Podziel się swoim smutkiem :(

  • 5513 Odpowiedzi
  • 640294 Wyświetleń

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5280 dnia: Marzec 10, 2014, 00:45:00 »
A chorobowe nie łaska?
Dyskopatia nieprzyjemna jest, kumpel ma.
Są na to maście rozluźniające, poleżysz i samo wraca na miejsce.

Mnie z kolei raz czy dwa do roku lumbago łamie.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5281 dnia: Marzec 10, 2014, 05:49:14 »
jak to kumpel mawial "trza byc twardym nie mientkim" :mrgreen:  a powaznie to dzis wyplata :proud: chorobowe bez sensu brac na jeden dzien.a tak sie zlozylo ze mam ciocie co ma swoja przychodnie wlasnie zajmujaca sie takimi rzeczami tylko jak na zlosc w weekend nie bylo jej w domu...dzisiaj do niej pojade i jutro/pojutrze jak nowy.najgorzej bylo teraz wstac z wyra.rozchodze i troche mniej boli...

*

brahmin

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5282 dnia: Marzec 12, 2014, 04:22:12 »
A to czemu nie mogę wpisać cokolwiek w dobre miejsce ??

 J
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2014, 13:54:47 wysłana przez brahmin »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5283 dnia: Marzec 13, 2014, 15:17:13 »
Program cenzurowania spamerów?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

brahmin

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5284 dnia: Marzec 13, 2014, 17:40:44 »
nie autocenzura haha @
Z powagą za to,  komar mnie uchamolił.  Drań jeden.

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5285 dnia: Marzec 13, 2014, 17:43:19 »
 A mógł cię w powieki uchamolić  :P

*

brahmin

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5286 dnia: Marzec 13, 2014, 17:44:02 »
Tyle z niego zostało :E  :O

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5287 dnia: Marzec 13, 2014, 19:23:52 »
Przyszły kable z ebay.... kreatywna fotografia i nie doczytałem że długość całkowita to 12cm

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5288 dnia: Marzec 13, 2014, 19:37:19 »
A cio to za kabelek?
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5289 dnia: Marzec 14, 2014, 17:59:12 »
Uszczęśliwiono mnie służbową nokią 311 zabierając N 1800.
Skoro i tak noszę trzy słuchawki w kieszeniach, to większe/cięższe/z niekompatybilną baterią (z czwartą słuchawką której używam w ciągu dnia)/w kolorze białym  :-| "coś" to porażka.

Przyniosłem do domu i już "białe" jest w czarnych smugach, a funkcjonalność tego w porównaniu z N1800 bez zmian.

Projekty  z Cada/ chmura/ maile/ dokumentacja foto  i tak idzie przez prywatnego Note.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2014, 18:02:03 wysłana przez Antej »


*

brahmin

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5291 dnia: Marzec 16, 2014, 17:45:41 »
Usluga blokowania połączeń z zastrzeżonych numerów w T-Mobile. Nie działa i pani w BOA jeszcze mi wytłumaczyła że tak może byc u nich. 
Cytat: regulamin ze strony "T-mobile.pl"
Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych

Użytkownik, który nie życzy sobie odbierać telefonów z numerów z ukrytą prezentacją numeru może podjąć decyzję o tym, czy odbierać takie połączenia.

    Aktywując usługę Blokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych nie będziesz odbierał połączeń z numerów, które mają ukrytą swoją prezentację.
    Każde połączenie przychodzące, które nie zostanie zaprezentowane własnym numerem, z powodu ukrycia numeru, nie zostanie zrealizowane, a Ty nie będziesz o tym informowany.
    Dzwoniący usłyszą bezpłatny komunikat informujący o przyczynie niezrealizowania połączenia. W celu zrealizowania połączenia dzwoniący powinien włączyć prezentacje numeru i zadzwonić ponownie.
    Usługa dostępna jest w ramach usługi Roaming międzynarodowy i jest bezpłatna zarówno dla dzwoniącego jak i adresata połączenia posiadającego aktywną usługę „Blokowania połączeń z numerów zastrzeżonych”.
    Usługa ma pierwszeństwo działania przed innymi usługami np. przekierowaniem połączeń, usługą Kto tam. W sytuacji połączenia do użytkownika dzwoniącemu nie będzie odtwarzany utwór z usługi Granie na czekanie.
    Aby korzystać z usługi Blokowania połączeń z numerów zastrzeżonych musisz mieć na koncie aktywną usługę CLIP - Identyfikacja numeru rozmówcy.

