Podziel sie swoja radoscia

  • 16501 Odpowiedzi
  • 1544921 Wyświetleń

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2790 dnia: Październik 25, 2009, 18:54:08 »
Beju - miałem i tego SE i teraz BB 8110 - identyczna buda co 8120 gasnika (z resztą co on może powiedzieć na temat pisania na tej klawie po jednym dniu używania) i pisze się znacznie szybciej i wygodniej niż na tej w SE - jak się przyzwyczai. Sam miałem na początku obawy i wybrałem ten model tylko dlatego, że BB z pełną klawą są za szerokie :) Poza tym - po opanowaniu skrótów klawiszowych i dzięki świetnemu umiejscowieniu trackballa, dwukliku nawet się nie zauważa - np. wprowadzając literki z jednego klawisza jedna po drugiej (przy wyłączonym trybie SmartType - taki słownik dla BB), np. Q i W, wystarczy wcisnąć Q, musnąć lekko rolkę i od razu wcisnąć dwa razy QW żeby mieć "W". Dwa tygodnie nauki i napierdzielamy tekstami jak z karabinu :E
Dzięki BB polubiłem pisanie SMSów/maili na telefonie. Co prawa pełna QWERTY w BB jest lepsza, ale gabaryty serii Pearl nadrabiają braki w klawiaturze :) A porównując do ABC... no nie ma porównania, w żaden sposób :)
Co do małego ekranu - ja tego używam jako telefon i ekran do tego jest wystarczający :) Do poważniejszych zadań mam Axima.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2009, 18:57:05 wysłana przez Bat. »

*

Offline gasnik

  • **
  • 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocurek Ogórek
    • Oficjalna strona
  • Sprzęt: SGXcover2,Nokia N95 8GB,Creative Ziio 7"
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2791 dnia: Październik 25, 2009, 18:56:56 »
Gdzieś mi tam mignął tryb taki jak nokiowskie ABC, to myślę że to lepsze. Ale ja go nie poużywam - chyba moja mama go weźmie.
Samsung Galaxy Xcover 2, Creative Ziio 7", Nokia N95 8GB, Dell Axim x50 + Socket SDSC 3E Rev.K, Dell Axim x50v + Socket SDSC 3e Rev. J, SiPix Pocket Printer A6,

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2792 dnia: Październik 25, 2009, 18:58:17 »
To pewnie SmartType - pisanie jak z T9 na tej klawiaturce. Wg mnie to zbędny bajer, niczego nie przyspiesza, a nawet spowalnia - jak nie mamy dodanego słowa do bazy. Dlatego zawsze używam normalnego "Multitap" i piszę długie teksty szybko, bez pomyłek.

*

Offline gasnik

  • **
  • 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocurek Ogórek
    • Oficjalna strona
  • Sprzęt: SGXcover2,Nokia N95 8GB,Creative Ziio 7"
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2793 dnia: Październik 25, 2009, 19:03:38 »
Nie T9. To wygląda tak, że jak 2 razy nacisnę klawisz np. QW to mi wyskoczy W. Bez żadnego bawienia się kulką.

Swoją drogą to ta kulka jest wygodniejsza od kl. kierunkowych. Ale nic nie zastąpi macanego ekranu ^.^
Samsung Galaxy Xcover 2, Creative Ziio 7", Nokia N95 8GB, Dell Axim x50 + Socket SDSC 3E Rev.K, Dell Axim x50v + Socket SDSC 3e Rev. J, SiPix Pocket Printer A6,

*

Offline BassTester

  • 46
  • Sprzęt: Galaxy S, Note 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2794 dnia: Październik 25, 2009, 19:12:48 »
Nowa radość - porzucenie okienek na rzecz Linuxa Ubuntu 9.04, który po jednym malutkim problemie (max rozdzielczość 640x480, bóg zapłać naprawiłem), działa bardzo dobrze. Windows zepsuł mi się sam, nie instalowałem praktycznie nic na nim. Btw, zna ktoś odpowiednik activesync na ubunciaka? jeśli tak, to poprosiłbym jakieś instrukcje na pw, bo świerzak z linuchem jestem ;]
6810>n73>TyTN II>Spica>Galaxy S>Galaxy Note 2

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2795 dnia: Październik 25, 2009, 19:28:12 »
Nie T9. To wygląda tak, że jak 2 razy nacisnę klawisz np. QW to mi wyskoczy W. Bez żadnego bawienia się kulką.

