Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2

  • 27627 Odpowiedzi
  • 2848702 Wyświetleń

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline dzemik112

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia U
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10560 dnia: Marzec 27, 2012, 17:01:10 »

A tak w sumie to ile się można pastwić nad Androidem?
Zamierzam to sprawdzić :E
Jeśli się o coś pytasz, zawsze czekaj na mądrzejszego ode mnie :)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10561 dnia: Marzec 27, 2012, 17:01:21 »
Spica ma d-pada  :mrgreen:

*

Offline dzemik112

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia U
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10562 dnia: Marzec 27, 2012, 17:02:34 »
Ma, Pani Kapitan, ma. Ale to za szybki sprzęt dla mnie :)
Jeśli się o coś pytasz, zawsze czekaj na mądrzejszego ode mnie :)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10563 dnia: Marzec 27, 2012, 17:10:31 »






Ma to może związek z tym że coniektorych "ABCD" rozpiera i zamiast czekać na reakcję po kliknięciu nanaciskają nie wiadomo czego i wtedy się wkurzają?
Niestety , nie oczekujcie że komputerek wielkości paczki fajek będzie myślał szybciej od was zwłaszcza gdy go szybkość pamięci ogranicza.
Bawiłem się Desirem na stockowym ROMie (2.2, sense 2.5), na CM i Mozartem. Jak widać sprzęty teoretycznie identyczne w wydajności. Ale śmiem twierdzić, że Mozart chodzi lepiej niż Desire na CM, a o stockowym nawet nie będę wspominał...


Nom, porównaj interfejs, porównaj do czego to się nadaje i co można z tym/na tym zrobić.
To jak porównywanie odtwarzacza z RB i bez niego.


Ktoś tam jeszcze wspomniał o dodawaniu aplikacji, który inny system ma ich tyle co android?
iOS?
I tam tez są aplikacje służące do niczego, ale są tez naprawde fajne programy i w większości działa to naprawdę dobrze a profesjonalnych narzędzi w telefonie nie ma co oczekiwać bo to tylko telefon, dający namiastke wszystkiego ale wszystkiego nie zastępujący.
Nie podobają się aplikacje to widzę jedno dobre rozwiązanie, sami zacznijcie programować i wtedy napewno wszyscy będą zadowoleni.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline dzemik112

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia U
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10564 dnia: Marzec 27, 2012, 19:40:49 »
@up A na Blackberry masz znacznie mniej syfu, a z tego co widziałem znajdę tam prawie wszystko, co mi potrzeba, i co? Na Maemo także. A syfu jakby mniej. Poza tym WP7 podoba mi się bardziej nie tylko wyglądem (ale to kwestia gustu), ale wydaje mi się wystarczająco funkcjonalny. Jednak gdybym miał wybierać między WM, WP, IP i Androidem wybrałbym WM. To był jak dla mnie chyba najbardziej funkcjonalny OS... i po prostu się do niego przyzwyczaiłem.
Jeśli się o coś pytasz, zawsze czekaj na mądrzejszego ode mnie :)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10565 dnia: Marzec 27, 2012, 20:21:38 »
Czyli potrzebujesz zwykłej słuchawki  :E
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline dzemik112

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia U
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10566 dnia: Marzec 27, 2012, 20:42:40 »
Też się zastanawiałem, ale za mało do popsucia :E WM miało duże możliwości do tego :)
Jeśli się o coś pytasz, zawsze czekaj na mądrzejszego ode mnie :)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10567 dnia: Marzec 27, 2012, 21:14:28 »
Widzę, że historia zatoczyła klasyczne, piękne koło.

4 lata temu kiedy pojawił się Android (i iOS) wszyscy zachwycali się tym, jak to pięknie, szybko i wydajnie działa on na nędznym Qualcommie 528MHz, na którym WM ledwo łaził doprowadzając userów do szału. Nowe palcolubne systemy były "ach" i "och" i wszyscy wyrzucali z obrzydzeniem swoje rysiki (i pda) ciesząc się z nowego, jakże przecież logicznego, interfejsu.

Minęły prawie 4 lata i co? Android jest be, bo jest wolny, muli, wymaga piętnastu rdzeni i ośmiu GB ramu do komfortowej pracy, a tu się pojawiają wspomnienia i tęsknoty za dłubaniem gwoździem po ekranie.  I wszystko sprowadza się do tego, że jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził.