Aktywacja oraz dezaktywacja usługi:

    po połączeniu z Konsultantem Biura Obsługi – opłata zgodna z taryfą

   
Dostępność

    Oferta z abonamentem
    Oferta dla Biznesu

Gdzie tu jest napisane że są wyjatki?? Bo panna na BOA mi tlumaczyla ze dotyczy to tylko numerów gdzie to klient sam sobie  może blokowac CLIR a nie dotyczy to jakich centralek o ktorych mi panna mówiła. Dobrze ze mam nagrana ta rozmowę bo tego nie popuszczę!

Połączone: [time]Marzec 16, 2014, 18:04:03[/time]
I dodatkowo quote=Każde połączenie przychodzące, które nie zostanie zaprezentowane własnym numerem, z powodu ukrycia numeru, nie zostanie zrealizowane, a Ty nie będziesz o tym informowany.


A u mnie na liscie połączeń to duchy zarejestrowały połączenie z numeru nieznanego wczoraj o 12:46 . Które oczywiście odrzuciłem bo z ludzmi w "masce/bez twarz"y nie zwyklem rozmawiać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2014, 01:56:16 wysłana przez brahmin »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5292 dnia: Marzec 16, 2014, 22:42:36 »
Też to chcę.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

brahmin

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5293 dnia: Marzec 17, 2014, 02:11:42 »
Dla mnie to nic śmiesznego daras , bo nie chce mi się gadać z telemarketerami,  teleinformerami ect. tym bardziej ze dzwonią oni  właśnie z zastrzeżonych numerów i to w godzinach mojej pracy,  zajmując mój czas i blokując możliwość kontaktu ze mną w dowolnej postaci,  no może poza dotykiem. A oferują mi usługi lub kredyty które mnie nie interesują. Wiem gdzie jest bank i wolę pogadać z panią z okienka niż z jakimś człowiekiem na którego spojrzeć nie można a więc i odczytać jego intencji nie ma sposobu.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5294 dnia: Marzec 17, 2014, 09:21:22 »
Zablokuj z poziomu telefonu i po sprawie.

*

brahmin

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5295 dnia: Marzec 17, 2014, 10:33:43 »
Studiowałem wszystkie opisy usług oraz regulaminy i ich paragrafy u każdego z operatorów "strukturalnych " *odnośnie mojego problemu.

I tak w kolejności alfabetycznej oraz moje doświadczenie życiowe działania usługi ACR:
Play-już opis zawiera jasnookreslone wyjątki kiedy może im się nie udać zablokować takiego połączenia, kilka lat w sieci 0 niechcianych połączeń ale ... .
Plus-opis mówi że blokują połączenia z CLIR oraz nieprawidłowe, głównie na ich nadajnikach siedziałem mimo iż byłem w Play :E
Orange-opis mówi że blokują połączenia z CLIR , a reszta jak się uda i nic nie obiecują , nie wiem jak działa bo każdy test ich sieci kładł test parkingu podziemnego/nadziemnego w dowolnej galerii handlowej jeśli był zbudowany z żelbetu !?  , w związku z czym nie używałem tej sieci .
T-Mobil- opis mówiący że blokują wszystkie połączenia jak w Plusie ale jak się okazało mimo iż posiadam telefon ponownie w tej sieci skuszony jakością rozmów,internetu i szybkością połączeń to mimo iż przeniosłem numer ok.10 lutego już padłem ofiarą niemożności blokowania niektórych nieznanych numerów w tej sieci . Niezłe co ?

