Podziel sie swoja radoscia

  • 16503 Odpowiedzi
  • 1553772 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

don.kamillo

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6270 dnia: Sierpień 19, 2010, 10:01:37 »
"I polacy od razu sa bardziej niemieccy, chwile pomieszkają i póxniej w rozmowie jest hasło " jak to było w waszym języku?""
 Dawniej określało się takich mianem Volksdeutsch ;)

Moja radość: mała rzecz, a cieszy :P

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6271 dnia: Sierpień 19, 2010, 10:08:08 »
Na wstępie dodam że ten post piszę trzeci raz-chory układ klawiszy na lenovo...
Co się tyczy samego szkolnictwa to nie jest źle, ale tak bardzo lubimy zachód że niedługo będziemy chodzącymi przymułami o zerowej wiedzy wykraczającej poza jakieś chore standardy. Co się tyczy nauczania języków obcych to w pełni się z Tobą zgadzam Orni. Prosty przykład-codziennie przez 6 lat podstawówki i trzy lata gimnazjum (w podst. miałem znienawidzony szwabski, a w gim. "angielski" i znienawidzony szwabski) po 1/ 2 godzinki na kompie grając w gry typu NFS/GTA + 1/2 filmy po angielsku z napisami nauczyły mnie tylu nowych zwrotów ile moi kuple z klasy mający angielski nie opanowali przez te 9 lat... kolejnym absurdem jest nauka 2 jęz. zachodnich, no po co mi szwabski jak szybciej dogadam się po angielsku? za to mógłby być ruski, ale ruski beee (smoleńsk, komuna itp) .

PS. "Darmowa oświata" kosztowała moich starszych już ~1000zł (1 liceum, nowa podstawa) a mam jeszcze 3 lata młodszego brata (1 gimn, też nowa podstawa).
PS2. A nauczycielom jeszcze mało.. No za co oni chcą te pieniądze? teraz etat nauczyciela jest (z tego co kojarzę) od 18 do 20 godzin w tygodniu, a i tak się obijają i jeszcze im mało pensji a mało kto wie że mają:
-za wychowawstwo + 200zł co miesiąc
-premie motywacyjne
-trzynastki
-2 miesiące urlopu (wakacje) +wszystkie ferie itp
-jak pojedzie na kolonie na 2 tyg. to zbiera około 800zł
I oni jeszcze maja czelność wołać kasę? no bez jaj, jak im nie pasi to wyjazd do niemiec/anglii i Bóg wie gdzie jeszcze, proszę nikt was tu nie trzyma... UFF..

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6272 dnia: Sierpień 19, 2010, 10:09:23 »
co drugie słowo specjalistyczne było en inglisz, i naturalnie zangielszczony akcent...

To pojedziesz na cargo odebrać cały equipment , tylko nie zapomnij  agreement i żebyś był on time a w razie czego będziemy in touch. 

A prawda jest taka że jak masz opanować cały manual po angielsku to po cholerę potem mówić na to instrukcja użytkownika.
Tak samo miałem na studiach kilka lat temu, dwa ostatnie lata językiem wykładowym był angielski i nikomu nie chciało sie tłumaczyć książek na polski, bo po prostu nie było odpowiedników dla technicznych sformułowań.

Lepiej, przetłumaczenie i wydanie książki po polsku oznaczało wydanie nieaktualnej wiedzy. Cykl wydawniczy i rozwój technologii nie pokrywały się w czasie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2010, 10:17:27 wysłana przez Antej »

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6273 dnia: Sierpień 19, 2010, 10:15:41 »
 :ok:
podpisuję się wszystkimi fingerami

*

Offline folekkutno

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsungi: i8000&i600
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6274 dnia: Sierpień 19, 2010, 11:25:28 »
a ja stane w obronie nauczycieli, otóż może i mają te 18 czy 20 godzin ale mają jeszcze pracę w domu, sprawdzają klasówki testy, dyktanda, wypracowania, nie wiem jak jest u ciebie w szkole, ale u mnie polonistka w liceum lubiła brać zeszyty do sprawdzenia, do tego nauczyciele w gimnazjach gdzie gówniarze myślą że są bóg wie kim, wychowaj takich żeby się nie bawili w "słoneczka", nie ćpali i nie pili, rodzice myślą, że oni nie muszą wychowywać swoich pociech, bo od tego jest nauczyciel, a potem sie czyta albo ogląda filmy jak te bestie zakłądają nauczycielom kosz na głowe, wakacje? w wakacje też trzeba się pojawić w szkole, rady, itp itd, układanie poprawek i sprawdzanie ich, do tego różne szkolenia w ciągu roku,
jedyni którzy moim zdaniem niesłusznie chcieli podwyżek to lekarze, robią w szpitalu do tego w 10 przychodniach, po godzinach jeszcze wizyty prywatne + datki od chorych. wożą się jakimiś super furami i jeszcze płaczą że im mało

uff. koniec nerwów... coś milszego i600 przyszedł, rom zmieniony :D
i8000+i600=i8600 :D

*

Offline piotrkovski

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia n łosiem
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6275 dnia: Sierpień 19, 2010, 13:25:00 »
Kali jesc, Kali pic...
Racja jest jak d**a, każdy ma swoją.

