Podziel sie swoja radoscia

  • 16503 Odpowiedzi
  • 1553532 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11910 dnia: Lipiec 10, 2012, 10:44:14 »
zwróćcie uwagę na nazwę "n8 note"
to jest dopiero fajne połączenie modeli :)
end of fear
yo is here

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11911 dnia: Lipiec 10, 2012, 11:39:22 »
No, dostałem się na PWr  :ok:

*

Offline bogus0125

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój Chomik
  • Sprzęt: Nokia N97 Mini 8GB
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11912 dnia: Lipiec 10, 2012, 12:32:09 »
zaoszczedzilem 69zł
Dawniej przewinęły się:
Nokia: 3200,6630i,2610;Siemens: C35i,CX70,M65,SX1,S75,S65,SXG75;BenQ-Siemens: SL91,S88;BenQ: E72;HTC: P3600;Nokia 2610;Samsung GTS3350 Chat;Nokia N95 8GB;Nokia 5800XM;Nokia N97 Mini

*

Offline zdzieszek13

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11913 dnia: Lipiec 10, 2012, 21:41:28 »
Dostałem się na AGH - MiBM.
Samsung Galaxy Nexus @ 4.3
Samsung Galaxy S @ 4.2.2

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11914 dnia: Lipiec 10, 2012, 22:00:36 »
Mechanika i budowa maszyn? :) Co Cie skusiło na ten kierunek (po raz drugi dostałem sie na AiR)?

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11915 dnia: Lipiec 10, 2012, 23:03:45 »
Ja właśnie składam na niestacjonarne na Elektronikę i Telekomunikacje na Polibudzie w Poznaniu.  :grin:
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline zdzieszek13

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11916 dnia: Lipiec 10, 2012, 23:43:31 »
Mechanika i budowa maszyn? :) Co Cie skusiło na ten kierunek (po raz drugi dostałem sie na AiR)?

W pierwszym rzędzie postawiłem renomę AGHu, potem hmm... może to, że zawsze miałem zacięcie do "dłubania" itd. Choć teraz po przeczytaniu już na prawdę wieelu opinii sam nie wiem czy to był dobry pomysł. ;/
12 jeszcze dowiem się czy dostałem się na krakowską Polibudę - jako główny kierunek właśnie AiR i myślę, że gdybym tam się dostał to wybrałbym PK - szczególnie, że w tym roku to kierunek zamawiany.
Aaa no i oczywiście z braku laku zadeklarowałem się też na UEK na towaroznawstwo, ale myślę, że do ostatniej uczelni chyba mi najdalej ;)
Samsung Galaxy Nexus @ 4.3
Samsung Galaxy S @ 4.2.2

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11917 dnia: Lipiec 11, 2012, 08:40:30 »
Dobrze, że AGH sie poprawiło, bo 10 lat temu poziom tej uczelni był śmieszny. :) Masz wybór kierunków na studiach inżynierskich. Co prawda prawie wszystkie kierunki, które są specjalizacją na innych kierunkach (np. biotechnologia) bardzo zawężają wybór późniejszej kariery zawodowej, ale u mnie, na AiR Mechanika to podstawa, budowe maszyn sterowanych numerycznie i komputerowo (cnc, nc) też miałem, więc chyba nie wybraleś zlego kierunku :) Co kogo interesuje. Ja wybrałem AiR własnie ze wzgledu na uniwersalnosc - co prawda na polibudzie slaskiej jest ona na dwoch wydziałach - ja jestem na gorszym, mam tyle specjalizacji do wyboru, na rynku brakuje specjalistów, że uznałem: To jest lepsze od informatyki! :)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11918 dnia: Lipiec 11, 2012, 09:32:42 »
Studiowałem przez 2 lata MiBM i były to lata stracone :) Na pierwszym miejscu była matematyka a później to było tylko gorzej. Budowa maszyn i mechanika, te przedmioty to jako dodatek, poza tym wszystkie ściśle przedmioty i masa laborek.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11919 dnia: Lipiec 11, 2012, 12:28:21 »
Tydzień czekania na polecony priorytet. Powinienem wpisać chyba jako radość, że wogóle dotarła...
już nie wspomnę, że ta opcja śledzenia nie pokazuje żadnych informacji na temat pozycji przesyłki. :S

Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11920 dnia: Lipiec 11, 2012, 13:36:38 »
Studiowałem przez 2 lata MiBM i były to lata stracone :) Na pierwszym miejscu była matematyka a później to było tylko gorzej. Budowa maszyn i mechanika, te przedmioty to jako dodatek, poza tym wszystkie ściśle przedmioty i masa laborek.
Ja studiowałem MiBM przez półtora roku (potem zmieniłem kierunek) i na początku też tak było, że podstawa to matematyka, ale nie było tak bez powodu. Dalsze przedmioty typu mechanika płynów, teoria mechanizmów i maszyn, dynamika itd - wszystko wymagało dobrego opanowania matematyki (całki i macierze) oraz wytrzymałości materiałów wraz z mechaniką ogólną (na AGH te przedmioty są połączone).

