Prośba o pomoc z wyborem/optymalizacją softu.

  • 9 Odpowiedzi
  • 2055 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prośba o pomoc z wyborem/optymalizacją softu.
« dnia: Sierpień 23, 2010, 23:10:56 »
Witam!
Mam pytanie.
Wgrałem właśnie soft XXJH1 do mojego Samsunga, wcześniej śmigał na Androidzie 1.5 z brandingiem Playa.
Pomijając , ze trzeba było ustawić sporo rzeczy od nowa mam wrażenie , że system chodzi znacznie wolniej.
Czy da się go jakoś przyśpieszyć? A może polecacie inna, szybszą wersje softu?
Póki co ustawiłem 5 pulpitów, zrobiłem Roota , nie brałem się jeszcze za ustawianie app2sd (który ponoć jeszcze bardziej spowolnił by mi działanie aplikacji :( ).
Wgrałem soft 2.1 głównie dla większej ilości pulpitów oraz możliwości wgrywania aplikacji na kartę SD.

Byłbym niezmiernie wdzięczny jeśli ktoś potrafiłby mi doradzić odnośnie wyboru odpowiedniego softu do tego celu, jeśli byłby odrazu z app2sd to całowałbym chyba tą osobę po rękach.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Odp: Prośba o pomoc z wyborem/optymalizacją softu.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2010, 23:20:44 »
Powiem tak... nie martw się że musiałem wszystko ustawiać od nowa bo ja mam Spice od tygodnia i juz chyba to robiłem z 20 razy bawiąc sie nowymi softami.

Ja mam JH1 i do tego LK 2.08 i do tego ugotowałem sobie ROM za pomocą tego poradnika http://pdaclub.pl/forum/i5700/stworz-wlasny-rom!/ używając kuchenki która wg. poradnika jest nowsza. Zrobiłem to wczoraj i do dzisiaj mam juz chyba z 30 aplikacji i nie zauważyłem nawet najmniejszego zacięcia i spowolnienia systemu. Proponuje użycia Launchera PRo bo daje mnóstwo możliwośći i handcent sms.

Jeżeli lubisz zabawe ze swoim Szajsungiem to nie licz na to że teraz ustawisz sobie wszystko i bedzie juz tak na dlugo bo nadchodzą sterowniki 3d i Multitouch (dualtouch) :)

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Prośba o pomoc z wyborem/optymalizacją softu.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2010, 23:42:39 »
multi juz jest... na razie w jednym kernelu zaimplementowany ale pewnie zaraz Leshak swoje jajko wypusci z mt

Odp: Prośba o pomoc z wyborem/optymalizacją softu.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2010, 00:09:20 »
Od jakieś godziny przeglądam forum, dowiedziałem się wiele przydatnych rzeczy.
Wygląda na to ,że będę musiał poeksperymentować.. Widocznie coś skopałem z softem bo np. jak wychodzę z aplikacji czy gier to potrafi mi się zwiesić na 30sekund telefon :( Póki co nie miałem za dużo czasu na zabawę, chyba mam ten sam "problem" co maryush w skrócie życie.

Sterowników 3D i Dualtouch nie moge się doczekać. Froyo też wydaje się bardzo kuszące :) Nawet napisałem do samsunga, żeby kontynuowali wsparcie dla i5700 (pewnie nic to nie da, ale warto spróbować).

Poza naszym forum moglibyście polecić jakaś stronę z najnowszymi postępami jeśli chodzi o I5700 i androida? Może być po angielsku , nieźle sobie radzę z tym językiem.

*

Offline Flameman

  • *
  • 68
  • Sprzęt: Samsung Spica,Nokia E71,n810,HP iPAQ h1940
Odp: Prośba o pomoc z wyborem/optymalizacją softu.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2010, 00:23:02 »

Odp: Prośba o pomoc z wyborem/optymalizacją softu.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2010, 12:25:12 »
Dziś będzie skok na głęboką wodę. Dorwałem się do kuchenki, zgotowałem sobie własny Rom z obsługą multitouch, wszystko wygląda ładnie, tylko nie wiem jeszcze o co chodzi z tym JIT'em, re_ pisał jakiś czas temu też coś o sterownikach open GL, warto to wgrywać? Przyśpiesza jakoś prace systemu i aplikacji? W kuchence widziałem opcję DVM ARM11 optimized to jest ten Jit?

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Prośba o pomoc z wyborem/optymalizacją softu.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2010, 12:38:03 »
DVM ARM11 optimized to nie jest jit sensu stricto - to DalvikVM zoptymalizowane na procesor Spicy - duuuuzo stabilniejsze niz JIT. JIT natomiast jest technologia ktora w 100% stabilna na Spicy raczej nigdy nie bedzie, to przeniesiona funkcjonalnosc z Froyo dostosowana do Eclair - rozne osoby maja rozne problemy z JIT'em - u mnie nie szlo w zaden sposob sluchac dzwiekow - telefon potrafil sie ot tak zrestartowac, nawet kilka razy z rzedu... Fakt z JIT Spica dostaje mega kopniaka...

Natomiast jesli chodzi o OpenGL - sa dwie, w sumie na chwile obecna, implementacje - jedna to przeniesione biblioteki z Momentusa i spatchowane tak by chodzily na Spicy - przynosza minimalny wzrost wydajnosci OpenGL, ale za to poprawiaja kompatybilnosc -> wiecej rzeczy sie uruchomi, choc z tempem zolwia nadal bedzie dzialalo, potrafia jednak robic problemy typu raz na jakis czas problem z wybudzeniem ekranu. Druga implementacja to drastycznie poprawione sterowniki do OpenGL pod wzgledem wydajnosci, nawet nie bede podawal zrodla - czemu? - bo uspienie ekranu = koniecznosc wyjecia baterii - znany ich babol (podobno nie wszedzie, ale wiecej jest osob mowiacych ze ma ten problem, niz nie majacych), za to chodza na nich praktycznie wszystkie gierki...

Jest tez trzecia implementacja, sterownik pisany od zera przez Tom3q - jednak nie ma jeszcze wersji w jakim kolwiek stopniu uzywalnej, stad nie uwzglednilem jej powyzej.

Podsumowujac - ja bym JIT'a odpuscil sobie, jedynie to co w kuchence jest (jak na razie nie wywalilo mi ani razu sprzetu), to samo bym zrobil z OpenGL czekajac na fixa opcji 2 lub wypuszczenie finalnej wersji dla opcji 3.

Odp: Prośba o pomoc z wyborem/optymalizacją softu.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2010, 13:16:49 »
ego1ste powiem tak. Jak narazie dopiero wszedł w nasz świat sterownik do DT. Jak dobrze wiadomo wszystko sie zmiania a z naszą Spica w tempie błyskawicy :) Jeżeli chcesz miec stabilny system to ugotuj sobie sam i narazie sie nie baw w żadne dodatki bo ciągle coś będzie nie tak. Ja mam taki plan że poczekam sobie jakiś czas, pociesze sie nowym fonem z własnym ugotowanym romem i przesoftuje dopiero kiedy pojawi sie coś co bedzie zawierało w sobie wszystko to co najlepsze (DT, OpenGL, Radio FM, itp.)

*

notosiup

Odp: Prośba o pomoc z wyborem/optymalizacją softu.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2010, 13:35:26 »
Polecam rom z kuchenki z multitouchem. Wszystko działa szybko i płynnie. Ja jestem zadowolony.

Odp: Prośba o pomoc z wyborem/optymalizacją softu.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 25, 2010, 15:48:18 »
Dziękuję za wytłumaczenie wszystkiego. Wgram w takim razie Rom z DT , ale nie będę póki co jeszcze kombinował, poczekam na dobry sterownik do grafiki :)