Wybór tablet PC

  • 33 Odpowiedzi
  • 27211 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Wybór tablet PC
« dnia: Marzec 03, 2013, 21:55:42 »
Witam, od pewnego czasu szukam następcy dla Q1 (znowu). Już miałem shifta, macałem vaio ux i doszedłem do wniosków, że ux jest naprawde w porządku do moich zastosowań, ale 900-1400 dać za gma 950 to chora cena. Dobra: Do czego mi to jest potrzebne? Jako komputer, przede wszystkim jako komputer. Do Q1 podpinam monitor (zlacze VGA koniecznie musi byc), klawkę + myche (min 2x usb musi być) i robi za normalny komputer, odlaczam i wygodnie przegladam neta w lozku korzystajac z dotyku czy na wykladach. Male, poręczne, na prawdziwym os (od razu mowie tym maniakom midow na andku: Nie chce zabawki, chce komputer z dotykiem!). W Q1 mam gma915 + pentium m723, wystarczający zestaw, gta sa uciągnie, ale chce mocniejsza grafe, gma950 to mały skok, ale.. Ale o tym pozniej. Co do dotyku: Nie chce rysika, bez ktorego dotyk nie działa... Jestem bardzo negatywnie nastawiony do tego rozwiazania. Chce normalny dotyk oporowy/pojemnosciowy, ktory dziala na "paznokiec", na "palec". Może mnie przekonacie do rysika?

Potrzebuje rozeznania, modeli w dwoch przedzialach cenowych:

1. Około 600zl i tutaj mam na mysli (ktore znam): IBM X60/x61 ( raczej wersje z multitouchem, na palec, nie na rysik), FS T42xx (no ale dotyk na rysik, raczej interesuje mnie wersja tylko z gma x3100), hp tx1000, Eee PC Touch np t91mt. Procki wystarczające, znacznie bardziej wydajne, niz moj pentium m723, grafiki... Zazwyczaj gma950-965, co w tej cenie jest do przyjęcia. Tx1000 ma geforca go6150, co jest wiecej, niz zadowalajace w tej cenie. Gma 950 w tej cenie to norma, zmiana z Q1 bedzie wtedy tak naprawde kosmetyczna: klawa, wiekszy ekran, mocniejszy proc, bo grafa na niewiele wiecej pozwala.

2. Około 1000zl. W tej cenie znam: dell xt2 (super sprzet, ale Kajtek + Daras mnie zniechecili...), vaio ux (byłby idealny, gdyby nie gma950), hp tx25xx-26xx i wyżej. Tutaj oczekuje znacznie mocniejszej grafy, niz gma950, musi odpalic COD 4 (min wydajnosci pecetowskiego radka 9600 pro), inaczej nie ma sensu dawać takiej kasy za sprzęt, który dla mnie ma funkcjonalność podobnego modelu za połowe ceny.