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11921 dnia: Lipiec 11, 2012, 14:37:00 »
Na AiR w pierwszym semestrze sa pochodne i granice, na drugim same całeczki i chyba troche macierzy (bynajmniej projekt w pierwszym semestrze z robotyki miałem oparty na macierzach), z fizyki było wszystko powtorzone z lat wczesniejszych (ja z fizyki jestem totalna noga...), a mechana to podstawy (przestrzenny, prosty, kratownice, superpozycja i takie tam). Na czymś trzeba się opierać żeby móc iść dalej, a mata i mechana to podstawy. Pierdoły są, bo panstwowa uczelnia powinna wypuszczac specjalistów (według mnie). Tak samo z materiałoznawstwa - pierwszy i drugi semestr opiera się na wykresie żelazo-węgiel. Do znudzenia można o tym czytac, zapamietywac rozne temperatury, sklady procentowe (rozne zrodla), bo najwiecej laborek jest z tego. Pozniej jest to potrzebne do laborek z mechany. Cos potrzebne do czegos...  :ok:

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11922 dnia: Lipiec 11, 2012, 16:57:47 »
Z tymi specjalistami to bym się nie rozpędzał :/.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11923 dnia: Lipiec 11, 2012, 17:37:42 »
Z tymi specjalistami to bym się nie rozpędzał :/.

A z jakiej to okazji? Mając tytuł (chociażby technika) już jesteś specjalistą w wybranej dziedzinie. To że nie zawsze ma to wiele wspólnego z rzeczywistością to już inna sprawa.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11924 dnia: Lipiec 11, 2012, 17:51:52 »
Jasne, że automatyk ze specjalizacja biotechnolog jest do czego innego przygotowany niż... Biotechnolog.

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11925 dnia: Lipiec 11, 2012, 18:25:38 »
Chodzi mi bardziej o to jak się uzyskuje taki tytuł oraz jak przebiegają studia.

Konkretniej mam na myśli to, że poziom studiów jest stale zaniżany (opinia prowadzących z moich studiów), są kierunki trudne jak i bardzo łatwe (na których nawet dzieję się takie rzeczy jak chodzący po sali prowadzący i wskazujący ściągającemu studentowi, z którego miejsca w książce ma spisać). Ściąganie to jest norma i co raz częściej słyszę o tym, że studenci są w tym co raz bardziej chamscy, tzn. nawet się nie kryją. Z drugiej strony mają ciche przyzwolenie od strony prowadzących (bo jeśli teraz nie dam komuś zaliczyć to znowu przyjdzie i znowu i znowu). Na koniec to czego się uczą. Część laboratoriów jest nieaktualna, tzn. są pozostałością starego systemu nauczania a np. projekty nie zawsze mają styczność z problemami, które mogą spotkać takiego specjalistę. Widza przekazywana jest w sposób niemal wyłącznie teoretyczny, bez poparcia praktyką (i nie chodzi mi o ćwiczenia tylko brak pokazania zastosowania danego zagadnienia w rzeczywistości).

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11926 dnia: Lipiec 11, 2012, 20:25:04 »
A ludzie z kolei myślą, że pójdą na studia i bóg wie czego się nauczą. A poza uczelnią to tylko imprezują i sieką w gry zamiast rozwijać umiejętności...
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11927 dnia: Lipiec 11, 2012, 20:32:50 »
Oczywiście masz rację, mimo wszystko dochodzi do sytuacji, gdy ludzie na studiach nie rozwijają swoich umiejętności a do tego prześlizgują się z roku na rok. Oni są również nazywani specjalistami, robią konkurencję dla ludzi którzy w zdobycie tytułu włożyli trochę więcej pracy i koniec końców sporadycznie zdobyta przez nich wiedza i umiejętności są na tyle weryfikowane, aby jednak zwolnili miejsce ciężko pracującym.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11928 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:12:04 »
Kreatywny człowiek zawsze znajdzie pracę i będzie przed innymi. ;)
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11929 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:27:47 »
Nie wszyscy mogą być kreatywni...

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11930 dnia: Lipiec 11, 2012, 23:08:58 »
Jak ktos wybiera sobie zarzadzanie, albo idzie na zaoczne, albo na niepubliczną uczelnie to sam jest sobie winien, a podczas normalnych studiów mozna miec praktyki, przygotowywać i pomagać w prowadzeniu laborek, ćwiczeń, uczestniczyc w projektach itp.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11931 dnia: Lipiec 11, 2012, 23:17:51 »
Jak ktos wybiera sobie zarzadzanie, albo idzie na zaoczne, albo na niepubliczną uczelnie to sam jest sobie winien.

Do czego pijesz konkretnie?

U mnie w firmie połowa pracowników to studenci zaoczni na prywatnej uczelni.
Czyli poza tym że muszą wytrzymać ze mną (lub takimi jak ja) co najmniej 8h dziennie przez 5dni w tygodniu to jeszcze zasuwają w weekendy.