Dodam tylko, że ja nie wiem co to jest "mulący" Android. Na wszystkich moich zabawkach wszystko śmiga lepiej, niż WM kiedykolwiek (włącznie z Leo), nic się nie przycina, nie zwalnia, nie skacze. Sama radość. Ostatnie urządzenie, którego wydajność mnie nie zadowalała to Defy ponad rok temu.

Oczywiście system mnie wcale nie zachwyca. "Multitasking" (cudzysłów celowy) woła o pomstę do nieba, w Markecie śmietnik a algorytm wyszukiwania kłóci się z wszelkimi zasadami logiki. Ale przynajmniej jest w czym wybierać, jak już się przekopie przez górę śmieci, czego niestety nie można powiedzieć ani o WM, ani o Meego/Maemo, ani WebOSie.

Jednak gdybym miał wybierać między WM, WP, IP i Androidem wybrałbym WM. To był jak dla mnie chyba najbardziej funkcjonalny OS... i po prostu się do niego przyzwyczaiłem.
Właśnie, przyzwyczaiłeś. Gwarantuję Ci, że gdybyś dostał w ręce SGS2 albo inny topowy sprzęt z dwoma rdzeniami i wydajną grafiką, to też baaaardzo szybciutko byś się przyzwyczaił do Androida i zapomniał o jego wadach.

Brutalnie ale prawdziwie: bez sensu jest wypowiadać się o seksie będąc prawiczkiem, bez sensu dyskutować o wyścigowych samochodach mając Seicento w garażu, bez sensu oceniać system używając low endu za 300zł. I tyle.

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10568 dnia: Marzec 27, 2012, 22:41:40 »

Ostatnie urządzenie, którego wydajność mnie nie zadowalała to Defy ponad rok temu.


Nie zadowalałą Cię a miałeś dwie chyba??  :mrgreen: tzn. Miałeś a potem do niej wróciłeś dobrze pamiętam?

Prawda Vonski na SGS2 andrut śmiga jak marzenie szczególnie ICS ostatnio bawiłem się trochę tym sprzętem i jest dobrze!! a na Note musi być jeszcze lepiej.
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10569 dnia: Marzec 27, 2012, 22:52:21 »
Opowiedzcie mi o Androidzie na SGS2. Poważnie. Albo na Note. Śmiga szybko, ale co z tego? Przeglądarki kuleją, opcji praktycznie zero, przynajmniej w porównaniu do przeglądarek dla x86, a skoro sprzęt rozwija się tak szybko, to oprogramowanie też powinno. Aplikacji w Android Market jest mało, są słabe, niedorobione, jakby pisane na kolanie, ponadto jak już vonski zauważył, znalezienie czegokolwiek ludzkiego jest cholernie trudne. Fajnych gier i programów mało, bardzo mało, u droższej, bardziej zawodnej i mniej zaawansowanej technologicznie konkurencji ta sprawa wygląda zupełnie inaczej. Ale nie porównujmy teraz niczego z Apple. Po prostu nie rozumiem dlaczego miałbym kupować urządzenie za 2000zł i mieć na nim to, co w Defy czy Milestone za ćwierć ceny? Te same okrojone funkcje, te same widgety, ten sam sposób działania systemu, ten sam słaby wybór aplikacji, co 95% populacji korzystającej z Androida, nawet na słabszych urządzeniach?
Nie kłócę się, po prostu chcę, żeby mi ktoś to wytłumaczył! Ciekawi mnie to!  :wink:

P.S. Porównajcie swoje homescreeny z tematu ze screenshotami. Wszędzie prawie że identyczne widgety, podobny układ, identyczny sposób obsługi urządzenia, te same obcykane aplikacje co w Spicy za 300zł.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2012, 22:54:04 wysłana przez Konrad Radwan »

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10570 dnia: Marzec 27, 2012, 23:07:56 »
A to że te aplikacje w Spicy chodzą wolniej, dłuższy start??? Samo przesyłanie danych , komfort użytkowania danego smartfona. Miałem spice i muliła jednak jak dla mnie warto dołożyć drugie tyle i kupić Defy. Mieć więcej, gry nie pójdą na Spicy , a dla drugiego Defy muli i woli dać drugie tyle i mieć wydajniejszy sprzęt za 1200zł co kto lubi , są tacy co kupują smartfona dla designu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 00:11:45 wysłana przez ziom5510 »
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10571 dnia: Marzec 27, 2012, 23:11:22 »
Napisałeś niesamowicie długie zdanie i mam problem z interpretacją, ale dzięki za odpowiedź.  :)
Okej, Spica to był zły przykład, chociaż Twój argument szybkości działania też jest średni. Ile razy Spica jest tańsza od SGSII? Pięć? Płacić pięć razy więcej za to, żeby było delikatnie szybciej?

