Podziel się swoim smutkiem :(

  • 5513 Odpowiedzi
  • 638376 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline KwusheR

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tutninja
  • Sprzęt: Galaxy Note 2
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3330 dnia: Czerwiec 21, 2012, 10:28:50 »
Sprzedana n900 :(

*

dorsz85

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3331 dnia: Czerwiec 21, 2012, 10:41:15 »
@WiateR
A ja tu widzę zmianę wzoru. Próbowali zrobić drugie Apple i nie wyszło. To teraz próbują zrobić drugiego Andoirda. A to może wyjść, bo obsługa wielu rozdzielczości i kart pamięci sprzyja low-endom dzięki, którym Android osiągnął sukces. Oni wiedzą co robią tylko przeciwnik może mieć już zbyt silną pozycję. I mimo całej mojej niechęci do M$ tym razem im kibicuję - zmiany na rynku by się przydały.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3332 dnia: Czerwiec 21, 2012, 12:43:27 »
Sprzedana n900 :(
Co następne?  :)

*

Offline 5pirit

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gadżeciarz - Fotograf - Militarysta :P
  • Sprzęt: LG L7
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3333 dnia: Czerwiec 21, 2012, 17:38:15 »
Nie jest to może smutek dla mnie, ale dla właścicieli SGS III może być:

http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2012/06/samsung-wiemy-o-problemie-z-przegrzewajacymi-sie-galaxy-s-iii
SPV M3000 --> Qtek 8300 --> LOOX N560 --> SPV M3100 --> HTC TyTn II Kaiser --> HTC Touch HD --> HTC Raphael --> Samsung Spica i5700 --> Samsung OMNIA Pro B7350 --> HTC Wildfire S --> Samsung Galaxy ACE --> SPV M3100 --> LG L7 ....

*

Offline KwusheR

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tutninja
  • Sprzęt: Galaxy Note 2
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3334 dnia: Czerwiec 22, 2012, 13:44:07 »
Sprzedana n900 :(
Co następne?  :)

P920, a na koniec wakacji SGS II bo kolega mi sprzeda tanio :) No chyba, że P920 spełni moje oczekiwania.

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3335 dnia: Czerwiec 22, 2012, 14:15:12 »
Na Podkarpaciu tak pada że podtopiło mój dom  :'(
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

dorsz85

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3336 dnia: Czerwiec 25, 2012, 21:07:51 »
Po półtorej roku z plecakiem(wielokrotnie zachwalany na forum Targus Teb01) przyjrzałem mu się w jakim jest stanie. No przyznam, że lepszym niż wszystkie poprzednie. Mimo to jakieś rozprucia na pasach są, co przez mój wewnętrzny pedantyzm powoduje przyspieszenie tętna. Jednak smutkiem nie jest nieróbstwo firmy Targus - wręcz przeciwnie, bo kolejny plecak na sto procent będzie z ich logiem.
Smutkiem jest ludzka chciwość która, zmasakrowała mi kolejny plecak. Bo czy tak ciężko wprowadzić e-podręczniki do szkół? I nagle zamiast nosić siedem kompletów książek(komplet czyt. podręcznik, ćwiczenia i zeszyt) które ważą kilka kilogramów nosze małe urządzonko, które waży 600 g. Jak się okazuje ciężko, bo na podręcznikach sporo się zarabia.

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3337 dnia: Czerwiec 25, 2012, 21:36:58 »
Po półtorej roku z plecakiem(wielokrotnie zachwalany na forum Targus Teb01) przyjrzałem mu się w jakim jest stanie. No przyznam, że lepszym niż wszystkie poprzednie. Mimo to jakieś rozprucia na pasach są, co przez mój wewnętrzny pedantyzm powoduje przyspieszenie tętna. Jednak smutkiem nie jest nieróbstwo firmy Targus - wręcz przeciwnie, bo kolejny plecak na sto procent będzie z ich logiem.
Smutkiem jest ludzka chciwość która, zmasakrowała mi kolejny plecak. Bo czy tak ciężko wprowadzić e-podręczniki do szkół? I nagle zamiast nosić siedem kompletów książek(komplet czyt. podręcznik, ćwiczenia i zeszyt) które ważą kilka kilogramów nosze małe urządzonko, które waży 600 g. Jak się okazuje ciężko, bo na podręcznikach sporo się zarabia.

Bardzo wielkie +1. Sam ostatnio patrząc na mój plecak zastanawiam się czemu tak nie ma, żeby po prostu pójść sobie z torbą od lapka w środku jakiś tablet z pojemnościowym rysikiem i funkcją rozpoznawania pisma odręcznego (w końcu wszyscy przestali by męczyc się z próbą odczytania mojego pisma). I 1 tablet zamiast kiliard pierdyliard książek i zdrowsze plecy :)

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3338 dnia: Czerwiec 25, 2012, 21:43:54 »
Bo do szkoły to się książek nie nosi  :E A jak są już potrzebne to się siada tam gdzie już są  :wink:

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3339 dnia: Czerwiec 26, 2012, 07:34:47 »
wielokrotnie zachwalany na forum Targus Teb01

Od czterech lat z nim smigam i ciagle nie mogę go zajeździć żeby musieć kupić nowy a od pół roku mam już upatrzony...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline dzikidawid

  • **
  • 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NOTE 2, TAB S 10,5, ONEPLUS ONE
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3340 dnia: Czerwiec 26, 2012, 10:32:50 »
wielokrotnie zachwalany na forum Targus Teb01

Od czterech lat z nim smigam i ciagle nie mogę go zajeździć żeby musieć kupić nowy a od pół roku mam już upatrzony...
Też go kupiłem za waszą radą. Świetny plecak.
^^

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3341 dnia: Czerwiec 26, 2012, 10:40:59 »
Nie wiem jak wyobrażacie sobie naukę z takiego e-podręcznika. Nie chodzi mi o zawartość, ale o zwyczajny komfort. Czy ja muszę pamiętać co na której stronie się znajduje? Nie, biorę normalną książkę, otwieram ją tam gdzie mniej więcej dana informacja powinna się znajdować i przerzucenie kilku stron nie stanowi problemu A na tablecie? Albo wklepuję numer strony albo wklepuję szukaną frazę. Poza tym skakanie z jednej części książki na drugą byłoby dość trudne. W normalną książkę wsadzę trzy czy cztery wielkie zakładki, albo kawałki kartki i w mig jestem tam gdzie powinienem. Ok, może w przypadku podręczników miałoby to sens - w szkole jedzie się strona po stronie i nie trzeba szukać czegoś w innym rozdziale. Ale w przypadku, gdy muszę opracować coś na laborki, gdzie definicje i metody są porozrzucane po całej kilkusetstronicowej książce?

Tablet z ekranem pojemnościowym, rysikiem i funkcją rozpoznawania pisma - ok, ale do notatek. Wtedy tylko podpinam do drukarki i drukuję to co potrzebne. Gdybym miał wszystkie podręczniki w jednym urządzeniu mógłbym także zapomnieć o jednoczesnym otwarciu dwóch książek. Nieraz całe biurko mam zawalone książkami.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3342 dnia: Czerwiec 26, 2012, 10:58:26 »
Uczniowi i tak taki sprzęt posłużyłby do grania albo łatwiejszego komunikowania się ze znajomymi.
Mimo wszystko tak, uważam że uczeń powinien do szkoły nosić jeden mały np: tablet zamiast całej tony książek.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3343 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:17:21 »
Na poziomie szkoły podstawowej czy gimnazjum spokojnie takie coś dałoby radę. W szkole średniej i wyższej nie wiem - zależy od kreatywności nauczycieli/prowadzących.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3344 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:17:45 »
Za dużo przedmiotów jednego dnia to powoduje. Jakby na dzień były 2-3 przedmioty to nie ma problemu. Jak chodziłem do szkoły czy uczelnię to nie musiałem dużo rzeczy zabierać. Nawet telefonu czy mp3 nie było :)
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3345 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:54:25 »
Według mnie to byłby dobry pomysł, gdyby rodzic zamiast kupować ksiązki za 400zł kupił dzieciakowi tableta za 4 stówki i ksiązki byłyby za darmo w postaci elektronicznej, ale wtedy wydawnictwa nie miałyby zysków ze swojej pracy... A kupowanie tabletu + kupowanie ksiązek online...? Na zajęcia wypada coś mieć, tymbardziej na polski, angielski, trzeci jezyk, matematyke i czasem fizyke, a dogadać się z kumplem/kolezanka, ze dzisiaj Ty nosisz, jutro ja...  :ok:

Pomysl z talbetami w szkolach ma jeszcze jedną wade, którą bardzo często wykorzystałem: W szkołach zazwyczaj jest zakaz używania na zajeciach urządzen komunikacyjnych (zazwyczaj widziałem wpis: telekomunikacyjnych) - ale jeżeli masz zwykłego ppc, żeby było cacy dodajmy, że bez wifi/bt/irdy to możesz to używac za zajęciach, więc gdy bedzie mozna uzywac tabletów na zajeciach to dlaczego nie mozna uzywać telefonu? I tu sie zaczyna problem...

*

dorsz85

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3346 dnia: Czerwiec 26, 2012, 14:35:08 »
Czy ja muszę pamiętać co na której stronie się znajduje? Nie, biorę normalną książkę, otwieram ją tam gdzie mniej więcej dana informacja powinna się znajdować i przerzucenie kilku stron nie stanowi problemu A na tablecie? Albo wklepuję numer strony albo wklepuję szukaną frazę. Poza tym skakanie z jednej części książki na drugą byłoby dość trudne. W normalną książkę wsadzę trzy czy cztery wielkie zakładki, albo kawałki kartki i w mig jestem tam gdzie powinienem.
Tak ciężko wcisnąć ctrl+f? Śmiem twierdzić, że prościej niż szukanie po spisie treści. A z boku można zrobić panel ze spisem treści. Jeszcze szybciej, bo patrzę w bok, wybieram temat i jestem gdzie chcę. Bez kartkowania. Do tego zrobienie możliwości "zaznaczenia" strony raczej skomplikowane nie jest.

Pomysl z talbetami w szkolach ma jeszcze jedną wade, którą bardzo często wykorzystałem: W szkołach zazwyczaj jest zakaz używania na zajeciach urządzen komunikacyjnych (zazwyczaj widziałem wpis: telekomunikacyjnych) - ale jeżeli masz zwykłego ppc, żeby było cacy dodajmy, że bez wifi/bt/irdy to możesz to używac za zajęciach, więc gdy bedzie mozna uzywac tabletów na zajeciach to dlaczego nie mozna uzywać telefonu? I tu sie zaczyna problem...
Nie róbmy z siebie wariatów. Masz urządzenie do nauki a tu masz urządzenie do zabawy. Granica jest wyraźna.

Uczniowi i tak taki sprzęt posłużyłby do grania albo łatwiejszego komunikowania się ze znajomymi.
Wszystko jeszcze zależy od tego jaki byłby to sprzęt. Jeśli każdy kupuje na własną rękę jeden z pierdyliarda modeli to nie wątpię. Ale gdyby były tylko pewne dopuszczone modele które spełniałyby konkretne wymagania(zablokowane to i tamto) problem też by zniknął.

Wtedy tylko podpinam do drukarki i drukuję to co potrzebne.
Nawet i to nie potrzebne. U nas w szkole są nauczyciele już doszli do tego, że mail to nie jest dzieło szatana i z wielu przedmiotów mogę wypracowania wysyłać w formie elektronicznej.

Chcieć to móc. Gdyby ktoś pomyślał to i odpowiedni system by zbudował. Tylko znajdź takiego, któremu będzie się chciało. I przede wszystkim takiego, który będzie wolał nasze zdrowie i wygodę od pieniędzy.

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3347 dnia: Czerwiec 26, 2012, 15:37:09 »
Cytuj
Ale gdyby były tylko pewne dopuszczone modele które spełniałyby konkretne wymagania(zablokowane to i tamto) problem też by zniknął.
Na pdac już by były tutoriale do odblokowania  :E
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3348 dnia: Czerwiec 26, 2012, 15:48:12 »
Pomysl z talbetami w szkolach ma jeszcze jedną wade, którą bardzo często wykorzystałem: W szkołach zazwyczaj jest zakaz używania na zajeciach urządzen komunikacyjnych (zazwyczaj widziałem wpis: telekomunikacyjnych) - ale jeżeli masz zwykłego ppc, żeby było cacy dodajmy, że bez wifi/bt/irdy to możesz to używac za zajęciach, więc gdy bedzie mozna uzywac tabletów na zajeciach to dlaczego nie mozna uzywać telefonu? I tu sie zaczyna problem...
Nie róbmy z siebie wariatów. Masz urządzenie do nauki a tu masz urządzenie do zabawy. Granica jest wyraźna.
Wyraźna dla Ciebie, dla mnie, dla większości ludzi, ale dzieciaki będą to wykorzystywać.

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3349 dnia: Czerwiec 26, 2012, 15:57:09 »
Generalnie to w szkole nigdy nie miałem książek i jakoś przeżyłem  :P
W technikum nawet czasami notowałem na Universali i też przechodziło  :ok:
Na studiach mam tabletPC i do tego Note + 7" chiński tablet i książki wszystkie w PDF.

Tak że wystarczy poczekać do studiów, a wcześniej to dzieciak młody, niech ma trochę ruchu z obciążeniem. :E
To przecież nie siada na zdrowie tak bardzo jak praca przy kompie/budowie w przyszłości, więc nie ma o co robić takiego halo...
Nienawidzę Androida!

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3350 dnia: Czerwiec 30, 2012, 12:43:15 »
Poszedł pedał w rowerze... tyle że PD-M323 (SPD/platforma), mimo że pełnoletnie ('94) to koszt ~150zł z ebaya  :-|

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3351 dnia: Lipiec 01, 2012, 09:52:44 »
Koniec urlopu, na 22-gą do roboty.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3352 dnia: Lipiec 01, 2012, 10:26:23 »
Brat zaczął grać w Metina i w żaden sposób nie mogę mu wyperswadować aby zrezygnował. Chyba zablokuje mu internet z router'a  :evil:

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3353 dnia: Lipiec 01, 2012, 16:31:53 »
Mały podgląd na YT co to i stwierdzam że shit straszliwy.
Brat ma mniej niż 10 lat?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3354 dnia: Lipiec 01, 2012, 16:50:05 »
Dokładnie 10 i nic do niego nie dociera. Mówię mu że już jak koniecznie chce w coś takiego grać to jest dużo darmowych dobrych gier (Allods, Runes of Magic itd.) ale on nadal swoje, bo system walki oparty na jednym klawiszu jest dla niego chyba spełnieniem marzeń  :-|

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3355 dnia: Lipiec 01, 2012, 19:01:50 »
Koniec urlopu, na 22-gą do roboty.
Witaj w klubie  :( Też dzisiaj w nocy wróciłem, jutro do arbajtu. A roboty tyle czeka, że nie chcę o tym myśleć...

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3356 dnia: Lipiec 01, 2012, 20:09:24 »
Witaj w klubie  :( Też dzisiaj w nocy wróciłem, jutro do arbajtu. A roboty tyle czeka, że nie chcę o tym myśleć...
I mi sie 2 tygodnie urlopowania koncza :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2012, 20:31:51 wysłana przez vonski »

*

don.kamillo

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3357 dnia: Lipiec 02, 2012, 08:05:39 »
Nie wiem, co znaczy urlop. Od dwóch lat dostaję ekwiwalent. Miałem parę dni w maju, to czułem się, jakbym uciekł z więzienia.



Połączone: [time]Lipiec 02, 2012, 08:08:38[/time]
Nie wiem dlaczego, ale od rana nie mam internetu w Play w telefonie :/ Chyba burza coś uszkodziła, albo coś...

Połączone: Lipiec 02, 2012, 08:12:26
A nie, internet działa, to ja mam problem z ROMem, bo przecież zmieniałem w sobotę i już widzę, że zgłaszano tego typu błędy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2012, 08:12:26 wysłana przez don_kamillo »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3358 dnia: Lipiec 02, 2012, 18:52:02 »
Dokładnie 10 i nic do niego nie dociera. Mówię mu że już jak koniecznie chce w coś takiego grać to jest dużo darmowych dobrych gier (Allods, Runes of Magic itd.) ale on nadal swoje, bo system walki oparty na jednym klawiszu jest dla niego chyba spełnieniem marzeń  :-|

Właśnie zauwazyłem że gra na takim poziomie intelektualnym.
Zainstaluj mu "Spore" jak jeszcze nie grał to może mu się spodobać.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3359 dnia: Lipiec 02, 2012, 20:00:02 »
Na Spore też miał fazę ale na szczęście mu przeszło, w sumie teraz w wakacje sam będę grał w Allods Online to może jak zobaczy różnice to pójdzie po rozum do głowy.