Kernele powodujące zbirckowanie Spicy.

  • 5 Odpowiedzi
  • 3267 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Kernele powodujące zbirckowanie Spicy.
« dnia: Czerwiec 03, 2011, 12:52:20 »
Witam, na jednym z for poświęconym Androidowi natknąłem się na ważną informacje dla posiadaczy Spicy. Wg gotenksa kernele z serii 2.6.32, a szczególnie yonip oraz HorsePower mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla naszego smartfona - mogą spowodować brick. Jeżeli chcemy mieć pewność, że wszystko będzie ok to formatujemy kartę pamięci, wgrywamy przez odina Andka 2.1, rootujemy i wgrywamy moda oraz kernel z serii 2.6.29. Zaznaczam jednak, że nie wszystkie kernele z serii 2.6.32 są wadliwe.

Odp: Kernele powodujące zbirckowanie Spicy.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2011, 13:02:17 »
wgrywamy przez odina Andka 2.1

Niestety to ZBYT mało. Musimy wgrać, że tak powiem "pełny pakiet" (czyli CSC, PDA, Phone, Bootloader), a te są chyba tylko dla A1.5 (ale mogę się mylić). Chodzi o to aby w miarę możliwości "przeflaszować" wszystkie dostępne partycje.

Pisząc to przypomniałem sobie jeszcze o efs. Tego też trzebaby odtworzyć z backupu.

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Kernele powodujące zbirckowanie Spicy.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2011, 14:12:13 »
Dziękuję bardzo za uzupełnienie braków w mojej wiedzy. Mam nadzieję, że problem ten nie dotknie nikogo z clubowiczów. Jak dobrze, że nadal siedzę na wersji 2.6.29 :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2011, 14:14:26 wysłana przez Trolu »

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: Kernele powodujące zbirckowanie Spicy.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2011, 14:53:23 »
A może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie może spowodować bicka ?
Dobrze, ze mi Horse Power zaczął mulić i go zmieniłem :D

Odp: Kernele powodujące zbirckowanie Spicy.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2011, 15:55:34 »
A może mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie może spowodować bicka ?

Obrazowo mówiąc : na bardzo prostej :). Załóżmy, że trzeba coś zapisać w jakimś konkretnym miejscu albo pamięci flash, albo SD (tak naprawdę to nie ma co zakładać, bo zawsze tak jest :)). Błąd w kernelu jest tego typu, że może spowodować zapis pod inny (losowy) adres niż chcieliśmy. Wredność tego błędu polega na tym, że może, a nie musi. I dodam jeszcze, chociaż już nie powinienem tego pisać, że prawie na 100%  zależy to od konkretnego egzemplarza telefonu oraz od tego w jakim stanie się ten telefon znajduje. Np. prawdopodobieństwo wystąpienia błędu jest znacznie większe gdy telefon się "bootuje", niż gdy już normalnie pracuje.

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Kernele powodujące zbirckowanie Spicy.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2011, 16:01:51 »
Czyli ogólnie rzecz ujmując nie znamy dnia ani godziny :)