*-Posiadających własny szkielet teleinformatyczny, zawiasy (cudzysłów) dla Play, bo ciągle budują sieć i często po prostu kupują od Plusa łącze , ale to pewnie wiecie :D .

ps.regulamin T-Mobile jest ciągle najmniej przyjazny do zrozumienia.

Połączone: [time]Marzec 17, 2014, 10:53:43[/time]
Pominąć należy może fakt, że tekst regulaminu usługi zniknął z ich strony !?

Połączone: Marzec 17, 2014, 11:07:46
Dobrze, że go sobie chociaż ściągnąłem  w dwóch kopiach, mimo iż jakiś spryciarz zmienił mu w nocy  rozszerzenie z pdf na nic .
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2014, 11:07:46 wysłana przez brahmin »

*

Looxer

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5296 dnia: Marzec 17, 2014, 11:08:48 »
chłopie jak ci oferują takie usługi a to nie telefony od tajemniczych wielbicielek albo jednoosobowych wciskaczy kredytów/ubezpieczeń to nie przeżywaj tak tych możliwości blokowania bo to zabawne jest tylko zażądaj identyfikacji z jakiej firmy kto dzwoni i pogróź GIODO i tyle
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2014, 11:11:17 wysłana przez Looxer »

*

brahmin

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5297 dnia: Marzec 17, 2014, 11:55:14 »
Mimo wszystko chce pozostać w tej sieci ze względu na wysoką jakość usług.
Tylko ta wpadka u tak poważnego Telecomu, wydaje mi się niestosowna .

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5298 dnia: Marzec 17, 2014, 13:52:08 »
Masz Androida, to nie musisz prosić telekomu o blokady, a możesz sobie -o ile nie jesteś przeciwnikiem rootowania- sam sobie z poziomu słuchawki zablokować przychodzące. Chyba z punktu widzenia użytkownika to nie ma znaczenia co się dzieje na poziomie sieci. Grunt, że telefon automagicznie odrzuca niechciane połączenia zdając co jakiś czas raport z tego co robi.

P.S.
Jeśli odbieracie połączenia od banków, z którymi jesteście lub byliście związanie i są to połączenia z placówek, a nie z centrali, radzę pobrać raport BIK. Można się nieźle zdziwić, kto i kiedy pytał o naszą wiarygodność bez naszej wiedzy i pozwolenia. Można przy tym parę łatwych złotych przytulić.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5299 dnia: Marzec 17, 2014, 16:16:03 »
w sensie?

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5300 dnia: Marzec 17, 2014, 16:53:57 »
Pytasz o bank?

Żeby złożyć zapytanie do BIK bank, a w praktyce panienka z okienka, musi mieć Twój podpis na wniosku o kredyt. Jest to konieczne żeby ustalić zdolność kredytową. Ludzi w oddziałach cisną plany, a Ci nie mają, jak sprawdzić zdolności bez obecności klienta. Tych zaś trzeba zapraszać do oddziału nękając telefonami. Jednak, jeśli oddział ma przypisanych kilka tysięcy klientów ciężko dzwonić z propozycją kredytu do wszystkich. Ponadto po co zapraszać ludzi, którzy przyjdą i okaże się, że nic im nie można sprzedać. Raz że poczują się oszukiwani, dwa, marnują czas pracownika.

Nagminną praktyką jest więc zaczytywanie BIKu bez obecności klienta. Ludzie są często nieświadomi, że warto to sprawdzać. Jeśli sprawdzisz swój raport z BIK i okaże się, że było zapytanie o Ciebie z jakiegoś banku, a Ty nie byłeś w ich oddziale, nie składałeś wniosku przez telefon (rozmawiając z telefonistą z centrali banku) albo przez internet, to wiesz, że pracownik banku złamał przepisy i naraził Cię na straty. I tu są dwie opcje. Zawiadomić KNF i wszystkich świętych albo napisać reklamację do banku. W pierwszym przypadku narobisz nieprzyjemności bankowi, a potem pracownikowi (ustalą kto). W drugim można liczyć na ugodę korzystną finansowo.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2014, 16:55:54 wysłana przez abderyta »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5301 dnia: Marzec 17, 2014, 17:19:14 »
Dla mnie to nic śmiesznego daras , bo nie chce mi się gadać z telemarketerami,  teleinformerami ect. tym bardziej ze dzwonią oni  właśnie z zastrzeżonych numerów i to w godzinach mojej pracy,  zajmując mój czas i blokując możliwość kontaktu ze mną w dowolnej postaci,  no może poza dotykiem. A oferują mi usługi lub kredyty które mnie nie interesują. Wiem gdzie jest bank i wolę pogadać z panią z okienka niż z jakimś człowiekiem na którego spojrzeć nie można a więc i odczytać jego intencji nie ma sposobu.


