Podziel sie swoja radoscia

  • 16501 Odpowiedzi
  • 1533336 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10260 dnia: Listopad 05, 2011, 20:49:10 »
Moim celem i tak jest zebrać wszystkie interesujące mnie pozycje w formie papierowej i postawić je sobie nad biurkiem, niestety wszystkie kosztują ok 100zł, nawet używane...

Nikt nie mówi, że po zakupie Kindle przestałem kupować książki. Wręcz przeciwnie. Wciąż gromadzę swoją papierową bibliotekę. Po prostu w wersji elektronicznej czytam głównie beletrystykę. Natomiast na półkach układam wydawnictwa "non-fiction". Zbieram choćby najważniejsze dzieła jeśli chodzi o pisarstwo popularnonaukowe (Dawkins, Sagan, Hawking) publikacje z zakresu historii i historii techniki, jest też trochę książek poświęconych radiotechnice itd.

Cytuj
No właśnie zastanawiałem się nad tym kindle, ale nigdy nie widziałem go na żywo i nie wiem jak się do tego przymierzyć...

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że ekran e-ink idealnie naśladuje prawdziwy papier. Opinię tą potwierdziło nawet kilku znajomych, niezainteresowanych specjalnie nowoczesnymi technologiami, gdy mieli okazję zobaczyć mój czytnik. Więc raczej nie jest to nacechowane przesadnym optymizmem zdanie pasjonata. ;)
Czasem można spotkać się z opinią, że kontrast tekstu do tła wypada w przypadku takiego wyświetlacza gorzej niż w przypadku prawdziwej książki. Jest to prawdą tylko po części. Wszystko zależy od tego, jaką książkę mamy na myśli. ;) Jeśli za wyznacznik posłuży Ci luksusowe wydanie na bieluteńkim papierze kredowym, to faktycznie Kindle będzie się prezentował dosyć biednie. Jeśli jednak mówimy o starszej książce z biblioteki, z pożółkłymi/zszarzałymi stronami (tudzież tanim o wydaniu, wydrukowanym na papierze gorszego gatunku) to tym razem czytnik będzie górą.
W każdym razie wyświetlany tekst jest bardzo wyraźny i czytelny, nie widać pikseli, wzrok nie męczy się podczas lektury.

Pod względem wyglądu tekstu Kindle ma o wiele, wiele bliżej do tradycyjnego druku, niż do komputerowych wyświetlaczy.

Cytuj
Hehe, ja nadal spotykam ludzi którzy po tym jak wyciągam HD2 pytają się czy to iPhone :P

Jakby nie patrzeć, to HD2 jest urządzeniem należącym do generacji zrodzonej na fali zainteresowania iPhonem. Ludzka ignorancja w tym przypadku także śmieszy, ale łatwiej ją zrozumieć. Natomiast mylenie Wizarda z iPhonem 2G nie mieści się w mojej głowie. :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2011, 21:49:56 wysłana przez Atlantis »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10261 dnia: Listopad 05, 2011, 22:40:07 »
Będę się musiał temu przyjrzeć ;) może na święta sobie sprawię... Najlepszą rzeczą w książce papierowej jest coś takiego (jako że czytam bardziej podręczniki): "Wróćmy sobie do diagramu 1.1.1" i możesz sobie skakać między diagramem znajdującym się kilka stron wcześniej a opisem w bardzo poręczny sposób ;)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10262 dnia: Listopad 06, 2011, 01:21:04 »
Nie rozumiem tego całego boomu na e-papier, czy to się podświetla?
Można na tym czytać bez światła?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10263 dnia: Listopad 06, 2011, 01:31:56 »
Nie i właśnie o to chodzi. To właśnie m.in. podświetlanie ekranu LCD tak męczy wzrok.
Nie od dzisiaj wiadomo zresztą, że nawet czytając zwykłą książkę nie powinno się jej oświetlać jasnym, bliskim źródłem światła (czyli krótko mówiąc żarówka tuż nad tekstem). Światło powinno być rozproszone, z nieco odleglejszego źródła.

