Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje

  • 30145 Odpowiedzi
  • 853635 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline damist

  • ***
  • 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • PDAsite.pl
  • Sprzęt: HTC Mozart, HTC Universal, x10mp, i masa innych
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14580 dnia: Luty 03, 2009, 20:07:10 »
Wierzycie w cuda ?
Ja od dziś tak !
Poczta Polska dowiozła mi paczkę z drugiego końca polski w niecały jeden dzień  :O
Zwykle z "przeklętego regionu" paczki idą do trzech dni.
Dlaczego przeklęty region ?
Wrocław i okolice to takie miejsce z którego paczki do mnie zawsze idą najdłużej.

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14581 dnia: Luty 03, 2009, 20:09:25 »
puenta
"Lekarze uczą się najdłużej, a i tak piszą najgorzej" (w sensie podatności na rozczytanie)
Ja podziwiam te babki z apteki ... To wg mnie są mutantki ... Jakiś szlaczek psize a one i tak wiedzą co dać ... Pamiętam też kiedyś że w " Załóż się był koleś który potrafił rozpoznać po piśmie jaki lekarz to napisał ...


Poczta Polska dowiozła mi paczkę z drugiego końca polski w niecały jeden dzień  :O
Do mnie paczka z Niemiec szła 2 dni  :grin: Ani jakaś polecon ani nic ... Tylko musiałem odbierać z lotniska ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14582 dnia: Luty 03, 2009, 20:10:44 »
Atlantis jeszcze 17 lat ale w piatek (6 luty) juz 18
żałuje że to jest LO bo nie bede sie tu tak wychylał, zresztą ulubiencem nauczycieli nie jestem (uczniów tez nie) ale dla mnie to normalnie coś strzela w srodku jak ona sprawdza czy mamy notatke z lekcji, przecież nigdzie nie jest napisane ze notatka moze byc pięknym i poetyckim tekstem napisana, przeciez jakieś informacje moge sobie nawet w postaci rysunków zapisywac, przeciez chodzi o to abym ja cos z tego zrozumiał i na podstawie tego co mam w zeszycie był sie w stanie jakoś przygotować do sprawdzianu, no i jeszcze oceny za to stawia, notatka oczywiście musi być odpowiednio długa, a z tego co mi wpajano dotychczas to notatka ma być krótka ale treściwa, ba nawet same pojedyncze hasła czy frazy, miejscami na lekcji daje po prostu "link" do miejsca w ksiażce bo nie widze sensu przepisywania czegos z ksiazki, która mam przy sobie (przeciez to jest marnowanie tuszu, pieniędzy i papieru, to przecież kolejne drzewa do wyciecia)

jeśli chodzi ogólnie o cała szkołe to ja tego nigdy nie zrozumiem, przeciez polecenia w stylu co miał autor na mysli są bez sensu (przeciez mógł to napisac po pijaku/pod wpływem środków odurzajacych, potem to wydać bo pasowało do stylu ksiażki a że sie nazywał np. Mickiewicz to od razu ma głębokie przesłanie, itp.), myślałem że takie jaja są tylko na polaku, ale pisalismy ostatnio próbna mature z matmy i było zadanie, w którym był narysowany prostokąt i podane wymiary 3 boków ale w postaci ileś tam x, ileś tam y, itp. a 4 bok był zapisany jako jakaś tam funkcja no i polecenie brzmiało wyznacz pole prostokąta, no wiec jak wyznaczyć, a nie wyliczyć, no to ja zgodnie z wzorem biore 2 boki, z tych co są podane, mnoże jeden przez drugi i wychodzi mi ze pole ma ileś x {kwadrat} + ileś x, wiec wale odp. i finito, jak oddawali to sie okazało ze dobrze mieli tylko ci co wyliczyli, czyli bądź co bądź postąpili niezgodnie z poleceniem, przeciez powinno sie sprawdzać czy uczen umie logicznie pomyśleć, wybrać krótsze obliczenia, odrzucić nie potrzebne mu dane i tak zrobiłem, jednak nasza kochana szkoła uczy nas jak zatracić w sobie wyjątkowość, własne myślenie, własne poglądy, jak myśleć wg. odgórnie narzuconych reguł

co do tego tradycyjnego pisania np. listów miłosnych to mi to tam nie przeszkadza, wręcz podoba mi sie to, no ale może dlatego że taki troche dziwny i staroświecki jestem, hmm można by rzec że wręcz romantyk :grin:
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 20:14:00 wysłana przez ornitolog »