Swoją drogą to ta kulka jest wygodniejsza od kl. kierunkowych. Ale nic nie zastąpi macanego ekranu ^.^
No to mówisz o trybie Multitap - wtedy wiadomo, że 2x QW daje W - jak w klawiaturze ABC :) Ja opisywałem sposób wprowadzania jedno po drugim - litery z jednego klawisza, np. Q i zaraz po nim W, ale żeby nie czekać na delay przy wprowadzaniu to palec na rolkę :)

Co do ekranów dotykowych to owszem - multimedia itp., ale dopóki będą telefony z normalnymi klawiszami, będę dotykowców unikał :) A najśmieszniejsze są jeszcze ekrany z wibracjami po naciśnięciu dotykowego klawisza - no przecież po to klawisze są dotykowe, żeby nie było ich czuć :)) A tu takie gejowe mrowienie. Samsungi chyba tak mają.
Napisane: Październik 25, 2009, 19:26:57
Nowa radość - porzucenie okienek na rzecz Linuxa Ubuntu 9.04, który po jednym malutkim problemie (max rozdzielczość 640x480, bóg zapłać naprawiłem), działa bardzo dobrze. Windows zepsuł mi się sam, nie instalowałem praktycznie nic na nim. Btw, zna ktoś odpowiednik activesync na ubunciaka? jeśli tak, to poprosiłbym jakieś instrukcje na pw, bo świerzak z linuchem jestem ;]
Zaopatrz się w jakiś emu jak WMVare albo jakieś API jak WinE - bez tego długo nie wyżyjesz na Ubuntu :P Na prawdę jest się z czego cieszyć, skoro już na wstępie szukasz "odpowiedników" ;)

*

Offline gasnik

  • **
  • 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocurek Ogórek
    • Oficjalna strona
  • Sprzęt: SGXcover2,Nokia N95 8GB,Creative Ziio 7"
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2796 dnia: Październik 25, 2009, 19:30:00 »
Dokładnie, w samsungach to występuje. Ależ to musi być wkurzające - wciskasz klawisz ekranowy i Wrrr. Jakby pisał powieść na takim to by mu chyba ręka scierpła.
Samsung Galaxy Xcover 2, Creative Ziio 7", Nokia N95 8GB, Dell Axim x50 + Socket SDSC 3E Rev.K, Dell Axim x50v + Socket SDSC 3e Rev. J, SiPix Pocket Printer A6,

*

lipalipski

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2797 dnia: Październik 25, 2009, 19:34:12 »
Nowa radość - porzucenie okienek na rzecz Linuxa Ubuntu 9.04, który po jednym malutkim problemie (max rozdzielczość 640x480, bóg zapłać naprawiłem), działa bardzo dobrze. Windows zepsuł mi się sam, nie instalowałem praktycznie nic na nim. Btw, zna ktoś odpowiednik activesync na ubunciaka? jeśli tak, to poprosiłbym jakieś instrukcje na pw, bo świerzak z linuchem jestem ;]

Spróbuj SynCE. O samej konfiguracji musisz poczytać w necie. Poszukam może instrukcji potem, może mam gdzieś w ulubionych.

Ogólnie lepsza do tego jest Mandriva.

*

Offline martex

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • פארוואס זענען איר לייענען?
    • Pdanews.pl
  • Sprzęt: HTC Desire, iPad 3G, Iphone 3g 8GB
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2798 dnia: Październik 25, 2009, 19:35:45 »
Przed chwilą kliknąłem "kup teraz" :proud::

*

Offline BassTester

  • 46
  • Sprzęt: Galaxy S, Note 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2799 dnia: Październik 25, 2009, 19:41:05 »
Co do mandrivy, miałem przez chwilę xtreme 2009, ale muliła mi (niestety, stary komputer, a laptop leży ze spaloną płyta główną ;/), i jakoś tak mi nie odpowiadała. Z ubuntu jak narazie wszystko cacy.
6810>n73>TyTN II>Spica>Galaxy S>Galaxy Note 2

*

Offline kendi

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G1 s5330
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2800 dnia: Październik 25, 2009, 20:16:38 »
Przed chwilą kliknąłem "kup teraz" :proud::


co do awatara ja tez :D nie ma to jak g1

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2801 dnia: Październik 26, 2009, 01:16:00 »
Beju - miałem i tego SE i teraz BB 8110 - identyczna buda co 8120 gasnika (z resztą co on może powiedzieć na temat pisania na tej klawie po jednym dniu używania) i pisze się znacznie szybciej i wygodniej niż na tej w SE - jak się przyzwyczai. Sam miałem na początku obawy i wybrałem ten model tylko dlatego, że BB z pełną klawą są za szerokie :) Poza tym - po opanowaniu skrótów klawiszowych i dzięki świetnemu umiejscowieniu trackballa, dwukliku nawet się nie zauważa - np. wprowadzając literki z jednego klawisza jedna po drugiej (przy wyłączonym trybie SmartType - taki słownik dla BB), np. Q i W, wystarczy wcisnąć Q, musnąć lekko rolkę i od razu wcisnąć dwa razy QW żeby mieć "W". Dwa tygodnie nauki i napierdzielamy tekstami jak z karabinu :E
Dzięki BB polubiłem pisanie SMSów/maili na telefonie. Co prawa pełna QWERTY w BB jest lepsza, ale gabaryty serii Pearl nadrabiają braki w klawiaturze :) A porównując do ABC... no nie ma porównania, w żaden sposób :)
Co do małego ekranu - ja tego używam jako telefon i ekran do tego jest wystarczający :) Do poważniejszych zadań mam Axima.