Zasada taka sama jak w przypadku tradycyjnego papieru - chcesz oświetlić tekst, musisz włączyć światło. Te książki same z siebie nie świecą. ;)

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10264 dnia: Listopad 06, 2011, 01:47:01 »
W takim razie może rozproszone podświetlenie ekranu?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10265 dnia: Listopad 06, 2011, 10:56:14 »
Też myślę o Kindle'u, bo ostatnio zacząłem znów mieć trochę więcej czasu na czytanie. Na razie używam Transformera, ale jest za duży. Zobaczymy jeszcze czy Note się sprawdzi w tym temacie.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10266 dnia: Listopad 06, 2011, 11:11:28 »
W takim razie może rozproszone podświetlenie ekranu?

Niby w jakim sensie? Jak zamierzasz uzyskać efekt odpowiednio oddalonego źródła światła, skoro wytwarza je sam ekran, który masz tuż przed twarzą? Innymi słowy: wyświetlacz LCD będzie zawsze w jakimś stopniu "bił po oczach", nawet jeśli zmniejszysz jasność podświetlania, gdyż jego jasność zawsze będzie zauważalnie większa od "tła".

A tak przy okazji, jeśli chodzi o Palma Pre. Czy system na to urządzenie jest wciąż w miarę aktualny (tzn. kiedy miała miejsce ostatnia aktualizacja)? Czy na najnowszej wersji wciąż chodzi płynnie?
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 13:01:01 wysłana przez Atlantis »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10267 dnia: Listopad 06, 2011, 14:23:01 »
Czujnik oświetlenia i zrobić to tak aby nie bił.
Odkąd na tablecie ustawiłem sobie tekst w negatywie nawet po ciemku mogę leżeć i czytać godzinami .
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10268 dnia: Listopad 06, 2011, 14:39:33 »
no tak, w konkurencji czytania po ciemku Kindle rzeczywiście przegrywa ;)
w każdej innej wygrywa, tu się w 100% zgadzam z Atlantisem
nawet jeśli chodzi o gabaryty i wygodę trzymania tym razem to Kindle bije Galaxy Taba, jako że jest o połowę lżejszy, cieńszy, krawędzie ma bardziej "przyjazne" dla dłoni i antypoślizgowe plecki

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10269 dnia: Listopad 06, 2011, 15:05:09 »
Każdej innej?
To dość ogólnikowe stwierdzenie bo porownanie czytnika do tabletu to raczej poracha sama w sobie.

Jak dla mnie wydanie tych pieniędzy wyłącznie na czytnik  który jeszcze trzeba doświetlać to wywalenie ich w błoto.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10270 dnia: Listopad 06, 2011, 15:19:44 »
Zwykłą książkę też trzeba doświetlać. To nie wadą. E-ink jest funkcjonalnym odpowiednikiem tradycyjnego papieru. Dzięki temu że nie świeci, nie męczy też wzroku tak, jak LCD. Choćby z minimalnym podswietlaniem.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10271 dnia: Listopad 06, 2011, 15:47:49 »
To juz wiemy ale sam fakt że dla własnej wygody czy choćby mozliwości ogsługi czy też nawet na upartego poczytania po ciemoku nie można go podświetlić jest dość denerwujący.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10272 dnia: Listopad 06, 2011, 16:28:11 »
Jak dla mnie wydanie tych pieniędzy wyłącznie na czytnik  który jeszcze trzeba doświetlać to wywalenie ich w błoto.
No i pewnie sobie takiego czytnika nie kupisz, ale to nie zmienia faktu że tutaj działa podstawowe prawo rynku, jest popyt, jest podaż.