Potrzebuje uniwersalnej bestii: Youtube 720p i wyżej, gry (Przydałoby sie odpalic COD 4, na ETS2, TDU 1/2 czy Drivera SF nie licze), office, proste programy, internet. Czy warto pakować się w "dotyk"? Za te pieniądze mam już dobrego lapka, szczegolnie za ~1k. Dla mnie to wygoda głównie na studiach i w łózku, juz mam takie nawyki, gdy widze na obcym kompie windowsa to dotykam monitora, bo jest szybciej, niz myszką. Oraz czy warto dawać 2x więcej kasiorki na tego typu sprzet? Czy z wydajnością jest aż tak lepiej? Q1 raczej sprzedam, gdy kupię jego "następce", gdybym kupil laptopa/mida/smartphona (lapek: cos na i3, mocym core 2 duo, mid: np nexus 7, smartphone: Note) to Q1 zostaje. Dodam, że z Q1 jestem zadowolony, ma dwa minusy: Brak klawiatury, gma915.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2013, 22:00:22 wysłana przez b7rabbitdj »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2013, 00:46:03 »
Ja wiem czy dotyk wygodniejszy?
Za leniwy jestem aby podnosić ręce z podparcia przy myszy i klawiaturze i wymachiwać po ekranie lapka czy stacji.
Co do MIDów to matwy termin,
Tablet na androidzie jest takim samym tabletem jak tablet PC, tyle że inny system operacyjny.
Bardziej uniwersalny, mniej wyspecjalizowany.
Urządzenie którego szukasz to nisza, ciężko cokolwiek wybrać bo wszystkie urządzenia tego typu mają wady.
Nie myślałeś aby doinwestować i kupić ultrabooka?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2013, 07:22:17 »
Ultrabook lub laptop, myslalem, ale to jest ostatecznosc. Wole wtedy note + Q1, dlatego szukam przede wszystkim tabletu pc, z wydajna grafa, jak na tego tupu urzadzenia.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2013, 08:51:22 »
Cytuj
1. Około 600zl i tutaj mam na mysli (ktore znam): IBM X60/x61
Znó mam linkować do mojego artykułu o tej kupie złomu?  :)
Cytuj
Tx1000 ma geforca go6150, co jest wiecej, niz zadowalajace w tej cenie.
A to przypadkiem nie ta grafika, z której tx1k/tx2k występują głównie w dziale uszkodzone?  :mrgreen:

Cytuj
2. Około 1000zl. W tej cenie znam: dell xt2 (super sprzet, ale Kajtek + Daras mnie zniechecili...),
Ja mam XT "1", na dobrą sprawę jedyne co padło nie z mojej winy to... taśma  :ohreally: (objawy z dotykiem to na 99% jej wina, od tygodnia miga lcd na zielono - a to ta sama połówka taśmy :D oczywiście pod wersję LED którą posiadam, jedynie ebay... Płytę spaliłem swoją głupotą - zasilacz z zwarciem do pinu kontrolnego.
Pojemnościówka jest OK, rysik to jednak nie Wacom i to czuć w użytku.

Cytuj
hp tx25xx-26xx i wyżej.
Jak wyżej, o tx1x  :wink:

Ogólnie, Windows 8 + pojemnościówka (przypominam że x60t/x61t w wersji znanej dumnie jako 'Multitouch' mają rezystywa!) to mega-wygodna sprawa, ale jakoś mi się już odechciało TabletPC. Może typowy "tablet", ale znów dać za Della ST z atomem słabszym pd Pentium 3,ponad 1000zł to głupota.

Vaio UX też mi przez chwilę wróciło do strefy marzeń... ale na szczęście szybko sobie to wybiłem ;)

Nie ma dobrego TabletPC, pogódź się z tym...

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2013, 09:17:54 »
Nie ma dobrego TabletPC, pogódź się z tym...
...w cenie do 1k.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2013, 09:34:44 »
To który TabletPC jest dobry? Podkreślam, TabletPC, w jego właściwej definicji, nie zabawki dedykowane pod Win7/8.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2013, 10:17:27 »
Właściwej definicji, czyli mówiącej, że tabletPC to komputer przenośny z ekranem dotykowym wykorzystującym rysik?

Mój brat używa Latitude XT3 i sobie chwali. Bawiłem się nim trochę i moim zdaniem ma wszystko czego można potrzebować. Moja żona zaś, jak to kobieta, kupiła oczami jakiegoś Lifebooka i też nie ma powodu do narzekań.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2013, 13:14:43 »
XT3? i7 i grafika z XT2 na C2D?  :wink:
A lifebooki miały matryce lustrzane - chyba że się mylę to sprostuj.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2013, 13:25:34 »
i5 jeśli się nie mylę i pewnie intel HD 3k lub 4k. Nie każdy potrzebuje jednego kompa "do wszystkiego". Są też tacy, co w ogóle mają w życiu ciekawsze ich zdaniem zajęcia, niż gry. Bo do czego lepsza grafika.

Co do lapsa żony, to muszę na niego zerknąć, bo choćby mnie kroili to nie wiem. Zupełnie nieistotne dla mnie parametr.

Innymi słowy, łatwiej zdefiniować pojęcie "tabletPC" niż "dobry". I dla mnie dobry, to działający szybko w wyznaczonych zadaniach, bezawaryjny, wygodny w obsłudze, a dobrze wykonany i ładny. Akurat żonki za mały na mój gust bo to o ile pamiętam 11.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2013, 17:52:20 »
Nie rozumiem czemu niektorzy się tak upierają przy tym dotyku.
Rozumiem że przy pracy na grafice jest to bardzo wygodne ale do codziennych zadań nijak.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2013, 18:01:18 »
Daras, jeden woli merca s, drugi za tą kasę używanego DB9. Ja chce uniwersalnej bestii. Kropka. Jak pisałem: lapek/smartphone + Q1 to ostatecznosc. Chce nastepcy Q1. Pokochałem windowsa na dotyku.

Kajtek: To co proponujesz? X60/61 mnie nie przeraża, na allegro egzemplarze sa w dobrym stanie, wierze, ze Twoj był taki pechowy. W tej cenie jeszcze FS T42xx o ktorym kiedys Ci wspominałem - mówiłeś, że fajna maszynka, za tą cene. Za ten tysiak to XT2? Po prostu co jest "najlepsze" w tych cenach i dlaczego. Powiedz mi też, jak to jest z tym rysikiem: pakować się w to czy tak, jak mysle: MT/digi reagujacy na palec? Jednak rysik to zazwyczaj 100-300zl + koniecznosc uzywania go, jak chce sie miec dotyk.

Edit: Vaio ux, Kajtek - zrezygnowales, bo cena zaporowa?  :evil:
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2013, 18:06:41 wysłana przez b7rabbitdj »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2013, 18:16:20 »
"bestii"?
Nie rozśmieszaj mnie, na tym przeglądarka nie ma prawa chodzić płynnie a Ty to bestią nazywasz?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2013, 18:17:35 »
No bestii do 1000pln nie dostaniesz, niestety...

TC1100 to chyba jedyny tablet, z którym nie miałem problemu do tej pory.

Seria Della Latitude XT 1/2/3 można brać, bo to na prawdę fajne sprzęty, ale musi być gwarancja. Bez tego ani rusz, bo źle zainstalujesz sterownik / przeinstalujesz win i nie ma dotyku...
Zawias mógłby być lepszy, ale to też podlega pod gwarancję raczej.

Nie wiem jak z tymi nowszymi konstrukcjami, Kupa, Samsung Slate, HP Slate itp...
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2013, 18:22:50 wysłana przez Paveu69 »
Nienawidzę Androida!

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2013, 18:27:58 »
Paveu, zle zainstaluje sterownik i nie ma dotyku... Co w tym trudnego, zainstalowac sterownik, ktory nie gryzie sie z dotykiem...?  :mysli:

Daras: mi wystarcza obecny Q1, jak widze, jak lapki na i3 chodzą na W8/sevenie kumplom to tym bardziej twierdze, że da sie zrobic bestię na Xp z pozornie słabych podzespołów. Takie moje zdanie, ale mam niskie wymagania co do wydajnosci.

*

Offline piotrkovski

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia n łosiem
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2013, 18:34:54 »
Kupić coś z atomem stacjonarnego + tablet + zdalny pulpit :E
Jeszcze jakieś archosy kojarzę z atomem w środku, ale tu jakość taka se
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2013, 18:37:20 wysłana przez piotrkovski »
Racja jest jak d**a, każdy ma swoją.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2013, 18:37:18 »
Oooo bardzo dobre rozwiązanie!  :ok: Tablet np nexusa 7, zeby normalnie uciagnal ten zdalny pulpit (bo n900 strasznie sie tnie na zdalnym...)  :E Dobre, ale narazie wole tablet PC/umpc.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 05, 2013, 22:52:56 »
Paveu, zle zainstaluje sterownik i nie ma dotyku... Co w tym trudnego, zainstalowac sterownik, ktory nie gryzie sie z dotykiem...?  :mysli:
Błąd w instalatorze firwmare, w zły sposób przejdziesz z visty na win7 i kończysz z pustym epromem do którego nie da się dostać - producenci wymieniali to od ręki (całą matrycę).