Eeee wymiary nie są takie strasznie różne... BB 8800 (posiadane przeze mnie) ma 66 x 114 x 14 ms a BB 8110 50 x 107 x 14.5 mm. Półtorej centymetra mniej i 7 mm krócej. Niby trochę jest ale pisanie na pełnej klawiaturze to jest to.

Ja po pierwszym dniu z BB8800 już wiem że pisze dużo szybciej na niej niż na i600 który też miał pełną klawiature QWERTY. Ot, magia BlackBerry i wyprofilowania klawiszy :)

Co do ABC - na pewno nie wrócę już nigdy do takiego układu, dla mnie żenua jest pisanie ze słownikiem/klikając jak wariat po kilka razy w klawisze :P
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2802 dnia: Październik 26, 2009, 11:49:07 »
Co do ABC - na pewno nie wrócę już nigdy do takiego układu, dla mnie żenua jest pisanie ze słownikiem/klikając jak wariat po kilka razy w klawisze :P
Święte słowa :ok:

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2803 dnia: Październik 26, 2009, 13:16:38 »
Ja nie sądzę, żebym jeszcze potrafił pisać na takim układzie klawiatury. Nie ważne z czy bez słownika. :)
Teraz dziwi mnie to, że producenci komórek z uporem maniaka stosowali to nawet w wielkich cegłach, gdzie klawiatura podobna do tej z i600 weszłaby bez problemu. Nikt mi nie powie, że nie było wtedy technologii pozwalającej produkować odpowiednio małe microswitche. :)

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2804 dnia: Październik 26, 2009, 14:15:06 »
Ja nie sądzę, żebym jeszcze potrafił pisać na takim układzie klawiatury. Nie ważne z czy bez słownika. :)
Teraz dziwi mnie to, że producenci komórek z uporem maniaka stosowali to nawet w wielkich cegłach, gdzie klawiatura podobna do tej z i600 weszłaby bez problemu. Nikt mi nie powie, że nie było wtedy technologii pozwalającej produkować odpowiednio małe microswitche. :)

Mnie ciekawi jedno - mamy dobrze rozwiniętą technikę, praktycznie można zrobić to co się każdemu zamarzy - dlaczego nie ma jednobryłowego urządzenia, z ekranem WVGA i klawiaturą QWERTY? Marzy mi się niekonwencjonalne rozwiązanie, klawiatura QWERTY bezwzrokowa na 4 palce (wskazujący i środkowy + softkeye/trackball/D-pad z przodu) na pleckach urządzenia, będące z wieeeelkim 4 calowym ekranem. System mniej byłby ważny. Ciekaw jestem dlaczego producenci boją się tak śmiałych rozwiązań...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

notosiup

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2805 dnia: Październik 26, 2009, 14:33:58 »
rozwiązanie chyba zbyt śmiałe. Każdy ma inne palce, trudno byloby przez to stworzyć uniwersalną klawiaturę, na której mógłby pisać każdy. Części osób trudno byłoby trafić w odpowiednie klawisze, w dodatku jak piszesz - bezwzrokowo. niektórzy mogliby nie sięgać do oddalonych klawiszy, inni musieliby nienaturalnie wyginać palce, żeby wciskać te bliższe. Teraz w modzie wysuwane qwerty, powoli układ bb chyba przechodzi w zapomnienie :/

*

koldasz

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2806 dnia: Październik 26, 2009, 19:40:23 »
uklad BB to jest to mozna go z wiekszym lub mniejszym trudem uzywac w trudnych warunkach jedna reka. e61 rulez, i780 rulez :D :D :D
Napisane: Październik 26, 2009, 19:28:43
aha zapomnialbym . Jestem pierwszym posiadaczem klienta xfire na WM hihi. Cala niedzieka zeszla mi na testowaniu kolejnych wersji tej aplikacji, potem konsultacje poprzez skype polska-izrael i kolejna wersja. o zgrozo odkrylem ze wersja alfa pozostawila jakies syfy na ppc i ciagle tylko ona sie uruchamiala . Niestety hr dopiero pomogl. Beta1 juz tez minela. Obecnie gdyby nie blad minimalizacji aplikacji to moglbym powiedziec ze mamy RC. Niestety po uzyciu funkcji minimalizuj aplikacja znika dla task managerow, choc proces dziala w tle bo slysze powiadomienia o odebraniu wiadomosci hihi. Wiecie moze o co chodzi?? aha ja jestem tylko skromnym beta testerem , nic nie znam sie na programowaniu .