Można dokupić dedykowaną lampkę, daras to ma być imitacja książki, więc nie wymagaj od tego zbajerowanej funkcjonalności tabletu.
To tak jakbyś próbował kroić chleb łyżką i narzekał że nie idzie :P

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10273 dnia: Listopad 06, 2011, 16:37:34 »
Brak podświetlenia w kindle jest właśnie zaletą, bateria trzyma niesamowicie długo, wzrok wogóle się nie męczy, jak zwykła książka. Tyle, że w urządzeniu wielkości małej książki, zmieścisz ich setki. A co do podświetlenia, to tak jak napisał xspojlerx, możesz kupić dedykowaną lampke albo nawet pokrowiec z wbudowaną lampką. Nie ma sensu porównywać tego do tabletu, bo to są 2 kompletnie różne urządzenia. Moi znajomi, którzy nie są za bardzo nastawieni na nowinki technologiczne, stwierdzili że z chęcią kupiliby takie urządzenie, bo jakość wyświetlanego tekstu i wygoda czytania naprawde robi wrażenie.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10274 dnia: Listopad 06, 2011, 17:50:54 »
Brak podświetlenia w kindle jest właśnie zaletą, bateria trzyma niesamowicie długo, wzrok wogóle się nie męczy, jak zwykła książka. Tyle, że w urządzeniu wielkości małej książki, zmieścisz ich setki.
\

Żeby tylko... Pamięć wewnętrzna w moim Kindle przeznaczona na dane to trochę ponad 3GB (pod systemem widoczna jako dysk sformatowany w FAT32). W tej chwili wewnątrz mam 56 książek. Myślę, że najkrótsza z ich miałaby trochę ponad 100 stron formatu zbliżonego do B5. Są też wśród nich prawdziwe cegły, które w wydaniu papierowym liczyłyby więcej niż 1000 stron. Ile miejsca zajmują w pamięci? Jedyne 45MB! Wewnątrz Kindle'a można by spokojnie zmieścić zasoby jakiejś lokalnej biblioteki. I to nawet nie takiej najmniejszej, prowincjonalnej. ;)

Co do baterii to kolejna wielka zaleta. Kindle ładuje się raz na kilka tygodni. A gdy już pojawi się informacja o niskim stanie baterii, mogę jeszcze spokojnie używać go cały dzień, podłączając do ładowarki dopiero wieczorem. Nich mi ktoś pokaże tablet, z którym można zrobić coś takiego. :)

Cytuj
Moi znajomi, którzy nie są za bardzo nastawieni na nowinki technologiczne, stwierdzili że z chęcią kupiliby takie urządzenie, bo jakość wyświetlanego tekstu i wygoda czytania naprawde robi wrażenie.

Częstą reakcję wśród moich znajomych są szeroko otwarte oczy ze zdziwienia i komentarz: "słyszałem o tym, ale naprawdę nie sądziłem, że ten wyświetlacz aż tak bardzo przypomina prawdziwą kartkę".

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10275 dnia: Listopad 06, 2011, 18:12:40 »
Brak podświetlenia w kindle jest właśnie zaletą, bateria trzyma niesamowicie długo, wzrok wogóle się nie męczy, jak zwykła książka. Tyle, że w urządzeniu wielkości małej książki, zmieścisz ich setki.
\

Żeby tylko... Pamięć wewnętrzna w moim Kindle przeznaczona na dane to trochę ponad 3GB (pod systemem widoczna jako dysk sformatowany w FAT32). W tej chwili wewnątrz mam 56 książek. Myślę, że najkrótsza z ich miałaby trochę ponad 100 stron formatu zbliżonego do B5. Są też wśród nich prawdziwe cegły, które w wydaniu papierowym liczyłyby więcej niż 1000 stron. Ile miejsca zajmują w pamięci? Jedyne 45MB! Wewnątrz Kindle'a można by spokojnie zmieścić zasoby jakiejś lokalnej biblioteki. I to nawet nie takiej najmniejszej, prowincjonalnej. ;)

Co do baterii to kolejna wielka zaleta. Kindle ładuje się raz na kilka tygodni. A gdy już pojawi się informacja o niskim stanie baterii, mogę jeszcze spokojnie używać go cały dzień, podłączając do ładowarki dopiero wieczorem. Nich mi ktoś pokaże tablet, z którym można zrobić coś takiego. :)

Cytuj
Moi znajomi, którzy nie są za bardzo nastawieni na nowinki technologiczne, stwierdzili że z chęcią kupiliby takie urządzenie, bo jakość wyświetlanego tekstu i wygoda czytania naprawde robi wrażenie.

