POMOCY!!! HP Jornada 520

  • 8 Odpowiedzi
  • 872 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POMOCY!!! HP Jornada 520
« dnia: Marzec 14, 2005, 16:31:25 »
Cześć!
nie wiem, czy dobrze trafilem, ale szukam rady! Mam pda HP Jornada 520 i od jakiegoś czasu mam z nim problem. zawiesza sie i nie moge go uruchomić, bądz wyłączyć. reaguje tylko na reset, a gdy to nie skutkuje musze zastosować "twardy reset".
BARDZO PROSZE O POMOC!!!!!! od poprzedniego właściciela dowiedziałem sie, że może to byc problem z baterią - a oryginalnej baterii do tego modelu chyba nie zbnajde już nigdzie. Co RobiĆ???
cyykcyk@wp.pl

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
POMOCY!!! HP Jornada 520
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2005, 16:49:34 »
Skoro podnosi sie po twardym lub po miekkim resecie to raczej nie jest to wina baterii. Byc moze jest to wina jakiegos oprogramowania ktore instalujesz w PDA. Robiles testy na "czystym" systemie?

POMOCY!!! HP Jornada 520
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2005, 20:50:29 »
Dzieki za zainteresowanie!

Wysłałem Ci  taką samo treść na Twojego maila, ale powtarzam :
"Przebieg choroby" jest następujący:
dwa tygodnie temu palm, którego urzywam (jestem jego drugim właścicielem - dotychczas - od czerwca 2004 r działał bez zarzutu),HP Jornada520, zawiesił sie tak, że nie mogłem go uruchomić. Myślę, że spowodowane to było rozładowaną baterią, wiec naładowałem baterie i wykonałem "twardy reset" - palm uruchomił sie i od tego czasu pracuje na najprostrzej wersji oprogramowania. Działał tydzień, potem zawieszał sie tak, że nie mogłem go ani wyłączyć ani włączyć ( w zależności od tego w którym momencie sie zawiesił) reagował tylko na reset, ale dwa razy musiałem powtórzyć "twardy reset", żeby znów go uruchomić. Palm działa bez zarzutu   gdy jest podłączony do sieci elektrycznej, gdy jest ładowany; odtwarza mp3, kalendarz, notatki etc... Ale gdy odłącze go od zasilania znowu sie zawiesza.
Nie wiem co robić... Takie urządzenie jest mi bardzo przydatne i chciałbym zrobić wszystko, żeby ponownie je uruchomić.
Jeżeli masz jeszcze trochę cierpliwości - bede bardzo wdzieczny za dalsze wskazówki i sugestie!!!!

sebastian Świerszcz
cykcyyk@wp.pl

[Dodano: 2005-03-14 20:53:46]
No Tak .... przeczytałem jeszcze raz Twoją odpowiedz.... urzywam Palma tylko na podstawowym oprogramowaniu. Mam zainstalowaną karte CF - ale nic oprócz mp3 i doc na niej nie ma.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
POMOCY!!! HP Jornada 520
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2005, 21:17:27 »
Skoro na ladowarce dziala stabilnie to faktycznie bateria moze byc juz na tyle zuzyta ze nie zapewnia odpowiedniego pradu dla podzespolow PDA. Trudno bedzie Ci kupic taka baterie w Polsce. Jedyna szansa to sciagniecie jej z zachodu lub wykonanie zamiennika - trzeba tylko sprawdzic jakie parametry posiada ogniwo tego PDA. Mozesz tez obejsc ten problem kupujac battery extender na 4 paluszki. Podpinasz cos takiego do PDA i baterie te zasilaja go non-stop. Oczywiscie palmtop straci wtedy nieco na swej mobilnosci, a raczej wygodzie uzytkowania.

POMOCY!!! HP Jornada 520
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2005, 15:33:12 »
Cześć!
mam za sobą pięć lat technikum elektrycznego i dyplom zdany na 5 - myśle, że podołam. właśnie wyjąłem baterie i postaram sie sprawdzic jej parametry. Jezeli okaze sie, że rzeczywiście jest to problem baterii to myśle o dopasowniu nowej - wydajniejszej np. z apartatów telefonicznych lub zastosowaniu zamiennika. - Jakiś koleś z allegro proponuje mi zakup baterii do tego modelu  za 99.90 pln. na pewno podróba... Jak myślisz - może zaryzykować?
tak czy inaczej dziekuje za pomoc! jeszcze sie odezwe!
narazie

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
POMOCY!!! HP Jornada 520
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2005, 15:41:39 »
Cytat: swiero
Jak myślisz - może zaryzykować?
zaryzykowac zawsze mozna ale jak juz bedziesz pewien, ze to bateria bo jak kupisz, podlaczysz i bedzie to samo to chyba zadowolony nie bedziesz...

POMOCY!!! HP Jornada 520
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2005, 15:45:15 »
Dletego teraz planuje podpiąć odpowiednie napięcie pod styki zasilające i przepróbować. zasilanie z zasilacza to 5 V i 1,5 A, myślicie, że mogę podłączyć 3 paluszki 1,5 V ?  

POMOCY!!! HP Jornada 520
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2005, 17:59:26 »
Cześć!
Jeżeli macie jeszcze chwile cierpliwości i możecie mi pomóc - dajcie znać.
Sprawdziłem baterie - działa bez zarzutu i nie jest to chyba główny problem uszkodzenia. Palm w dalszym ciągu zachowuje sie dziwnie, choc nie zawiesza sie już tak często jak przedtem! Sukces, nie sukces ale nie wiem co dalej... Odnosze wrażenie, że może są to trwałe uszkodzenia ... jakeś zimne luty etc... nie wiem.
jak myślicie, co zrobić ??? Oddać do serwisu HP - Bajońskie sumy $ a i tak nie bede miał pewności.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
POMOCY!!! HP Jornada 520
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2005, 18:20:30 »
Obawiam sie ze HP moze juz nie serwisowac takiego sprzetu.