[imate JAQ-3] telefon ciągle łączy się do GPRS mimo że nic akurat nie używam

  • 11 Odpowiedzi
  • 1389 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam

Telefon notorycznie próbuje się połączyć z GPRS'em mimo że nic nie mam odpalone, jak kliknę w disconnect to po paru sekundach znowu się łączy. Od czego to może być?

*

olmeca

Odp: [imate JAQ-3] telefon ciągle łączy się do GPRS mimo że nic akurat nie używam
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2009, 17:00:47 »
zobacz jakie programy masz dzialajace w tle i wtedy wszystko sie wyjasni jaka aplikacja stara sie o dostep do internetu. Wydaje mi sie ze to bedzie jadna z tych dedykowanych dla Delloite jezeli masz na pokladzie WM6

Odp: [imate JAQ-3] telefon ciągle łączy się do GPRS mimo że nic akurat nie używam
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2009, 18:59:25 »
no właśnie w tle nic nie mam, sprawdzałem w settings > memory > running programs, nie ma nic a nadal się łączy

rzeczywiście mam WM6 dla deloite, co tam trzeba skonfigurować żeby się nie łączył?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [imate JAQ-3] telefon ciągle łączy się do GPRS mimo że nic akurat nie używam
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2009, 20:28:17 »
Hard reset i zaraz po odpaleniu reset zanim doinstaluje cały śmietnik...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: [imate JAQ-3] telefon ciągle łączy się do GPRS mimo że nic akurat nie używam
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2009, 20:31:16 »
a da się jakoś może wyświetlić co próbuje to łącze utworzyć? bo nie chcę jeszcze raz robić hard reseta ;/ (robiłem wczoraj)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [imate JAQ-3] telefon ciągle łączy się do GPRS mimo że nic akurat nie używam
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2009, 15:12:01 »
To zrób ponownie i po przejściu całej personalizacji odpali sie instalator dodatków,zresetuj natychmiast aby nic nie zdążył zainstalować bo najprawdopowobnie to jakaś aplikacja firmowa .
No chyba że sam coś doinstalowałeś co wymaga połączenia.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

olmeca

Odp: [imate JAQ-3] telefon ciągle łączy się do GPRS mimo że nic akurat nie używam
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2009, 18:11:03 »
wystarczy ze masz wtyczke z pogoda ustawiona na automatychna synhronizacje i ona bedzie inicjonowac polaczenie z gprs

Odp: [imate JAQ-3] telefon ciągle łączy się do GPRS mimo że nic akurat nie używam
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2009, 00:11:47 »
wtyczka z pogodą? a gdzie można ją konfigurować?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [imate JAQ-3] telefon ciągle łączy się do GPRS mimo że nic akurat nie używam
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2009, 16:56:03 »
A jaką masz wtyczkę?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: [imate JAQ-3] telefon ciągle łączy się do GPRS mimo że nic akurat nie używam
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2009, 13:31:41 »
no właśnie, jaką? żadnej nie instalowałem

Nie instalowałem nic co miało się automatycznie łaczyć do netu a przed pierwszym hard resetem wszystko działało bez zarzutu. nawet te deloitowe dodatki, tzn deloite wifi i deloite email wywaliłem tzn wywaliłem do nich binarki

poważnie, nie ma jakiegoś sniffera typu tcpdump który mógłby podsłuchać co się próbuje po gprs-ie wbijać?

Odp: [imate JAQ-3] telefon ciągle łączy się do GPRS mimo że nic akurat nie używa
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2009, 14:56:27 »
powiem tylko że spb mobile shell ma w sobie pogodę:P z resztą tez tak miałem. nawet jak zmienisz w opcjach prefeowane połączenie do neta to nic nie da i będzie próbował się łączyć... ale mam na to proste rozwiązanie. skasuj ustawienie GPRS i nie będzie się łączył. Z resztą to i tak drogie. Lepiej z WIfi.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [imate JAQ-3] telefon ciągle łączy się do GPRS mimo że nic akurat nie używam
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 21, 2009, 15:36:56 »
Przy dzisiejszych cenach transferu to chyba nie jest wielki problem?
Jak by nie było stawiam że to któraś aplikacja firmowa bądź sam coś zainstalowałeś.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...