Częstą reakcję wśród moich znajomych są szeroko otwarte oczy ze zdziwienia i komentarz: "słyszałem o tym, ale naprawdę nie sądziłem, że ten wyświetlacz aż tak bardzo przypomina prawdziwą kartkę".

Wszystko to prawda. Największym minusem wydaje się być cena w Polsce. Najtańsza opcja to sprowadzenie Kindle z Amazon (500zł). Czytniki oferowane w Polsce osiągają niebotyczne ceny. Na przykład denny PocketBook Pro 901 kosztował jeszcze jakiś czas temu 1800 zł a żadną rewolucją on niestety nie jest.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10276 dnia: Listopad 06, 2011, 18:32:07 »
Jakiś miesiąc temu kupowałem Kindle na allegro za 530zł (wersja WiFi z reklamami, które w niczym mi nie przeszkadzają) dostałem do tego jeszcze ładowarkę sieciową, słuchawki, pendrive 4GB i przesyłka kurierem gratis. Kupując na Amazonie można jeszcze taniej kupić ale nie chciało mi się czekać kilku dni na przesyłkę. Z tego co patrzyłem, to Kindle jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o ebook readery.

Świetnym rozwiązaniem jest opcja przesyłania książek online. Ustawiasz, że kindle będzie akceptował maile z danego adresu i potem możesz je wysłać na specjalnego maila (każdy kindle ma swój własny, przypisany adres) i po chwili wszystko ląduje w urządzeniu. Jakby tego było mało, można w ten sposób konwertować np. pliki .doc na rozpoznawalne przez kindle, wystarczy w tytule maila wpisać "convert". Z kabla USB praktycznie nie korzystam, w dniu zakupu naładowałem baterie i dopiero dzisiaj pojawił się komunikat o słabej baterii.

Jakby tego było mało, to gdy przyjdzie taka potrzeba, to można bez większych problemów przeglądać strony internetowe (wersja 3G umożliwia w wielu krajach świata darmowe korzystanie z internetu)

Bez problemu można wgrać język polski, powstały nawet inne wersje oprogramowania, czy też nakładki na standardowy soft, które zwiększają możliwości tego urządzenia.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10277 dnia: Listopad 06, 2011, 18:37:43 »
Nie chodzi mi o podświetlenie non stop jak na każdym ekranie a o możliwość włączenia podświetlenia do czytania w nocy.
Podświetlenie z możliwością płynnej regulacji było by nieocenioną pomocą bo nie oszukujmy się nie wszyscy czytają w dzień i przy świetle dziennym.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10278 dnia: Listopad 06, 2011, 18:40:17 »
W takim przypadku możesz sobie zakupic pokrowiec z wbudowaną lampką albo samą lapke, która jest doczepiana do urządzenia. Ewentualnie wystarczy włączyć zwykłą lampke w domu.

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10279 dnia: Listopad 06, 2011, 18:48:01 »
W takim przypadku możesz sobie zakupic pokrowiec z wbudowaną lampką albo samą lapke, która jest doczepiana do urządzenia. Ewentualnie wystarczy włączyć zwykłą lampke w domu.

Wtedy kupowanie e-papieru + pokrowiec (500zł + 120zł) mija się trochę z celem, skoro dużo więcej możesz mieć za zbliżoną cenę kupując tablecik, tak jak mówi daras...
Jeśli czytasz dużo w dzień, to ok, ale tak jak daras, albo ja lubimy czytać w nocy po ciemku, wtedy dużo lepiej zainwestować w tablet moim zdaniem  :wink:
Nienawidzę Androida!

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10280 dnia: Listopad 06, 2011, 18:51:59 »
Także jestem za tabletem, chociaż e-inku nigdy nie widziałem.
Uwielbiam czytać artykuły z serwisów internetowych w programie Instapaper (aplikacja do czytania treści stron internetowych offline), nie wyobrażam sobie przeglądania grafik, wykresów czy zdjęć na ekranie a'la Palm Vx (nieidealnie białe tło i 16 odcieni szarości). Podświetlenie jest ogromną zaletą. Nie mówiąc już o tym, że tablety mają większe ekrany, znacznie większą pamięć i umożliwiają robienie setek innych rzeczy.