*

Offline KRK012

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N900, SX45i, 9210/i, 9110/i, 9000/i
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2013, 01:40:46 »
A nie lepiej jakiś notebook/ultrabook + stacja dokująca ? Fujitsu, Toshiba i chyba nic więcej nie ma w niskich cenach.
Kocham Świat!

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2013, 14:39:50 »


Daras: mi wystarcza obecny Q1, jak widze, jak lapki na i3 chodzą na W8/sevenie kumplom to tym bardziej twierdze, że da sie zrobic bestię na Xp z pozornie słabych podzespołów. Takie moje zdanie, ale mam niskie wymagania co do wydajnosci.


Widzisz, niektórym moc hardware nic nie da jak software mają zasyfiony doszczętnie więc nie sugeruj się tym jak kumplom chodzą i3.
Popracuj na tym sam kilka miesięcy a zakochasz się.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2013, 20:11:53 »
Krk, czytaj ze zrozumieniem. Naprawde jak mam wybór pomiędzy lapkiem zamiast Q1 a np grand in x + Q1 to wybieram zte + Q1.

Daras, Ty dalej swoje. Moc Q1 mi wystarcza, pomimo, że pecety z odblokowanym mnoznikiem na i7 były w moich dłoniach i naprawde chodziły wyśmienicie, ale ja nie potrzebuje takiej mocy. Tak samo nie chce czegos nowego, bo jest problem z wrzuceniem na to cos XP (skoro system, który ma 12 lat chodzi szybciej, wlacza sie/wylacza sie szybciej, po prostu jego responsywnosc jest lepsza niż 7 czy 8 to nie widze powodu posiadania czegos na prockach serii i). No dobra, moze troche przesadzilem, bo mocne i3/i5/i7 na 7 chodzą naprawde zacnie, ale mówię o rzeczach dla mnie realnych, nie mam kilka tysi na porządnego lapka.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2013, 20:15:25 wysłana przez b7rabbitdj »

*

Offline KRK012

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N900, SX45i, 9210/i, 9110/i, 9000/i
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2013, 03:00:43 »
Zdziwiłbyś się jak szybki jest Windows 95 na 150MHz i 12MB RAMu, łyka Windowsa 7 na i7, 12GB RAMu i SSD, a XP przy 1,2GHz i 1GB również.
To jest chyba normalny postęp, jak mogą robić coś bardziej zasobożernego to kto broni.

Rozumiem co oczekujesz, ale przy spotkaniu z rzeczywistością przy takich wymaganiach łatwiej ci kupić 1-1,2kg lapka.
Uważam za rozsądniejsze laptop + stacja dokująca, po zabawach z 12", potem 9". Jedna lekka 13" ze stacją jest bardziej ergonomiczna, ale co kto woli...
Kocham Świat!

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 07, 2013, 10:41:25 »
Cytuj
Uważam za rozsądniejsze laptop
I to mnie wk... na forach. b7rabbitdj wyraźnie napisał czego oczekuje, ale wszyscy muszą go przekonywać do swoich racji. Nie możecie przyjąć że szuka tego czego szuka (a napisał już kilka razy) i darować swoje wykłady?

Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 07, 2013, 11:05:47 »
nie przeskoczysz. " ja mam passata w tdi i to jest najlepszy wybor, jest szybki i ekonomiczny. i trwaly. - ale ja nie szukam czegos szybkiego i ekonomicznego, tylko glosnego wolnossacego v6 w benzynie bez gazu. "   tak to tu mniej wiecej wyglada, tak mialem na innym forum jak samochodu szukalem.
btw co do della xt - moglbys jakos rozwinac temat tego padajacego dotyku ? zrozumialem tyle, ze sterownik musi byc odpowiedni [ wersja / wydanie ] i musi byc zachowana wlasciwa kolejnosc instalacji urzadzen ? czy jesli np zainstaluje wsio poprawnie , w dobrej kolejnosci, i zrobie sobie obraz systemu jakas aplikacja zewnatrzna [ active disk , albo cos ] to potem  moge juz go przywracac do woli w ramach reinstalki ?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 07, 2013, 11:48:32 »
Problem był przy przejściu z Visty na Win7. Ogólnie tyczy się to wszystkich urządzeń z dotykiem N-Triga, czyli również HPki i coś jeszcze.
Jeśli dobrze pamiętam, procedura polega na deinstalacji sterownika N-Triga na Viście, aby zainstalowały się systemowe (zmienia to też wersję firmware w sterowniku na starszą), dopiero po tym instalacja Windows 7 i sterownika właściwego dla Win7. W innym przypadku, przez jakiś błąd w instalatorze dochodziło do wykasowania firmware i z dotyku robiła się ładna szybka ochronna  :mrgreen:

To samo, przy instalacji na Windows 8 - obecny sterownik (beta v2) nie potrafi zmienić firmware z poziomu W8, wiec trzeba najpierw na W7 zainstalować najnowszy sterownik, po tym format i instalacja Win8 - inaczej nie będzie multitouch. Czyli zupełnie na odwrót niż przy Vista->7.

Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 07, 2013, 11:57:21 »
czyli miedzy Bogiem a prawda wystarczy dobra kolejnosc zachowac,  i nie instalowac nic na pałe. tak poza tym nieszczesnym dotykiem to ten dell xt jest w miare sensowny ? patrzac oczywiscie na ceny na allegro  ?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 07, 2013, 13:20:40 »
Dysk podobno jest wolny - 1.8", ATA. Ja mam SSD 32GB i na nim W8 chodzi szybciej niż W7 na staconarce z HDD SATA2, także zależy co kto lubi  :wink:

Zawias w razie czego wystarczy dokręcić i chodzi tak że ciężko obrócić. Taśma lubi siadać, czego ja chyba doświadczyłem, tak więcej uwag nie mam.

Łamanie się kabla w zasilaczu, powodujące zwarcie i spalenie płyty, to akurat standard wszystkich dellów  :wink:

Jeśli chodzi o rysik magnetyczny - jeśli ma być do notatek, etc. to spoko. Do tworzenia grafiki jednak bez wahania wybrał bym coś na wacomie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2013, 13:22:15 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 07, 2013, 14:04:54 »
nie, zadna grafika, raczej nowe doswiadzczenie w zyciu. : ) szczerze to brakuje mi " pelnego " facebooka, przegladarkowego , a nie tam zadne androidowe ekwiwalenty. mam ochote sprobowac swoich sil w walce z windowsem na tablecie, ale brzydze sie atomami, mam traume po netbooku :D

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 07, 2013, 15:43:48 »
Osobiście, jeśli miał bym jeszcze raz kupować tablet, pod kątem zabawy (a pod kątem pracy to juz się ostatecznie utwierdziłem w zakupie normalnego wacoma do pc) to brałbym coś w koncepcji Latitude ST (ale kurde, same atomy :/ ). IMO W8 jest naprawdę wygodny na pojemnościowce (tak, ten co pisiaczył na metro to pisze  :wink: ), no ale to oczywiście pod kątem tabletu do zabawy, gdzie czasem potrzeba coś poważniejszego ruszyć.

Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 07, 2013, 17:02:05 »
a ten atom w tym dellu st to taka padlina ? mamy na forum jakiegos posiadacza ? kompa , nawet stacjonarnego, uzywam do przejrzenia fb , paru swoich stron, poogladania filmow na youtube w maks 480p, ze wzgledu na dupne łacze. plus jakis  MKV gdzies tak do paru gb w full hd.  da to rade ?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Wybór tablet PC
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 07, 2013, 17:31:35 »
Poczytaj sobie wyników testów tego CPU w sieci. Podobno wolniejsze to od Pentium 3  :wink: