[Q] Rozszerzenie partycji EXT4 - TripleBoot

  • 1 Odpowiedzi
  • 2019 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline domann

  • ***
  • 332
  • Płeć: Mężczyzna
  • Link It, or it never happened…
  • Sprzęt: HTC One X
[Q] Rozszerzenie partycji EXT4 - TripleBoot
« dnia: Kwiecień 08, 2013, 23:28:59 »
Witam,
moją prośbę kieruję głównie (choć nie tylko) do użytkowników Linuxa.
Mam Leona z wsadzoną 32gb mSD. Podzielona jest następująco:
1. Fat32 ok. 12gb (romy SD)
2. EXT4 2,5gb (NativeSD)
3. Other 16gb (WP7)

Na każdej z partycji są dane. Jak wiemy, nie można ruszać partycji "other", bo WP7 na starcie wyrzuci "Storage card not working".
Moje pytanie jest następujące: W jaki sposób poszerzyć partycję EXT4 o 1,5gb, zabierając je z partycji FAT32?
Dane z FAT32 można zgrać i wgrać je z powrotem. Jednak jak taką samą sztuczkę uczynić z EXT4?
W MiniTool Partition Wizard jest opcja "Copy" całej partycji, ale jak się ją skopuje, to można przywrócić tylko w takim samym rozmiarze jak oryginał (kopia partycji 2,5gb po skopiowaniu na partycję 4gb przemieni ją w 2,5gb). Wnioskuje że funkcja ta nie kopiuje samych danych, a także dodatkowo layout.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
HTC One X - Android Revolution HD x21

*

Offline ManiekSe7en

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • ManiekSe7en New Web Page
  • Sprzęt: EF81, BlueAngel, OMNIA, Leo
Odp: [Q] Rozszerzenie partycji EXT4 - TripleBoot
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2013, 18:26:19 »
Panie są takie dwa cuda "NativeSD Touch Recovery" oraz "4EXTRecovery".

Aż się sam zacytuję bo pisać drugi raz mi się nie chce :)

Kopiujesz folder 4EXTRecovery na kartę
5. Restartujesz Leona i wchodzisz w Services->BootSettings->AD SD Dir-> 4EXTRecovery
bootujesz z SD odpala ci się 4EXTRecovery i
instalujesz aplikację NativeSD Touch Recovery tworzysz kopie systemu, później tworzysz kopie danych (plików na sd).
usuwasz partycje fat i ext i tworzysz dwie nowe odpowiadające ci, później na na partycje fat
(możesz też zmniejszyć partycje opcją Move/Resize usunąc tylko ext4 i stworzyć nową jak się samo nie połączy to przez opcje Move/Resize lub Extended)
kopiujesz na nią pliki z SD oraz 4EXTRecovery.

5. (...)
bootujesz z SD odpala ci się 4EXTRecovery i instalujesz NativeSD Touch Recovery i przywracasz system.

6. Restartujesz Leona i wchodzisz w Services->BootSettings->AD SD Dir-> NativeSD
Jak czegoś nie rozumiesz to śmiało napisz :)

PS. próbowałeś może eksperymentować z partycją Linux Swap, bo mi z WP nie chce współpracować ?

Cytowałem się z: http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/problem-z-instalacja-native-sd/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2013, 22:15:24 wysłana przez ManiekSe7en »
HTC HD2, 32GB ADATA.
Windows Phone 7.8 15GB
EXT4-3GB, FAT32~12GB
Android 4.4 NexusHD2-KitKat