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14583 dnia: Luty 03, 2009, 20:16:37 »
Teflonie, jesteś w gimnazjum? Masz system punktowy w ocenie z zachowania? w regulaminie jest uwzględnione używanie"komputera" na lekcji? Myślę, że jak dobrze pogłówkujesz, to z tego wybrniesz :ok: Jednak zajmowanie się czym innym na lekcji, niż słuchaniem nauczyciela jest troche hamskie, wyobraź sobie, że jesteś nauczycielem, mówisz coś a cała klasa śpi, dłubie w nosie/gra na psp/siedzi w słuchawkach- czułbyś się głupio nie? :wink:

Ja tylko czekam, jak mi zwrócą uwagę za dready w szkole :evil: :mrgreen:

Ornitologu, współczuję :( Jeśli notatki macie prowadizć na własną rękę że tak powiem :P to już powinno być waszą sprawą jak są prowadzone i czy są prowadzone... :| W gimnazjum mam jeszcze o tyle komfortową sytuację, że notatki sa praktycznie dyktowane przez nauczycieli- to przepisz, to podyktuje(tylko czasami własne notatki trzeba zrobić) :ok:

Co do piękna pisma odręcznego, to już kompletna paranoja :mad: współczucia... A nauczyciele sami siebie podkopują.Niektórzy pisza nieczytelnie- o ile łatwiej byłoby przeczytać wydrukowaną pracę, niż 200 stron bazgrołów i domyślać się co tam jest napisane :O żal tych ludzi (no ale cóż, z reguły normalni ludzie nie zostają nauczycielami) :wink: :evil: joke


*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14584 dnia: Luty 03, 2009, 20:26:31 »
żal tych ludzi (no ale cóż, z reguły normalni ludzie nie zostają nauczycielami) :wink: :evil:


Te, ktoś tu myśli nad zmianą kierunku studiów właśnie w stronę oświaty, tak więc wypraszam sobie!  :swirus:
Nienawidzę Androida!

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14585 dnia: Luty 03, 2009, 20:27:40 »
Teflonie, jesteś w gimnazjum? Masz system punktowy w ocenie z zachowania? w regulaminie jest uwzględnione używanie"komputera" na lekcji? Myślę, że jak dobrze pogłówkujesz, to z tego wybrniesz :ok: Jednak zajmowanie się czym innym na lekcji, niż słuchaniem nauczyciela jest troche hamskie, wyobraź sobie, że jesteś nauczycielem, mówisz coś a cała klasa śpi, dłubie w nosie/gra na psp/siedzi w słuchawkach- czułbyś się głupio nie? :wink:

Ja tylko czekam, jak mi zwrócą uwagę za dready w szkole :evil: :mrgreen:

MAm ystem punktowy zarówno z zachowania jak i z przedmiotów ... Pytałem się nawet dyry ... Ale ona mi powiedziała że moge sobie notować wszystko na lapku ale ... Tylko na przerwach ... Tylko że na przerwach to ja nawet stacjonarny moge sobie używać ... A co do nauczycieli to mam ich szzcerze gdzieś ... Napewno nie będe nauczycielem bo to zawód uważam hardcorowy ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14586 dnia: Luty 03, 2009, 20:31:57 »
żal tych ludzi (no ale cóż, z reguły normalni ludzie nie zostają nauczycielami) :wink: :evil:


Te, ktoś tu myśli nad zmianą kierunku studiów właśnie w stronę oświaty, tak więc wypraszam sobie!  :swirus:
nie ty jeden... choc ja bym chcial na uczelni zostac a nie uczyc w szkole. glownie ze wzgledu na ludzi z jakimi mialbym do czynienia, tj moimi "uczniami" :D

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14587 dnia: Luty 03, 2009, 20:34:31 »
Ja specjalnie staromodny nie jestem, ale - już chyba tradycyjnie - nie moge się zgodzić z Atlantisem.  :D

Człowiek musi umieć pisać i to nie tylko czytelnie, ale i estatycznie. Wiem to po sobie, gdyż ja niestety tego nie potrafię.

Kto z uczniów liceum będzie pisał kaligraficzną kursywą podanie o przyjęcie do pracy albo rozpatrzenie sprawy przed urzędem?

Nikt. Ale nie zdziw się jak na rozmowie kwalifikacyjnej zostaniesz poproszony o napisanie odręcznej notatki. Właśnie po to aby ocenić Twoje pismo (czasem nawet przy "użyciu" psychologa)

Kto w czasach SMSów i IM będzie wysyłał piękny list miłosny na eleganckiej papeterii, najlepiej jeszcze zamknięty czerwonym lakiem? ;) Odpowiedź jest prosta: (prawie) nikt!

Znowu - wiele osób. Taki prawdziwy, wykaligrafowany list zostanie przez dziewczynę uznany za o wiele bardziej romantyczny no i wart zainteresowania. Wypróbuj - warto - zwłaszcza jak dopiszesz tam jakiś wierszyk miłosny, czy aforyzm.

« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 20:36:32 wysłana przez ajed »

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14588 dnia: Luty 03, 2009, 20:34:54 »
(...) hamskie, (...)
MAm ystem (...) ich szzcerze gdzieś (...) Napewno (...)

Dobrze, tylko później wychodzą takie potwory...
Nienawidzę Androida!

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14589 dnia: Luty 03, 2009, 20:37:28 »
jeśli koniecznie chcesz sobie notować na lekcji, to weź nie potrzebną dość grubą książkę, wykrój w kartkach dziurę na wymiar PDA i tak go schowaj, na lekcji możecie gapić się w PDA a od strony nauczyciela będzie to wygladać na książkę :E

Powiedziałem z regóły, bo wśród nauczycieli(ponad gimnazjum) jest wielu ludzi z dziwactwami. Tak stwierdzam na podstawie opowieści znajomych :P Jak wiadomo od każdej regóły sa wyjątki :P są też normalni nauczyciele o których słyszałem :P

Na szczęście ja w gim mam nauczycieli na prawdę spoko :ok:

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14590 dnia: Luty 03, 2009, 20:42:53 »
(...) hamskie, (...)
MAm ystem (...) ich szzcerze gdzieś (...) Napewno (...)

Dobrze, tylko później wychodzą takie potwory...
Literówki same ... A na pewno pisze się osobno ... Z przezwyczajenia ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14591 dnia: Luty 03, 2009, 20:47:04 »
z reguly :)

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14592 dnia: Luty 03, 2009, 20:57:05 »
ej ludzie ten kraj mnie zaskakuje z każdą minuta coraz bardziej
właśnie zaproponowano mi i mojej rodzinie roczna inwigilacje w zamian za 2 nokie n73 + 2 roczne abonamenty biznes w plusie na rok (40zł /miesiac), sprawdzają co kupujesz i co oglądasz w tv, montuja w kuchni skaner kodów kreskowych i skanujesz co kupujesz, a przy odbiorniku tv montuja sprzet, który sprawdza co ogladasz i przesyła do centrali
jako że to mój sąsiad to dałem mu nadzieje ze na to pójde, ale ma sie czegoś tam dowiedzieć, ale ludzie jakim idiotą trzeba byc aby zgodzić sie na roczna inwigilacje w zamian za około 2 tys. zł, gdyby to miało kilka zer wiecej to nie powiem, można by sie zastanowić ale nie za takie grosze

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14593 dnia: Luty 03, 2009, 20:59:17 »
Myślałem że takie rzeczy dzieją się tylko w komiksach.  :E

Donaldowi nic za to nie zapłacili, ba, musiał dokarmiać Wujka Sknerusa, który przychodził do niego, by sztucznie nabijać statystyki swojej stacji. A w niej leciały same biało-czarne nieme filmy! HAHAHAHAHAH!  :E :E :E

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14594 dnia: Luty 03, 2009, 21:00:52 »
z reguly :)
Można też i tak  :mrgreen:

roczna inwigilacje w zamian za około 2 tys. zł
Ja za 5 k jestem w stanie coś takiego zrobić w domu  :E W końcy 5 k piechotą nie chodzi...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14595 dnia: Luty 03, 2009, 21:03:56 »
A jak Sknerus wychodził do Siebie, to przychodził Kwakerfeller, który miał stację konkurencyjną dla stacji Sknerusa. I potem on się tak śmiesznie dziwił jak statystyki jego stacji się nie podnosiły!
Hahahahaha!  :E :E :E
Śmiechu co nie miara....! :E :E :E :E :E
HAHAHAHAHAHA!

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14596 dnia: Luty 03, 2009, 21:07:44 »
hmm za 2k złotych? chyba można za to ujawnić co się spożywa, no ale w kwestii TV to już bym się zastnawiał... To daje można powiedzieć obszerna wiedzę o człowieku :E

A poza tym to takie urządzonka dałoby się chyba jakoś obejść  :banan: :grin:

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14597 dnia: Luty 03, 2009, 21:09:06 »
dla mnie nie byłoby problemu, nie oglądam telewizji
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14598 dnia: Luty 03, 2009, 21:13:40 »
Ja mam mało programów ... Mi to akurat piórko ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14599 dnia: Luty 03, 2009, 21:16:07 »
Orni, ja bym się zgodził, oglądał tylko cybermyszę, żeby te ludziki doszły do wniosku że jest zapotrzebowanie na takie fajne programy.  :grin:

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14600 dnia: Luty 03, 2009, 21:17:36 »
globalbus- ja podobnie. prawie wcale TV nie ogladam w obecnej chwili. wyjdzie gdzies ~2h na miesiac.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14601 dnia: Luty 03, 2009, 21:23:09 »
teflon, nie mów mi ze twoja prywatność przez rok jest warta marne 5k? jak dla mnie, żebym sie zgodził w normalnej sytuacji (gdybym przymierał głodem czy miał wielkie długi to inna sprawa) ceną wyjściową jest hmm 100-200k, w koncu prywatność kosztuje, dla mnie bardzo dużo, pewnie nikt by tyle nie zapłacił, ale to i dobrze

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14602 dnia: Luty 03, 2009, 21:23:19 »
jeśli chodzi ogólnie o cała szkołe to ja tego nigdy nie zrozumiem, przeciez polecenia w stylu co miał autor na mysli są bez sensu (przeciez mógł to napisac po pijaku/pod wpływem środków odurzajacych, potem to wydać bo pasowało do stylu ksiażki a że sie nazywał np. Mickiewicz to od razu ma głębokie przesłanie, itp.), myślałem że takie jaja są tylko na polaku

Do takich samych wniosków doszliśmy ze znajomymi w czasach licealnych. Jak wiadomo romantykom różne używki i ogólnie "ekstremalne", ekscentryczne życie nie były obce. Nie podważam tego, iż poeta miał faktycznie częściowo takie zamiary pisząc wiersz. Jednak nigdy nie będę w stanie zaakceptować tego, cop robią poloniści - zmieniania poetów w inżynierów, którzy rzekomo mieliby konstruować misterne formy tak, aby zaszyfrować z nich jak najwięcej treści. Przecież to zupełnie jak z Kabałą i doszukiwaniem się matematycznie zaszyfrowanych komunikatów w oryginalnym tekście Biblii. ;) Poeta usiadł z piórem w ręku i w skutek natchnienia stworzył swój wiersz, zawarł w nim swoje myśli i uczucia. I tyle. Doszukiwanie się w nim drugiego, trzeciego, czwartego i piątego dna (w większości przypadków) jest bez sensu.
Najzabawniejszym przypadkiem zdemaskowania takiego przeginającego polonisty była lekcja polskiego w szkole koleżanki. Gdy opowiadała mi mało nie padłem ze śmiechu. Chodziło o wiersz "Z Tatr" Juliana Przybosia. Występują w nim słowa "To zgrzyt czekana". Polonista nie mający pojęcia o alpinistyce zinterpretował to jako słowotwórstwo nawiązujące do tęsknoty, czekania. ;P

Cytuj
poleceniem, przeciez powinno sie sprawdzać czy uczen umie logicznie pomyśleć, wybrać krótsze obliczenia, odrzucić nie potrzebne mu dane i tak zrobiłem, jednak nasza kochana szkoła uczy nas jak zatracić w sobie wyjątkowość, własne myślenie, własne poglądy, jak myśleć wg. odgórnie narzuconych reguł

Dokładnie. I co by nie mówić o amerykańskim szkolnictwie, to pod tym jednym względem daleko im ustępujemy. U nas z góry narzuca się nie tylko program, ale również sposób jego realizacji. Uczeń ma rozwiązać problem nie po swojemu, ale wedle sposobu nauczyciela. Nie uczy to samodzielnego myślenia, ale prostego odtwórstwa. W ten sposób po zaliczeniu klasówki zwyczajnie zapomina się tego "algorytmu". No i jeszcze co mnie drażni w naszym szkolnictwie, to zrównywanie wszystkich ludzi do jednego poziomu - każdy musi być jednocześnie doskonałym humanistą, powinien interpretować wiersze, malować obrazy i pisać piękne teksty, a po dzwonku rozwiązywać skomplikowane równania. ;)

Cytuj
co do tego tradycyjnego pisania np. listów miłosnych to mi to tam nie przeszkadza, wręcz podoba mi sie to, no ale może dlatego że taki troche dziwny i staroświecki jestem, hmm można by rzec że wręcz romantyk :grin:

Hmm... Źle mnie zrozumiałeś. Ja też na co dzień, jeśli nie piszę na klawiaturze, to używam wiecznego pióra (ebonitowy Parker ze szklanym tłoczkiem - ten jak najbardziej standardowy model) nabitego czarnym atramentem. ;) Zresztą pismo mam całkiem czytelne, nawet w formie "kursywnej", używanej do notowania na wykładach (znajomi sobie chwalą moje notatki - mogę zamieścić zdjęcie próbki). Niemniej nawet to bardziej "kaligraficzne" pismo nie nadawałoby się za bardzo do listów miłosnych - moje pismo jest proste, czytelne i logiczne i nie przypomina "romantycznych" zawijasów. ;)

Ja specjalnie staromodny nie jestem, ale - już chyba tradycyjnie - nie moge się zgodzić z Atlantisem.  :D

Człowiek musi umieć pisać i to nie tylko czytelnie, ale i estatycznie. Wiem to po sobie, gdyż ja niestety tego nie potrafię.

Ależ w dzisiejszych czasach czytelność jest synonimem estetyki. ;) Wierz mi, na studiach miałem okazję przeczytać wiele starych listów, pism czy dokumentów i ogólnie zasada jest taka, że im piękniejszy i wykaligrafowany charakter pisma, tym trudniej współczesnemu człowiekowi się doczytać. ;)
Dzisiaj powinno się uczyć ludzi, aby przypadkiem odruchowo w trakcie szybkiego notowania nie zaczęli jedynie machać piórem, kreśląc coś, co nie przypomina liter i czego później nie będzie się dało odczytać.
Niemniej właściwie wszystkie cywilizacje posługujące się pismem znały jego dwa rodzaje:
1) Monumentalne - kodeksowe lub dokumentowe/kancelaryjne, charakteryzujące się czytelnością i elegancją, używane oficjalnie
2) Kursywne - do robienia szybkich notatek
Pierwsze zostało wyparte w poszczególnych zastosowaniach przez druk, maszynę do pisania i komputer, taka jest prawda. Drugie ciągle jest stosowane do szybkiego notowania, powinno się skupić na tym, żeby notatka była czytelna. Tego typu teksty nigdy nie miały być piękne. ;)
Notowanie na lekcji to właśnie przykład stosowania typowej kursywy. IMO nauczyciel nie ma prawa wymagać, żeby w takiej sytuacji notatka był pięknie wykaligrafowana. :)

Cytuj
Znowu - wiele osób. Taki prawdziwy, wykaligrafowany list zostanie przez dziewczynę uznany za o wiele bardziej romantyczny no i wart zainteresowania. Wypróbuj - warto - zwłaszcza jak dopiszesz tam jakiś wierszyk miłosny, czy aforyzm.

Powinienem nieco dokładniej opisać sytuację, bo źle się zrozumieliśmy. Oczywiście - niektóre osoby stosują coś takiego, może i sam bym się zdecydował, a gdy kobieta byłaby tego warta to i o papier ręcznie czerpany i czerwony lak bym się postarał. ;) Niemniej jak to się dziś robi? A no normalnie, swoim zwyczajnym pismem, nie spiesząc się i stawiając równe, symetryczne literki. Nie przypomina to wykaligrafowanego, pięknego (lecz niekoniecznie czytelnego dla nas) pisma, np. dziewiętnastowiecznego. ;)

właśnie zaproponowano mi i mojej rodzinie roczna inwigilacje w zamian za 2 nokie n73 + 2 roczne abonamenty biznes w plusie na rok (40zł /miesiac), sprawdzają co kupujesz i co oglądasz w tv, montuja w kuchni skaner kodów kreskowych i skanujesz co kupujesz, a przy odbiorniku tv montuja sprzet, który sprawdza co ogladasz i przesyła do centrali

Jeśli o Internet chodzi, to już dosyć sporo danych się o nas zbiera...
Niemniej ja za nic bym się na coś takiego nie zgodził, nawet za 20k zł. Prywatność jest dla mnie rzeczą świętą, na pewne rzeczy muszę się zgodzić nie mając na nie wpływu (np. kwestia przechowywania SMSów) ale zawsze będę wobec nich przeciwny. Natomiast sam z własnej woli swojej prywatności bym nie ograniczył w taki śmieszny sposób...
Niestety ludzie dzisiaj są warunkowani do rozstawania się ze swoją prywatnością. Dzieciaki widzą w reality showach, że prywatność nie jest żadną wartością, a jej odrzucenie prowadzi do sławy i pieniędzy. A dzieciaki z wszechobecnymi komórkami z aparatami fotograficznymi nie wiedzieć czemu przywodzą mi na myśl synka sąsiadów Winstona Smitha z 1984. ;)

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14603 dnia: Luty 03, 2009, 21:50:26 »
hehe Atlantis to widze ze mamy troche wspólnego, ja tez na codzien pisze parkerem z czarnym atramentem, ale nie jestem w stanie powiedziec jaki to model, byłem w sklepie i ten mi po prostu najbardziej przypadł do gustu i najlepiej lezał mi w dłoni i pisze nim normalnie w szkole czy jak w domu cos mam na papierze napisac, ogólnie nie lubie długopisów, takie hmm bezpłciowe są jak dla mnie

a co do prywatności to moja mama powiedziała nie tylko dlatego że stwierdziła za to za mało kasy, ani słowa o prywatności, jakby czymś naturalnym było to że jej nie ma

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14604 dnia: Luty 03, 2009, 21:55:23 »
Co do tego"co poeta miał na myśli" to totalny bezsens, poecie mogło chodzić o zupełnie coś innego i dociekanie tysięcy możliwości mija sie z celem, trzebaby zapytać autora(który często sam nie wie co miał na myśli :wink: ) Znajomy poeta wydał kilka tomików. Co ciekawe z polskiego nie miał najlepszych ocen :wink: Paradoks?

A co do tej inwigilacji, to za 100zł nawet mogę zdradzić jakie jem płatki śniadaniowe i jaki ser kupuje :ohreally: Czy to taka tajemica strasznie wielka? No TV już bardziej, ale w kwestii żarcia myślę, że bez problemu mogę udostępniać :P

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14605 dnia: Luty 03, 2009, 21:59:45 »
No właśnie.