A myślisz że dlaczego ja chcę taką usługę?
Dzwoni Ci taki "ekobonton" i oferuje bilety...
"dzieńdobry, czy dodzwoniłem się do gdańska?"
Sąd ma pan ten nr?
Automat wylosował...
Automat powiedział panu że to gdańsk?
Zatem korzystacie z kradzionej bazy danych, jutro złoże do prokuratury doniesienie.
"Proszę pana, takie oskarżenia, może ktoś z rodziny podał nam...."
Proszę więcej nie dzwonić bo będziecie ścigani za posiadanie i użytkowanie kradzionej bazy danych.


Następnego dnia ta sama sytuacja na 2-gim numerze...

Zablokuję nie będę się denerwował.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5302 dnia: Marzec 17, 2014, 18:27:10 »
Prawo telekomunikacyjne, art 172 ustęp 1.

Cytuj
Art. 172.
1. Zakazane jest używanie automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę.
2. Przepis ust. 1 nie narusza zakazów i ograniczeń dotyczących przesyłania niezamówionej informacji handlowej wynikających z odrębnych ustaw.
Wystarczy poinformować że zna się nazwisko dzwoniącego i firmę w której pracuje + naruszenie treści tego paragrafu i skutecznie słychać je... słuchawką - od tego czasu cisza. Każda firma jaka mi tekstem o losowaniu nie strzeli.

Tu tekst ujednolicony:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20041711800

*

brahmin

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5303 dnia: Marzec 18, 2014, 09:36:06 »
i do tego dodatkowo używanie Record my call, bo pamięć ludzka bywa zawodna. I się nie zapomni kto dzwonił.


*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5304 dnia: Marzec 18, 2014, 13:01:43 »
ino ze nagrywanie bez czyjejs wiedzy jestvchyba nie do konca legalne no nie?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5305 dnia: Marzec 18, 2014, 13:05:08 »
W Polsce nie jest nielegalne, ale jeśli chcesz wykorzystać nagranie jako dowód w sprawie, to druga strona musi być poinformowana o nagrywaniu.

*

brahmin

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5306 dnia: Marzec 18, 2014, 14:21:51 »
A to mi przypomina ze jak ostatnio poinformowałłem jakiegoś kogoś z banku ze nagrywam chyba z kiedys lukasa teraz jakaś francuska nazwa typu kredyt dla rolnikow/rolniczy hihi to juz do mnie nie dzwonia tylko spam do skrzynki pocztowej ślą i stary cetelem tez. Tylko ing i mexykanski Santander jeszcze mnie męczą ale ci nie ukrywaja numeru wiec wiem od kogo odzucam rozmowy.

Połączone: Marzec 18, 2014, 14:23:12
A i rozmowa z nim się urwala po tej informacji nawet nie doslyszalem do widzenia/słyszenia :E

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5307 dnia: Marzec 18, 2014, 16:16:52 »
Tyle że te mendy nigdy się nie przedstawiają...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5308 dnia: Marzec 18, 2014, 19:41:49 »
laptop mi się psuje, gdy gram w dobre gry przegrzewa się i wyłącza czasem nawet co pięć - sześć minut :( porażka  :-| :S

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #5309 dnia: Marzec 18, 2014, 19:43:04 »
Wyczyścić nie łąska?
A tak z ciekawości, co to za jeden?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...