Podziel sie swoja radoscia

  • 16501 Odpowiedzi
  • 1545002 Wyświetleń

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10080 dnia: Październik 17, 2011, 22:04:17 »
Co wy wszyscy z tymi Windowsami? :P
Im dłużej używam tabletu (najpierw iPad, teraz Asus), tym bardziej zaczyna mi chodzić po głowie kupienie czegoś z "normalnym" windowsem....

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10081 dnia: Październik 17, 2011, 22:11:27 »
 :ok: Vonski, ja myślałem, że 1.1ghz nawet przy 1gb ramu to bardzo mało, ale mój q1 śmiga szybciej, niż netbook rodziców, który jest na atomie 1.86ghz i z 1gb ramu, tylko rozdziałka czasem przeszkadza... Wvga.  :)  Polecam, świetny odpowiednik netbooka :ok: Mówie o umpc, ale tablety też dają radę.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2011, 22:13:30 wysłana przez b7rabbitdj »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10082 dnia: Październik 17, 2011, 22:52:06 »
Co wy wszyscy z tymi Windowsami? :P
Im dłużej używam tabletu (najpierw iPad, teraz Asus), tym bardziej zaczyna mi chodzić po głowie kupienie czegoś z "normalnym" windowsem....
No właśnie, chodzi o to że iOS i Android to bardziej zabawki niż np, coś na czym można pracować...

@b7rabbitdj ile Ci bateria trzyma w tym q1?
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2011, 22:53:42 wysłana przez xspojlerx »

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10083 dnia: Październik 17, 2011, 22:55:55 »
Pamiętajcie, że ten tablet Joojoo ma GPU nvidia (ION, chyba 2 czyli słabszy) wiec deklasuje możliwościami tablety z 'gołym' atomem. Jedyna sensowna konkurencja na chwile obecną dla niego to MSI Windpad.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10084 dnia: Październik 17, 2011, 23:01:54 »
@b7rabbitdj ile Ci bateria trzyma w tym q1?
Jeszcze nie używałem go bez przerwy od 100% do 3% (od pełnego naładowania do rozładowania), ale na "dwie raty" około 4h, 3.5h na pewno, przegladanie sieci, pisanie w paincie (tak na szybko rozwiazywałem zadania).

Edit: Bateria 5200mAh, samsungowska :)
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2011, 23:07:55 wysłana przez b7rabbitdj »

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10085 dnia: Październik 17, 2011, 23:04:21 »
Ok, dzięki :)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10086 dnia: Październik 18, 2011, 16:26:12 »
Jakbym już miał 10 czy 12 cali krowę kupować to nie robiło by mi zbytniej różnicy czy to będzie troche grubsze i cięższe a w tym przypadku klawa sprzętowa a w zasadzie ten rodzaj konstrukcji miażdży konkurencję.

"Ten rodzaj konstrukcji" to właściwie stary dobry tablet PC (x86, klawiatura i touchpad), czyli coś, co było na rynku długo przed iPadem i jego podróbą, Twoim ukochanym Galaxy Tabem. Jest tego na rynku mnóstwo z różnych czasów - Dell XT, XT2, HP seria tc, tx i wiele innych. I będąc nastawiony na taką konstrukcję, kupowałbym właśnie je, a nie jakiegoś badziewnego siusiaka z jeszcze gorszym procesorem.


Podróby czy lepszej,lepiej wyposażonej i funkcjonalniejszej maszyny wspierającej podstawowe standardy?
Jak napisałem wcześniej - są takie same z dualem pod maską.
A co do badziewności siusiaka to z ogromnym zadowoleniem użytkuję już 2-go.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10087 dnia: Październik 18, 2011, 16:44:29 »
 :banan: Gryf Wejherowo - Górnik Zabrze 1:0 :banan:

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10088 dnia: Październik 18, 2011, 17:03:32 »
No właśnie, chodzi o to że iOS i Android to bardziej zabawki niż np, coś na czym można pracować...