Żarcie.
Markety w których kupujemy jedzenie mają możliwość gromadzenia danych dotyczących sprzedaży.

Telefon.
Firmy udostępniające nam telefonię mają możliwość gromadzenia danych dotyczących rozmów swoich klientów.

Samochód.
Po samochodzie widać jak wielką mamy rodzinę, jak dalekie dystanse pokonujemy... Firmy sprzedające mają możliwość gromadzenia danych dotyczących sprzedaży swoich modeli.

Wyszukiwarki internetowe.
Szkoda słów.

Prywatności już nie ma... Po co się tak bronić...

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14606 dnia: Luty 03, 2009, 22:00:27 »
hehe Atlantis to widze ze mamy troche wspólnego, ja tez na codzien pisze parkerem z czarnym atramentem, ale nie jestem w stanie powiedziec jaki to model, byłem w sklepie i ten mi po prostu najbardziej przypadł do gustu i najlepiej lezał mi w dłoni i pisze nim normalnie w szkole czy jak w domu cos mam na papierze napisac, ogólnie nie lubie długopisów, takie hmm bezpłciowe są jak dla mnie

Ja też pisze piórem i też czarnym Parkerem ... Jak ktoś mi daje długopis to pisania to zawsze się pytam czy niema pióra ... Podobnież pióro wyrabia pismo ... Ale to trzeba by jakoś badaniami poprzeć XD ...  :mrgreen:

A co do tej inwigilacji, to za 100zł nawet mogę zdradzić jakie jem płatki śniadaniowe i jaki ser kupuje :ohreally: Czy to taka tajemica strasznie wielka? No TV już bardziej, ale w kwestii żarcia myślę, że bez problemu mogę udostępniać :P

Ja dokładnie to samo ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

*

Offline bak

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Tosia G900             Samsung Omnia               Nokia E50                       Palm Centro
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14607 dnia: Luty 03, 2009, 22:01:01 »
U mnie w regulaminie szkoły (technikum) jest napisane "Zabrania się używania na terenie szkoły przez uczniów telefonów, oraz innych urządzeń elektronicznych"- dziwne, na informatyce używamy z komputerów, a np. na fizyce z kalkulatorów- ale jak już ktoś wyciągnie telefon, lub coś w tym stylu, od razu uwaga w dzienniku i do dyrektora  :-?
Niby jesteśmy w wolnym kraju i możemy nosić ze sobą to co nam się podoba...  :wink:
Dochodzi do takich sytuacji:
Siedzimy sobie na lekcji, pani mówi, żeby wyciągnąć kalkulatory i coś tam policzyć, ktoś tam się pyta czy można  z kalkulatora w komórce, a ona na to: "Możesz pod warunkiem, że telefon będzie wyłączony", więc ja sobie spokojnie wyciągam swoją E50, tryb offline, ona do mnie podchodzi, wskazuje na telefon, i się pyta co ta jest? - telefon odpowiadam, powiedziała mi, żeby go schować, zacytowałem jej wcześniejsze słowa, a ona na to - ale telefon  miał być wyłączony - mówię, moduł telefonu jest wyłączony, a ona do mnie - ale przecież widzę, że telefon jest włączony, bo wyświetlacz się świeci  :O  :-? (jak mogłem używać kalkulatora w telefonie z wyłączonym wyświetlaczem?  :wink:)

A co do tych laptopów w USA to znalazłem coś takiego (W tym projekcie bierze udział moja była szkoła, gimnazjum):
"Gimnazjaliści otrzymają od polskiego rządu laptopy w ramach programu.
 Warunkiem przystąpienia do programu było zgłoszenie do udziału w nim wszystkich nauczycieli danej szkoły z wyjątkiem nauczycieli informatyki, którzy z racji wykształcenia nie potrzebują takich zajęć.  --- Tak jasne.  :grin:

        Cel jest jasno określony, od początku roku szkolnego 2010/2011 każdy gimnazjalista ma mieć dostęp do laptopa i Internetu - nie chodzi bynajmniej jedynie o własne stanowisko w szkole. Rząd chce, by każdy gimnazjalista miał dostęp do laptopa z oprogramowaniem, które pomoże mu w nauce. Uczeń będzie mógł go używać i w szkole, i w domu. Taki laptop miałby przeżyć z uczniem całe gimnazjum i jeśli przetrwa, iść z nim do liceum.

        Koszty programu szacowane na 500 mln zł rocznie pokryte mają być z budżetu państwa, niewykluczone, że dołożą się również samorządy, rozważana jest także możliwość dofinansowywania komputerów przez rodziców, dla których nie będzie to nadmierne obciążenie."

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14608 dnia: Luty 03, 2009, 22:05:30 »
A co do tej inwigilacji, to za 100zł nawet mogę zdradzić jakie jem płatki śniadaniowe i jaki ser kupuje :ohreally: Czy to taka tajemica strasznie wielka? No TV już bardziej, ale w kwestii żarcia myślę, że bez problemu mogę udostępniać :P

Dla zasady. Aby spowolnić proces wpajania społeczeństwu tego, że prywatność to przeżytek i pozostałość po poprzedniej epoce. Przede wszystkim co kog obchodzi co oglądam i co jadam? Powiedzieć raz czy dwa razy to jedno, regularnie zbierać dane to drugie.
Poza tym dla Ciebie to wygląda niegroźnie, ale wyobraź sobie taką sytuację. Mija dwadzieścia lat i chcesz się ubezpieczyć na życie. Idziesz do ubezpieczalni i rozmawiasz z agentem. On wklepuje coś do komputera i mówi: "Przykro mi proszę pana. Widzę, że w latach 2009-2015 zajadał się pan Snickersami i Laysami, pańska dieta opierała się również w dużej mierze na zupkach chińskich. W kolejnych latach spożywał pan dużo tłustej wieprzowiny. Niestety - skłania nas to do podejrzeń, że może u pana występować podwyższone ryzyko zawału lub udaru. Nasza firma nie może podjąć się takiego ryzyka"
Gattace ktoś oglądał? ;)

Prywatności już nie ma... Po co się tak bronić...

Bo w chwili kiedy społeczeństwo naprawdę zaakceptuje taką sytuację - przepadliśmy. Jeśli uda się taką myśl wprowadzić do świadomości młodego pokolenia, będzie można prowadzić takie działania bezkarnie i bez ukrywania tego faktu, w pewnym momencie nawet instalując w mieszkaniach kamery. Oczywiście w "dobrej sprawie" - wystarczy jakaś wielka afera z katowaniem rodziny przez jakiegoś bydlaka. Dzisiaj coś takiego nie przejdzie tylko dlatego, że jednak pewien zakres prywatności wciąż jest święty.

być wyłączony - mówię, moduł telefonu jest wyłączony, a ona do mnie - ale przecież widzę, że telefon jest włączony, bo wyświetlacz się świeci  :O  :-? (jak mogłem używać kalkulatora w telefonie z wyłączonym wyświetlaczem?  :wink:)

Jak za starych, "dobrych" czasów w Związku-Radzieckim...
Gdy czytam takie relacje utwierdzam się w przekonaniu, że kadra nauczycielka powinna przynajmniej co kilka lat przechodzić dokładne badania psychologiczne. ;)

Cytuj
Koszty programu szacowane na 500 mln zł rocznie pokryte mają być z budżetu państwa, niewykluczone, że dołożą się również samorządy, rozważana jest także możliwość dofinansowywania komputerów przez rodziców, dla których nie będzie to nadmierne obciążenie."

Też o tym czytałem, mało nie padłem ze śmiechu. Bzdura większa niż "flota" żółtych gimbusów za darmo przywożących młodzież do szkół. :)
Czysty populizm i tyle - pewnych rzeczy jeszcze całymi dekadami nie będzie się dało przeszczepić z zachodu do Polski, a już na pewno nie w skali globalnej.
BTW już widzę te laptopy powystawiane na Allegro. ;P
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 22:17:30 wysłana przez Atlantis »

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje
« Odpowiedź #14609 dnia: Luty 03, 2009, 22:10:51 »
no rzeczywiście :ok: