Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje

  • 30145 Odpowiedzi
  • 853793 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8280 dnia: Wrzesień 10, 2008, 19:11:31 »
Mi właśnie też, chociaż przed zakupem chyba jeszcze raz obejdę komisy, żeby wziąć do ręki i zobaczyć jak w niej leży. Z drugiej strony Treo 680 także kusi, jednak rzeczą mocno ujmującą punktów jest brak WiFi. S620 wydaje się tu być kompromisem, ale znów pozostaje kwestia szybkości działania i dostępności softu (kwestia ta w przypadku s60v3 też zresztą mnie nurtuje - jest coś o możliwościach RescoExplorera na symbiana właśnie?). Ewentualnie nie wiem, czy koniec końców nie wziąć czegoś mniejszego skoro w planach i tak jest Uni (E50/E51, Star Trek etc.), chociaż to i tak koniec listy. ;)

Jeszcze odnośnie zakupów to jaką słuchawkę BT moglibyście polecić. Co sądzicie o firmie Jabra czy jakoś tak? Bardzoej opłaca się zamówić coś na Allegro, czy obejść sklepy z asortymentem GSM? ;)

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8281 dnia: Wrzesień 10, 2008, 20:43:32 »
Mi właśnie też, chociaż przed zakupem chyba jeszcze raz obejdę komisy, żeby wziąć do ręki i zobaczyć jak w niej leży. Z drugiej strony Treo 680 także kusi, jednak rzeczą mocno ujmującą punktów jest brak WiFi. S620 wydaje się tu być kompromisem, ale znów pozostaje kwestia szybkości działania i dostępności softu (kwestia ta w przypadku s60v3 też zresztą mnie nurtuje - jest coś o możliwościach RescoExplorera na symbiana właśnie?). Ewentualnie nie wiem, czy koniec końców nie wziąć czegoś mniejszego skoro w planach i tak jest Uni (E50/E51, Star Trek etc.), chociaż to i tak koniec listy. ;)

Jeszcze odnośnie zakupów to jaką słuchawkę BT moglibyście polecić. Co sądzicie o firmie Jabra czy jakoś tak? Bardzoej opłaca się zamówić coś na Allegro, czy obejść sklepy z asortymentem GSM? ;)

Wszystko pięknie tylko potrzebne mi coś co działałoby bez problemu z Palmem TX. Mam nadzieje, że nokia nie będzie miała z tym problemu. W sumie w moim wypadku e51 byłoby dobrym rozwiązaniem ze względu na rozmiary :)

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8282 dnia: Wrzesień 10, 2008, 21:14:10 »
Wszystko pięknie tylko potrzebne mi coś co działałoby bez problemu z Palmem TX. Mam nadzieje, że nokia nie będzie miała z tym problemu.

Hmm... Powiem tak: mi się kiedyś udało sparować Nokię 6630 z Palmem T2, jednak użyłem tego tylko kilka razy do wysłania SMSa z PDA (gdy nabrałem wprawy w pisaniu za pomocą Graffiti) oraz wybierania numeru przez PalmOSowego dial pada. ;) Czy dało się połączyć z Internetem nie mam pojęcia, wtedy jeszcze nie miałem zainstalowanego RaduGadu, a jak wygląda sytuacja z WWW pod T2 wie każdy, kto używał. Nie trudno zrozumieć, że nie czułem odpowiedniej motywacji mając Operę Mini i IM+ na Symbianie. :) Potem kupiłem Wizarda, Nokia poszła do siostry, Palma połączyłem z netem przez LAN over BT i zaprzestałem eksperymentów z duetem Palm+komórka.
Niemniej wydaje mi się, że powinno działać...

Cytuj
W sumie w moim wypadku e51 byłoby dobrym rozwiązaniem ze względu na rozmiary :)

Właśnie mnie ten aspekt sprawy też trochę kusi. Widziałem to u znajomego i naprawdę świetnie leży w dłoni, niewiele waży, ma WiFi, świetny ekran i wszystkie możliwości, jakie daje s60v3. Tyle tylko, że ja już się naprawdę bardzo mocno odzwyczaiłem od takiej małej komóreczki ze zwykłą klawiaturą i wyświetlaczem wielkości znaczka pocztowego. A przecież zawsze trzeba brać pod uwagę taką możliwość, że właściwy PDA zostanie akurat w domu a ja będę musiał z tego wysłać dłuższego maila, sprawdzić coś w sieci albo napisać ze dwa akapity w Wordzie. :)

BTW co sądzicie o słuchawkach BT zasilanych z bateryjki AAA? Unikać czy można brać pod uwagę tego typu rozwiązanie?

*

damist

Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8283 dnia: Wrzesień 10, 2008, 21:29:23 »
Cześć, może trochę późno ale lepiej niż wcale :P Zapieprz z dnia na dzień coraz większy że nie ma nawet jak na PDAc popisać :( Spodobała mi się wypowiedź a raczej podsumowanie na jednym forum pewnego człowieka
Cytuj
"jak czytam niektóre komentarze DZIECI które mają kompy, net i nie mają co robić tylko pisza PIERDOŁY to na wymioty mi się zbiera."
  :E
Mam do was pytanie. Jako że jeszcze polskim super nie operuję popełniam sporo błędów. Męczy mnie "wziąłem , wziełem" Jedni mówią tak inni tak. Coś mi się wydaje że mówi się wziąłem ? Jedni mnie poprawiają i drudzy więc nie wiem już sam...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8284 dnia: Wrzesień 10, 2008, 21:35:06 »
wziąłem/wzięłam

http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%85d_j%C4%99zykowy

tak samo jak poszłem nie ma - poszedłem/poszłam

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8285 dnia: Wrzesień 10, 2008, 21:39:18 »
wziąłem jest poprawne.

*

Offline Bakuś123

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: O2 XDA Exec
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8286 dnia: Wrzesień 10, 2008, 21:41:42 »
Troszke sie spóźnileś :)


Ja przy wolnej gotówce biore E61 :) Podoba mi sie qwerty i 2.85" :) A za tą cene niczego innego sensownego nie kupie :(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2008, 22:13:14 wysłana przez Bakuś123 »

*

damist

Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8287 dnia: Wrzesień 10, 2008, 21:43:36 »
Dzięki :) Ale przyznać muszę że się spierali jak cholera i jedni i drudzy :grin: Co jak co ale żeby swojego języka nie znać ......
Dobranoc

*

Offline Bakuś123

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: O2 XDA Exec
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8288 dnia: Wrzesień 10, 2008, 21:45:40 »
jeszcze polskim super nie operuję
Co jak co ale żeby swojego języka nie znać ......
Dobranoc
Dobranoc

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8289 dnia: Wrzesień 10, 2008, 21:46:36 »
przyganial kociol garnkowi.
damist z tego co wiem to dlugo w polsce nie mieszkal.

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8290 dnia: Wrzesień 10, 2008, 21:49:28 »
Wszystko pięknie tylko potrzebne mi coś co działałoby bez problemu z Palmem TX. Mam nadzieje, że nokia nie będzie miała z tym problemu.

Hmm... Powiem tak: mi się kiedyś udało sparować Nokię 6630 z Palmem T2, jednak użyłem tego tylko kilka razy do wysłania SMSa z PDA (gdy nabrałem wprawy w pisaniu za pomocą Graffiti) oraz wybierania numeru przez PalmOSowego dial pada. ;) Czy dało się połączyć z Internetem nie mam pojęcia, wtedy jeszcze nie miałem zainstalowanego RaduGadu, a jak wygląda sytuacja z WWW pod T2 wie każdy, kto używał. Nie trudno zrozumieć, że nie czułem odpowiedniej motywacji mając Operę Mini i IM+ na Symbianie. :) Potem kupiłem Wizarda, Nokia poszła do siostry, Palma połączyłem z netem przez LAN over BT i zaprzestałem eksperymentów z duetem Palm+komórka.
Niemniej wydaje mi się, że powinno działać...

Cytuj
W sumie w moim wypadku e51 byłoby dobrym rozwiązaniem ze względu na rozmiary :)

Właśnie mnie ten aspekt sprawy też trochę kusi. Widziałem to u znajomego i naprawdę świetnie leży w dłoni, niewiele waży, ma WiFi, świetny ekran i wszystkie możliwości, jakie daje s60v3. Tyle tylko, że ja już się naprawdę bardzo mocno odzwyczaiłem od takiej małej komóreczki ze zwykłą klawiaturą i wyświetlaczem wielkości znaczka pocztowego. A przecież zawsze trzeba brać pod uwagę taką możliwość, że właściwy PDA zostanie akurat w domu a ja będę musiał z tego wysłać dłuższego maila, sprawdzić coś w sieci albo napisać ze dwa akapity w Wordzie. :)

BTW co sądzicie o słuchawkach BT zasilanych z bateryjki AAA? Unikać czy można brać pod uwagę tego typu rozwiązanie?


Tośka G910 idzie na sprzedaż, ale w razie czego zostawiam sobie Universala  :D To tak na wszelki wypadek

*

Offline Bakuś123

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: O2 XDA Exec
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8291 dnia: Wrzesień 10, 2008, 21:53:22 »
Dobranoc :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2008, 22:13:50 wysłana przez Bakuś123 »

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8292 dnia: Wrzesień 10, 2008, 22:09:16 »
DraNoc !!!
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8293 dnia: Wrzesień 10, 2008, 22:12:04 »
Ahhh wybacz Damian myślalem że jesteś polak, widać że od niedawna tutaj zaglądam  :ok:
bo jest. a nie masz prawa sie czepiac :P  jak juz stosujesz wielkie i male litery to jedno slowko w twoim poscie powinno byc napisane wielka. i nie wspomne o tym "puźniej" w poprzednim poscie... :P

*

Offline Bakuś123

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: O2 XDA Exec
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8294 dnia: Wrzesień 10, 2008, 22:15:00 »
Nie wiem zmieszałem sie juz całkowicie  :|


A mi czasem sie zdarzają jakieś "wpadki" niestety. :) Idealny nie jestem.

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8295 dnia: Wrzesień 11, 2008, 07:56:28 »
Dobry !!!
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8296 dnia: Wrzesień 11, 2008, 08:14:48 »
Dzień dobry :)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8297 dnia: Wrzesień 11, 2008, 08:58:51 »
Witam wszystkich, ja disiaj jestem na szkoleniu. 
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Bakuś123

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: O2 XDA Exec
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8298 dnia: Wrzesień 11, 2008, 13:14:20 »
Witam

*

damist

Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8299 dnia: Wrzesień 11, 2008, 15:38:19 »
Cześć
Ahhh wybacz Damian myślalem że jesteś polak, widać że od niedawna tutaj zaglądam  :ok:
I tak i nie aczkolwiek polskiego uczę się od kilku lat :P Koniec rozmowy na ten tema.....
Znalazłem ciekawą ofertę zamiany flame na e61 ale niestety ma simlocka na erę :-| Pochodziłem trochę dziś po komisach z telefonami i nigdzie nie chcą zdjąć simlocka a jak już się znajdzie taki komis to niestety ok. 100zł. Czy to normalne?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8300 dnia: Wrzesień 11, 2008, 16:24:50 »
Tak, BB5 wymaga specjalistycznego sprzętu ponoć.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8301 dnia: Wrzesień 11, 2008, 16:52:50 »
witam, ehh od 8 do 15 w szkole

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8302 dnia: Wrzesień 11, 2008, 17:56:59 »
Spóźnione dzień dobry :)

Damian, to niestety nowsza wersja BB5, a za to się niestety cenią ( muszą wykupywać kredyty na odblokowania telefonu na boxie, w tym cały sęk)

Przez minutą rozebrałem psp na części - muszę powiedzieć że to jednak banał jest :mrgreen:. Czy jest możliwość szybkiego sprawdzania konsolki czy bootuje się przy braku napędu umd?
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]

*

damist

Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8303 dnia: Wrzesień 11, 2008, 18:14:04 »
Damian, to niestety nowsza wersja BB5, a za to się niestety cenią ( muszą wykupywać kredyty na odblokowania telefonu na boxie, w tym cały sęk)
Czyli muszę polować na urządzenia z blokadą na Plus-a bądź bez blokady. Szkoda bo już bym miał nokię :( Czekam teraz jak potoczy się sprawa z kolejną nokią jeden z klubowiczów miał się rozejrzeć.

*

Offline Czarnoksiężnik z krainy Oz.

  • *
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aka KrzysztofBe.
  • Sprzęt: Srebrny xD
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8304 dnia: Wrzesień 11, 2008, 19:08:58 »
Ja sie kutfa zaraz zajebie...

Mój zwiazek sie na 90% rozpadnie przez jedna szmatę...
NIe moge....wszysto mnie wkurzaaaaaaaaaaaaaaaa!!
ARHGGHHHHH!! ;( ja juz nie wytrzymuje tego psychicznie wezme sznur i sie kurwa powiesze!!
Ja p*********************!!


Sorka.ale ne moge tewgo w sobie rztymac..  :mad:

*

Offline Rabbit_bb

  • ****
  • 641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Każda chwila to kolejna szansa...
  • Sprzęt: HTC Universal + Motorola Defy
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8305 dnia: Wrzesień 11, 2008, 19:18:53 »
Nie no... wieszać to się nie ma co... Szkoda Ciebie :) Odpocznij, rozluzuj się i na spokojnie podejmuj rozmowę :)
HTC Universal [G3] | Motorola Defy
Radio: 1.17.00          | Android: CM7
ROM: WM 6.1

*

Offline Czarnoksiężnik z krainy Oz.

  • *
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aka KrzysztofBe.
  • Sprzęt: Srebrny xD
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8306 dnia: Wrzesień 11, 2008, 19:21:12 »
ehhhhhhhhhhhh....
Wdech...wydech...   :mad:

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8307 dnia: Wrzesień 11, 2008, 19:25:22 »
Dobra, dobra, wierz mi że to samo mówiłem. Poczekasz miesiąc i będziesz się wstydził tych postów  :]

*

Offline Czarnoksiężnik z krainy Oz.

  • *
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aka KrzysztofBe.
  • Sprzęt: Srebrny xD
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8308 dnia: Wrzesień 11, 2008, 19:29:53 »
Kitor.Tym sie róznimy ze nie wstydze sie okazywać słabości...

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #8309 dnia: Wrzesień 11, 2008, 19:58:27 »
Damian, ja Ci kupie e61 i zamienie na Flame'a  :grin:


A Ty Krzysiu tak nie przeżywaj, bo użalanie się nad sobą jest żałosne...  :wink:
Nienawidzę Androida!