15 maj kolejna aktualizacja iGO

  • 106 Odpowiedzi
  • 21499 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 29, 2007, 23:26:34 »
Gdzie ta aktualizacja?
ISTQB Certified Tester

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 30, 2007, 00:20:24 »
Gdzie ta aktualizacja?

Może nie gdzie..., a kiedy?   ???

Bo gdzie to powszechnie wiadomo, ale kiedy nadal pozostaję wielką tajemnicą madżiarów  ;D

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 30, 2007, 08:56:28 »
Gdzie ta aktualizacja?

Może nie gdzie..., a kiedy?   ???

Bo gdzie to powszechnie wiadomo, ale kiedy nadal pozostaję wielką tajemnicą madżiarów  ;D
Jasne.... tylko z tematu wynikałoby, że już jest.... wszak 15 maja już był ...  :)

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 30, 2007, 12:10:04 »
Jak widać informacjie z firmy MIP (dystrybutor iGO) trzeba traktować z dużą dozą ostrożności. Tak samo zwodzili z lokalizacją PL dla Etenów X500 i M700 - wygląda na to że to sprytny chwyt marketingowy - po to aby wzrosła sprzedaż produktu. Jeśli historia lubi się powtarzać trzeba czekać do lata na "Summer update" tak jak w zeszłym roku...

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 30, 2007, 16:14:05 »
Jak widać informacjie z firmy MIP (dystrybutor iGO) trzeba traktować z dużą dozą ostrożności. Tak samo zwodzili z lokalizacją PL dla Etenów X500 i M700 - wygląda na to że to sprytny chwyt marketingowy - po to aby wzrosła sprzedaż produktu. Jeśli historia lubi się powtarzać trzeba czekać do lata na "Summer update" tak jak w zeszłym roku...
Na razie stan jest taki, że iGO oferuje oficjalnie mapę Polski sprzed półtora roku 2006.01 z 25% pokryciem.......
ISTQB Certified Tester

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 14, 2007, 09:23:53 »
Moim zdaniem to, że od połtora roku nie ma aktualizaji map dla Polski to nie przypadek.
Moim zdanie madziary były za chytre i wpadły same we własne sidła- wprowadzili restrykcyjną dystrybucję programu na karcie SD nie dając klientowi żadnej możliwości wgrania na większy nośnik przy czym na orginalnym nośniku zostało 5MB. I teraz wpadli we własne sidła bo nie da się kompresować danych bez końca, i stąd ochłapy w postaci nieoficjalnych map by ludzie wierzyli, że zaraz, za chwilkę będzie aktualizacja by z jednej strony ściągnąć z rynku jeszcze kase trzymając ludzi przy nadziei a tym co już kupili by minęły licencje.....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2007, 09:38:47 wysłana przez piotr.lutynski »
ISTQB Certified Tester

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 14, 2007, 10:11:12 »
Moim zdanie madziary były za chytre i wpadły same we własne sidła- wprowadzili restrykcyjną dystrybucję programu na karcie SD nie dając klientowi żadnej możliwości wgrania na większy nośnik przy czym na orginalnym nośniku zostało 5MB.
Osobiście nie przeszkadza mi to aby instalować sobie tylko te mapy krajów które mnie interesują w czasie podróży. Nie widze sensu wożenia całego pakietu europy po to aby dojechać gdzieś np do Niemieć czy francji. Na cholerę mi wtedy jugole, chorwaci i inni buszmeni. Od tego jest własnie ten wygodny i prosty w obsłudze program maploader.
Problem jedynie jak kupimy iGo w prezencie dziadkowi. Ten to sobie z tym nie poradzi :-)

Pozdrawiam, Yankee

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 14, 2007, 10:55:15 »
Moim zdanie madziary były za chytre i wpadły same we własne sidła- wprowadzili restrykcyjną dystrybucję programu na karcie SD nie dając klientowi żadnej możliwości wgrania na większy nośnik przy czym na orginalnym nośniku zostało 5MB.
Osobiście nie przeszkadza mi to aby instalować sobie tylko te mapy krajów które mnie interesują w czasie podróży. Nie widze sensu wożenia całego pakietu europy po to aby dojechać gdzieś np do Niemieć czy francji. Na cholerę mi wtedy jugole, chorwaci i inni buszmeni. Od tego jest własnie ten wygodny i prosty w obsłudze program maploader.
Problem jedynie jak kupimy iGo w prezencie dziadkowi. Ten to sobie z tym nie poradzi :-)

