Podziel sie swoja radoscia

  • 16501 Odpowiedzi
  • 1544989 Wyświetleń

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2130 dnia: Wrzesień 02, 2009, 10:30:03 »
przyczepienie sie do spolki bylo oplacalne: 3520zl pensji, jeszcze czekam az za nadgodzinki mi przyjdzie <3

*

Offline y37

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2131 dnia: Wrzesień 02, 2009, 11:09:53 »
oj panowie demonizujecie mnie, akurat firma nie była stratna bo komputery i laptopy z ktorych moglem cos powyjmować wywalaliśmy juz do kontera firmy recyclingowej (a czasmi i z tamtad trzeba wyjąć)  :P zresztą ci nad nami nie mieli nic przeciwko jesli ten sprzet nie miescil sie wymaganiach na kase fiskalną, gorzej :E raz szukałem 2h ddr 256 dla syna kierownika bo poprosił tatusia
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2009, 11:16:55 wysłana przez y37 »
było: toshiba g900, htc wizard, nec mobilepro 900c, nokia e61, htc g1, iphone 3g,nokia n95,x10 mini pro,htc tynt II, htc g1, bb 9780

*

Offline famous

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E63
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2132 dnia: Wrzesień 02, 2009, 11:31:38 »
Zakupiona jakiś czas temu:


*

Offline Mixefr

  • ***
  • 331
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy sII, Nokia E90, N560, Samsung Q1b.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2133 dnia: Wrzesień 02, 2009, 21:14:20 »
Nareszcie w moje ręce wpadła E90  :banan:

Dawno temu: Siemens SL45i, Nokia 9300, SPV M3000, SE P990i, HTC Universal, Samsung i780, Nokia E51, HTC Kaiser, iPhone 3G, SE P1i.

*

lipalipski

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2134 dnia: Wrzesień 02, 2009, 21:19:16 »
Ile dałeś? Bo poluję, żeby mieć coś z Symbiana...

a i chciałem się pobawić.

*

Offline damist

  • ***
  • 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • PDAsite.pl
  • Sprzęt: HTC Mozart, HTC Universal, x10mp, i masa innych
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2135 dnia: Wrzesień 02, 2009, 21:45:40 »
Gratuluję zakupu.  :ok:
Świetny sprzęt, niestety przyjdzie mi jeszcze sporo poczekać zanim będę mógł sobie na niego pozwolić. :(

*

Offline bronx

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc Desire S, Dell XPS M1330, iPad (2012)
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2136 dnia: Wrzesień 02, 2009, 21:53:18 »
przyczepienie sie do spolki bylo oplacalne: 3520zl pensji, jeszcze czekam az za nadgodzinki mi przyjdzie <3

no pieknie... jakby tyle zarabial to bym nigdy nie wyjechal z PL. :(

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2137 dnia: Wrzesień 02, 2009, 21:58:38 »
przyczepienie sie do spolki bylo oplacalne: 3520zl pensji, jeszcze czekam az za nadgodzinki mi przyjdzie <3

no pieknie... jakby tyle zarabial to bym nigdy nie wyjechal z PL. :(
Wszystko się da, nie trzeba od razu wyjeżdżać :P Szkoda tylko, że pensja re_ to nie jest średnia krajowa na rękę - a taka mogłaby być żeby ludzie zaczęli żyć na jakimś w miarę normalnym poziomie (bo pensja szału i tak nie robi, do kosmosu tu trochę brakuje).