Chociaż do Kindla faktycznie mnie ciągnie i może sobie kiedyś sprawię.  :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2011, 18:57:09 wysłana przez Konrad Radwan »

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10281 dnia: Listopad 06, 2011, 18:55:24 »
O gustach się nie dyskutuje ale ja nie wyobrażam sobie teraz czytania książek na LCD, coś krótkiego owszem ale na dłuższą mete, to oczy się strasznie męczą. Sam przed zakupem Kindle zastanawiałem sie nad kupnem tabletu ale stwierdziłem, że dużo bardziej odpowiada mi rozwiazanie netbook + kindle.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10282 dnia: Listopad 06, 2011, 19:04:54 »
Konradzie, nikt nie neguje że tablety mają bardziej uniwersalne zastosowanie, jednak w tym momencie mówimy o czytaniu, prawda?
porównanie ekranu e-ink do monochromatycznego lcd jest conajmniej nietrafione, porównaj to raczej do czarno-białej ilustracji czy choćby wydruku z czarno-białej drukarki

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10283 dnia: Listopad 06, 2011, 19:10:50 »
Dobra, dzięki za naprowadzenie, chociaż wydaje mi się że drukarka będzie miała większe DPI i troszkę więcej niż 16 odcieni szarości. Niemniej jednak podtrzymuję - nie widziałem, nie wiem, ja chcę mieć świecącego po oczach iPada z Retiną.  :D

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10284 dnia: Listopad 06, 2011, 19:25:52 »
Może właśnie dlatego, że nie widziałeś... Ja też uważałem, że tablet do czytania "może być". Ale zobaczyłem Kindle'a w sklepie (sa w Toys4Boys) i zmieniłem zdanie ;)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10285 dnia: Listopad 06, 2011, 19:40:59 »
iPada z retiną to ja też chcę :)
16 odcieni to może i nie jest dużo, ale okładki książek czy też rysunki np. w instrukcjach wyglądają przyzwoicie, że nie wspomnę o "wygaszaczach" z podobiznami różnych pisarzy

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10286 dnia: Listopad 06, 2011, 20:16:58 »
Ale się offtopic zrobił :D Od siebie dodam że lepiej mi się czytało e-booki właśnie na starym Palmie (IIIxe :P - 16 odcieni szarości, bez podswietlenia) niż na jakimkolwiek kolorowym LCD. Z tego co pamiętam to któryś producent zapowiadał wprowadzenie hybrydowych ekranów działających "normalnie" jak LCD oraz z warstwą e-papieru (chyba Adam...czy jakos tak), to byłoby idealne połączenie :)

A co do radości na dziś... 1.5Gb ramu w HP TC1100 :D Komputerek dostał skrzydeł...;) Jeszcze tylko nowa bateria...

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10287 dnia: Listopad 06, 2011, 20:47:48 »
Rozumiem, że ci wszyscy co uważają, ze tablet jest lepszy do czytania, bo w nocy ekran świeci (tutaj zakładam, że nie korzystają z zaawansowanej technologii typu włączona lampka) lubią delektować się świecącym ekranem prosto w ich oczy w ciemności? Bo może mi się wydaje, ale w takim momencie wzrok się szybciej meczy i tak jakby znika przyjemność czytania.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10288 dnia: Listopad 06, 2011, 21:16:28 »
Zamieniasz kontrast, czy jak to się nazywa (czarne tło, białe litery), zmniejszasz podświetlenie do minimum i naprawdę da się czytać.

Zresztą nawet gdyby się męczył, uważasz że przy lampce świecącej w jedno miejsce na ekranie kindla czyta się wygodniej? LCD jest przynajmniej podświetlany równomiernie.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10289 dnia: Listopad 06, 2011, 21:33:16 »
znowu wojna. E-Ink vs Reszta świata...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1