Pozdrawiam, Yankee
Jasne... można usunąć wszystko - tylko jak by w tej sytuacji wytłumaczyć fakt, że produkt na półce miałby mniejszą ilość krajów niz ten dostępny do ściągnięcia....
Jak to możliwe, że firma, która chce powaznie zaistnieć na rynku tak olewa prawie 40 (prawie) milionowy kraj w Środku europy i od półtora roku nie uzupełnia zasięgu bo powiedzmy sobie szczerze, że 25% pokrycia to można zaakceptować na początku. Kupując iGO 9 miesięcy temu liczyłem na aktualizacje, zreszta takie zapewnienia otrzymywałem od polskiego oficjalnego dystrybutora i co.... - widać, że to wszystko to zwykła ściema!
Od czasu Cebit od marca jest na stronie informacja o iGO 8 i co... gdzie można kupić ten produkt? Co więcej bardzo długo była informacja, że można iGO ściągnąć sobie za darmo... tylko, że przy próbie ściągnięcia okazało się, że jest to iGO 2006 plus!
Praktycznie nie istnieje polski support i w przypadku awarii karty to człowiek nawet nie za bardzo wiedziałby do kogo zwracac się o pomoc....
To wszytko to jedno wielkie nieporozumienie!
ISTQB Certified Tester

*

Offline sam_fischer

  • *
  • 83
  • Sprzęt: Blackberry 9000 Bold
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 14, 2007, 12:04:24 »
Witam wszystkich,
staram się nie pisać tylko po to aby nabijać posty więc udzielam się rzadko.Ale dyskusja ,która się tu toczy skłoniła mnie do pewnych refleksji.
Nawigacje i inne softy to dość specyficzny rynek.To nie ciuch, który widzisz w sklepie czy telewizor. To coś, co tak naprawdę podoba ci się albo nie dopiero po jakimś czasie. I wiemy wszyscy ,że nie są to rzeczy tanie.Mało firm navi udostępnia swoje produkty w wersjach testowych.
Widzę Wasze narzekania ,że to jest źle a to nie tak jak być powinno. To co teraz napiszę pewnie skłoni Was do wylania na mnie wiadra pomyj
ale zaryzykuję. Przetestowałem wszystkie programy do nawigacji jakie są dostępne na naszym rynku. I powiem tak - gdybym kupił np Destinatora i wydał na niego parę stówek to chyba bym się pochlastał. To jest shit.I tak dalej i tak dalej.
Wersję freewarową odinstalowujesz i masz w dupie a co zrobić z takim produktem ,który nie spełnia Twoich oczekiwań a został kupiony za ciężką kasę? Nikt nie robi mi łaski - coś mnie wkurwi - zmieniam soft na inny i sprawdzam jak funkcjonuje. Jeśli coś naprawdę przypadnie mi do gustu kupię ,dlaczego nie. Albo nie kupię ,żeby się nie wkurwiać tak jak większość z Was ,że mapa nie taka albo karta się zepsuje w czasie jazdy za granicę,że supportu brak.I rozumiem ,że porządne forum nie pozwala zamieszczać linków do tego typu rzeczy - zresztą samemu można wszystko znaleźć.Dziwi tylko świętojebliwe oburzenie co poniektórych ,jak ktoś się przyzna ,że ma cos "ten-tego".
Traktują nas po macoszemu - my ich też...
Pozdrawiam
WISŁA KRAKÓW - Mistrz Polski 2007/2008

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 14, 2007, 13:16:07 »
przy czym na orginalnym nośniku zostało 5MB

Jeśli usuniesz gry, i wszystkie zbędne pliki językowe i głosy to na karcie zostaje 63MB - Starczyło by to spokojnie na aktualizacje Polski do wersji 2007 oraz całej europy zachodniej (porównywałem wielkości z mapami od mio, które są na 2007 rok). Sęk w tym, że chyba aktualizacja wiąże się dla nich z wydaniem kasy dla TeleAtlasa i Emapy za odpowiednie licencje na kilkaset tysięcy użytkowników.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 14, 2007, 13:25:17 »
przy czym na orginalnym nośniku zostało 5MB