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2138 dnia: Wrzesień 02, 2009, 22:01:14 »
starczylo z szefem pogadac i nie musialem sie przenosic do innej roboty. wpierw mialem wg tego co bylo ustalone 14 zl/h. jak pogadalem, ze chce odejsc to stanelo na 22. i tak spawuchy, ktorych pilnuje maja 30... szef stwierdzil, ze jestem perspektywiczny bo zaraz z sredniego technicznego w tej samej branzy przejde na wyzsze techniczne i mu sie oplaca trzymac pracownika. od pazdziernika bedzie troche mniej bo bede musial czasem pojawic sie na uczelni niestety a od lutego jeszcze troche spadnie bo juz bede mial wiecej przedmiotow. ale jest i to sie liczy a po inzynierce stawka w gore pojdzie :)

*

notosiup

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2139 dnia: Wrzesień 02, 2009, 22:36:22 »
widze ze oprocz e90 masz tez 9300. jak z szybkoscia w porownaniu do innych telefonow?

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2140 dnia: Wrzesień 02, 2009, 22:41:03 »
re_ - to ktoś w ogóle patrzy teraz na te tytuły ze studiów? :mysli:

*

Offline Mixefr

  • ***
  • 331
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy sII, Nokia E90, N560, Samsung Q1b.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2141 dnia: Wrzesień 02, 2009, 22:47:29 »
Z 9300 dawno nie korzystałem, ale jak była moim podstawowym telefonem jakieś dwa lata temu, to nigdy na nią nie narzekałem. Podobnie jest z E90, ale do niej dopiero się przyzwyczajam (po dwóch latach z WM nie jest lekko i an dodatek te całe certyfikaty, ehhh...). Z tego co na razie zauważyłem, ma czasami lekkie zawiechy i momentami lubi sobie pomyśleć ale nie jest źle. Dla mnie akceptowalny czas reakcji  :) .
Communicatory trzeba po prostu kochać, żeby z nich na co dzień korzystać. Można to uznać za analogię do wiecznie powracającego motywu Universala. Jak po kilku dniach/tygodniach wady nie przesłonią zalet, to jest to idealny sprzęt :) .
Dawno temu: Siemens SL45i, Nokia 9300, SPV M3000, SE P990i, HTC Universal, Samsung i780, Nokia E51, HTC Kaiser, iPhone 3G, SE P1i.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2142 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:27:18 »
Communicatory trzeba po prostu kochać, żeby z nich na co dzień korzystać. Można to uznać za analogię do wiecznie powracającego motywu Universala. Jak po kilku dniach/tygodniach wady nie przesłonią zalet, to jest to idealny sprzęt :) .
true, true... :)
Jak miałem 9210 a potem 9500 to miałem zastój w posiadanym sprzęcie jak teraz przy universalu... Po prostu nie mam potrzeby wymieniać...

A kiedy nie miałem generowałem tą listę z podpisu ;D

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2143 dnia: Wrzesień 02, 2009, 23:41:51 »
re_ - to ktoś w ogóle patrzy teraz na te tytuły ze studiów? :mysli:
jak robisz marketing i zarzadzanie lub informatyke to nie.

*

notosiup

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2144 dnia: Wrzesień 03, 2009, 08:12:58 »
mnie zawsze ciągnęło do komunikatorów :) ale zawsze wybierałem coś innego zamiast... najpierw zamiast communicatora była e61, potem e63, no a teraz i780 :)

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2145 dnia: Wrzesień 03, 2009, 11:45:32 »
ja robię drugie podejście do BB, na biurku wylądował wczoraj blackberry Bold, tanio ale musiałem się z simlockiem bujać(we własnym domowym zakresie)