*

mate.233

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6276 dnia: Sierpień 19, 2010, 14:01:57 »
Przyszedł Winyl Iron Maiden i znowu kilka godzin z życia będzie wyjęte ;)

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6277 dnia: Sierpień 19, 2010, 16:49:47 »
folek, opowiem Ci coś-otóż matka mojej koleżanki jest pielęgniarką w Matce Polce w Łodzi na oddziale dziecięcym, a moja ciotka uczy muzyki w 4 szkołach. I ciotka na 4 etatach+rajdy z pttk wyciąga jakieś 4 kafle na miesiąc, a ta pielęgniarka która zapie....a nie dość że na oddziale to jeszcze asystuje przy operacjach + pracuje w klinice okulistycznej zarabia.. zapomniałem ze wzburzenia, w każdym razie mniej od ciotki. Cała sprawa kręci się wokół tego że nauczycielem może zostać każdy frajer (powiedzmy sobie szczerze), a taka pielęgniarka? to trzeba mieć psychikę jak opowiada że np. facet przyjeżdża z piłą w głowie, przy operacji zejdzie noworodek, albo też w czasie operacji zeszła dziewczyna w wieku jej córki (moja rówieśniczka-16 lat). i jak wróciła do domu to była nie do użycia... Aha dodałem o nocnych dyżurach? o ciągłym doskonaleniu się, kiedy nauczyciel dajmy na to przedmiotów takich jak historia (nie mówie o przedmiotach ścisłych bo tu ciągle coś się dzieje) odwala ten sam materiał rok w rok? I lekarz ratuje Ci życie, a nauczyciel jak jest wał to niczego cię nie nauczy, i jak zapomni klasówek to nie umrzesz, a w medycynie każdy błąd się liczy, to nie doktor House, sorry Winnetou..

*

Offline KwusheR

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tutninja
  • Sprzęt: Galaxy Note 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6278 dnia: Sierpień 19, 2010, 17:12:13 »
ale co Ty w ogóle porównujesz stary... więc dla Ciebie każdy zawód ma ratować życie? Nie wiesz jak wygląda praca nauczyciela - to się nie bulwersuj bo byś się chyba pociął jakbyś miał głupie świadectwa wypisywać.

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6279 dnia: Sierpień 19, 2010, 17:23:38 »
to folek porównał do lekarzy, ja tylko wrzuciłem moje argumenty, i nie każdy zawód ma ratować życie, ale to nauczyciele wciąż drą się o kasę (nie przeczę że tylko oni) ale ciągle im mało i mało to paranoja... jak przedstawiciele innych zawodów uciekają z kraju nauczyciele też powinni skoro się tu ich nie docenia...

*

szeset

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6280 dnia: Sierpień 19, 2010, 17:34:14 »

-za wychowawstwo + 200zł co miesiąc

Dochodzi uzupełnianie dziennika w tym wypadku. U mnie wychowawca w LO ma 15 zł za dziennik, ale nie wiem czy tego nie ująłeś w wychowawstwie. Więc stawki raczej nie są równe :P

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6281 dnia: Sierpień 19, 2010, 17:39:05 »
200 zł to jest w mojej byłej podstawówce, w gimn i LO nie wiem,, jak to wygląda ze względu na charakter szkoły... Szeset nie powiesz mi że dwie stówy za wypełnianie dziennika, i resztę obowiązków to mało bo dla mnie to sporo

*

szeset

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6282 dnia: Sierpień 19, 2010, 17:42:51 »
Zależy jeszcze jakie balety są z dziennikiem. Np. jak wychowawca ma zbyt dobre serce i po dwóch miesiącach jeszcze potrafi usprawiedliwić, to potem ma przerąbane z dziennikiem :P
200 to już coś. Chciałem napisać, że u mnie za to dostają 15. tzn. Kiedyś nam babka mówiła, że za dziennik dostaje tylko marne 15 zeta. Ja to powiązałem tak, że to całe wychowawstwo, bo w końcu dziennik ma tylko wychowawca, więc osobno by raczej nie płacili, tylko w tabelce za wychowastwo by było... więc 15 to już jest mało.
Jak ktoś nie rozumie co piszę, to normalne. Często daje skróty myślowe  :E

*

Offline czarekfcb

  • **
  • 223
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire / HTC G1
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6283 dnia: Sierpień 19, 2010, 19:23:31 »
folek, opowiem Ci coś-otóż matka mojej koleżanki jest pielęgniarką w Matce Polce w Łodzi na oddziale dziecięcym, a moja ciotka uczy muzyki w 4 szkołach. I ciotka na 4 etatach+rajdy z pttk wyciąga jakieś 4 kafle na miesiąc, a ta pielęgniarka która zapie....a nie dość że na oddziale to jeszcze asystuje przy operacjach + pracuje w klinice okulistycznej zarabia.. zapomniałem ze wzburzenia, w każdym razie mniej od ciotki. Cała sprawa kręci się wokół tego że nauczycielem może zostać każdy frajer (powiedzmy sobie szczerze), a taka pielęgniarka? to trzeba mieć psychikę jak opowiada że np. facet przyjeżdża z piłą w głowie, przy operacji zejdzie noworodek, albo też w czasie operacji zeszła dziewczyna w wieku jej córki (moja rówieśniczka-16 lat). i jak wróciła do domu to była nie do użycia... Aha dodałem o nocnych dyżurach? o ciągłym doskonaleniu się, kiedy nauczyciel dajmy na to przedmiotów takich jak historia (nie mówie o przedmiotach ścisłych bo tu ciągle coś się dzieje) odwala ten sam materiał rok w rok? I lekarz ratuje Ci życie, a nauczyciel jak jest wał to niczego cię nie nauczy, i jak zapomni klasówek to nie umrzesz, a w medycynie każdy błąd się liczy, to nie doktor House, sorry Winnetou..

to jak tak jest dobrze to zostan nauczycielem i nie pi**dol (za przeproszeniem) moja matka jest nauczycielka i wcale nie jest tak rozowo jak to opisujesz.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6284 dnia: Sierpień 19, 2010, 19:30:37 »
200zł miesięcznie dodatku, wow, jest czego zazdrościć  :-?  Nawet jakby to było 2000 to i tak bym tej pracy nikomu nie zazdrościł...

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6285 dnia: Sierpień 19, 2010, 19:33:16 »
czy ja napisałem że zazdroszczę? nie kojarzę... napisałem tylko że jest to trochę grosza...

*

koldasz

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6286 dnia: Sierpień 19, 2010, 23:11:49 »
"I polacy od razu sa bardziej niemieccy, chwile pomieszkają i póxniej w rozmowie jest hasło " jak to było w waszym języku?""
 Dawniej określało się takich mianem Volksdeutsch ;)

przypomnialo mi sie jak sie o takich u mnie na "parafii" mowilo jacy oni sa:

-aj was wan wek in ne jork i zapomnieć mówić polska mowa. :E

Rozwalały mnie także koleżanki spod Opola jakies 15 lat temu w technikum.
Asia-Ja mam czerwony paszport
Kasia-Ja też.
inna Kasia -Ja sobie włąśnie załatwiam.
i tak z 28 osób w klasie to z 15 tak fanzoliło

a całe niemieckie korzenie to dziadek/pradziadek byl w wermachcie i to na siłe wzięty  i teraz w grobie się przewraca bo 20 lat wcześniej niż go wcielono to na Górze św.Anny walczył po śląskiej stronie. Za POLSKĘ właśnie a teraz wnuczki się dupa do Polski obracają.

*

Offline folekkutno

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsungi: i8000&i600
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6287 dnia: Sierpień 19, 2010, 23:41:37 »
nawet takie przysłowie jest, "żebyś cudze dzieci uczył" jako życzenie komuś czegoś złego, navaros, i ty pisze o pielęgniarce a nie o lekarzu a to inna sprawa, a powiem ci tak, że moja mama właśnie jest nauczycielką i wiem jak to wygląda "od kuchni", a sytuacje w szpitalach też znam, bo moj ojciec właśnie tam pracował, ale dyrektor, który zresztą zmieniany jest jak rękawiczki, żeby ciąć koszty zwalnia zwykły personel a przyjmuje nowych lekarzy itd itp

i jeszcze, nauczyciel to też odpowiedzialny zawód, musi pilnować matołów którzy grzebią długopisami w kontaktach, tłuką się na przerwach, wagarują,
no ale jak miałeś doświadczenie tylko z nauczycielami, którzy podchodzą do pracy na odpier*** to współczuję,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2010, 23:50:29 wysłana przez folekkutno »
i8000+i600=i8600 :D

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6288 dnia: Sierpień 20, 2010, 00:32:55 »


Moja radość: mała rzecz, a cieszy :P
BDSM? :D

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6289 dnia: Sierpień 20, 2010, 07:25:44 »
czy ja napisałem że zazdroszczę? nie kojarzę... napisałem tylko że jest to trochę grosza...

no jasne zwłaszcza jak się ma np rodzinę na utrzymaniu kupa kasy ;)

oj dude moja matka jest nauczycielką i jakoś ciągle kurcze nie możemy kupić tej S klasy, zawsze coś rozprasza... prywatny samolot , łódka etc.

Do tego nic nie musi robić skończyła studia 19 lat temu i nigdy nie musiała się się doszkalać do bycia dyplomowanym etc.

I za takie siedzenie na dup** dostaje AŻ 200 PLN za samo wychowawstwo!! zawód moich marzeń...

tak całkiem serio a zdajesz sobie sprawo ile dostają podstawy? bo generalnie to dopiero jest szał ciał taki szeregowy dostaje od 1300 do 2100 -> wow to więcej niż w mc na kasie o jakieś 700 PLN nie no kurde KEN przesadza ewidentnie są rozpieszczani...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2010, 07:27:52 wysłana przez Evendim »
Evendim na prezydenta!

*

don.kamillo

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6290 dnia: Sierpień 20, 2010, 08:28:36 »
BDSM? :D

Jak mawiał Hannibal Lecter: trzeba próbować nowych rzeczy  :P

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6291 dnia: Sierpień 20, 2010, 16:30:24 »
Folek-lekarz tym bardziej ma przekichane jeśli chodzi o psychikę, co do nauczycieli odbębniających swoją robotę, to miałem też kilku pasjonatów np. historyk, także mam rozróżnienie między takimi typami nauczycieli. Evendim- zamiast s klasy dozbieraj na maybacha- większy lans  :ok: .Zacznijmy od tego gdzie uczy (podst, gim, lic, wyżej) i czego uczy no i czy teraz ciągle się uczy, bo mnie się rozchodzi o ciągłe kształcenie, a nie typu zrobiłem studia i tyle, czy chodzi na jakieś uczelnie i "doucza się" np. tego czego nie wiedziała kiedy zaczęła pracę jako nauczyciel... Poza tym coś czuję że wjechałem komuś na ambicję że wrzucam na nauczycieli i to boli, nie miałem złych intencji i wszystko. Aha Evendim rozumiem że te przykładowe 2 stówy (tyle jest w mojej eks-szkole, co zaznaczyłem) to wydajesz na byle pierdołę? Ja skończyłem temat, jak ktoś chce kontynuować zapraszam na PW. Proszę również o wydzielenie/usunięcie tej dyskusji co by nie zaśmiecać tego tematu.

*

Offline Zane

  • 15
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6292 dnia: Sierpień 20, 2010, 18:26:47 »
no to w ramach pociechy napiszę, że zostałem dzisaj nauczycielem mianowanym w wieku 31 lat :)

teraz razem z działalnością gospodarczą da się żyć normalnie.

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6293 dnia: Sierpień 20, 2010, 18:42:58 »
Jeszcze cztery godziny i wyjazd do Austrii :) Trochę mi się nie chce ( kierowca) , ale damy radę  :ok:
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6294 dnia: Sierpień 20, 2010, 19:53:53 »
Moja radość to konkurs skoków w Wiśle. Oglądajcie w Tv
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6295 dnia: Sierpień 21, 2010, 09:44:25 »
Wyjazd do Łęczycy na turniej  B)

*

Offline folekkutno

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsungi: i8000&i600
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6296 dnia: Sierpień 21, 2010, 10:22:33 »
tez chciałem jechac ale nie mam z kim :(
i8000+i600=i8600 :D

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6297 dnia: Sierpień 21, 2010, 11:26:16 »
Moja dzisiejsza radość: za jakieś 5 godzin żenię się :D

*

Offline piotrkovski

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia n łosiem
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6298 dnia: Sierpień 21, 2010, 11:56:01 »
Następny :P Gratualcje :ok:
Racja jest jak d**a, każdy ma swoją.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #6299 dnia: Sierpień 21, 2010, 12:05:11 »
Moja dzisiejsza radość: za jakieś 5 godzin żenię się :D

Gratki, ale nic wcześniej się nie chwaliłeś.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G