W porównaniu do tego co produkują studia dzienne, oni mają co najmniej 4lata do przodu w zdobywaniu praktyki.
Ostatnio jeden taki zawodnik mi powiedział że dwa dni ze mną w pracy zrobiły więcej niż 4lata szkoły.

*

don.kamillo

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11932 dnia: Lipiec 12, 2012, 07:09:22 »
Jak ktos wybiera sobie zarzadzanie, albo idzie na zaoczne, albo na niepubliczną uczelnie to sam jest sobie winien
Co miałeś na myśli pisząc o zaocznych? Ja cały czas studiuję zaocznie (Uniwersytet Łódzki), a zaraz po liceum zacząłem pracę (pracuję do tej pory, a znajomości i "pleców" nie miałem żadnych). Najpierw na stażach i umowach zleceniach, teraz na pełny etat. To raczej 70-80% ludzi z mojego rocznika ('88) będzie mieć teraz problem z jakąkolwiek pracą, bo studiowali dziennie i nie podejmowali żadnej aktywności zawodowej, a jeśli już, to w sklepach, w galeriach, w barach. A teraz powszechny kryzys, cięcia, bankructwa. I po swoich znajomych uważam, że te 80% studentów dziennych to nieroby, którzy chleją przez 6 dni w tygodniu.

*

userPEST

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11933 dnia: Lipiec 12, 2012, 07:34:08 »
Jak się cieszę że byłęm w tych 20% co na zaocznych niczego by się nie nauczyła. Wiem bo byłem i na dziennych i na zaocznych studiach chemicznych. Zaoczne to jak spacerek emeryta po niedzielnym obiedzie w porównaniu z trójbojem/triathlonem na dziennych.

 a teraz od przybytku głowa boli:
http://deser.pl/deser/1,111857,11803766,Dzieki_operacji__nie_beda_juz_gnebieni_przez_rowiesnikow_.html

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11934 dnia: Lipiec 12, 2012, 10:08:40 »
Mówię o tym, że studia zaoczne są bardziej... Suche. Chodzi mi o to, że jest mniej szans na aktywność w uczelni a na rynku pracy chętniej są brani ludzie po dziennych niż po zaocznych (nie zawsze, ale księgowość, inzynierowie). Sam się spotkałem w pracy z gościem po AiR, po zaocznych - obslugiwał dwie wytłaczarki - może tak, programował pod dany materiał i tyle roboty, nie chcieli go wziac do wiekszośc firm. Poziom wiedzy też jest nizszy. Wiekszosc pracodawców chyba o tym wiedzą, bo trudniej jest dostac prace po zaocznych. Rozumiem, że ktos sie nie dostał na dzienne, albo zdrowie mu nie pozwala, albo po prostu ma rodzine lub prace. Po to są zaoczne, żeby tacy ludzie studiowali, ale nie jest to, to samo co na dziennych.

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11935 dnia: Lipiec 12, 2012, 18:13:31 »
Dzisiaj przyszedł mi Universal  :D W ładnym stanie z rysikiem  :wink: i kosztował mnie on 40zl + wysyłka  :E
Jeszcze mi jutro bateria przyjdzie i będzie gites  :O~  ta niestety jest już martwa  :-|

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11936 dnia: Lipiec 12, 2012, 18:17:49 »
Dzisiaj przyszedł mi Universal  :D W ładnym stanie z rysikiem  :wink: i kosztował mnie on 40zl + wysyłka  :E
Jeszcze mi jutro bateria przyjdzie i będzie gites  :O~  ta niestety jest już martwa  :-|

A mogłeś mieć go znacznie taniej....  :evil:

Dodaj że to wersja QWERTZ

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11937 dnia: Lipiec 12, 2012, 18:38:09 »
No mogłem ale cóż i tak to są grosze  :P A  qwertz akurat mi nie wadzi  :wink:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 18:40:24 wysłana przez jirajamgo »

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11938 dnia: Lipiec 12, 2012, 19:28:25 »
Antej, chcesz sie pozbyc sprawnego uniego za mniej, niz 40zł + wysyłka?

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11939 dnia: Lipiec 12, 2012, 19:36:57 »
A samodokształcanie jest gorsze? Rozumiem w przypadku osób, które idą na studia "bo po tym kierunku się dobrze zarabia". Ktoś taki rzeczywiście więcej wyniesie z dziennych bo siłą rzeczy z czymśtam się osłucha i obędzie. Co innego osoba zainteresowana, która nie dość, że pracuje w zawodzie, to jeszcze dokształca się samodzielnie w ramach pasji. Poza tym skoro mówimy o pracodawcach to chyba wolą raczej kogoś z doświadczeniem i studiami zaocznymi niż bez doświadczenia po dziennych. ;)

Za Uniego to dałbym nawet i dwa razy tyle. :P Sentyment pozostał. :P
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E