;D

*

notosiup

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2146 dnia: Wrzesień 03, 2009, 11:57:23 »
moja przygoda z bb zakończyła się szybciej niż się zaczęła. Chciałem sprawdzić jak to wszystko działa, wykupić BIS w orange. Dałem tydzień temu systemowi - jednak nie jest dla mnie. Systemowa przeglądarka (tylko z niej można korzystać z internetu lecącego po apn blackberry.net) jest straszna. 8820 z najnowszym softem obaliła tez mit o szybkości. Działa szybciej od symbianów typu e61, ale wolniej od tych z fp1 (e51, e71), a wszyscy użytkownicy (fanboye?) bb tak zachwalają szybkość działania, wciskasz klawisz i w mgnieniu oka masz otwarte menu/aplikację/cokolwiek innego. Kulka w przeglądarce miała działać jak touchpad w i780, ale jej czułość to tragedia, trzeba się nieźle namachać, żeby z jednej strony ekranu przesunąć kursor na drugą. W menu wygląda to lepiej. Ergonomia użytkowania bb jest znakomita, klawisze duże i wygodne w pisaniu, skróty klawiaturowe, układ menu - bajka. Z BISem to na pewno doskonałe połączenie. Ale nie z taką przeglądarką jaka jest wbudowana w bb. Wady przysłoniły zalety. Good bye blackberry :) Dobrze, że nie sprzedałem za wcześnie swojego samsunga z poczciwym wm :)

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2147 dnia: Wrzesień 03, 2009, 12:10:10 »
moja przygoda z bb zakończyła się szybciej niż się zaczęła. Chciałem sprawdzić jak to wszystko działa, wykupić BIS w orange. Dałem tydzień temu systemowi - jednak nie jest dla mnie. Systemowa przeglądarka (tylko z niej można korzystać z internetu lecącego po apn blackberry.net) jest straszna. 8820 z najnowszym softem obaliła tez mit o szybkości. Działa szybciej od symbianów typu e61, ale wolniej od tych z fp1 (e51, e71), a wszyscy użytkownicy (fanboye?) bb tak zachwalają szybkość działania, wciskasz klawisz i w mgnieniu oka masz otwarte menu/aplikację/cokolwiek innego. Kulka w przeglądarce miała działać jak touchpad w i780, ale jej czułość to tragedia, trzeba się nieźle namachać, żeby z jednej strony ekranu przesunąć kursor na drugą. W menu wygląda to lepiej. Ergonomia użytkowania bb jest znakomita, klawisze duże i wygodne w pisaniu, skróty klawiaturowe, układ menu - bajka. Z BISem to na pewno doskonałe połączenie. Ale nie z taką przeglądarką jaka jest wbudowana w bb. Wady przysłoniły zalety. Good bye blackberry :) Dobrze, że nie sprzedałem za wcześnie swojego samsunga z poczciwym wm :)

też miałem wcześniej i780 i rozumiem po częsci Twoje rozczarowanie. na dzień dzisiejszy nie ma NIC lepszego od i780. powinni jakaś nagrode dać samsungowi bo zrobili coś czego do tej pory nie potrafi HTC. jak narazie w BB najbardziej boli mnie brak możliwości podłączenia do exchenga microsoftowego ale powoli przywykne;)
tylko do samej kulki się nie zgodze - dla mnie rewela;)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2148 dnia: Wrzesień 03, 2009, 12:20:47 »
notosiup - może źle ustawiona czułość kulki? Przecież to się ustala w opcjach, ja np. za jednym mocnym zamachem przesuwam kursor od jednej "ściany" do drugiej, ale jak lekko kulasz to leci powoli - tak to właśnie ma działać :)

Z 8820 i w ogóle z tą serią nie miałem do czynienia, nie wypowiem się na temach szybkości.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2149 dnia: Wrzesień 03, 2009, 12:34:58 »
zawsze będę wspominał słowa użytkownika Io : "Niedoceniony i tani bo mało modny, dziwoląg, ślepe ogniwo w ewolucji..."... jest naprawdę genialny no ale cóż.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2150 dnia: Wrzesień 03, 2009, 13:03:03 »
zawsze będę wspominał słowa użytkownika Io : "Niedoceniony i tani bo mało modny, dziwoląg, ślepe ogniwo w ewolucji..."... jest naprawdę genialny no ale cóż.

