Problem z kontaktami

  • 10 Odpowiedzi
  • 5396 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline k-mil

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Problem z kontaktami
« dnia: Czerwiec 12, 2010, 22:20:02 »
Witam.
Nie widziałem nigdzie takiego problemu więc postanowiłem założyć taki wątek.

Problem mam z kontaktami na telefonie. Konto GMAIL mam już od kilku lata i trochę kontaktów mi się nazbierało - na gmailu i na telefonie były te same nazwiska ale inne rodzaje danych: na fonie były komórki a na gmailu adresy mailowe. Po synchronizacji troszkę mi się pokiełbasiły, ale z tym sobie poradziłem. 

Mam problem z kilkoma kontaktami na fonie a mianowicie nie mogę kilku skasować a jak je otwieram to albo sie wywala aplikacja od kontaktów albo pojawia się zupełnie inny kontakt (jak najbardziej prawdziwy). Jak kasuję ten kontakt gdzie sie otwiera inny prawdziwy to tracę ten prawdziwy a ten którego chciałem sie pozbyć to nadal jest w liście kontaktów. Co fajniejsze to jak próbuję wyszukać ten niby kontakt to nie widzi go - jest tylko na liście.
Nadmieniając to na gmailu tych niby kontaktów nie ma i jest wszystko wporządku.

Mam romik XXJE1.
Proszę może o jakąś sugestię co z tym zrobić - jak skasować te kontakty, które mi brużdzą w systemie a z reszta dam se radę. A może jest jakiś sposób żeby skasować wszyustkie kontakty i ściągnąć je z GMAILa?

Pozdro.
Inne stare telefony   ->  Nokia 6280 -> MDA Vario -> Nokia E50 -> SE W 880i -> MDA Compact IV ->  Samsung I5700 SamdroidMod v 1.0.3 -> HTC Desire HD

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Problem z kontaktami
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2010, 22:22:05 »
A może jest jakiś sposób żeby skasować wszyustkie kontakty i ściągnąć je z GMAILa?
wipe  :P
te niekasujące się są na SIM?

*

Offline k-mil

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Problem z kontaktami
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2010, 22:29:50 »
Nie korzystam z kontaktów na sim,  a poza tym te kontakty nie mogą być na karcie sim bo od jakiegoś czasu mię mogę skopiować na sim wszystkich bo mam ich za dużo :-(  więc na sim są bardzo stare kontakty.
Inne stare telefony   ->  Nokia 6280 -> MDA Vario -> Nokia E50 -> SE W 880i -> MDA Compact IV ->  Samsung I5700 SamdroidMod v 1.0.3 -> HTC Desire HD

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Problem z kontaktami
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2010, 06:52:47 »
chyba nic poza wipe nie zostaje, zrób backup tego co potrzebne np. aplikacje astro
w markecie jest sporo aplikacji do backupu różnych rzeczy
a po wipe zsynchronizuj z gmailem
masz w nim może 2.1? może synchronizowałeś z innym kontem gmaila?

*

Offline k-mil

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Problem z kontaktami
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2010, 09:07:07 »
Mam 2.1 i nie synchronizowałem z innym kontem. Znalazłem a AM programik który ma usunąć wszystkie kontakty na raz z fona a później sobie zrobię synca z gmailem.

Mówisz i Wipe a ja nie bardzo kumam o co chodzi - co to jest to WIPE?
Inne stare telefony   ->  Nokia 6280 -> MDA Vario -> Nokia E50 -> SE W 880i -> MDA Compact IV ->  Samsung I5700 SamdroidMod v 1.0.3 -> HTC Desire HD

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Problem z kontaktami
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2010, 09:14:58 »
wipe to tak samo jak Hard reset na WM
kasuje wszystko poza systemem - po wipe i5700 będzie jak po wgraniu nowego romu

Połączone: Czerwiec 13, 2010, 09:16:08
podaj nazwę tego programiku może kiedyś się przyda

*

Offline k-mil

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Problem z kontaktami
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2010, 09:28:34 »
Programik to contact remover i jest oczywiście w AM.
Co do Wipe - jak się go robi?  Nie będę teraz robił bo nie chce mi się ustawiać wszystkich programów od nowa. Konfiguracja od nowa jest najgorsza.  Co do usuwania kontaktów to niestety tych kontaktów nie udało się usunąć ale jak zaznaczyłem żeby pokazywał tylko te z numerami telefonicznymi to zniknęły.
Inne stare telefony   ->  Nokia 6280 -> MDA Vario -> Nokia E50 -> SE W 880i -> MDA Compact IV ->  Samsung I5700 SamdroidMod v 1.0.3 -> HTC Desire HD

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Problem z kontaktami
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2010, 09:34:06 »
to już wiem o jakie kontakty chodzi - pewnie tylko maile?
kiedyś wysyłałeś do kogoś maila z i5700 i mail został w kontaktach?

*

Offline k-mil

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Problem z kontaktami
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2010, 09:42:44 »
Nie. Te kontakty były puste jak się udało je otworzyć ewentualnie pod tym kontaktem był inny na którym mi zależało.
Jak chcę je edytować to wywala mi się programik do kontaktów.
Jak już wywaliłem wszystkie kontakty to zostało mi 6 tych porąbanych. Program do usuwania kontaktów ich nie widział a jak chciałem w nie wejść to system krzyczał mi że nie istnieją :(
Poczekam do nowszego androida i wtedy zrobię z nimi porządek - mam nadzieję że uda mi się je usunąć podczas instalacji nowego romu :D
Inne stare telefony   ->  Nokia 6280 -> MDA Vario -> Nokia E50 -> SE W 880i -> MDA Compact IV ->  Samsung I5700 SamdroidMod v 1.0.3 -> HTC Desire HD

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Problem z kontaktami
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2010, 09:44:41 »
a to na pewno
nowy rom to w większości przypadków również wipe

*

Offline k-mil

  • **
  • 217
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Problem z kontaktami
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2010, 09:49:30 »
Dzięki za rozmowę i pomoc. Może ktoś się trafi z podobnym problemem i znajdzie rozwiązanie :)

Jeszcze taki mały offtop - masz jakieś fajne stronki o androidzie, które mógłbyś z czystym sumieniem polecić
Ja zaglądam na   an....com.pl] i pdaclub.pl i  http://simblog.pl/kategoria/android/   

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2010, 09:51:57 wysłana przez k-mil »
Inne stare telefony   ->  Nokia 6280 -> MDA Vario -> Nokia E50 -> SE W 880i -> MDA Compact IV ->  Samsung I5700 SamdroidMod v 1.0.3 -> HTC Desire HD