczeniu odpowiednimi płynami wszystko będzie działało.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2013, 16:10:20 wysłana przez ManiekSe7en »
HTC HD2, 32GB ADATA.
Windows Phone 7.8 15GB
EXT4-3GB, FAT32~12GB
Android 4.4 NexusHD2-KitKat