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2807 dnia: Październik 26, 2009, 20:16:35 »
Nowy, "zapasowy" plecak na laptoppa/netbooka:


A dlatego zapasowy, bo na co dzień noszę większy, pojemniejszy plecak TRUST

Czytałem, że mieści ok 14 browarów, ale jeszcze nie sprawdzałem ;)  :ok:
Btw, zastanawiam się czemu producenci ciągle produkują plecaki z tymi śmiesznymi dziurkami na kabel słuchawkowy.. Przy obecnej wielkości odtwarzaczy mp3, nosi się je przy sobie i do tego ma możliwość zmiany głośności/piosenki. No chyba, że posiada się słuchawki z wbudowanym "pilotem", ale to chyba raczej rzadko spotykane...

« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2009, 20:25:48 wysłana przez >>Devasto>> »
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2808 dnia: Październik 26, 2009, 22:24:20 »
Sam posiadam takiego Targusa i powiem Ci, że wchodzi T61p, zasilacz, gryzoń bez ogonka
i 12 nalewek wiśniowych :mrgreen:
Imho jeden z lepszych plecaków, chociaż poprzedni jaki miałem HAMA jakiś taki pojemniejszy... ;D
Lost in universe.

*

Offline Xplaner

  • 21
  • Sprzęt: Mio-180 / Samsung SGH-I600 / Acer N50
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2809 dnia: Październik 28, 2009, 15:16:18 »
Mniejsze butelki  :wink:

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2810 dnia: Październik 28, 2009, 15:54:47 »
nowa zabawka Pharos Traveler m619

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2811 dnia: Październik 28, 2009, 16:30:13 »
Karta SDHC Kingston 4GB Class 4 do Uniego - niby małe rzecz, a jednak cieszy. :)
Niestety okazało się, że mój stary czytnik kart w dekstopie nie radzi sobie z SDHC. Trzeba kupić nowy albo znaleźć inny sposób wgrywania większych plików. Na razie przerzuciłem sposób łączenia z PC na "USB Storage" i właśnie leci na niego kilka odcinków House'a. ;)

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2812 dnia: Październik 28, 2009, 16:42:50 »
mala rzecz a cieszy. dzis wlasnie w pracy kurier przywiozl podkladke ze stajni razera :)

i teraz mam taki komplet jak na zdjeciu
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline Xplaner

  • 21
  • Sprzęt: Mio-180 / Samsung SGH-I600 / Acer N50
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2813 dnia: Październik 29, 2009, 00:17:52 »
fajny zestawik fajny  :)

*

notosiup

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2814 dnia: Październik 29, 2009, 07:46:29 »
nowa zabawka Pharos Traveler m619
Fajne urządzenie  :ok: wielkością chyba podobne do e61, skoro też ma ekran 2,8". Gdyby miał więcej ramu i lepszy procesor byłby godną konkurencją dla i780 :)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2815 dnia: Październik 29, 2009, 09:47:31 »
do i780 to mu daleko :P przecież to jest odpowiednik Imate JAQ3

*

Offline yo

  • ****
  • 971
  • Sprzęt: fajny Leo, galaxy tab p1000
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2816 dnia: Październik 29, 2009, 10:58:01 »
Sam posiadam takiego Targusa i powiem Ci, że wchodzi T61p, zasilacz, gryzoń bez ogonka
i 12 nalewek wiśniowych :mrgreen:
Imho jeden z lepszych plecaków, chociaż poprzedni jaki miałem HAMA jakiś taki pojemniejszy... ;D

potwierdzam,
14 browarów też potwierdzam
ale po 2 latach używania suwak powoli przestaje dawać radę

swoją drogą chwaliłem się, że zrobiłem prawo jazdy?
w końcu (za 5 podejściem, ale grunt, że do przodu;)
end of fear
yo is here

*

Offline mikolajasinski

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond Touch ----> Motorola Milestone
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2817 dnia: Październik 29, 2009, 20:51:50 »
No to a propos alko...



Oto moja radość :O~ Dużo tego nie ma, ale w razie "niespodziewanych gości" wystarczy.

(Musiałem zapasy wystawić z barku na moment.)

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2818 dnia: Październik 29, 2009, 21:34:52 »
Eee tam. W razie niespodziewanych gości wystarczy litra czystej i warzywa -
też się ucieszą :)
Lost in universe.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2819 dnia: Październik 30, 2009, 12:01:33 »
No to a propos alko...



Oto moja radość :O~ Dużo tego nie ma, ale w razie "niespodziewanych gości" wystarczy.

(Musiałem zapasy wystawić z barku na moment.)

No no, mi się właśnie marzy barek z alko  :ok:
Ale jak na razie mam inne wydatki..  :sleepy:
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G