DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie

  • 33 Odpowiedzi
  • 7741 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« dnia: Styczeń 01, 2008, 13:47:50 »
Witam,
chciałbym zapytać czy rozwiązany est taki problem, który wg tego co czytałem ma np. iphone - WYŚWIETLANIE ZDJĘCIA KONTAKTU PODCZAS PRZYCHODZĄCEJ ROZMOWY NA CAŁYM EKRANIE + oczywiście duże klawisze do odebranie rozmowy lub odrzucenia lub np. włączenia jej od razu w trybie głośnomówiącym. Przy używaniu telefonu w samochodzie np. na typowym uchwycie mocowanym do szyby - bardzo by to ułatwiało życie.
Będę wdzięczny za odpowiedź.

*

Offline xsara

  • ***
  • 269
  • Sprzęt: ipaq hw6515, kaiser
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2008, 14:07:31 »
Jeśli chodzi o kwestię wielkości wyświetlanego zdjęcia powiązanego z kontaktem, to robi to PocketXPhotoContact. Niestety nie wiem jak sprawuje się na Kaiserze. Kiedyś testowałem na ipaqu. Natomiast S2U2-0.96WM5 jest rodzajem emulatora iphona i podobno (nie sprawdzałem tego) dobrze sprawuje się na Kaiserze-dużo jest na jego temat na dorum xda. Można go znależ w zbiorze cab'ów, o którym pisałem w jednym z wcześniejszych wątków. Z tego co wiem żadnymi sztuczkami nie da się tych efektów uzyskać w standardowym romie Kaisera.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2008, 14:20:39 wysłana przez xsara »

*

Offline kluczus

  • **
  • 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Vx -> Palmax Holux -> HTC Wizard -> HTC Kaiser -> HTC Diamond -> HTC ?? :)
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2008, 15:17:31 »
Natomiast S2U2-0.96WM5 jest rodzajem emulatora iphona i podobno (nie sprawdzałem tego) dobrze sprawuje się na Kaiserze-

nie wprowadzaj człowieka w błąd, S2U2 (Slide to Unlock) to nie żaden emulator iphona, to po prostu aplikacja do blokowania/odblokowywania ekranu rozszerzona o kilka przydatnych funkcji, działa wyśmienicie na Kaiserze

@01fiori - zainstaluj S2U2, to jest to czego szukasz, tutaj masz link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=353008
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656 - linki do mobilnych serwisów
-------------------------------------------------------------------
Na pokładzie: rom WM6.1 xxxxxxxx, radio xxxxxxxx

*

Offline cbs

  • *
  • 64
  • Sprzęt: HTC TyTN II/Kaiser
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2008, 21:17:24 »
S2U2 wyglada bardzo ciekawie, zaraz instaluje i sprawdzam

dzieki za cynk :)
CBS

*

Offline mswilk

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.marcinwilk.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro2
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2008, 21:21:55 »
Jak sprawdzisz to podziel sie wrażeniami
______________________________________
Rom: Jackos S2 ROM JackFULL 1.8 legacy PLK
www.marcinwilk.pl

Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2008, 21:33:49 »
Czy dziala to na Asusie p526

*

Offline cbs

  • *
  • 64
  • Sprzęt: HTC TyTN II/Kaiser
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2008, 16:38:00 »
Calkiem fajny ten programik, sprawdzilem i jestem bardzo zadowolony.
Aby dzialal pod Kaiserem trzeba wylaczyc DirectDraw, ale wszystko jest napisane w pliku readme
Jesli ktos chce miec fajny wygaszacz z dodatkowymi, przydatnymi, funkcjami to polecam
CBS

*

Offline mswilk

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.marcinwilk.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro2
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2008, 16:59:33 »
Wystarczy ściągnąć jedynie plik - S2U2-0.96-WM5.rar ?
______________________________________
Rom: Jackos S2 ROM JackFULL 1.8 legacy PLK
www.marcinwilk.pl

*

Offline cbs

  • *
  • 64
  • Sprzęt: HTC TyTN II/Kaiser
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2008, 17:14:22 »
tak, reszta to dodatki, w tym spolszczenie
CBS

*

Offline Petriwoj

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Kaiser@Era & Treo 680
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2008, 22:37:54 »
[...] Aby dzialal pod Kaiserem trzeba wylaczyc DirectDraw [...]
DirectDraw jest domyślnie wyłączone. Niestety u mnie na Kaiserze nie udaje się wyświetlić na pełnym ekranie. Gdy uruchamiam iLock2 wyświetla się okno: "iLock2 & S2U2 are closed". Znaczy, że nie uruchamia się. S2U2 uruchamia się prawidłowo, efekt suwaka jest piękny, ale brakuje zdjęcia. W Settings mam: Phone - Identyfikacja - Pełny ekran.
Pozdrowienia
Petriwoj
pen&paper > Nino300 (WinCE) > Palm m100 > P IIIC > T|T3  > LifeDrive† > T|T3  > Kaiser (WM6) > Treo 680 > back to Kaiser

*

Offline acidjazz

  • **
  • 133
  • Sprzęt: HTC Kaiser, iPod Touch, Garmin Forerunner 205, PSP :-)
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2008, 22:48:27 »
[...] Aby dzialal pod Kaiserem trzeba wylaczyc DirectDraw [...]
DirectDraw jest domyślnie wyłączone. Niestety u mnie na Kaiserze nie udaje się wyświetlić na pełnym ekranie. Gdy uruchamiam iLock2 wyświetla się okno: "iLock2 & S2U2 are closed". Znaczy, że nie uruchamia się. S2U2 uruchamia się prawidłowo, efekt suwaka jest piękny, ale brakuje zdjęcia. W Settings mam: Phone - Identyfikacja - Pełny ekran.

Prawie we wszystkim sie mylisz.. nie czytales readme S2U2.. klikajac iLock2 zamykasz go, klikajac po raz kolejny uruchamiasz go w tle, klikajac ponownie wylaczasz itp. jezeli wiec kliknales i pojawila sie informacja ze iLock i S2U2 zamykaja sie, kliknij po raz kolejny i w ten sposob uruchomisz iLocka. DirectDraw jest domyslnie _wlaczony_ - trzeba go wylaczyc w Kaiserze aby animacje dzialaly plynnie.. a kontakty podczas przychodzacego polaczenia bez problemow pojawiaja sie na calym ekranie..

« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 22:49:58 wysłana przez acidjazz »

*

Offline Petriwoj

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Kaiser@Era & Treo 680
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2008, 23:18:15 »
nie czytales readme S2U2
Czytałem, ale nie zrozumiałem. W świecie WM6 jestem nowy i nie wiedziałem nawet, jak się instaluje. Ten tekst w Readme jest dla zawodników piętro wyżej i pewnie dlatego "Installation" zaczyna się od "After installation..."  :wink: Co do zdjęć, to myślałem, że to działa także przy wychodzących połączeniach. Aż boję się zapytać, ale dlaczego S2U2 nie uruchamia się na ekranie Dzisiaj, czy innym po określonym czasie. Jak wygaszacz ekranu... Wszystkie ustawienia S2U2 mam domyślne.
Pozdrowienia
Petriwoj
pen&paper > Nino300 (WinCE) > Palm m100 > P IIIC > T|T3  > LifeDrive† > T|T3  > Kaiser (WM6) > Treo 680 > back to Kaiser

*

Offline acidjazz

  • **
  • 133
  • Sprzęt: HTC Kaiser, iPod Touch, Garmin Forerunner 205, PSP :-)
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2008, 23:35:39 »
Aż boję się zapytać, ale dlaczego S2U2 nie uruchamia się na ekranie Dzisiaj, czy innym po określonym czasie. Jak wygaszacz ekranu... Wszystkie ustawienia S2U2 mam domyślne.

Hehe, przestan, pytac zawsze warto :-) Jezeli iLock uruchomiony jest w tle (czyli klikniety bez komunikatu ze zostal zamkniety) S2U2 powinien uruchomic sie jako wygaszacz w momencie przygaszenia ekranu (kiedy Kaiser nie jest podlaczony do zasilania zewnetrznego). Mozesz to tez sprawdzic gaszac ekran przyciskiem power i ponownie podswietlajac ekran tym samym przyciskiem - S2U2 domyslnie powinien uruchomic sie po wzbudzeniu ekranu..

