Podziel się swoim smutkiem :(

  • 5513 Odpowiedzi
  • 638734 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3030 dnia: Kwiecień 27, 2012, 19:10:52 »
A swoją droga to dla mnie jest dziwne ze odrzucają gwarę jak jest soft zmieniony.padło usb.sprawa sprzętowa ze nawet jakbyś ch.j wie co miał zainstalowane to wpływu nie ma na usterkę.poprostu serwisy wybierają łatwiejsza opcje czyli odrzucenie gwary.dla mnie to chore.to jak kompa kupię z winda to se linuksa wrzucić moje i ch.j im do tego a tu problemy stwarzają

*

dorsz85

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3031 dnia: Kwiecień 27, 2012, 19:22:32 »
Wysyłaj. Wyjątkowo rzadko, ale jednak, zdarza się, że mimo to naprawią. Co Ci szkodzi?

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3032 dnia: Kwiecień 27, 2012, 19:28:22 »
A swoją droga to dla mnie jest dziwne ze odrzucają gwarę jak jest soft zmieniony.padło usb.sprawa sprzętowa ze nawet jakbyś ch.j wie co miał zainstalowane to wpływu nie ma na usterkę.poprostu serwisy wybierają łatwiejsza opcje czyli odrzucenie gwary.dla mnie to chore.to jak kompa kupię z winda to se linuksa wrzucić moje i ch.j im do tego a tu problemy stwarzają
Podobno były przypadki w PL sądzenia się z serwisem w tej kwestii i serwisy przegrywały sprawy.

*

Offline cinek0111

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3033 dnia: Kwiecień 27, 2012, 20:08:26 »
@dorsz85 - w sumie nic mi nie szkodzi. Boję się tylko takiej sytuacji:
1. oddaję telefon do naprawy
2. panowie serwisanci stwierdzą, że gwarancja nieważna, bo zmienione oprogramowanie.
3. panowie serwisanci naprawiają i wystawiają rachunek na "tysiąc pięćset sto dziewięćset"
4. przychodzę odebrać telefon i się dowiaduję, że mam zapłacić tyle a tyle za naprawę, bo gwarancja była nieważna.
(Na logikę, jeśli unieważniają gwarancję, to nie powinni nic naprawiać za kasę bez konsultacji ze mną, co nie?)

Z tą gwarancją to ogólnie cuda na kiju. Przejrzałem warunki i jest tam tak:
Cytuj
5. Gwarancją nie są objęte:
- mechaniczne uszkodzenia i wywołane nimi wady [ps: jak to się ma do padniętego usb? No bo jak np. coś tam się obluzowało, to mogą sobie krzyknąć, że np. szarpałem za kabel i że to jest uszkodzenie mechaniczne, więc mogę ich pocałować tam gdzie słońce nie dociera]
(...)
- uszkodzenia powstałe na skutek samowolnych napraw, przeróbek, zmian oprogramowania dokonanych przez kupującego lub osoby nieupoważnione

Od zmiany oprogramowania w sumie usb paść nie mogło - to przeczy wszelkiej logice. Więc teoretycznie czepiać się nie powinni, w praktyce - może być różnie. Spróbuję w poniedziałek zawieźć do play (o ile nie będą świętować długiego weekendu) i zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie.

*

userPEST

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3034 dnia: Kwiecień 27, 2012, 20:09:23 »
Moje 2 Sandisk Sansa i jedna koleżanki miały wgrany rock-box, którego chyba nie da się usunąć a i tak serwis HAMA zawsze uznawał moją i koleżanki reklamację przerywającego wtyku. Zareklamowałem przecież wadę mechaniczną sprzętu a nie software'ową? Jakby co to zawsze możesz z tytułu niezgodności z umową cisnąć, wtedy na pewno nie mogą odrzucić, bo soft do hardware'u nijak się ma.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2012, 20:11:10 wysłana przez userPEST »

*

Offline cinek0111

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3035 dnia: Kwiecień 27, 2012, 20:35:05 »
Masz rację, ale wiesz - różne serwisy różnie na to patrzą.

Oddam do naprawy i poinformuję, jak się sytuacja rozwinie (może się komuś przydadzą takie informacje).

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3036 dnia: Kwiecień 27, 2012, 21:24:26 »
Mój smutek na dziś, to że miałem pojechać do Brzegu, 40km na komisję ZUS i wrócić, co miało mi zająć do 4h, a okazało się że zeszło 8h, a jutro 2 egzaminy i laboratorium. Miałem się uczyć od 17, a wyszło jak zwykle  :-|
Nienawidzę Androida!

*

dorsz85

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3037 dnia: Kwiecień 28, 2012, 17:58:11 »
@ cinek0111
Podczas wysyłania na gware piszesz, że ewentualna naprawa na Twój koszt nie wyższa niż 0 zł i nie naprawią.

*

Offline meron11

  • ***
  • 255
  • Sprzęt: nokia 6020
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3038 dnia: Kwiecień 29, 2012, 00:57:36 »
Moje 2 Sandisk Sansa i jedna koleżanki miały wgrany rock-box, którego chyba nie da się usunąć a i tak serwis HAMA zawsze uznawał moją i koleżanki reklamację przerywającego wtyku. Zareklamowałem przecież wadę mechaniczną sprzętu a nie software'ową? Jakby co to zawsze możesz z tytułu niezgodności z umową cisnąć, wtedy na pewno nie mogą odrzucić, bo soft do hardware'u nijak się ma.
Da się usunąć  :wink:

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3039 dnia: Kwiecień 29, 2012, 07:42:05 »
Zresztą rockbox z Sansy nie usuwa oryginalnego softu, można ją uruchomić na fabrycznym firmware więc to nie jest taka sama sytuacja jak z telefonem gdzie zmieniamy rom

*

Offline dzikidawid

  • **
  • 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NOTE 2, TAB S 10,5, ONEPLUS ONE
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3040 dnia: Kwiecień 29, 2012, 08:35:56 »
Jak ja wysyłałem z 2-3 lata temu tośke g900 z powodu zepsutego wtyku od ładowarki to odmówili mi naprawy z powodu softu Oo.
^^

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3041 dnia: Kwiecień 29, 2012, 14:26:06 »
Mi w Milestone nawet nie grzebali w sofcie, po prostu wymienili ekran i podłączyli do testowania ;)
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3042 dnia: Kwiecień 29, 2012, 14:56:36 »
Moje 2 Sandisk Sansa i jedna koleżanki miały wgrany rock-box, którego chyba nie da się usunąć a i tak serwis HAMA zawsze uznawał moją i koleżanki reklamację przerywającego wtyku. Zareklamowałem przecież wadę mechaniczną sprzętu a nie software'ową? Jakby co to zawsze możesz z tytułu niezgodności z umową cisnąć, wtedy na pewno nie mogą odrzucić, bo soft do hardware'u nijak się ma.
Da się usunąć  :wink:

Po podłączeniu do PC odpala na firmowym sofcie robisz wtedy formatowanie albo przywrócenie fabrycznych czy jak to się tam nazywa z poziomu urządzenia i nie masz RB.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3043 dnia: Kwiecień 29, 2012, 16:35:27 »
Wariujący dotyk w Defy sam się wciska. W połowie marca odebrałem z gwarancji wymieniali cały panel. Już więcej na pewno Motoroli nie kupię i zaś 2 tygodnie bez telefonu i to dopiero 7 maja  :S
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

Offline cinek0111

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3044 dnia: Kwiecień 29, 2012, 22:08:32 »
@ cinek0111
Podczas wysyłania na gware piszesz, że ewentualna naprawa na Twój koszt nie wyższa niż 0 zł i nie naprawią.

A więc tak to działa? :D W sumie nigdy nic na gwarancję nie wysyłałem, więc nie wiem :)

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3045 dnia: Kwiecień 30, 2012, 21:11:48 »
Znajomy zdarł ze mnie za zrobienie schodów...ku..a bym wiedział to w życiu bym mi tego nie zlecił

*

Offline cinek0111

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3046 dnia: Kwiecień 30, 2012, 21:35:21 »
No szkoda, zwykle się myśli, że jeszcze coś parę groszy taniej będzie a i zrobione solidnie...

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3047 dnia: Kwiecień 30, 2012, 21:51:19 »
Tanio było w porównaniu z innymi ale jakość już średnia.może się czepiam bo też pracuje w stolarni tyle ze nie mam możliwości samemu zrobić.zakaz robienia jakiekolwiek prywaty

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3048 dnia: Maj 01, 2012, 12:15:27 »
I niestety Spica po flashowaniu Odinem nie świruje na stockowym romie. Z jednej strony jest to jakaś radość, bo w przyszłym tygodniu potrzebne jest mi coś do kontaktu ze światem, gdzie raz na 24 godziny będę mieć dostęp do ładowarki, z drugiej jednak strony smutek bo oznacza to że będę mógł odwlekać zakup nowego sprzętu... A w dodatku to powolne działanie... Nie zamierzam drugi raz babrać się z 2.3 bo znowu będzie zżerać baterię... Choć bądź tu człowieku mądry i szukaj dobrego custom romu...

Jak na złość w rezerwowym Siemensie C75 bateria tak napęczniała, że dziad nie chciał się uruchomić... Niemiecka myśl techniczna (także made in Germany), a bateria chińska...

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3049 dnia: Maj 01, 2012, 12:26:56 »
To że nie chcesz 2.3 nie musi chyba oznaczać że masz się katować na stockowym romie. Nie wolisz czegoś customowego nawet na 2.1? Szybszy launcher, dual touch, a bateria trzyma bardzo dobrze choćby na starym samdroidzie. No chyba że chcesz się jeszcze bardziej zniechęcić, to wtedy faktycznie lepiej zostań na stocku ;)

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3050 dnia: Maj 01, 2012, 12:49:06 »
Tak właśnie przeglądam romy różnych autorów i powiem krótko: lipa. Wybór jest wręcz znikomy.
1. Samdroid plus ewentualnie jakieś mody do tego, przerabiałem to dawno temu, w kuchni same nieaktualne już aplikacje, pamiętam że miałem pecha co do stabilności, po kilku tygodniach zaczynał świrować, a do SM robiłem ze 3 podejścia (może przesadziłem z kombinowaniem w kuchni :)) Wadą jest konieczność babrania się z trzaskami przy odtwarzaniu dźwięku, cackanie się z apps2sd itp.
2. Jakiś rom 2.2 i tu jedynym wyborem jest Anxiety, który miło wspominam, gdyby tylko raz na kilka dni się nie restartował. Reszta projektów poszła do piachu, od pół roku nie aktualizowane - szkoda nerwów.

2.3 i 4.0 odrzucam, bateria jest mi potrzeba.

Co mi szkodzi, mam czas, spróbuję dobrze poskładać Samdroida. Zainstaluję tylko to co mi jest potrzebne, zero bajerów.


EDIT: Pięknie... linki z anxiety wygasły. Pozostaje tylko SM...
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2012, 13:24:18 wysłana przez Trolu »

*

userPEST

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3051 dnia: Maj 01, 2012, 18:13:36 »
ja uzywam cm8.4a nie mam baterry drain jako sam telefon dziala mi do 4dni. Norma 2 dni. Jako access point ciagle w ruchu ok.8-9h

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3052 dnia: Maj 01, 2012, 18:34:00 »
Obawiam się jednak, że to bateria już wysiada. Nawet na SM 5 minut słuchania mp3 i kilkanaście minut w Markecie spowodowały rozładowanie się Spicy. wskaźnik baterii świruje, zaraz po podłączeniu pisze, ze 100% by potem sukcesywnie spadać do 0. Po ponownym uruchomieniu pokazuje 65% baterii po czym po minucie się wyłącza. Ładowarka sieciowa na 100% sprawna, bo ładując przez komputer też są takie cyrki. Czy to normalne zachowanie dla umierającej baterii? A może coś w bebechach odpowiedzialne za ładowanie się skopało?

Teraz dopiero mam dylemat... Kupować batę do C75 i mieć pewność, że kilka dni bez ładowania wytrzyma czy kupować baterię do Spicy (50 zł za oryginał - chyba kogoś pogięło, a z nieoryginalnymi to wiadomo jak to jest, a pewnie w sklepie dobrego zamiennika nie dostanę, a w poniedziałek wyjzad, biorąc pod uwagę dni wolne to marne szanse by jakiekolwiek zamówienie zostało zrealizowane)...

*

Offline piotrkovski

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia n łosiem
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3053 dnia: Maj 03, 2012, 08:34:38 »
"Koko euro spoko"  :O
Racja jest jak d**a, każdy ma swoją.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3054 dnia: Maj 03, 2012, 16:34:34 »
Też jestem w głębokim szoku i emigruję do RPA. Wolę już waka-waka.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline Rajmek

  • *****
  • 1224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S6 Edge+ (wersja 6.0.1)
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3055 dnia: Maj 03, 2012, 16:47:00 »
Tam żadna z tych 10 propozycji nie nadawała się na "logo muzyczne" Euro, a smutne i żałosne jest to,ze w 40 mln-ym kraju nikt nie napisze  rytmicznej melodyjki , "zrozumiałej" i dla  nas i dla obcokrajowców,którzy tu przyjadą.

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3056 dnia: Maj 03, 2012, 18:10:51 »
A czego żeście się spodziewali, jaki kraj, takie Waka-Waka :mrgreen:

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3057 dnia: Maj 03, 2012, 18:35:56 »
"Koko euro spoko"  :O


Nie za bardzo kojarzę o co chodzi...?
Nienawidzę Androida!

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3058 dnia: Maj 03, 2012, 18:41:15 »
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline Paniki

  • ***
  • 337
  • Płeć: Mężczyzna
  • [...] Jestem Ja i nie ma lepszych [...]
    • Audio SPA
  • Sprzęt: Chwilowo Spica :)... już po uff ;)
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #3059 dnia: Maj 03, 2012, 18:47:21 »
A w ogóle to co to za porównanie Waki do tego? To jest hymn tylko przed meczem polski. Oficjalną piosenkę macie tutaj ;)
http://www.cda.pl/video/2593972/Oficjalna-piosenka-EURO-2012
Typhon > G500 > Wizard > Trinity > 5300 XM (Przejściowo) > Blue Angel > G900 > TyTN II > Diamond > Hero > Diamond 2 > Wildfire S > Milestone > Desire > Desire Z > HD2 > Desire HD > V970 > Evo 3D > Evo 3D > Galaxy S II > Galaxy Spica :E > Galaxy S II >