Podziel się swoim smutkiem :(

  • 5513 Odpowiedzi
  • 638412 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4770 dnia: Czerwiec 20, 2013, 19:18:15 »
10 dni  :E
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4771 dnia: Czerwiec 20, 2013, 20:24:00 »
SIII poszedł w świat, Playbook też, dawno nie miałem tak mało sprzętu :) A nowe zabawki się spóźniają...

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4772 dnia: Czerwiec 21, 2013, 09:22:42 »
SIII poszedł w świat, Playbook też, dawno nie miałem tak mało sprzętu :) A nowe zabawki się spóźniają...

Szkoda, że nie dałeś info na forum, szukałem taniego tableta to nawigacji...


Wracając do smutków...
Powrót do domu po wielu miesiącach rozłąki wciąż zagrożony... ;(
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4773 dnia: Czerwiec 21, 2013, 09:36:31 »
Akurat Playbook to się lepiej sprawdza jako deska do krojenia niż jako nawigacja :) Na to nie ma kompletnie żadnej porządnej navi.... M.in. dlatego go sprzedałem. Jak wyjdzie coś 7-calowego z 4 jajkami i 2GB RAMu na androidzie, to sobie sprawię. I w bardziej ludzkiej cenie niż Note 8.0 :)

*

don.kamillo

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4774 dnia: Czerwiec 21, 2013, 10:31:56 »
SIII poszedł w świat, Playbook też, dawno nie miałem tak mało sprzętu :) A nowe zabawki się spóźniają...
Powrót do domu po wielu miesiącach rozłąki wciąż zagrożony... ;(

Mam nadzieję, że to rozłąka spowodowana wyjazdem z Polski, względnie na drugi koniec Polski z dala od rodziny, a nie przebywaniem w jakimś zakładzie karnym :P

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4775 dnia: Czerwiec 21, 2013, 13:13:38 »
SIII poszedł w świat, Playbook też, dawno nie miałem tak mało sprzętu :) A nowe zabawki się spóźniają...
Powrót do domu po wielu miesiącach rozłąki wciąż zagrożony... ;(

Mam nadzieję, że to rozłąka spowodowana wyjazdem z Polski, względnie na drugi koniec Polski z dala od rodziny, a nie przebywaniem w jakimś zakładzie karnym :P


Tak, rozłąka spowodowana wyjazdem...
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

don.kamillo

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4776 dnia: Czerwiec 21, 2013, 13:18:21 »
No to trzymam kciuki za szybki powrót :)

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4777 dnia: Czerwiec 29, 2013, 12:57:40 »
Łeb mi pęka od rana, jakbym miał kaca zabójcę (tyle że abstynencja od 2 miesięcy). Może kolejna dawka paracetamolu pomoże.
Lost in universe.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4778 dnia: Czerwiec 29, 2013, 19:25:50 »
Zostałem wydymany przez poznański WORD.

W lutym nie zdałem egzaminu na prawko, wpłacałem kasę chyba jeszcze przed podwyżką cen. Nie zdałem teorii, później byłem zabiegany i nie miałem czasu zapisać się znowu. Dzisiaj poszedłem, wpłaciłem nową wyższą cenę za sam egzamin teoretyczny. Po godzinie czekania dowiedziałem się, że mogę zapisać się tylko na praktyczny, bo moje pieniądze PRZEPADŁY. Ok, wytrzymałem, chciałem się zapisać na sam teoretyczny. I co? 36 zł dopłaty.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4779 dnia: Czerwiec 29, 2013, 20:52:38 »
Powiedzenie mówiło kiedys: ważne żeby być z tyłu. ;-)

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4780 dnia: Czerwiec 29, 2013, 20:53:52 »
Imho sam się "wydymałeś". Trzeba pilnować swoich spraw.
Lost in universe.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4781 dnia: Czerwiec 29, 2013, 21:00:57 »
Pilnować swoich spraw? Moje 112 zł za egzamin praktyczny nadal mają, te pieniądze nie wyparowały, tylko sobie je przywłaszczyli. Ok, przebolałem, bo rzeczywiście zawiniłem. Ale oni chcą ode mnie kolejnych pieniędzy mimo, że mają trzy razy tyle ile ode mnie jeszcze chcą. A pilnowanie swoich spraw wcale nie jest takie proste kiedy się pracuje is studiuje.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4782 dnia: Czerwiec 30, 2013, 09:18:01 »
To jak dojdzie żona, dzieci to już całkiem się zagubisz ;-)
Niestety takie to państwo, że każdej pierdoły trzeba sobie dopilnować.
Lost in universe.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4783 dnia: Czerwiec 30, 2013, 11:59:37 »
Chodzi mi tylko o to dlaczego moja kasa wyparowała (jest u nich na koncie) a nie mogli pokryć z tego różnicy kosztów. I dlaczego mogłem się zapisać na egzamin wypłacając mniej? Bo to jest chore. Jakbym wtedy zdał to by nigdy nie odzyskali różnicy.

Poza tym jak jakakolwiek prywatna instytucja zmienia regulamin i umowę, to ma obowiązek o tym poinformować, tutaj nic takiego nie ma miejsca. Albo wiesz albo tracisz.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4784 dnia: Czerwiec 30, 2013, 12:29:04 »
A czy Ty w ogóle składałeś wniosek o zwrot niewykorzystanych opłat?
Nie chce mi się szukać zapisów w ustawach, ale wszelkie zmiany w nich są publikowane -
w Monitorze Polskim.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ignorantia_iuris_nocet
Lost in universe.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4785 dnia: Czerwiec 30, 2013, 13:05:55 »
To nie jest zmiana w prawie, tylko tego konkretnego WORDu. Gdyby nie było zmiany przepisów, kasa byłaby, musiałbym co prawda uregulować różnicę, ale nie byłoby w tym nic dziwnego. Moja kasa przepadła w związku z przepisem, którym się nie chwalili. Wszelkie zmiany i informacje są wywieszane w budynku WORDu. Jest wszystko, ale tego, że pieniądze z subkonta znikają w związku ze zmianą przepisów nikt nie wywiesił. Wszystko inne wisi. I o to mi chodzi. Jest przepis którego nie da. Czasem w WORDzie trzeba poczekać nawet trzy godziny, więc te informacje czyta się chociażby żeby się nie znudzić na śmierć. I nic nie zmieni faktu, że ten przepis jest chory.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4786 dnia: Czerwiec 30, 2013, 13:30:24 »
Chwila moment, WORD nie może sobie ot tak zmienić/dodać przepisów. Ich obowiązują ustawy.

Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz.U 2011 nr 30 poz. 151);
Ustawa z dnia 4 stycznia 2013 o zmianie ustawy o kierujących pojazdami (Dz. U. 2013 poz. 82);
Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów  oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach (Dz.U.2012 poz. 995);
Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców (Dz.U.2012 poz.1019);
Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 31 lipca 2012 r. w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz.U.2012 poz.1005);
Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 stycznia 2013 r. w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego oraz stawek wynagrodzenia związanych z uzyskiwaniem uprawnień przez egzaminatorów (Dz. U. 2013 poz. 78);
Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiejz dnia 9 kwietnia 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego oraz stawek wynagrodzenia związanych z uzyskiwaniem uprawnień przez egzaminatorów (Dz. U. 2013 poz. 476);
Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 21 grudnia 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. 2013 poz. 30);

Co do opłat, to reguluje to też odpowiednia ustawa, na którą WORD nie ma żadnego wpływu.
Z chęcią poczytam o tym "przepisie" WORDu.
Lost in universe.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4787 dnia: Czerwiec 30, 2013, 13:42:26 »
Też bym chętnie go gdzieś znalazł. A przede wszystkim dlaczego nie zażądano ode mnie tej dopłaty w momencie poprzedniego zapisywania się na egzamin? Zmiana opłat była ustalona odgórnie, ale ja mówię o "przepadających" wpłaconych pieniądzach. Naprawdę mam dosyć wszechobecnych urzędników i przepisów, które nagiąć mogą dla znajomych, a obcym powiedzą, że nic się nie da zrobić.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4788 dnia: Czerwiec 30, 2013, 23:18:37 »
W takich sytuacjach, że w urzędzie /instytucji czegoś chcą od Ciebie, a nie rozumiesz dlaczego, pomaga pytanie "jaka jest podstawa prawna?"

W końcu wszelkie ich działania regulują ustawy i rozporządzenia. Mało tego, obowiązuje zasada prawa administracyjnego. Urząd itp. może robić tylko to i w taki sposób, co i w jaki sposób określa ustawa lub rozporządzenie. W przeciwieństwie do osób fizycznych, które mogą robić cokolwiek, co nie jest zakazane.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4789 dnia: Lipiec 01, 2013, 06:47:21 »
Zapytałem. Usłyszałem inteligentną odpowiedź: każda która Panu tak wyliczy, wylicza dobrze. :P
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4790 dnia: Lipiec 01, 2013, 07:25:20 »
Wtedy pisze się skargę, a gdy zbagatelizują, pisze się wniosek do NSA.
Lost in universe.

*

Offline as007

  • *
  • 86
  • Overclocker
  • Sprzęt: Nexus 4 / ZTE Grand X IN / SGTab 2 7.0
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4791 dnia: Lipiec 01, 2013, 15:21:39 »
Akurat Playbook to się lepiej sprawdza jako deska do krojenia niż jako nawigacja :) Na to nie ma kompletnie żadnej porządnej navi.... M.in. dlatego go sprzedałem. Jak wyjdzie coś 7-calowego z 4 jajkami i 2GB RAMu na androidzie, to sobie sprawię. I w bardziej ludzkiej cenie niż Note 8.0 :)

To za niedługo ma wyjść nowy Nexus 7 ze Snapdargonem 600 i 2GB ramu.

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4792 dnia: Lipiec 01, 2013, 17:18:14 »
l9 wrócił z serwisu "trochę pogięty" :-| i jedzie znowu w tym tygodniu :/
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

Offline kafar55

  • **
  • 187
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S 8GB
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4793 dnia: Lipiec 01, 2013, 17:55:56 »
l9 wrócił z serwisu "trochę pogięty" :-| i jedzie znowu w tym tygodniu :/
Trochę pogięty? co masz na myśli?
Hp Ipaq h1940 -> E-ten Glofish X500 -> HTC Kaiser -> HTC Touch Diamond -> HTC Rhodium -> SE Ck13i -> iPhone 3G 16GB -> Nokia 5530 -> HTC HD2 -> SE Neo V -> HTC Mozart -> HTC HD2 -> Nokia n8 -> Samsung Galaxy S -> ZTE Grand X In -> HTC Desire -> S Galaxy S

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4794 dnia: Lipiec 01, 2013, 18:44:19 »


Teraz walczę z reklamacją

Mój telefon był w stanie ideal  :worried:

Ciekawe czy mogę się ubiegać o nówkę przecież wygięty plastik się nie "odegnie"
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

Offline as007

  • *
  • 86
  • Overclocker
  • Sprzęt: Nexus 4 / ZTE Grand X IN / SGTab 2 7.0
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4795 dnia: Lipiec 01, 2013, 19:54:56 »
No to jak oni go zamykali? Młotkiem, czy praską?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4796 dnia: Lipiec 05, 2013, 22:46:51 »
Powrót z tygodniowego urlopu na żaglach.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline qwerty90

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Nexus 4
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4797 dnia: Lipiec 10, 2013, 21:15:06 »
Chyba taśma mi pada w moim w205  ...  :-?
Htc Tytn II ->-> Magic->HTC TP 2 -> 6300 -> S avila -> xperia x8->x10 -> k550i-> ->Hd2 -> e52 -> SGS -> iphone 3g -> iphone 4 -> Samsung delphi ->ace -> Galaxy Nexus ->Note->One S->Se LWW-> SGS 2->Desire HD->defy->Desire S->S2->HTC One S

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4798 dnia: Lipiec 11, 2013, 16:41:50 »
Pilnować swoich spraw? Moje 112 zł za egzamin praktyczny nadal mają, te pieniądze nie wyparowały, tylko sobie je przywłaszczyli. Ok, przebolałem, bo rzeczywiście zawiniłem. Ale oni chcą ode mnie kolejnych pieniędzy mimo, że mają trzy razy tyle ile ode mnie jeszcze chcą. A pilnowanie swoich spraw wcale nie jest takie proste kiedy się pracuje is studiuje.

Zgłoś do prokuratury popełnienie przestępstwa, za taką kasę ktoś wyroczek może dostać.
Ja zapewne bym bym rozpierduchę tam zrobił.

Połączone: Lipiec 11, 2013, 16:49:53
Poza tym jak każą Ci bulić kolejny raz za to samo to jest próba wyłudzenia.
Masz dowody wpłaty i na ich podstawie domagaj się tego za co zapłaciłeś.




Teraz walczę z reklamacją

Mój telefon był w stanie ideal  :worried:

Ciekawe czy mogę się ubiegać o nówkę przecież wygięty plastik się nie "odegnie"

Mój tablet wrócił z pęknietą obudową z CRC ale już nie chciało mi się kolejne trzy tygodnie czekać aż mi go łaskawie odeślą no i zauważyłem to dopiero następnego dnia po odebraniu, jakbym to przykukał przy odbiorze to pewnie z miejsca bym zwrócił.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2013, 16:49:53 wysłana przez daras28-82 »
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #4799 dnia: Lipiec 11, 2013, 16:52:07 »
No bez przesady. Z resztą do zdaje się 250 zł to nazywają niską szkodliwością społeczną.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E