Jeśli usuniesz gry, i wszystkie zbędne pliki językowe i głosy to na karcie zostaje 63MB - Starczyło by to spokojnie na aktualizacje Polski do wersji 2007 oraz całej europy zachodniej (porównywałem wielkości z mapami od mio, które są na 2007 rok). Sęk w tym, że chyba aktualizacja wiąże się dla nich z wydaniem kasy dla TeleAtlasa i Emapy za odpowiednie licencje na kilkaset tysięcy użytkowników.
Ostatnio jak próbowałem tych nieoficjalnych map od Emapy to sie po prostu porzygałem i wróciłem do poczciwej 2006.01 z 25% pokryciem Polski....
A jak nie chcą  wydać pieniędzy na licencję na mapy, które zwiększyłyby 25% pokrycie europejskiego kraju średniej wielkości to podpisali na siebie wyrok.... tzn na własny produkt ... przynajmniej w naszym kraju....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2007, 13:28:20 wysłana przez piotr.lutynski »
ISTQB Certified Tester

*

Offline sam_fischer

  • *
  • 83
  • Sprzęt: Blackberry 9000 Bold
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 14, 2007, 13:35:11 »
Oficjalna,najnowsza mapa do iGo to 2006.10 z grudnia 2006

Pozdrawiam
WISŁA KRAKÓW - Mistrz Polski 2007/2008

*

tramp

Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 14, 2007, 13:36:32 »
Lutek weźże Ty odsprzedaj komuś te iGo i będzie spokój

wyrok to będzie jak wejdzie prokurator a i nawet nie bo Wysoki Sąd musi a i nawet nie bo zawsze może być apelacja i skończyć się może aż w NSA o ile nie w Strasbourgu czy jak to się pisze.

Została puszczona głupia plotka o jakiejś darmowe akutalizacji od jakiegoś małego Kazia - lokalnego dystrybutora handlarza, który poplótł piąte przez dziesiąte a Radoskór kit łyknął. Ja w to od początku powątpiewałem i nadal powątpiewam tzn - w darmowość tej aktualizacji.

Na dzień dzisiejszy jest stara mapa oraz brak możliwości nawet płatnego upgrade. Trzeba poczekać.

Pisałem już nie raz - jak komuś potrzebna dokładna Polska kupować AM i potem można w zależności od indywidualnych do niej upodobań żygać lub nie :)).
Ja polecam AM na Polskę w każdym razie. Jest ok.

ps. Lutek na przyszłość nie kasuj tego co napisałeś bo zostają głupio same wyglądające posty adwersarza , nie trzeba było głupio komentować
Administratorów proszę aby się nie rozpędzali z kasowaniem bo skasowano przy okazji w innym wątku za dużo.
ps.2. a zresztą kasujcie sobie co chcecie. Co mnie to. Przestanę pisać i już. Jest wiele innych chętnych do pisania. Forum przeżyje :)))

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 14, 2007, 13:48:25 »
Oczywiście, że pokasowałem tamte wpisy o których myślisz bo może dzieki temu lepiej dostrzeżesz co wypisujesz... poniekąd doradziły mi to inne osoby z forum, które (przepraszam za chwilę szczerości) uważają, że nie warto z Toba wdawać się w dyskusje bo "jesteś bardzo konfliktową osobą i po prostu szkoda czasu i ogólnie masz tu opinię pieniacza" - uważam, że dobrzez zrobiłem.
Co do iGo to fakt... jak ukaże się AM z Chorwacją i resztą Europy to wystawię na sprzedaż iGO i myślę, że cena będzie atrakcyjna.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2007, 13:50:13 wysłana przez piotr.lutynski »
ISTQB Certified Tester

*

Offline sam_fischer

  • *
  • 83
  • Sprzęt: Blackberry 9000 Bold
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 14, 2007, 13:48:28 »
A najnowsza mapa Chorwacji jest z 7.06.2007 - dla mnie bomba
WISŁA KRAKÓW - Mistrz Polski 2007/2008

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 14, 2007, 13:51:32 »
Oficjalna,najnowsza mapa do iGo to 2006.10 z grudnia 2006

Pozdrawiam

To prosze ściągnąć ze strony iGO najnowszego MapLoadera i zobaczyć jaka jest mapa Polski => nawet teraz sprawdziłem ponownie i jest to 2006.01
ISTQB Certified Tester

*

tramp

Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 14, 2007, 13:56:23 »
Oczywiście, że pokasowałem tamte wpisy o których myślisz bo może dzieki temu lepiej dostrzeżesz co wypisujesz... poniekąd doradziły mi to inne osoby z forum, które (przepraszam za chwilę szczerości) uważają, że nie warto z Toba wdawać się w dyskusje bo "jesteś bardzo konfliktową osobą i po prostu szkoda czasu i ogólnie masz tu opinię pieniacza" - uważam, że dobrzez zrobiłem.

jak ktoś coś napisał to o ile obie strony nie uzgodniły, że się z tego wycofują to się nie kasuje bo to brzydko by nie powiedzieć jak mały chłopczyk, który zabrał swoje zabawki nawet jeśli by pokazać drugiej stronie co wypisuje.
i na tym poprzestanę pozostawiając Was w dobrym samopoczuciu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2007, 14:03:16 wysłana przez tramp »

*

Offline sam_fischer

  • *
  • 83
  • Sprzęt: Blackberry 9000 Bold
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 14, 2007, 13:57:49 »
Panie Piotrze
Nie wiem jak się robi zrzuty ekranu (i nie chcę wiedzieć).Podaję to co pokazuje mi spis map w programie: Polska 2006.10 061206

Pozdro
WISŁA KRAKÓW - Mistrz Polski 2007/2008

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 14, 2007, 14:05:07 »
Panie Piotrze
Nie wiem jak się robi zrzuty ekranu (i nie chcę wiedzieć).Podaję to co pokazuje mi spis map w programie: Polska 2006.10 061206

Pozdro
Może im coś się poprzestawiło bo ja mam najowszego mapLoadera a więc całą instalkę dostępną na stronie producenta czyli iGO.....
Mówię (właściwie piszę) o iGO dla PPC a nie MioMap ..itp
Polityka aktualizacji w iGO jest mniej więcej taka, że aktualizacje pojawiają się w każdej porze roku więc był summer Update, winter update i spring Update .... w żadnym w tym czasie nie było mowy o Polsce a przecież jest nieprawdopodobne gdyby zrobili aktualizację i się tym nie pochwalili...  :)
ISTQB Certified Tester

*

Offline sam_fischer

  • *
  • 83
  • Sprzęt: Blackberry 9000 Bold
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 14, 2007, 14:11:51 »
Bardzo możliwe że jest to wersja mio. W każdym razie chodzi jak burza. "oni" rzeczywiście traktują nas po macoszemu.
Zresztą pisałem o tym kilka postów wyżej.

Pozdro
WISŁA KRAKÓW - Mistrz Polski 2007/2008

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 14, 2007, 14:36:38 »
Bardzo możliwe że jest to wersja mio. W każdym razie chodzi jak burza. "oni" rzeczywiście traktują nas po macoszemu.
Zresztą pisałem o tym kilka postów wyżej.

Pozdro
Do Mio jest więcej aktualizacji i wszystkiego niż do iGo ... choć to dziwne bo to bardzo drogi produkt.....
ISTQB Certified Tester

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 14, 2007, 16:39:23 »
Została puszczona głupia plotka o jakiejś darmowe akutalizacji od jakiegoś małego Kazia - lokalnego dystrybutora handlarza, który poplótł piąte przez dziesiąte a Radoskór kit łyknął. Ja w to od początku powątpiewałem i nadal powątpiewam tzn - w darmowość tej aktualizacji.

Generalnie do ortografii się nie czepiam ale proszę pisac radoskur ;)

A ten Kaziu - to generelny ("najgłówniejszy") dystrybutro iGO na Polskę. Ostatnio Nakrzyczałem na niego w mailu, że kłame itp. I teraz upiera się, że aktualizacja mapy Polski będzie na 100% latem (zanim iGO 8 sie pojawi) ale daty nie jest w stanie sprecyzować. Tym razem już mu nie wierzę. Jak wyjdzie i wszyscy będziemy mieli możliwość aktualizacji - wtedy uwierzę, że faktycznie jest.

*

Offline lazik_s

  • ***
  • 386
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Cruise, FS N560
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 14, 2007, 19:42:48 »
Od czasu Cebit od marca jest na stronie informacja o iGO 8 i co... gdzie można kupić ten produkt?
Czytaj ze zrozumieniem forum a będziesz wiedział gdzie. Co ty chcesz kupić? Czegoś czego jeszcze nie ma? Anonse o czasie pojawienia się IGO 8 w sprzedaży były już dawno na forum. RTFA
brak podpisu i kropka