Zależy od wymagań. Jeśli chce się po prostu korzystać z przeglądarki, maila, worda czy komunikatorów to tablet jest idealnym narzędziem. Wraz z kupnem tabletu praktycznie mógłbym się pozbyć peceta - obecnie niezbędny mi jest jedynie do tworzenia prezentacji multimedialnych (a nie robię ich nazbyt często) i prostych prac z urządzeniami gdy ktoś ze znajomych lub rodziny prosi o pomoc (wgranie nowego ROMu, ominięcie blokad, ściągnięcie simlocka..).
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10089 dnia: Październik 18, 2011, 17:24:13 »


dzisiaj doszło :mrgreen:
 zadziwiająco dobrze gra się na tym w fps'y :O

*

Offline folekkutno

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsungi: i8000&i600
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10090 dnia: Październik 18, 2011, 18:28:13 »
łącze 20Mb  :grin:
i8000+i600=i8600 :D

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10091 dnia: Październik 18, 2011, 19:06:58 »
Nowe uzależnienie - "The walking dead"
Stare czyli "House" oczywiście nie idzie w odstawkę.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10092 dnia: Październik 18, 2011, 21:11:29 »
"The walking dead"

O tak! Szkoda tylko, że to krótka seria pilotażowa i urywa się bez zakończenia, a na resztę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać  :(
Nienawidzę Androida!

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10093 dnia: Październik 18, 2011, 21:14:45 »
Jest już 2-gi sezon na torrentach :P
Znaczy zaczyna się :P
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10094 dnia: Październik 18, 2011, 21:57:10 »


dzisiaj doszło :mrgreen:
 zadziwiająco dobrze gra się na tym w fps'y :O
O ;) zawsze chciałem się przerzucić na trackball i zobaczyć jak to jest ;)

Zależy od wymagań. Jeśli chce się po prostu korzystać z przeglądarki, maila, worda czy komunikatorów to tablet jest idealnym narzędziem. Wraz z kupnem tabletu praktycznie mógłbym się pozbyć peceta - obecnie niezbędny mi jest jedynie do tworzenia prezentacji multimedialnych (a nie robię ich nazbyt często) i prostych prac z urządzeniami gdy ktoś ze znajomych lub rodziny prosi o pomoc (wgranie nowego ROMu, ominięcie blokad, ściągnięcie simlocka..).
No właśnie, i pewnie te rzeczy robisz pod Windą, lub linuxem(zresztą prawie wszystko co ma winde może mieć linuxa i na odwrót) i w tym układzie tablet na windowsie byłby bardziej przydatny niż z iOS lub Andkiem.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10095 dnia: Październik 18, 2011, 22:05:32 »
(zresztą prawie wszystko co ma winde może mieć linuxa i na odwrót)

Ooo, nieeee, na pewno nie na odwrót, bardzo mocno nagięte przypuszczenie.  :)
Linux powstał na wiele architektur, wiele urządzeń, a Windows, pomijając ogromne wymagania sprzętowe, działa tylko na wybranych architekturach i jest bardzo wymagający co do danego urządzenia.

Zresztą przytoczę przykłady ze znanego Ci podwórka. PNA TomTom, działają pod Linuxem. Nie zainstalujesz Windowsa. Odtwarzacze MP3 Sansa, działają pod Linuxem, o Windowsie zapomnij, no bo jak. Zresztą naciągając, to przecież nawet Android jest linuxem. Czy na urządzeniach z Androidem odpalisz natywnie Windowsa? Nie ma mowy. Nawet o Windowsie Mobile możesz zapomnieć.  :)

Też powoli zaczynam być zdania, że gdyby mieć w tablecie Windowsa i odrobinę samozaparcia, to pozostałe komputery możnaby wyrzucić w kąt. Wystarczy mocno zagryźć zęby, wziąć kilka tabletek uspokajających i właściwie wszystko możnaby zrobić na takim tablecie. Sam mocno pracowałem w Corelu na Atomie na NC10 - przeżycia po prostu niezapomniane.

Połączone: Październik 18, 2011, 22:07:06
Aha, a mówiąc "działają pod linuxem" mam na myśli "pod kontrolą systemu operacyjnego Linux", a nie, że są kompatybilne z tym systemem - tego skrótu myślowego na forum używa się bardzo często.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2011, 22:07:06 wysłana przez Konrad Radwan »

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10096 dnia: Październik 18, 2011, 22:20:31 »
spojler, jest "inaczej"- przez pierwsze godziny machalem trackabllem jak myszka :mrgreen:, ale chwila praktyki i wszystko smiga, naprawde polecam :ok:

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10097 dnia: Październik 18, 2011, 22:25:05 »
Navaros przekonałeś mnie - od pewnego czasu o tym myślę =P
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10098 dnia: Październik 18, 2011, 22:43:27 »
me gusta  :ok:

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10099 dnia: Październik 18, 2011, 22:45:01 »
Żeby było bardziej windowsowo/microsoftowo moja radość na dziś i jutro: MTS 2011 i plakietka którą otrzymałem (przepraszam za super ostrość) ;) :

« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2011, 22:46:48 wysłana przez Evendim »
Evendim na prezydenta!

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10100 dnia: Październik 18, 2011, 22:53:12 »
Yyyyy mam walić pokłony przed tą plakietką?  :worried:
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10101 dnia: Październik 18, 2011, 22:55:37 »
Yyyyy mam walić pokłony przed tą plakietką?  :worried:

Nope, ot moja radość, żę udało mi się załapać jako "gość specjalny" :)
Evendim na prezydenta!

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10102 dnia: Październik 18, 2011, 22:57:26 »

Zależy od wymagań. Jeśli chce się po prostu korzystać z przeglądarki, maila, worda czy komunikatorów to tablet jest idealnym narzędziem. Wraz z kupnem tabletu praktycznie mógłbym się pozbyć peceta - obecnie niezbędny mi jest jedynie do tworzenia prezentacji multimedialnych (a nie robię ich nazbyt często) i prostych prac z urządzeniami gdy ktoś ze znajomych lub rodziny prosi o pomoc (wgranie nowego ROMu, ominięcie blokad, ściągnięcie simlocka..).
No właśnie, i pewnie te rzeczy robisz pod Windą, lub linuxem(zresztą prawie wszystko co ma winde może mieć linuxa i na odwrót) i w tym układzie tablet na windowsie byłby bardziej przydatny niż z iOS lub Andkiem.

Czemu byłby bardziej przydatny? Właśnie przy moich zastosowaniach tablet z iOS/Androidem okazuje się znacznie przydatniejszym narzędziem. Kiedy pojawi się komercyjnie Windows 8 może i to będzie miało dla mnie sens, jednak obecnie żaden standardowy Windows nie spełni moich oczekiwań na tablecie. Co innego linux - w tych systemach bardzo łatwo jest stworzyć odpowiednie środowisko dla siebie.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10103 dnia: Październik 18, 2011, 23:01:22 »
(zresztą prawie wszystko co ma winde może mieć linuxa i na odwrót)

Ooo, nieeee, na pewno nie na odwrót, bardzo mocno nagięte przypuszczenie.  :)
Linux powstał na wiele architektur, wiele urządzeń, a Windows, pomijając ogromne wymagania sprzętowe, działa tylko na wybranych architekturach i jest bardzo wymagający co do danego urządzenia.

Zresztą przytoczę przykłady ze znanego Ci podwórka. PNA TomTom, działają pod Linuxem. Nie zainstalujesz Windowsa. Odtwarzacze MP3 Sansa, działają pod Linuxem, o Windowsie zapomnij, no bo jak. Zresztą naciągając, to przecież nawet Android jest linuxem. Czy na urządzeniach z Androidem odpalisz natywnie Windowsa? Nie ma mowy. Nawet o Windowsie Mobile możesz zapomnieć.  :)
Pewnie tak jest, szczerze mówiąc, to omijając Androida z linuxem nie miałem zbyt dużo wspólnego bo zawsze brakowało mi samozaparcia do nauczenia się obsługi tego systemu i rezygnowałem po próbie wgrania sterowników :P Co do mojego stwierdzenia że na odwrót, bardziej miałem na myśli te tablety z x86 :P

Zresztą przytoczę przykłady ze znanego Ci podwórka.
A czemu sądzisz że ze znanego? :P

Też powoli zaczynam być zdania, że gdyby mieć w tablecie Windowsa i odrobinę samozaparcia, to pozostałe komputery możnaby wyrzucić w kąt. Wystarczy mocno zagryźć zęby, wziąć kilka tabletek uspokajających i właściwie wszystko możnaby zrobić na takim tablecie. Sam mocno pracowałem w Corelu na Atomie na NC10 - przeżycia po prostu niezapomniane.
Jeżeli taki tablet posiadłaby USB Host i można by podpiąć pod to mysz i klawiaturę to sprawa byłaby o wiele prostsza ;) Czyli mamy tablet do lekkich zadań a przy trudniejszych wyciągamy cięższą artylerię w postaci myszki i klawiatury :P

Navaros przekonałeś mnie
Mnie też :mrgreen:

Czemu byłby bardziej przydatny? Właśnie przy moich zastosowaniach tablet z iOS/Androidem okazuje się znacznie przydatniejszym narzędziem. Kiedy pojawi się komercyjnie Windows 8 może i to będzie miało dla mnie sens, jednak obecnie żaden standardowy Windows nie spełni moich oczekiwań na tablecie. Co innego linux - w tych systemach bardzo łatwo jest stworzyć odpowiednie środowisko dla siebie.
Chodziło mi o to że wtedy mógłbyś również używać tabletu do rzeczy które wymieniłeś, że potrzeby Ci do nich PC

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10104 dnia: Październik 18, 2011, 23:44:47 »
Yyyyy mam walić pokłony przed tą plakietką?  :worried:
No nie wiem jak Ty, ale ja walę pokłony. I zazdroszczę jak skurczysyn.


A czemu sądzisz że ze znanego? :P
Bo jesteś global moderatorem na forum o technologiach mobilnych, daj spokój, nawet jeśli zaczynałeś z tym wszystkim jako nowicjusz (nie znam Cię, siedzę na forum cztery lata dłużej, a Ty akurat wskoczyłeś tutaj w chwili, kiedy robiłem sobie przerwę od plejowo gimbusowego napływu oszołomów na to forum - ważne że wydajesz się spoko), to chyba sądząc po ilości Twoich działań podjętych na forum czy chociaż spędzonego tutaj czasu, można śmiało powiedzieć, że jest to Twoje znane podwórko, prawda?  :wink:


Navaros przekonałeś mnie
Mnie też :mrgreen:
A mnie nie, bawiłem się trackballem, według mnie o ile do systemu to jeszcze byłoby akceptowalne, to do strzelanek taka kulka to według mnie zły pomysł, ale cóż, każdy ma własne podejście.
Zastanówcie się tylko dlaczego, pomimo obecności trackballi na polskim rynku od wieeeelu lat, są one nadal takie niepopularne, niepolecane i niszowe?
Mówię to tylko po to, żeby mnie ktoś przekonał, nie dlatego że chcę się kłócić.  :ok:
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2011, 23:46:54 wysłana przez Konrad Radwan »

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10105 dnia: Październik 19, 2011, 00:23:37 »
bo sa nieznane? wedlug mnie wlasnie niewiedza sprawia ze jest to rozwiazanie bardzo niszowe, a nawet jak ktos wie to jest to dla takiej osoby zbyt dzikie rozwiazanie. dla mnie wazne jest to ze chodza mi tylko palce a nie cala reka, szybciej "macham" kursorem wlasnie ta kulka a nie cala myszka, dzisiaj gralem na trackballu w modern warfare 2 i gta iv i spisywalo sie to calkiem calkiem, poza tym najwazniejszy dla mnie argument przemawiajacy za trackballem to miejsce, a raczej jego niewielka ilosc potrzebna do operowania tym sprzetem-ustawiamy w jednym miejscu i wio, nie ma problemu ze skonczylo nam sie miejsce dla myszki. no i ten lans z zabawy kulka i blyskawiczne przewijanie stron-wziuu i koniec dokumentu, ale to tak w nawiasie :ok:

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10106 dnia: Październik 19, 2011, 00:43:13 »
Ja mam myszkę ustawioną tak, że przejechanie z jednego końca ekranu na drugi to jakiś centymetr ruchu myszki. Za wiele miejsca też do tego nie potrzeba.
Jedyne co fajnie zastępowało myszkę to tablet graficzny, ale za dużo miejsca na biurku do zajmuje.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10107 dnia: Październik 19, 2011, 10:12:53 »
sądząc po ilości Twoich działań podjętych na forum czy chociaż spędzonego tutaj czasu, można śmiało powiedzieć, że jest to Twoje znane podwórko, prawda?  :wink:
No w sumie racja ;)

Navaros przekonałeś mnie
Mnie też :mrgreen:
A mnie nie, bawiłem się trackballem, według mnie o ile do systemu to jeszcze byłoby akceptowalne, to do strzelanek taka kulka to według mnie zły pomysł, ale cóż, każdy ma własne podejście.
Zastanówcie się tylko dlaczego, pomimo obecności trackballi na polskim rynku od wieeeelu lat, są one nadal takie niepopularne, niepolecane i niszowe?
Mówię to tylko po to, żeby mnie ktoś przekonał, nie dlatego że chcę się kłócić.  :ok:
Ja tam w gry nie gram praktycznie w ogóle, jedynie na telefonie, a komputer służy mi tylko do pracy i przeglądania internetu, i właśnie tutaj przemawia za mną fakt małej ilości miejsca potrzenego do użycia trackballa i wygody w miejscach których mysz jest nieporęczna, np na łóżku, w fotelu samochodzie itd. Szkoda że cena jest taka wysoko (ok 100zł najtańszy na allegro) w porównaniu do myszki i zastanawiam się jeszcze jak mi się będzie tego używało jako leworęcznemu

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10108 dnia: Październik 19, 2011, 14:47:03 »

Czemu byłby bardziej przydatny? Właśnie przy moich zastosowaniach tablet z iOS/Androidem okazuje się znacznie przydatniejszym narzędziem. Kiedy pojawi się komercyjnie Windows 8 może i to będzie miało dla mnie sens, jednak obecnie żaden standardowy Windows nie spełni moich oczekiwań na tablecie. Co innego linux - w tych systemach bardzo łatwo jest stworzyć odpowiednie środowisko dla siebie.
Chodziło mi o to że wtedy mógłbyś również używać tabletu do rzeczy które wymieniłeś, że potrzeby Ci do nich PC

Windows w obecnej formie jest dla mnie z dotykowym ekranem zwyczajnie aużywalny. Linuks to co innego - mogę przystosować sobie skrajnie różne środowiska graficzne do różnych zastosowań i przemieszczać się między nimi przed zalogowaniem, nie ma dla mnie wygodniejszego rozwiązania. W tej kwestii mam olbrzymie wymagania. :P
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #10109 dnia: Październik 19, 2011, 15:18:12 »
Ha! nie pomyślałem o tym zupełnie ;) to rzuca całkowicie nowe światło na chęć zakupu tableta z Windą przeze mnie  :wink: