Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2

  • 27627 Odpowiedzi
  • 2847588 Wyświetleń

0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8130 dnia: Październik 23, 2011, 23:21:40 »
Evendim, zwróć uwagę, że określenie to zostało po raz pierwszy użyte przeze mnie w żarcie, dopiero od niego zaczęło się moje brnięcie w ścianę.  :grin:
Akurat pisząc "informatyk" miałem na myśli stereotyp (o tym, że rzekomo ludzie "zainteresowani" komputerami mają mniejsze powodzenie u płci przeciwnej), połączony z tym, w jaki sposób człowiek powiązany z informatyką niezależnie od swojej dokładniejszej branży jest postrzegany przez społeczeństwo.

Rozumiem do czego się przyczepiasz, aczkolwiek nie uważam tego co napisałem za błąd. Widzisz, w momencie kiedy pracujesz w Microsofcie przy konkretnych zadaniach od dwudziestu lat w i jesteś jak programista z opowieści mojej mamy*, może rzeczywiście to słowo jest zbyt ogólnikowe, zbyt rażące i zbyt potoczne.
Ale w momencie kiedy jesteś młody i głupi, nie rozwinąłeś jeszcze tego komputerowego spektrum zainteresowań w konkretną branżę, w technikum uczą Ciebie o wszystkim związanym z komputerami po to żebyś zakończył naukę z ogólnikowym tytułem "technik informatyk", a na Twojej wizytówce masz wpisane wszystko, od projektowania stron internetowych, poprzez sieci komputerowe aż po programowanie tylko po to, żeby łatwiej Ci się było sprzedać, to pojęcie "informatyk" tak często wchodzi w użycie, że wali się nim na prawo i lewo.


*Moja mama jest lekarzem, pracuje oczywiście między innymi przy komputerze. Jej przychodnia ma podpisaną umowę z Siemensem. Pewnego razu zawiesił jej się komputer, właśnie podczas obsługiwania (leczenia?) Pani z Siemensa. Poprosiła więc ją o pomoc.
Pani podeszła do zawieszonego komputera, cośtam powciskała na klawiaturze, po czym odparła:
"Ja niestety nie mogę Pani pomóc, jestem programistką."

Ok rozumiem :) - nie pisałem tego żeby się przyczepić i liczyłem na właśnie taką odpowiedź (która sugeruje że masz dość równo pod sufitem)

Sam jestem młody głupi i nie pracuje w Microsofcie (wole napisać od razu bo ktoś mi zarzuci że jestem wynajęty jak jeszcze raz napiszę coś pochlebnego o MS - to raczej współpraca/współtworzenie różnego rodzaju kontentu - aktualnie dostępny kurs HTML/CSS kilka w drodze) ;)

Na co dzień sam jestem "analitykiem" i freelancerem programistą :)   
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2011, 23:25:31 wysłana przez Evendim »
Evendim na prezydenta!

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8131 dnia: Październik 23, 2011, 23:25:50 »
Jeszcze tak, żeby dodać coś do "cool story".
Przez pół roku pracowałem w ekskluzywnym hotelu pod Wrocławiem, gdzie zostałem zatrudniony jako "serwis sieci komputerowej". Sądząc po jej budowie i wymogach używanego tam oprogramowania faktycznie myślałem że uda mi się zajmować się tylko tą działką i że w perspektywie czasu zostanę, hmm sieciowcem.
Sieć siecią, to fakt. Natomiast jako że nie zależało mi na tym, żeby się nie napracować, a przez zarządzających hotelem byłem postrzegany jako "informatyk", zakres moich obowiązków troszkę się rozszerzył.
Poza administracją siecią byłem odpowiedzialny za bazy danych na serwerze, z których korzystały dwa rodzaje oprogramowania. No właśnie, opgoramowanie hotelowe, mimo, że nie miałem zielonego pojęcia. Komputery w hotelu się "psuły", naprawiałem je, reinstalacje, rekonfiguracje, kopie zapasowe. Wciągnięto mnie w stronę internetową, no dobra. Stałem się administratorem serwera zewnętrznego, webmasterem, grafikiem. Byłem odpowiedzialny za SEO, a także za głupoty typu dodanie hotelu do bazy hoteli. Uznano, że skoro jestem "informatykiem" i "znam się na komputerach", mogę śmiało pracować w Corelu - zdążyłem wykonać identyfikatory, teczki i ulotki. Później doszła do tego jeszcze praca w MS Office, czego nikt inny nie mógł zrobić, a ja byłem tym Panem od komputerów.
Była impreza w nocy, przez chwilę szukano DJa, ale po chwili ktoś wpadł na pomysł, że jest ktoś, kto zna się na kabelkach i może puszczać muzykę z komputera. Kto? "Pan informatyk".
W takich warunkach nie można było nie używać tego określenia, mimo, że tutaj używane było ono nieprzemyślane, na najniższym poziomie. Informatyk = ktoś, kto umie obsługiwać komputer.
Gdy naprawiam ludziom komputery, pomagam w zakupie, konfiguracji oprogramowania, nie jestem ani serwisantem, ani doradcą, jestem po prostu informatykiem.

A jeszcze nie jestem aż takim profesjonalistą i nie mam takich jaj, żeby rzucić się w jedną konkretną branżę i zmienić sposób w jaki postrzegają mnie ludzie.  :E

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8132 dnia: Październik 23, 2011, 23:31:05 »
Jeszcze tak, żeby dodać coś do "cool story".
Przez pół roku pracowałem w ekskluzywnym hotelu pod Wrocławiem, gdzie zostałem zatrudniony jako "serwis sieci komputerowej". Sądząc po jej budowie i wymogach używanego tam oprogramowania faktycznie myślałem że uda mi się zajmować się tylko tą działką i że w perspektywie czasu zostanę, hmm sieciowcem.
Sieć siecią, to fakt. Natomiast jako że nie zależało mi na tym, żeby się nie napracować, a przez zarządzających hotelem byłem postrzegany jako "informatyk", zakres moich obowiązków troszkę się rozszerzył.
Poza administracją siecią byłem odpowiedzialny za bazy danych na serwerze, z których korzystały dwa rodzaje oprogramowania. No właśnie, opgoramowanie hotelowe, mimo, że nie miałem zielonego pojęcia. Komputery w hotelu się "psuły", naprawiałem je, reinstalacje, rekonfiguracje, kopie zapasowe. Wciągnięto mnie w stronę internetową, no dobra. Stałem się administratorem serwera zewnętrznego, webmasterem, grafikiem. Byłem odpowiedzialny za SEO, a także za głupoty typu dodanie hotelu do bazy hoteli. Uznano, że skoro jestem "informatykiem" i "znam się na komputerach", mogę śmiało pracować w Corelu - zdążyłem wykonać identyfikatory, teczki i ulotki. Później doszła do tego jeszcze praca w MS Office, czego nikt inny nie mógł zrobić, a ja byłem tym Panem od komputerów.
Była impreza w nocy, przez chwilę szukano DJa, ale po chwili ktoś wpadł na pomysł, że jest ktoś, kto zna się na kabelkach i może puszczać muzykę z komputera. Kto? "Pan informatyk".
W takich warunkach nie można było nie używać tego określenia, mimo, że tutaj używane było ono nieprzemyślane, na najniższym poziomie. Informatyk = ktoś, kto umie obsługiwać komputer.
Gdy naprawiam ludziom komputery, pomagam w zakupie, konfiguracji oprogramowania, nie jestem ani serwisantem, ani doradcą, jestem po prostu informatykiem.

A jeszcze nie jestem aż takim profesjonalistą i nie mam takich jaj, żeby rzucić się w jedną konkretną branżę i zmienić sposób w jaki postrzegają mnie ludzie.  :E

Tu nie trzeba jaj ;) a profesjonalistą nikt (zresztą jeśli ktoś za takiego się uważa to ma z kolei niezłe jaja ;)) nie staje się z dnia na dzień od zgłębiania wszystkiego
Evendim na prezydenta!

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8133 dnia: Październik 23, 2011, 23:32:40 »
Jeszcze tak, żeby dodać coś do "cool story".
Przez pół roku pracowałem w ekskluzywnym hotelu pod Wrocławiem, gdzie zostałem zatrudniony jako "serwis sieci komputerowej". Sądząc po jej budowie i wymogach używanego tam oprogramowania faktycznie myślałem że uda mi się zajmować się tylko tą działką i że w perspektywie czasu zostanę, hmm sieciowcem.
Sieć siecią, to fakt. Natomiast jako że nie zależało mi na tym, żeby się nie napracować, a przez zarządzających hotelem byłem postrzegany jako "informatyk", zakres moich obowiązków troszkę się rozszerzył.
Poza administracją siecią byłem odpowiedzialny za bazy danych na serwerze, z których korzystały dwa rodzaje oprogramowania. No właśnie, opgoramowanie hotelowe, mimo, że nie miałem zielonego pojęcia. Komputery w hotelu się "psuły", naprawiałem je, reinstalacje, rekonfiguracje, kopie zapasowe. Wciągnięto mnie w stronę internetową, no dobra. Stałem się administratorem serwera zewnętrznego, webmasterem, grafikiem. Byłem odpowiedzialny za SEO, a także za głupoty typu dodanie hotelu do bazy hoteli. Uznano, że skoro jestem "informatykiem" i "znam się na komputerach", mogę śmiało pracować w Corelu - zdążyłem wykonać identyfikatory, teczki i ulotki. Później doszła do tego jeszcze praca w MS Office, czego nikt inny nie mógł zrobić, a ja byłem tym Panem od komputerów.
Była impreza w nocy, przez chwilę szukano DJa, ale po chwili ktoś wpadł na pomysł, że jest ktoś, kto zna się na kabelkach i może puszczać muzykę z komputera. Kto? "Pan informatyk".
Dobre :mrgreen:

