i-mate 9502 sprawozdanie z użytkowania

  • 2 Odpowiedzi
  • 1399 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomekman

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja stronka
  • Sprzęt: i-mate 9502
i-mate 9502 sprawozdanie z użytkowania
« dnia: Sierpień 21, 2009, 11:09:34 »
witam
jako świeży posiadacz wspomnianego modelu chciałbym na bieżąco opisywać doświadczenia z użytkowania 9502. testy to testy a w codziennym użytkowaniu może wyjść kilka rzeczy. oto co na początek:
1)klawiatura - mała ale bez przesady, opowieści o wielkich paluchach wciskających po dwa klawisze - chyba lekka przerysowane. oczywiście że klawiatura na cała długość telefonu byłaby wieksza ale i paluchy musiałyby skakać na wieksze odległości :) moja ręka do najmniejszych nie należy a po odsunieciu ekranu bardzo wygodnie pisze się kciukami - może to własnie budowa dzieki której klawiaturka jest nieco niżej i jakoś w dwóch rękach i-mate dobrze sie układa
2)ekran - bomba i tyle, miałem wczesniej MDA Compact III z QVGA i róznica jest kolosalna, troche dziwi lekkie "niedopasowanie" - klawiature mozna (złozoną i rozłożoną) lekko ruszyć góra-dół - niewiele jakieś 0,5mm ale jest - i dziwi
3)obudowa - metal+plastik, wyglada dużo lepiej niż na zdjęciach - dzis spadł mi z ok 50cm na kafle i nic, zero sladu - dlatego wspomniany luz ekranu stanowi tu kontrast; waga-200g - powiem szczerze ze nie odczuwam specjalnie, nosze go na pasku,a z założenia wiem ze nie bede wypychał kieszeni :) wiec czy to problem? nie do końca go odczuwam. tak samo wymiary - jak ktoś kupuje takie urządzenia to 1cm w te czy wewte - co to za różnica.
4)ergonomia - tu niestety przyczepie sie do klawiszy funkcyjnych - mam ich łącznie 8 a zmapować moge 4 - nieporozumienie; przycisk właczania i umiejscowienie rysika - też nie do końca przemyślany, we wspomnianym MDA było to dużo wygodniejsze - mozna było sobie od biedy poradzić jedną ręka, 9592 -  nie za bardzo
5)wm - kupiłem 6.0 - 100 zł taniej :) upgrejdowałem do wm6.1 - zero problemu; wm też w zasadzie na razie nie mam sie do czego przyczepić - chodzi szybciej niz mda ale to pewnie kwestia sprzętowa.
6)oprogramowanie - na razie problemy miałem tylko z resco contact manager - działał, działał a później nagle przestawał reagować klawisz telefonu a i w aplikacji przycisk call też nie reagował; tak samo ikony na today-u - po dwóch takich przygodach odinstalowałem
w tej chwili walcze też z pocket breeze - ale tu nie wiem czy czegoś nie nap... z ustawieniami - do wyjasnienia wkrótce :)
7)telefon - domyślna aplikacja troche surowa, ale funkcjonalna - jak komus nie zależy na tłach, cieniach itp to spokojnie może na tym poprzestać - jak ja; glosność w słuchawce trochę niska - dźwięk super, bez szumów trzasków (a jeżdże od koszalina po olsztyn), zasię plus - bez problemów. natomiast zastanawiam sie czy - znów: ustawienia czy ten typ tak ma ze dźwięk w słuchawce jest cichy. z słuchawką BT - jak bez - czyli wyraźnie i cicho :)
8)bateria- tu uwaga na początek - tego typu urządzenia przy moim użytkowaniu (handlowiec w samochodzie=automapa,słuchawka BT, co chwilę wifi-bo meil czy google) to max póltorej doby i do tego się przyzwyczaiłem - tu na razie jestem w stanie wytrzymać dobę, ale na wszelki wypadek wożę ładowarkę samochodową :):) zobaczymy czy bateria "dojdzie" po jakimś czasie (w MDA rzeczywiście doszedłem na koniec do 2-3 dni) czy tak zostanie
na razie tyle - jesli ktoś ma dodatkowe uwagi - chętnie poczytam. tak samo jesli macie jakieś propozycje do wspomnianych problemów: cichy dźwięk, wydłużenie czasu pracy przez jakieś softowe ustawienia itp
pzdr

*

Offline saenta

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N8, Xda Zest, TG01 i inne zabawki
Odp: i-mate 9502 sprawozdanie z użytkowania
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2009, 10:04:39 »
Posiadam 9502 od 1,5 roku. Wszysko co opisałeś potwierdzam w pełni z jednym wyjatkiem. Mianowicie, moim zdaniem ta klawiatura to nieporozumienie - i choć mam drobne palce to wolę pisać na ekranowej. Rozsuwam telefon tylko do soft reset'u. Ekran 2.8' jest ok, ale oczy już nie te co w młodośći i przydałby się 3,5' (miałem taki w Acer i było lux),
Pozdrawiam
prawdziwy facet jest jak dziecko...

*

Offline tomekman

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja stronka
  • Sprzęt: i-mate 9502
Odp: i-mate 9502 sprawozdanie z użytkowania
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2009, 16:59:11 »
witam kolegę :)
-klawiaturka - widocznie to jak z tapetą :) komu pasuje temu pasuje - aż się teraz zastanowiłem po twoim poście i przemyslałem to co napisałem wczesniej ale - musze potwierdzić - klawiatura mi odpowiada; nie mówie ze czasem nie przeskoczę literki, ale moge sie nią normalnie posługiwać :) a z uwag dodatkowych:

p.s. małe przekłamanie - internet nie przez wi-fi a przez plusa, nie moge z wi-fi dojść do ladu