To było odnośnie czego powiedziane? i780, tak?
W takim razie musiałbym się zgodzić, bo i780 to taki Treo (którego zawsze będę dobrze wspominać), tylko zbudowany w oparciu o współczesne technologie  :ok:
Też mi się bardzo podoba, ale brak hi-res stawia go niestety na 2 miejscu, za Universalem  :]
Nienawidzę Androida!

*

notosiup

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2151 dnia: Wrzesień 03, 2009, 13:09:00 »
notosiup - może źle ustawiona czułość kulki? Przecież to się ustala w opcjach, ja np. za jednym mocnym zamachem przesuwam kursor od jednej "ściany" do drugiej, ale jak lekko kulasz to leci powoli - tak to właśnie ma działać :)

Z 8820 i w ogóle z tą serią nie miałem do czynienia, nie wypowiem się na temach szybkości.
Mam to wszystko ustawione, w menu samego telefonu kulka śmiga aż miło, ale w samej przeglądarce już nie. Nie znalazlem w opcjach przeglądarki ustawień czułości kulki. Poza tym nie wszystkie strony się wczytują, wifi dość często zrywa połączenie, żeby przeglądarka nie muliła niemiłosiernie to trzeba sporo czasu w opcjach spędzić i odhaczyć wszystkie "bajery". Mimo to nawet strony w wersji mobilnej nie ładują się tak szybko jak powinny moim zdaniem... Może w bb 8900/9000 jakoś lepiej to wygląda.

Co do i780 - dobrze, że nie jest doceniany, bo jego cena byłaby 1,5x wyższa :) Taki trochę cichociemny, niepozorny, ale o wielkich możliwościach :) W takiej budowie (klawiatura qwerty w ukladzie bb) nie ma wielkiego konkurenta, chyba tylko hp 914c.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2152 dnia: Wrzesień 03, 2009, 13:14:07 »
Co do WiFi to też się nie wypowiem - nie mam tego w swoim modelu BB, mam pakiet naa internet i chodzi zawsze i wszędzie. Problemy miałem tylko gdy testowałem naszą klasę - przy włączonym javascripcie bardzo długo odpalał skrypty, przy większych stronach widać sobie nie radzi, ale nie wszędzie jest to potrzebne do poprawnego działania. Moje wymagania ta przeglądarka spełnia i nawiguje się super (opcje kulki są tylko w opcjach ogólnych, przeglądarka działa na ich podstawie i nie mam zastrzeżeń)

*

notosiup

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2153 dnia: Wrzesień 03, 2009, 13:23:13 »
Kulkę mam ustawioną na 100% i działa szybko, tylko w przeglądarce zachowuje się jakby to było 20%... dziwne... Gdyby był mi potrzebny telefon do dzwonienia i smsowania, ewentualnie tylko push e-mail to blackberry jest idealny, ale jak się chce czegoś więcej, to obecnie wm jest po prostu lepszy. Gdyby ktoś chciał kupić bb8820 to zapraszam na PW :P

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2154 dnia: Wrzesień 03, 2009, 13:49:05 »
Dlatego mam urządzenie z WM do multimediów, navi i innych zastosowań (w tym net na większym ekranie na WiFi), a BB kupiłem właśnie po to, by mieć telefon, który jest "prawdziwym telefonem" - z super wygodną obsługą dzwonienia i SMS :) Nie umiałbym dzwonić z dotykowca i w ogóle mieć telefonu z WM :)

*

Offline damist

  • ***
  • 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • PDAsite.pl
  • Sprzęt: HTC Mozart, HTC Universal, x10mp, i masa innych
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2155 dnia: Wrzesień 03, 2009, 13:50:08 »
Communicatory trzeba po prostu kochać, żeby z nich na co dzień korzystać. Można to uznać za analogię do wiecznie powracającego motywu Universala. Jak po kilku dniach/tygodniach wady nie przesłonią zalet, to jest to idealny sprzęt :) .
Dokładnie, te modele mają w sobie syndrom Universala. Miałem w swojej historii wszystkie modele od 9210. Z każdego byłem bardzo zadowolony, to bardzo solidne i niezawodne urządzenia posiadające bardzo wygodne klawiatury QWERTY, na prawdę bardzo miło je wspominam. 9300 czy 9300i miałem po dwa razy nawet mało tego miałem zamiar niedawno wrócić do 9300i jednak doszedłem do wniosku że platforma s80 wymiera i nie ma to już sensu, postawiłem na E61, czy się sprawdzi ? Tego nie wiem, wiem że nokie z serii E to solidne konstrukcje i niezawodne z porządnym wyglądem a to w teleofnie cenie najbardziej zaraz obok wygodnej klawiatury i długiego czasu pracy na baterii. A E90 jest u mnie na celowniku i mam nadzieję że może za rok będę mógł sobie na nią pozwolić.

Btw. Moja chwilowa radość

n410c szaleje  :O
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2009, 13:55:51 wysłana przez damist »

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2156 dnia: Wrzesień 03, 2009, 16:47:12 »
Nie powiem, też kiedyś miałem wielką ochotę na 9300i, już nawet miałem kupować. Jednak rozmyśliłem się i wziąłem Universala. Czy zrobiłem dobrze czy źle - trudno powiedzieć. Nokia zapewne szybko przestałaby pełnić rolę głównego telefonu stając się "mobilnym komputerkiem" - dokładnie tak jak Uni w tej chwili. Obydwa urządzenia są zwyczajnie za duże do tego. :) W dodatku procesor trochę słaby a s80 umiera zdecydowanie szybciej niż taki PalmOS, który pomimo tego, iż od kilku lat nie jest rozwijany doczekał się pokaźnej biblioteki oprogramowania.

Niemniej na mnie klawiatura i pakiet Office w 9300 też zrobiły ogromne wrażenie. Co prawda miałem okazję tylko przez chwilę się tym pobawić, jednak bogactwo opcji zrobiło na mnie wrażenie, zwłaszcza w porównaniu z WM. Zresztą mobilne okienka w nowych wersjach jakoś paradoksalnie zdają się nie lubić z zastosowaniami biurowymi. O ile na wm2003 wszystko śmigało aż miło, to wm5/6/6.1 już parę razy mnie rozczarowały. Mobilny Office nie dosyć, że jest ubogi w porównaniu z odsłoną z CE to jeszcze nie działa jak powinien. Przykład: dodaję Times New Roman do systemu, a Word Mobile i tak uparcie po każdej synchronizacji ustawia mi Arial (zarówno na Wizardzie jak i na Unim miałem taki objaw). Instaluję trial SoftOffice i co się okazuje? Pojawia się bug przerzucający kursor w inne miejsce dokumentu przy użyciu SymKey - program nieużywalny jeśli chcemy edytować dokumenty po polsku... Na wm2003 czegoś takiego nie było.

Co do Blackberry to jak wygląda sprawa BIS za granicą? Też trzeba to wykupić jak w Polsce czy jest to raczej usługa dostępna domyślnie? Niemniej mi i tak nie odpowiada ta cała filozofia. Samsung i600 jak dla mnie jest dużo lepszym "telefonem". ;)

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2157 dnia: Wrzesień 03, 2009, 17:01:43 »
atlantis pytasz o używanie u zagranicznego opoeratora czy o roming?

bo w romingu wykupujesz pakiet i tyle, a u zagrniacznych tez usluge musisz aktywowac

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2158 dnia: Wrzesień 04, 2009, 02:11:07 »
nie ma bata- muszę się podzielić swoją radością :E



+ zestaw:
ładowarka, kabel synchro (śmiszny guzik ma taki :E), płytka CD, zestaw słuchawkowy

a sam treo w miooooodzio stanie :E życie jest cudne :P
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

notosiup

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #2159 dnia: Wrzesień 04, 2009, 07:57:18 »
zdjęcia nie widać beju.