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 14, 2007, 22:05:07 »
@piotr.lutynski
nie bardzo rozumiem o co wogole ci chodzi. oczywistym jest ze producenci softu navi wala w... ale tak jest, bylo i raczej bedzie. nie od dzis wiadomo, ze do nawigacji potrzebnych jest kilka programow. na PL jeden, na Europe drugi, na Balkany trzeci. jest takie powiedzenie - jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. sprawdza sie toto rowniez w przypadku nawigacji
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 14, 2007, 22:47:57 »
Od czasu Cebit od marca jest na stronie informacja o iGO 8 i co... gdzie można kupić ten produkt?
Czytaj ze zrozumieniem forum a będziesz wiedział gdzie. Co ty chcesz kupić? Czegoś czego jeszcze nie ma? Anonse o czasie pojawienia się IGO 8 w sprzedaży były już dawno na forum. RTFA
Tu nie chodzi o to co jest na forum napisane tylko o to co wynika ze strony producenta. Nie wszyscy muszą czytać to forum.

*

Offline AKM

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.forum-akm.net
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:16:57 »
Przecież na forum są informacje właśnie z tej strony, a tam jak wół, że iGo8 będzie w sprzedaży pod koniec lata 2007...
Pozdrawiam
AKM

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:47:06 »
do nawigacji potrzebnych jest kilka programow. na PL jeden, na Europe drugi, na Balkany trzeci

Akurat i-go/MioMap jest najbliższy spełnienia tych wszystkich potrzeb.
W Polsce lepsza jest tylko AM (a i to dystans się zmniejsza) w Europie nic, na Bałkanach też nic.

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 14, 2007, 23:55:13 »
Przecież na forum są informacje właśnie z tej strony, a tam jak wół, że iGo8 będzie w sprzedaży pod koniec lata 2007...
Nie do końca masz rację. jeszcze miesiąc temu informacje na stronie producenta nie były tak oczywiste jak teraz. Zauważ że trochę się tam teraz zmienia na ich stronie.

Pozdrawiam, Yankee

Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 15, 2007, 10:47:50 »
Ostatnio jak próbowałem tych nieoficjalnych map od Emapy to sie po prostu porzygałem i wróciłem do poczciwej 2006.01 z 25% pokryciem Polski....

Masz słaby żołądek  ;) 

Jeżeli chodzi o kalkulację tras to ustawiamy nie tylko "trasa najszybsza" ale także dajemy suwak max. w lewo "szybka kalkulacja" i efekty są naprawdę zaskakujące. Kalkulacja tras naprawdę jest bardzo sensowna. iGO traci ochotę do ciągania po opłotkach. W związku z powyższym powrotu do map TeleAtlasa 2006.01 czy 2006.10 nie przewiduję.

Problemem są faktycznie dziwne bugi mape eMapy - zbyt często nie pozwalające przejechać "na wprost" przez dwupasmówki. W samym Poznaniu wykryłem 3 takie przypadki. Tzn. nawigacja próbuje nakazywać skręt w prawo, a potem zawracanie. Żeby było smieszniej - na wprost wolno przejechać, a proponowane przez nawigację zawracanie odbywa się z reguły w miejscu gdzie nie wolno :D  Na całe szczęście większość z nas i tak weryfikuje komunikaty głosowe rzutem oka na ekran, a zatem bez trudu można dostrzec że summa summarum i tak mamy jechać na wprost.

Oczywiście z ulgą przyjmę mapę pozbawioną tych bugów, ale nie należy dramatyzować. W czasach kiedy jeszcze jeżdziłem z AM czy GPMapą też przeżywałem rozterki i rozczarowania. Owszem tamte produkty cały czas idą do przodu (tak przy okazj: nowa wersja GPMapy: 5.oA1 jest znów w wielu kategoriach  porównywalna, a wręcz nawet lepsza od AM) ale różnica pomiędzy nawigacją na iGO z eMapą, a nawigacją na AM czy na Garminie z GPMapą nie jest chyba zbyt duża. Zresztą komfort obsługi iGO kompensuje pewne uchybienia mapowe .....

To oczywiście moja subiektywna opinia  :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2007, 10:51:45 wysłana przez GPS maniak »

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 15 maj kolejna aktualizacja iGO
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 15, 2007, 11:52:49 »
Nie o to mi chodziło... chodzi o to, że zbyt wiele ulic w mieście w którym mieszkam (Warszawa) swoim przebiegiem odbiegało od tego co było w 2006.01/AM/ a co najgorsze od rzeczywistości!

Pozdrav
ISTQB Certified Tester