Gry na Spicy - fakt. Ale na Defy, czemu nie? Co takiego będzie na SGSII czego nie ma na Defy? Będzie jakakolwiek różnica w detalach? Oj tam detalach. O ilość gier mi bardziej chodzi. Na SGSII są gry, które nie chodzą na Defy? Fajne? Dużo?  :)

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10572 dnia: Marzec 28, 2012, 00:13:23 »
No tu masz trochę rację .... Coś w tym jest. Ja tam zbytnio nie gram na smarfonie więc w temacie nie  jestem. Możę dlatego też że SGS II Ma dobry ekran SuperAMOLED Plus z fajna przekątną , dobry aparat 8mpx??. Nie wiem już sam....
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 00:15:27 wysłana przez ziom5510 »
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10573 dnia: Marzec 28, 2012, 00:17:48 »
Ni rozumiem wszystkiego.
Dlaczego wszystkie argumenty są kwitowane zdaniem "a bo masz spicę / low-enda to dlatego Ci tnie.
Mam Note już pół roku chyba i jakoś nie widzę tej szybkości, płynności i wygody obsługi. Ja rozumiem, że GTA3 chodzi płynnie, no fajnie, tylko dodanie prostego spotkania do kalendarza trwa 3x dłużej niż na WM. Te ogromne listy przewijania i klawiatura zasłaniająca 1/2 ekranu. Już nie wspominam, że gdyby nie rysik w Note, to by mnie szlak trafił.
Nie chodzi o samego Androida, tylko o trend w branży.
Teraz wszystko musi być w 1 kolorze, bez guzików, szklane i połyskliwe,  nie praktyczne.
Nie chcę telefonu, który da mi dodatkowo namiastkę komputera. Chcę PDA, który da mi dodatkowo funkcję telefonu.
Niestety te czasy minęły wraz z WM6.1  :(

O nawet edycja tego posta to katorga...
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 00:29:50 wysłana przez Paveu69 »
Nienawidzę Androida!

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10574 dnia: Marzec 28, 2012, 04:16:06 »
cześć.....widzę że Android staje się obiektem krytyki
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10575 dnia: Marzec 28, 2012, 07:01:00 »
Dobry
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

don.kamillo

Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10576 dnia: Marzec 28, 2012, 07:23:47 »
Spica też kiedyś była high endem, mała ją spora część kolorowych, jak pamiętam.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10577 dnia: Marzec 28, 2012, 08:28:37 »
ja mam ją do dzisiaj, jako drugi telefon. Ale żeby high endem ją nazwać to gruba przesada, była tania i dla wielu osób była po prostu pierwszym Androidem.

*

don.kamillo

Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10578 dnia: Marzec 28, 2012, 08:40:05 »
Może trochę nad wyrost, ale była mocna, jak na owe czasy i chyba jeden z lepszych ówczesnych samsungów (po nieudanym i7500). Niezły procesor, 8-kierunkowy joystick, duży (jak na te czasy) ekran 3,2 i rozdzielczość 320x480 (gdzie częściej można było spotkać ekran QVGA). Chyba jednak nieźle.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10579 dnia: Marzec 28, 2012, 09:02:04 »

Ostatnie urządzenie, którego wydajność mnie nie zadowalała to Defy ponad rok temu.


Nie zadowalałą Cię a miałeś dwie chyba??  :mrgreen: tzn. Miałeś a potem do niej wróciłeś dobrze pamiętam?
Wróciłem, ale tylko ze względów ekonomicznych, tzn. na handel :)

Prawda Vonski na SGS2 andrut śmiga jak marzenie szczególnie ICS ostatnio bawiłem się trochę tym sprzętem i jest dobrze!!
Akurat ICS dla SGS2 uważam za wczesną betę  :mrgreen: Niedorobiony jest jeszcze ten system, sporo pracy przed Samsungiem. I programistami, bo niektóre aplikacje mają problemy pod ICS.

Ile razy Spica jest tańsza od SGSII? Pięć? Płacić pięć razy więcej za to, żeby było delikatnie szybciej?
Ale to przecież można odnieść do wszystkiego. Po co mi laptop z Intelem i7, jak na netbooku z Atomem też mi wszystkie www się otworzą, pocztę sprawdzę, film obejrzę. Może nie w HD, ale co mi z HD na 10". Po co mi 300 konne Subaru Impreza, jak mogę kupić 10 letniego Hyundaia za 1/10 jego ceny, tam samo dojadę do celu, a nawet taniej bo pali mniej. A na autostradzie też go do tych dozwolonych 140km/h rozhulam.
Poza tym nie uważam Spicy za "delikatnie" wolniejszą od SGS2. Te sprzęty dzieli epoka, zresztą dość dobrze oddają to benchmarki.

Gry na Spicy - fakt. Ale na Defy, czemu nie? Co takiego będzie na SGSII czego nie ma na Defy? Będzie jakakolwiek różnica w detalach? Oj tam detalach. O ilość gier mi bardziej chodzi. Na SGSII są gry, które nie chodzą na Defy? Fajne? Dużo?  :)
Ja akurat nie gram, więc o grach się nie wypowiadam, choć przewaga też z pewnością jest. Przecież różnica w cenie między Defy a SGS2 to jakieś 500-600zł. Tylko 600 czy aż 600? Czy te 600 zł jest wart najlepszy moim zdaniem ekran na rynku (Super AMOLED) i 2 rdzenie? Moim zdaniem jest, a dla innych nie. I tyle. Kwestia podejścia na co się lubi wydawać pieniądze. Ja np. w życiu nie dałbym 2000pln za zegarek, ale są tysiące ludzi dla których to w ogóle dolna granica za taki sprzęt.
Chcę mieć najszybszy i najwydajniejszy telefon na rynku, więc go kupuję, póki mogę sobie na to pozwolić.

*

dorsz85

Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10580 dnia: Marzec 28, 2012, 11:37:41 »
Nie chodzi o samego Androida, tylko o trend w branży.
Teraz wszystko musi być w 1 kolorze, bez guzików, szklane i połyskliwe,  nie praktyczne.
Nie chcę telefonu, który da mi dodatkowo namiastkę komputera. Chcę PDA, który da mi dodatkowo funkcję telefonu.
Niestety te czasy minęły wraz z WM6.1  :(

O nawet edycja tego posta to katorga...
Czego w takim razie oczekujesz od telefonu? Pytam poważnie, bo mój, w większości zadań, jest w stanie zastąpić mi komputer.

Dobry :)

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10581 dnia: Marzec 28, 2012, 12:13:13 »
Oczekuję funkcjonalności. Łatwo i szybko zapisać sobie notatkę, zadanie, wpis w kalendarzu. Narysować sobie schemat/szkic z krótkim opisem. Przeglądarki internetowej (ok, tu już chyba mam fatum, bo żadna prawie nie działa od czasu kiedy mam root). Już takich rarytasów jak edycja i sklejanie zdjęć to nie wymagam. Żeby nie czekać kilku sekund na wejście w aplikacje.
Możliwość skopiowania ciągu cyfr z neta i wklejenie tego w SMS, i vive versa. Nie wspominam o wygodnym edytowaniu tekstu na ekranie pojemnościowym i bez sprzętowej klawiatury.
Te kilka rzeczy kwestionuje funkcjonalność Androida jako PDA. Jako fajna zabaweczka z giereczkami jak najbardziej.
Fajnie że andek ma programy od wszystkiego, tylko co z tego, skoro aplikacja BZWBK nie daje dostępu do kontaktów i zdefiniowanych przelewów i łatwiej to zrobić przez przeglądarkę?Skoro na kompie tylko grasz, to może Ci zastąpić kompa, bo i już grafika na podobnym poziomie stoi.

Tu akurat kolejna rzecz której nienawidzę - konsole.
Zainstalowałem Crysis2 na kompie i jak go włączyłem, to prawie się popłakałem. Grafika jest koszmarna! Żywcem wzięta z konsoli - wszystko jest brzydkie, nieczytelne i rozmazane. Textury to chyba w 2004r były lepsze, a displace to chyba w ogóle nie działa. To już jedynka była 3x ładniejsza. Normalnie gdybym miał nogi, to bym poszedł to oddać i żądać zwrotu kasy, bo nie po to kupowałem kompa, żeby zadowolić się archaiczną grafiką z badziewnych konsol.
Na szczęście dali texture pack i tesselation pack, to chociaż mi się wiatrak na procu włączy, tam gdzie konsola zaczyna ciąć  :S

Coraz gorzej się dzieje... niby coraz lepiej, a coraz to gorzej...  :(
Nienawidzę Androida!

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10582 dnia: Marzec 28, 2012, 12:41:45 »
Oczekuję funkcjonalności. Łatwo i szybko zapisać sobie notatkę, zadanie, wpis w kalendarzu. Narysować sobie schemat/szkic z krótkim opisem.
Zastanawiam się, co Ty zrobiłeś ze swoim Note. Może masz podróbkę?  :mrgreen: A tak poważnie:
- notatka- skrót na pulpicie, klik, 1sek,  otwiera się notatka wpisuje co trzeba? Nie mam pojęcia co więcej jest potrzebne do szczęścia?
- zadania- dokładnie to co wyżej. Widget zamiast skrótu i mam wszystko widoczne.
- wpis w kalendarzu?  :O Nie pojmuję. Klikam datę na kalendarzu, wpisuję datę i nazwę, dodaje, voila. Za 5 sek. jest w googlu.

Narysować schemat? Szkic? No co w tym trudnego? Po co masz ten rysik? Dalej jest złamany i nie wyjąłeś go z silosu?  :P

Edit:

Zrobiłem notatkę specjalnie dla Ciebie, 3 min:

« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 12:59:13 wysłana przez vonski »

*

don.kamillo

Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10583 dnia: Marzec 28, 2012, 13:20:43 »
 :E :ok:
Masz talent, Vonski :mrgreen:

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10584 dnia: Marzec 28, 2012, 13:24:48 »
Vonski, właśnie dlatego mam Note, to jest jedyny wyjątek, ale za to nie ma klawiatury.
Chociaż wygodnych widgetów to jeszcze nie znalazłem.

Nie mówię, że się nie da, tylko trzeba się naklikać i czekać zanim to się wszystko odpali. No chyba po to są te 2 rdzenie, żeby wszystko otwierało się natychmiast, czy nie? A sorry, te 2 rdzenie są do gierek i fikuśnych przejść pomiędzy pulpitami, zapomniałem...

Do tego dochodzi ciągłe poprawianie źle dotkniętych liter na klawiaturze ekranowej. Note ma 5", a i tak niewygodnie się używa klawiatury ekranowej i nie wyobrażam sobie napisać cokolwiek na mniejszym ekranie.

Pomijając już to, że nie wiem skąd Ty masz takiego fajnego Note co trzyma 2 dni i nie tnie  :E
Nienawidzę Androida!

*

dorsz85

Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10585 dnia: Marzec 28, 2012, 15:21:53 »
Oczekuję funkcjonalności. Łatwo i szybko zapisać sobie notatkę, zadanie, wpis w kalendarzu. Narysować sobie schemat/szkic z krótkim opisem. Przeglądarki internetowej (ok, tu już chyba mam fatum, bo żadna prawie nie działa od czasu kiedy mam root). Już takich rarytasów jak edycja i sklejanie zdjęć to nie wymagam. Żeby nie czekać kilku sekund na wejście w aplikacje.
Możliwość skopiowania ciągu cyfr z neta i wklejenie tego w SMS, i vive versa. Nie wspominam o wygodnym edytowaniu tekstu na ekranie pojemnościowym i bez sprzętowej klawiatury.
Te kilka rzeczy kwestionuje funkcjonalność Androida jako PDA. Jako fajna zabaweczka z giereczkami jak najbardziej.
Fajnie że andek ma programy od wszystkiego, tylko co z tego, skoro aplikacja BZWBK nie daje dostępu do kontaktów i zdefiniowanych przelewów i łatwiej to zrobić przez przeglądarkę?Skoro na kompie tylko grasz, to może Ci zastąpić kompa, bo i już grafika na podobnym poziomie stoi.
Dokładnie tak jak Vonski napisał.
Dodam od siebie, że jak nie pasuje Ci przeglądarka to sprawdź Dolphin Browser HD. Masa dodatków, praktycznie wszystko czego można oczekiwać(a nie jakaś tam jedna jedyna Opera na WM :P).

Jeśli chodzi o klawiaturę to wszystko da się kopiować i wklejać bez najmniejszych problemów. Sprawdź HTC ime mod - wciąż nie tak wygodna jak fizyczna, ale naprawdę blisko jej do ideału. A po miesiącu przyzwyczaisz się i nawet w pionie dwoma palcami będziesz pisał bez literówek ;)
Edit. A jeśli zależy CI na alcie(zamiast przytrzymywania przycisku żeby wprowadzić polski znak) to jest coś takiego jak "polska klawiatura programisty" w Markecie... tfu... Play'u. Nie tak wygodna jeśli chodzi o układ klawiszy i nie zwala na kolana wyglądem ale może Ci się spodoba.

Nie gram w gry. No chyba, że wyjątkowo mi się nudzi. A na kompie mam jedną jakąś wyścigówkę, a na telefonie siedzi tylko nowe Angry Birds.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 15:25:39 wysłana przez dorsz85 »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10586 dnia: Marzec 28, 2012, 15:32:37 »
Paveu ma problemy z obsługą Note, a nawet słoń to potrafi :P

Elephant Plays with a Galaxy Note!

 :mrgreen:

*

Offline dzemik112

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia U
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10587 dnia: Marzec 28, 2012, 15:33:33 »
Dobry.

Coś sobie ze stopą zrobiłem (mam nadzieję, że niegroźnego) i nie chce mi się już nawet narzekać na Androida :)
Jeśli się o coś pytasz, zawsze czekaj na mądrzejszego ode mnie :)

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10588 dnia: Marzec 28, 2012, 16:41:49 »
Spoko, teraz będziecie się ze mnie śmiać, że dużo wygodniej mi się pisze na fizycznej klawiaturze i nie potrafię sobie zainstalować DolphinaHD. Tak, próbowałem Dolphina, jest super - tylko nie działa wprowadzanie tekstu... Jak na każdej innej przeglądarce, poza FireFoxem, na którym za to nie działa piórko. Jedna i druga rzecz wyklucza słowo "wygoda" z "wygody użytkowania internetu"
Druga rzecz - kopiuj/wklej:
Jestem na stronie banku - wykonuję przelew. Przychodzi SMS z kodem do przelewu i co? Klikam na kod: "Czy chcesz dodać do kontaktów?" Teraz trzeba zapamiętać cały kod, albo przepisać w odpowiedzi i dopiero skopiować do FireFoksa, którego akurat w task swicher nie widać, więc trzeba wychodzić do Home i otwierać ze skrótu. Czyli wychodzi 13 kliknięć, zamiast 3 (kopiuj, zmień okno, wklej)

To się kłóci z pojęciem wygodnego używania czegokolwiek.
Możliwe, że jestem fanatykiem, ale kiedy wydaję kupę forsy na Lamborgini, to raczej nie jestem zadowolony, kiedy sztuczna skóra schodzi z plastikowej kierownicy i drzwi się zacinają!
Tyle w temacie, już się nie odzywam, bo zamiast pomóc, to wyśmieją człowieka...
Nienawidzę Androida!

*

dorsz85

Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #10589 dnia: Marzec 28, 2012, 16:54:09 »
Rozumiem, że ten problem z wprowadzaniem tekstu to ten błąd o którym pisałeś, że występuje na wszystkich przeglądarkach oprócz Firefoxa od czasu jak roota zrobiłeś? No to czego chcesz od Androida? Grzebiesz w oprogramowaniu a potem się dziwisz, że nie działa.

Podobna sytuacja co u Ciebie: wchodzę na FB i muszę skopiować kod z SMS-a.
1. Rozwijam pasek powiadomień.
2. Klikam powiadomienie.
3. Przytrzymuje na kodzie i klikam kopiuj.
4. przycisk cofnij.
5. Przytrzymuje na polu gdzie mam wprowadzić tekst.
6. Wklej.
I gdzie Ty masz te 13 kroków?