*

Offline Petriwoj

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Kaiser@Era & Treo 680
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2008, 23:52:05 »
Dzięki. Rzeczywiście był "na kablu" i dlatego nie wyłączał się. Chociaż dziwne, bo mam w Ustawieniach - Zasilanie zewnętrzne - Wyłącz urządzenie, jeśli nie jest używane przez 2 minuty". Takie programy, jak ten S2U2 sprawiają, że WM6 jest dla mnie bardziej sympatyczny, jak powiedziałby Przewodniczący Tusk.
Pozdrowienia
Petriwoj
pen&paper > Nino300 (WinCE) > Palm m100 > P IIIC > T|T3  > LifeDrive† > T|T3  > Kaiser (WM6) > Treo 680 > back to Kaiser

*

Offline pafciu

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2008, 09:18:39 »
Zainstalowałem, ale jak wchodzę w ustawienia to nie mogę ich zmienić ani przewinąć, tak jakby wyświetlacz nie działał na dotyk. What the f*ck?

*

Offline cbs

  • *
  • 64
  • Sprzęt: HTC TyTN II/Kaiser
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2008, 10:01:55 »
Zainstalowałem, ale jak wchodzę w ustawienia to nie mogę ich zmienić ani przewinąć, tak jakby wyświetlacz nie działał na dotyk. What the f*ck?

trzeba czytac, kilka postow wyzej napisalem, ze wystarczy wylaczyc directdraw w rejestrze, wszystko jest opisano w pliku readme,  zmieniasz: \HKEY_CURRENT_USER\Software\AC\S2U2  DirectDraw 0 w dowolnym edytorze rejestru
CBS

*

Offline pafciu

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 04, 2008, 10:03:38 »
Jasne, dzięki. Faktycznie, myślałem że trzeba to zmienic w ustawieniach samego programu a nie w rejestrze.

No i przeszedłem pierwszy raz grzebanie w rejestrze - normalnie sie czuję jakbym dziewictwo stracił :E

Ale jeszcze jedno pytanie - jako tapetke mogę mieć tylko jpg, kiedy przełączam na gif to mam brak jakiejkolwiek tapetki - znaczy czarny ekran z godziną itd. Znowu cos nakręciłem? :-|
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2008, 10:45:45 wysłana przez pafciu »

*

Offline cbs

  • *
  • 64
  • Sprzęt: HTC TyTN II/Kaiser
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 04, 2008, 10:52:53 »
Wszystko jest w readme lub na forum xda-developers.com, ale podpowiem Ci, ze mozna miec dowolna tapete, ale musisz ja wgrac recznie do katalogu z zainstalowanym programem, zastepujac obecny plik z tapeta ... gfx\Wallpaper.jpg lub gfx\Wallpaper.gif (rozdzielczoscnowego pliku odpowiadac musi ekranowi Kaisera czyli 240x320).
CBS

*

Offline pafciu

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2008, 10:57:46 »
Dzięki. Sie postaram nie zadawać głupich pytań, chociaż nie wiem czy mi się uda - początki sa trudne :wink:

Jeszcze jedno- wszystko smiga pieknie, ale... no wlasnie- u dolu ekranu, tam gdzie sie wyswietlaja ikonki informujace o nieodebranym polaczeniu, nowym sms, itd., mam ikonke mms, bez zadnej cyfry, i nie mam zadnego nieodebranego mms. Czy to normalne, ze mam informacje o tym, ze sie mam zadnego mms'a?!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2008, 18:28:11 wysłana przez pafciu »

*

Offline pafciu

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2008, 11:06:45 »
Jeszcze jedno spostrzeżenie - ten program po prostu POŻERA baterię!
Po trzech dniach odinstalowałem - fajna zabawka ale wolę jednak dłuższy czas pracy baterii.

*

Offline acidjazz

  • **
  • 133
  • Sprzęt: HTC Kaiser, iPod Touch, Garmin Forerunner 205, PSP :-)
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2008, 11:49:22 »
Jeszcze jedno spostrzeżenie - ten program po prostu POŻERA baterię!
Po trzech dniach odinstalowałem - fajna zabawka ale wolę jednak dłuższy czas pracy baterii.

Jest wiekszy problem - przy nawigacji i przychodzacym polaczeniu S2U2 czasem zamraza na chwile kaisera (5-10sek). ja tez odinstalowalem.

*

Offline McJack

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II + HTC Diamond
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 29, 2008, 18:12:09 »
Witam!
Ja mam pytanie z innej beczki. Czy jest jakaś możliwość aby zdjęcia kontaktów były zapisywane w większej rozdzielczości? Dodając avatar do kontaktu (w Outlook'u bądź w PDA) jest on automatycznie zmniejszany do rozdzielczości 72x96. Używając S2U2 i opcji wyświetlania fotki kontaktu na pełnym ekranie trochę kiepsko to wygląda. Chciałbym aby zdjęcie było w pełnej rozdzielczości, czyli 240x320. Czy jest na to jakiś sposób??

Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 01, 2008, 14:53:16 »
Dołączam się do prośby - czy istnieje możliwość wyświetlania pełno-ekranowych zdjęć z kontaktów w "normalnej" (240x320) rozdzielczości?
Pozdroofki

*

Offline pafciu

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 01, 2008, 15:15:51 »
Nie pamiętam nazwy programu, bo go wywaliłem /jego bugi sa ponad moją cierpliwość/, ale w read me jest napisane jakich programów używać do pełnoekranowego wyświetlania zdjęć.

*

Offline station55

  • **
  • 164
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation XL, iPod Touch 4G, Mot Xoom, iPad 3
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 01, 2008, 22:30:45 »
Zainstalowałem, ale jak wchodzę w ustawienia to nie mogę ich zmienić ani przewinąć, tak jakby wyświetlacz nie działał na dotyk. What the f*ck?

trzeba czytac, kilka postow wyzej napisalem, ze wystarczy wylaczyc directdraw w rejestrze, wszystko jest opisano w pliku readme,  zmieniasz: \HKEY_CURRENT_USER\Software\AC\S2U2  DirectDraw 0 w dowolnym edytorze rejestru


przepraszam za lamerskie pytanko ale jak moge wywolac rejestr w WM5 badz 6 ?
SPV M3000 > HTC TyTn II > HTC touch HD > HTC HD2 > HTC Desire HD > HTC Sensation XL

Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 02, 2008, 18:37:30 »
Nie pamiętam nazwy programu, bo go wywaliłem /jego bugi sa ponad moją cierpliwość/, ale w read me jest napisane jakich programów używać do pełnoekranowego wyświetlania zdjęć.

Bardzo pomocne, dzięki Stary......  :-?

*

Offline pafciu

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 04, 2008, 14:51:15 »
Nie pamiętam nazwy programu, bo go wywaliłem /jego bugi sa ponad moją cierpliwość/, ale w read me jest napisane jakich programów używać do pełnoekranowego wyświetlania zdjęć.

Bardzo pomocne, dzięki Stary......  :-?

Wydawało mi sie, że jeżeli masz ten program to przeczytanie read me jest proste... :P

Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 04, 2008, 22:26:59 »




Wydawało mi sie, że jeżeli masz ten program to przeczytanie read me jest proste... :P


I pewnie byłoby bardzo proste gdybyś nie zapomniał jego nazwy......    :worried:
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 22:30:40 wysłana przez kubszton »

*

Offline pafciu

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 05, 2008, 08:17:20 »




Wydawało mi sie, że jeżeli masz ten program to przeczytanie read me jest proste... :P


I pewnie byłoby bardzo proste gdybyś nie zapomniał jego nazwy......    :worried:

Może zamotałem, ale chodzi o to, że w read me w programie S2U2 jest napisane z jakich programów korzystać.
 A to cytat z ww.

Q. The quality of the CallerID pic is so bad even the original photo is in high quality?!
A. DO NOT use the system contact to add photo to a contact. Use other s/w like Inesoft Address Book or PocketCM to do so.

Jaśniej się nie da.

Odp: DIAL PAD, wyświetlanie zdjęć kontaktów na całym ekranie
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 05, 2008, 14:16:57 »
Hej,
właśnie ściągnąłem i będę instalował te programiki (PocketCM i InesofT). 
U mnie w S2U2 kotakty wyświetlają się bardzo przyzwoicie, tylko się zastanawiam nad synchronizacją z outlookiem - czy nie będzie duplikacji lub nadpisywania przez outlook kontaktów z np. PocketCM?
S2U2  v0.99 chodzi bardzo fajnie.