I5700 - początki

  • 8 Odpowiedzi
  • 4260 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

I5700 - początki
« dnia: Listopad 21, 2010, 16:30:17 »
Witam.

I5700 aktualnie nie posiadam, ale w najbliższym mam go mieć

Czytam forum i nie całkiem wszystko rozumiem. Chce wszystko wiedzieć wcześniej, żeby jak już dostanie telefon to mogłem się nim zająć a nie myśleć jak coś zrobić. Dajmy na to, że mam czysty android 1.5/1.6.

Zastanawiam się nad CyanogenMod lub SamdroidMod, który polecacie?

Jeśli dobrze wszystko rozumiem to na początku mam zrobić aktualizację do 2.1? Wraz z tą aktualizacja tracę gwarancję, ale mogę ją odzyskać wgrywając standardowy soft?
Drugie, to wgranie root'a? Jak go wgrać i jaki najlepiej? Czy jak wgram roota, to mogę już robić wipe?

Po tych czynnościach wgrywa się CyanogenMod lub SamdroidMod, albo jeszcze coś innego?

Rot jest to określenie softa, np. android 1.6 lub 2.1? Czy może coś innego?

Z góry przepraszam, że pytam po raz kolejny o to. Pewnie już macie dość takich pytań, ale czytałem i za bardzo nie rozumiem, więc wolałem się zapytać.
Również góry chcę podziękować za pomoc, która pewnie zostanie mi udzielona

Pozdrawiam,
Siwtekkk

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: I5700 - początki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2010, 17:07:01 »
Witaj .

Jeżeli wgrasz Androida 2.1 na Samsung , a będzie to oryginalny rom , który Samsung wypuścił na Spice to nie stracisz gwarancji .

Instrukcję do root-a masz na forum .

Wipe to taki hard reset i do niego nie potrzebujesz root-a . Wiem bo sam robiłem.

Natomiast root to specjalne prawa pozwalające gderać w systemie (to tak jakby konto gościa(bez rota) i administratora(z root) w komputerze) .
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 17:08:53 wysłana przez adiko96 »

Odp: I5700 - początki
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2010, 19:19:56 »
Ok.

A co polecacie wgrać, żeby telefon był z "jajem". Oficjalny soft czy jakiś nieoficjalny. Ogólnie co polecacie wgrać?

Ogólnie biorąc to wgrać jakiś soft i potem root i tyle?

te CM i SM to da softy, ale nie oficjalne?

edit: Trudno jest wgrać takie coś? SamdroidMod V1.3.1. D + DVM ARM11 optimized + MT 2.4 + Mnmltheme by me + Qbanin: kernel v237, software 0.2, settings 0.6.5, Switcher,GPS Fix, Swap, All2sd + System/Data/Cache_ext4

Jak telefon chodzi na czymś takim?
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 19:22:32 wysłana przez swietekkk »

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: I5700 - początki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2010, 21:27:29 »
Pewnie chodzi dobrze, tylko pytanie- ile z tego potrzebujesz? A swap w Spicy jest moim zdaniem zbedny, ramu zaczyna brakowac gdy probujemy uzywac urzadzenia ponad jego mozliwosci.

Odp: I5700 - początki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2010, 08:45:53 »
Hmm... chyba tak dużo tego nie potrzebuje ;p

W porównaniu do mojego k750i/w800i to skomplikowany ten Android. To bardzo fajnie, bo lubię bawić, ale na początek chce sobie zrobić w miarę używalny telefon, a potem dopiero ustawiać na cacy.

Ten CM i SM zawierają już w sobie soft (andka 2.1), oraz inne przydatne rzeczy? Zastanawiam się co wgrać, bo tego jest tyle, że głowa boli ;p

Czy przy instalacji SM traci się gwarancje? Jedni mówią, że to jest oficjalny soft samsunga a inni, że przeciwnie i tracę gwarancje.

Chyba zdecyduje się na SM v2. Z tego co czytam w tym już jest MT i wiele innych przydatnych rzeczy, ale nie mogę znaleźć info czy jest w tym opcja instalacji na karcie pamięci.

BTW: Trudno się instaluje aplikacje na andka?


*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: I5700 - początki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2010, 09:08:45 »
bez urazy, ale tak patrząc na poziom Twoich pytań to może najlepiej by było gdybyś na początek przez parę dni poużywał niemodowanego 2.1 i oswoił się z systemem...

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: I5700 - początki
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2010, 15:23:22 »
Co do wgrywania aplikacji masz Android Market wystarczy poł. z internetem , za które płacisz i stamtąd ściągasz aplikacje (darmowe lub płatne) .

Żeby wgrywać aplikacje na kartę pamięci trzeba mieć androida 2.2 lub jeśli niższa wersja root'a i appsd2 czy jakoś tak .

*

Offline Kozak

  • ****
  • 517
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: I5700 - początki
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2010, 17:27:49 »
Wrzuć sobie na początek ROM JH6 oficjalny, telefon chodzi na nim zupełnie w porządku. Jak będziesz potem chciał coś jeszcze szybszego, to będziesz mógł wrzucić CM albo SM, ale bez pośpiechu, najpierw ogarnij Androida :wink:
Hermes -> BB 8310 + N810 -> i780 + N810 -> i5700 -> HD2 -> DHD @ Android Revolution HD 5.1.11 & no-Sense 0.15

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: I5700 - początki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2010, 18:23:35 »
Dokładnie, żeby potem nie było płaczu, że tel nie wstaje czy inne historie.