Podziel sie swoja radoscia

  • 16503 Odpowiedzi
  • 1553790 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9960 dnia: Październik 03, 2011, 22:43:11 »
Samorząd jak związki zawodowe, nie musi być w tym sensu, ważne że oni tak chcą :P


Btw. zapomniałem się pochwalić, wygrałem kolejną książkę, tym razem w konkursie oszacuj kurs EUR/USD ;)

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9961 dnia: Październik 04, 2011, 00:06:00 »
Dokładnie, brak wpisu = brak zaliczenia; sens jest, mianowicie nie raz widziałem sytuację, że w jedno pole trzeba było wpisać 2/3razy po 2.0. Pojawia się problem braku miejsca, poza tym nie ładnie to wygląda :P

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9962 dnia: Październik 04, 2011, 07:19:29 »
No i co z tego, ze 'nieladnie to wyglada', za parenascie lat taki 'cymbal' bedzie sie chwalil dzieciom jaki z niego 'orzel' byl na studiach.

*

don.kamillo

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9963 dnia: Październik 04, 2011, 07:25:41 »
Naa pierwszym roku ekonomii istniała zasada wg której kto ma wpisaną dwóję, ten rezygnuje ze studiów. Warunek można było uzyskać tylko i wyłącznie bez wpisanej oceny niedostatecznej. Później odeszli od tego pomysłu.
W Łodzi są kluby, które po okazaniu dwójki w indeksie dają za darmo piwo. Ale to akurat mało ambitne.
Nie ma się czym chwalić, bo to dobrze nie świadczy, ale w każdym indeksie miałem dwójkę.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9964 dnia: Październik 04, 2011, 11:08:33 »
No i co z tego, ze 'nieladnie to wyglada', za parenascie lat taki 'cymbal' bedzie sie chwalil dzieciom jaki z niego 'orzel' byl na studiach.
No nie do końca się zgodzę... na moim wydziale (architektura na Pol. Śl) był jeden przedmiot, który oblewało regularnie 60-70% studentów. Była to słynna mechanika budowli, prowadzona przez świra z innego wydziału, który oblewał standardowo 3/4 przyszłych architektów, bo ich po prostu nie lubił. A każdą pałę wpisywał w indeksie, a gdy brakło Ci miejsca na pały w karcie zaliczeniowej (a były takie przypadki) to kazał iść po nową. Każda pała wliczała się do średniej i oczywiście ją psuła.
Co ciekawe kiedy ten dziad przeszedł na emeryturę, a przedmiot objął inny profesor, to "dziwnym" trafem nagle przedmiot zaczęło zdawać 90% osób za pierwszym razem. Ale ci, którzy wyłapali po 10-12 dwój (a widziałem takie przypadki) już nic z tym zrobić nie mogą.
I co, oni są cymbałami?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9965 dnia: Październik 04, 2011, 11:52:12 »
Nienawidzę takich ludzi jak ten profesor o którym piszesz... Swoim zachowaniem skutecznie zniechęcają studentów/uczniów do nauki...

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9966 dnia: Październik 04, 2011, 13:05:13 »
Na każdej uczelni/wydziale są tacy... U mnie takim był osobnik od ćwiczeń z procesorów sygnałowych. Zasada prosta, połowa przechodzi za 1 podejściem, a druga połowa dopiero w sesji poprawkowej, a zdarzało się że dopiero w następnym semestrze...

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9967 dnia: Październik 04, 2011, 13:11:10 »
Heh, dlatego nie poszedłem na studia. Jakbym poszedł czytalibyście o masakrze na politechnice. Jak moja żona czasem wracała z płaczem to normalnie aż chciało się iść i dziada zapakować w betonowe buciki i kapiel w jeziorze.
Inna sprawa że studia w tej chwili już nic nie znaczą, kiedy większość jedzie na "dopalczu" kupuje projekty, albo jest synem dziekana...
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

don.kamillo

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9968 dnia: Październik 04, 2011, 13:15:38 »
No i co z tego, ze 'nieladnie to wyglada', za parenascie lat taki 'cymbal' bedzie sie chwalil dzieciom jaki z niego 'orzel' byl na studiach.
No nie do końca się zgodzę... na moim wydziale (architektura na Pol. Śl) był jeden przedmiot, który oblewało regularnie 60-70% studentów. Była to słynna mechanika budowli, prowadzona przez świra z innego wydziału, który oblewał standardowo 3/4 przyszłych architektów, bo ich po prostu nie lubił. A każdą pałę wpisywał w indeksie, a gdy brakło Ci miejsca na pały w karcie zaliczeniowej (a były takie przypadki) to kazał iść po nową. Każda pała wliczała się do średniej i oczywiście ją psuła.
Co ciekawe kiedy ten dziad przeszedł na emeryturę, a przedmiot objął inny profesor, to "dziwnym" trafem nagle przedmiot zaczęło zdawać 90% osób za pierwszym razem. Ale ci, którzy wyłapali po 10-12 dwój (a widziałem takie przypadki) już nic z tym zrobić nie mogą.
I co, oni są cymbałami?
Piszesz o bardzo starych czasach chyba :P Teraz można mieć jedną dwóję z przedmiotu, jak masz drugą, to jest egzamin komisyjny. Jak go zdasz, to jest ok, ale jak nie zdasz, to można wziąć warunek, czyli zaliczasz przedmiot na następnym roku. Jeśli nie zaliczysz, wylatujesz. Zatem 10 dwój z jednego przedmiotu jest niemożliwe.


*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9969 dnia: Październik 04, 2011, 13:18:36 »
Heh a jak u mnie (co prawda inny wydział) celowo uwalali ludzi bo potrzebne były pieniądze na remont? Tworzono tzw. grupy pościgowe (tak dużo osób uwalali) i jednej takiej grupie, prowadzący na początku semestru powiedział na wejściu, ze dziękuje za nowe windy.
Zresztą co się dzieje na uczelniach to temat rzeka, taki przykład z podwórka - obcięli stypendium socjalne o 50zł (bo trzeba było zmienić samochód kierowniczce akademików itp).W ogóle można by się też rozwodzić nad przydzielaniem tych stypendiów (np. wielu znajomych którzy otrzymywali maksymalne stypendia, miało dochód na osobę przekraczający 1000zł netto, ale, że prowadzili działalność gospodarczą, to często urząd skarbowy wystawiał zaświadczenie o zerowym dochodzie (?!) ).

No i co z tego, ze 'nieladnie to wyglada', za parenascie lat taki 'cymbal' bedzie sie chwalil dzieciom jaki z niego 'orzel' byl na studiach.
No nie do końca się zgodzę... na moim wydziale (architektura na Pol. Śl) był jeden przedmiot, który oblewało regularnie 60-70% studentów. Była to słynna mechanika budowli, prowadzona przez świra z innego wydziału, który oblewał standardowo 3/4 przyszłych architektów, bo ich po prostu nie lubił. A każdą pałę wpisywał w indeksie, a gdy brakło Ci miejsca na pały w karcie zaliczeniowej (a były takie przypadki) to kazał iść po nową. Każda pała wliczała się do średniej i oczywiście ją psuła.
Co ciekawe kiedy ten dziad przeszedł na emeryturę, a przedmiot objął inny profesor, to "dziwnym" trafem nagle przedmiot zaczęło zdawać 90% osób za pierwszym razem. Ale ci, którzy wyłapali po 10-12 dwój (a widziałem takie przypadki) już nic z tym zrobić nie mogą.
I co, oni są cymbałami?
Piszesz o bardzo starych czasach chyba :P Teraz można mieć jedną dwóję z przedmiotu, jak masz drugą, to jest egzamin komisyjny. Jak go zdasz, to jest ok, ale jak nie zdasz, to można wziąć warunek, czyli zaliczasz przedmiot na następnym roku. Jeśli nie zaliczysz, wylatujesz. Zatem 10 dwój z jednego przedmiotu jest niemożliwe.


Problem jest taki, że nawet powtarzając przedmiot, masz uzupełnić wpis w miejscu w którym miał się domyślnie znaleźć
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2011, 13:21:08 wysłana przez I_Mat »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9970 dnia: Październik 04, 2011, 13:21:01 »
Piszesz o bardzo starych czasach chyba :P .
Nie da się ukryć, że było to już parę latek temu  :mrgreen:

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9971 dnia: Październik 04, 2011, 13:39:26 »
Z tymi egzaminami komisyjnymi to nie jest tak różowo. W tamtym roku bez żadnego wyjaśnienia nie zostałem dopuszczony do takiego egzaminu, pomimo że dziekan się zgodził, to profesor nie wyraził zgody i musiałem pożegnać się z uczelnią. Doprowadzenie do takiej sytuacji to też była moja wina, bo miałem złe podejście do studiów ale osobiście nie żałuję tej pół rocznej przerwy.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9972 dnia: Październik 04, 2011, 16:03:51 »
Palm T3   :ok: Teraz tylko dorwać oryginalny cardle i rysik (btw,jak ktoś ma to proszę o pw  :wink: )... wspomnienia wracają.
I giga ramu do mojego p1610, kupione niedość że w polsce, to za 1/2 ceny z ebaya. MicroDIMM DDR2... kto to wymyślił w ogóle?

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9973 dnia: Październik 04, 2011, 16:56:49 »
Heh, dlatego nie poszedłem na studia. Jakbym poszedł czytalibyście o masakrze na politechnice. Jak moja żona czasem wracała z płaczem to normalnie aż chciało się iść i dziada zapakować w betonowe buciki i kapiel w jeziorze.
Inna sprawa że studia w tej chwili już nic nie znaczą, kiedy większość jedzie na "dopalczu" kupuje projekty, albo jest synem dziekana...
Mylisz się. Czasy się zmieniają, ale nie troche inaczej. Kiedyś średnie wykształcenie to było świadectwo, że ktoś jest ambitny, wyuczony. Dzisiaj średnie dostnie prawie każdy. Zawsze trzeba było pracować na swoją opinie. "Do łopaty można iść zawsze, za biurko już nie." Wykładowcy są różni - jedni od studentów chcą fantów i jasno o tym mówią, ba mówią nawet, co chcą (np. markowy, porządny zegarek), trzeba to przeżyć, wszystko przede mną. Mówienie, że studia nic nie znaczą oznacza, że nie wiesz, co dają niektóre studia. Już nawet od nauczycieli wymagają wyższego (i dobrze). Pisałem wiele cv, dzwoniłem, spotykałem się z wieloma pracodawcami (praca na wakacje) - żaden nie spytał czy mam średnie wykształcenie, tylko czy mam badania bhp, czy jestem elastyczny, chętny do pracy. Prace rózne, od pracy na myjni samochodowej po bycie menagerem w restauracji. To od człowieka zależy czy wykorzysta "wyższe" czy nie. A to, co chce robić w życiu to już powinno być rozsadnę (perspektywy pracy).

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9974 dnia: Październik 04, 2011, 17:52:03 »
1) czas już wydzielić temat

2) polskie uczelnie wypuszczają niesamowitą ilość "wybrakowanych produktów".
Dzisiejszy MaGazynieR inż. jest fatalnie przygotowany do wykonywania zawodu, ale czego oczekiwać po wiedzy ze "ściąg" i praktyki "z kupionych projektów".

W krajach zachodnich Master of Science (MSc, MS), czyli odpowiednik naszego magazyniera oznacza że osoba z takim tytułem ma opanowany materiał w stopniu niezbędnym do samodzielnej pracy, gorzej może nauczać. U nas.... szkoda gadać.

*

Offline maciekzx

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eee 904HD|Nokia 9300|i600|Centro|Wallaby|Treo 600
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9975 dnia: Październik 04, 2011, 18:07:14 »
Palm T3   :ok: Teraz tylko dorwać oryginalny cardle i rysik (btw,jak ktoś ma to proszę o pw  :wink: )... wspomnienia wracają.
I giga ramu do mojego p1610, kupione niedość że w polsce, to za 1/2 ceny z ebaya. MicroDIMM DDR2... kto to wymyślił w ogóle?
Jak chcesz to mam klapkę do T3

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9976 dnia: Październik 04, 2011, 19:12:01 »
Ręka rękę myje a dupa dupę kryje.
Skorumpowane środowiska i nic nie zdziałasz a tego czego wy na studiach ja już w technikum zasmakowałem.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9977 dnia: Październik 04, 2011, 19:35:11 »


@maciekzx póki co szukam tamtych dwóch, kasy nie mam a tu kolejna studnia wpadła

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9978 dnia: Październik 04, 2011, 19:45:51 »
Osobiście na moim wydziale jest pełna kultura, ale to pewnie dlatego, że jest świeży (ledwo 4 lata ma), poza pojedynczymi przypadkami wykładowcy to normalni ludzie (jeden typek ma zwyczaj sprawdzać egzaminy ok 2 miesięcy, wpisywać do indeksów też mniej więcej tyle, drugi z kolei pojawia się z 3 razy w semestrze i tyle go widzieli)
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9979 dnia: Październik 04, 2011, 20:42:09 »
Bo jak nie ciężko się domyślić środowiska się korumpują przez zasiedzenie.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline cataractyt

  • ***
  • 269
  • Fillucas
  • Sprzęt: Lumia 930, iPhone 4s, Meizu MX4
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9980 dnia: Październik 04, 2011, 21:33:56 »
1) czas już wydzielić temat

2) polskie uczelnie wypuszczają niesamowitą ilość "wybrakowanych produktów".
Dzisiejszy MaGazynieR inż. jest fatalnie przygotowany do wykonywania zawodu, ale czego oczekiwać po wiedzy ze "ściąg" i praktyki "z kupionych projektów".

W krajach zachodnich Master of Science (MSc, MS), czyli odpowiednik naszego magazyniera oznacza że osoba z takim tytułem ma opanowany materiał w stopniu niezbędnym do samodzielnej pracy, gorzej może nauczać. U nas.... szkoda gadać.

Dokładnie, dlatego też z jakiegoś powodu jest mniej tych MS wypuszczanych na zachodzie :)

@globalbus

Ja mam bardzo podobnie, z tym, że poszedłem na WSB, która jest uczelnią niepubliczną :)

*

Offline maciekzx

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eee 904HD|Nokia 9300|i600|Centro|Wallaby|Treo 600
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9981 dnia: Październik 04, 2011, 21:55:03 »
Podaj dane do wysyłki to Ci za friko wyślę w jakiejś kopercie, jak będę miał czas.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9982 dnia: Październik 05, 2011, 07:18:09 »
Komu i co bo jak coś wartościowego to biorę i przechodzimy na PW.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

don.kamillo

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9983 dnia: Październik 05, 2011, 07:50:49 »
Ilość studentów to czkawka po transformacji ustrojowej. Po roku '90 każdy kto miał studia, miał jakąś praće, nieważne co skończył. Pokolenie bez studiów, ówczesnych 20-latków bez pracy ma w pamięci bezrobocie związane z brakiem wykształcenia i ci dzisiejsi 40-50 latkowie na siłę posyłają swoje bachory do szkół na byle jakie kierunki, bo "z wyższym łatwiej".
Sąsiadka tak skończyła "perspektywiczną" socjologię, w dodatku zaocznie, przez ten czas nigdzie nie pracując (!) i teraz płacze, że musi do Holandii jeździć, bo tu pracy nie ma.

*

userPEST

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9984 dnia: Październik 05, 2011, 08:47:57 »
:E



*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9985 dnia: Październik 05, 2011, 10:06:58 »


 :P

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9986 dnia: Październik 05, 2011, 10:10:57 »
Vonski - jak gdzie kiedy skąd za ile? o.O
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9987 dnia: Październik 05, 2011, 10:15:33 »
Z allegro, po cenie rynkowej za używkę. :)

*

Offline cataractyt

  • ***
  • 269
  • Fillucas
  • Sprzęt: Lumia 930, iPhone 4s, Meizu MX4
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9988 dnia: Październik 05, 2011, 12:31:27 »
Ilość studentów to czkawka po transformacji ustrojowej. Po roku '90 każdy kto miał studia, miał jakąś praće, nieważne co skończył. Pokolenie bez studiów, ówczesnych 20-latków bez pracy ma w pamięci bezrobocie związane z brakiem wykształcenia i ci dzisiejsi 40-50 latkowie na siłę posyłają swoje bachory do szkół na byle jakie kierunki, bo "z wyższym łatwiej".
Sąsiadka tak skończyła "perspektywiczną" socjologię, w dodatku zaocznie, przez ten czas nigdzie nie pracując (!) i teraz płacze, że musi do Holandii jeździć, bo tu pracy nie ma.

Ale to samo dotyczy wszystkich kierunków. Prawda, łatwiej po budownictwie znaleźć pracę niż po wyżej wymienionej socjologii, z tym, że jak ktoś jest po prostu przysłowiową "dupą", to nawet po wyhajpowanych studiach nic nie znajdzie. Ludzie myślą, że pójdą na studia i praca sama ich znajdzie, oferty będą się walić drzwiami i oknami. "Niestety", trzeba się trochę zająć swoją karierą. Trochę od siebie i człowiek jest w stanie znaleźć sobie godziwą pracę.

Znam to z autopsji, obecnie studiuję dziennie i pracuję :)

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #9989 dnia: Październik 05, 2011, 21:57:43 »
yep, koła naukowe, samorozwój.. i wtedy nawet praca znajduje sie sama.
Tylko nie można siedzieć na tyłku "odwalając" studia:)