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8134 dnia: Październik 24, 2011, 04:32:12 »
cześć
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8135 dnia: Październik 24, 2011, 06:48:03 »
Dobry
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8136 dnia: Październik 24, 2011, 06:48:34 »
Cześć

*

Offline Tomaszek91

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation :)
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8137 dnia: Październik 24, 2011, 07:58:58 »
AVE  :smiley:

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8138 dnia: Październik 24, 2011, 08:26:54 »
Dobry

*

dorsz85

Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8139 dnia: Październik 24, 2011, 08:49:10 »
Dobry :)
Chory jestem.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8140 dnia: Październik 24, 2011, 09:21:37 »
Dobry...
Nie lubię poniedziałków....

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8141 dnia: Październik 24, 2011, 09:25:50 »
Dobry...
Nie lubię poniedziałków....
Dobrze mówi, polać mu.

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8142 dnia: Październik 24, 2011, 15:11:00 »
Dobry, znowu pracowity dzień (tj. pełen zadań i nauki) i zapowiada się taki cały tydzień. I kiedy tu człowiek ma się wyszaleć za młodu :-|

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8143 dnia: Październik 24, 2011, 15:21:42 »
W łikend :P

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8144 dnia: Październik 24, 2011, 15:23:23 »

*

dorsz85

Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8145 dnia: Październik 24, 2011, 15:43:24 »
adiko, za cztery dni będziesz miał pięć dni wolnego. A ja to nawet dziesięć :D

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8146 dnia: Październik 25, 2011, 04:21:32 »
cześć....coś tu cicho
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8147 dnia: Październik 25, 2011, 06:37:39 »
Dobry
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8148 dnia: Październik 25, 2011, 06:50:21 »
Dobry

*

don.kamillo

Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8149 dnia: Październik 25, 2011, 07:23:55 »
adiko, za cztery dni będziesz miał pięć dni wolnego. A ja to nawet dziesięć :D
Jak to? To w dniach 1-3.11 nie chodzi się do szkoły?

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8150 dnia: Październik 25, 2011, 08:33:03 »
Dzień Dobry.

*

dorsz85

Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8151 dnia: Październik 25, 2011, 08:53:24 »
@don_kamillo
31-02 jest wolne ;)
Dobry :)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8152 dnia: Październik 25, 2011, 10:00:26 »
Z tego co wiem to wolne jest tylko 31.10 - nawet na stronach MEN nie ma nic o wolnym 02.11
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

dorsz85

Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8153 dnia: Październik 25, 2011, 10:05:33 »
Na stronie szkoły jest napisane "wolne", więc tej wersji się trzymamy :P

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8154 dnia: Październik 25, 2011, 11:23:31 »
Na stronie szkoły mojego syna nic nie ma, więc tego się trzymam. To chyba pomyłka lub specjalne zarządzenie u Was.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8155 dnia: Październik 25, 2011, 14:15:28 »
Jak się pytałem mojego nauczyciela czy idziemy 2.11 to powiedział, że nie, a wtedy są 2 Polskie :kill:

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8156 dnia: Październik 25, 2011, 14:52:18 »
Na uczelniach wyższych 2 listopada był zazwyczaj wolny, nie wiem jak jest teraz.

*

Offline Qklux

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • CS 1.6 addict
  • Sprzęt: LOOX_420 HTC_Hermes LG_Swift_L5
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8157 dnia: Październik 25, 2011, 15:04:03 »
Ja drugiego mam normalnie lekcje  :-| .

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8158 dnia: Październik 25, 2011, 23:37:38 »
Doberek
W tym tygodniu szybko zakończyłem tydzień pracy
Nie ma to jak w niemczech 31.10.11 mają święto na wschodnich landach, a 01.11.11 na zachodnich landach  :E Takie rzeczy tylko w gebelsowie i to dość często się zdarza jedna część niemiec ma wolna a druga pracuje. Nie ma takiego drugiego kraju.
Jak tu człowiek może normalnie zaplanować tydzień pracy  :-|
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje v 2
« Odpowiedź #8159 dnia: Październik 26, 2011, 06:53:15 »
Dobry  :)
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone