Dzień dobry i Dobranoc Forum - czyli nie samym PaDAlcem człowiek żyje

  • 30145 Odpowiedzi
  • 853700 Wyświetleń

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbac
« Odpowiedź #6840 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:35:01 »
E tam, ja mam wielki sentyment do lat osiemdziesiątych. Po pierwsze Hard Rock, po drugie niezapomniane kino (Nieśmiertelny, Aliens, Terminator, Szklana Pułapka), po trzecie charakterystyczny styl, którego nic nie jest w stanie podrobić. Czy o ośmiobitowcach przypadkiem nie zapomniałem? :)

Masz rację, świat się zmienia. Nikt już nie robi takiej muzyki jak tych 25 lat temu, ale zostały nagrania. To samo w gruncie rzeczy można powiedzieć o naszych zabawkach - nikt nas nie zmusza do pozbywania się ulubionego sprzętu, a PalmOS jeszcze przez jakiś czas będzie całkiem użyteczny w większości zastosowań. Może nie wszystkich, ale w większości. Tak, jak w przypadku tego gościa parę lat temu. ;)

A mi i tak coś mówi, że za kilka lat będziemy mieć pełne systemy na x86 będące kompletnymi odpowiednikami "dużych" komputerów ale wielkości dzisiejszych pocketów. :) Chyba nie będzie o co płakać gdy (jeśli?) coś takiego się pojawi. Postępu nie da się zatrzymać. ;)

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6841 dnia: Sierpień 12, 2008, 02:17:41 »
Dybrynytz.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6842 dnia: Sierpień 12, 2008, 06:24:07 »
Dybry  :)
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

damist

Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6843 dnia: Sierpień 12, 2008, 10:30:28 »
Dobry :)
E tam, ja mam wielki sentyment do lat osiemdziesiątych. Po pierwsze Hard Rock, po drugie niezapomniane kino (Nieśmiertelny, Aliens, Terminator, Szklana Pułapka), po trzecie charakterystyczny styl, którego nic nie jest w stanie podrobić.
Podpisuję się pod tym . Lata 80s to było to. Ta muzyka , filmy po prostu miało to wszystko  swój charakter.

*

Offline apache4

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Toshiba M400 + Motorola Milestone
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6844 dnia: Sierpień 12, 2008, 10:31:54 »
Tak, stara muzyka jest bardzo dobra. Niestety sam jej nie mogłem posłuchać, gdyż mnie na świece nie było :(
Laser dance, Koto czy Savage. Same dobre kawałki

Tak poza tym dżeeemm dobry! Może śniadanie po Hawajsku?
It's beyond your imagination

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6845 dnia: Sierpień 12, 2008, 10:52:03 »
Wszyscy się zgadzają, ale każdy ma co innego na myśli  :grin:
dla mnie muzyka lat 80 to na przykład The Smiths

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbac
« Odpowiedź #6846 dnia: Sierpień 12, 2008, 10:58:12 »
Wszyscy się zgadzają, ale każdy ma co innego na myśli  :grin:
dla mnie muzyka lat 80 to na przykład The Smiths

Dla mnie The Smiths to klasa sama w sobie. :)
Oczywiście muzyka w 80s była różnorodna i mieliśmy zarówno coś ambitniejszego jak i zwyczajny pop. Tyle tylko, że nawet normalny, kiczowaty, rozrywkowy pop z tamtych czasów wymiata i można go słuchać w kółko. A dzisiejszy pop z VIVY? Szkoda słów...

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6847 dnia: Sierpień 12, 2008, 11:10:40 »
Dla mnie lata 80 to Iron Maiden, Helloween, Blind Guardian. Czyli też się podpisuję  :grin:
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6848 dnia: Sierpień 12, 2008, 11:23:14 »
A Depeche Mode ?
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6849 dnia: Sierpień 12, 2008, 11:47:07 »
Na temat muzyki lat 80-tych jest już wątek.
Zresztą mój  :wink:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=60949.0
Część linków może być nieaktualna,ale są tytuły i autorzy-wystarczy wpisać na YouTube (choć,być może część linków jeszcze działa)
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6850 dnia: Sierpień 12, 2008, 12:18:09 »
No i stało się. Zdecydowałem się zamienić Tetrójkę i odbiornik GPS na jakąś konsolkę, tam żeby ludziki się ruszały, coś migało, coś takiego, najchętniej PS2 lub PSP. Chcę odpocząć od Tungstena a przy okazji wyładować na czymś złe emocje.

Zresztą żeby nie robić OT, powiem tyle, że o latach osiemdziesiątych wiem tyle, co mój ojciec o jedzeniu plastiku. I nie jest mi z tym dobrze...

*

Offline Czarnoksiężnik z krainy Oz.

  • *
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aka KrzysztofBe.
  • Sprzęt: Srebrny xD
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6851 dnia: Sierpień 12, 2008, 12:22:12 »
Och... Konradzie Konradzie...


Ps2 lepiej wez,nic nie zastąpi gry w burnout 3 we dwoje :) .....pograsz w Manhunta,pozneczasz się nad wirtualnymi ludzikami,od razu zrobi sie lepiej na sercu... :)

Ah,co spowodowało twoją hm... "depresję" ?(Jesli mozna wiedziec)

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6852 dnia: Sierpień 12, 2008, 12:25:02 »
Hehe, ja też żałuję, że nie urodziłem się te 10 lat wcześniej  :O~
Tak nawiasem mówiąc, lata 80' to też początki komputeryzacji - XZ Spectrum, C-64, Amiga

BTW, moglibyście polecić jeszcze jakieś fajne filmy lat 80-tych warte obejrzenia?  :grin:



[Edit]
A ja polecę PSP - można zabrać wszędzie i w pociągu można pograć! Ja chwalę sobie możliwość emulacji PSX ze 100% szybkością :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2008, 12:28:57 wysłana przez Paveu69 »
Nienawidzę Androida!

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbac
« Odpowiedź #6853 dnia: Sierpień 12, 2008, 12:35:47 »
zescie mi pegazusa przypomnieli.. ach pamietam, poczatek lat 90-tych, moi rodzice przyjmowali kolede(ja tego nie czynie) i ministrancji "laal pegazus" i tylko na nim sie skupili :D ale dumny wtedy bylem :D
a contra i pacman... ech... :)

*

damist

Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6854 dnia: Sierpień 12, 2008, 12:41:04 »
Może nie z lat 80s ale z 70s ale firm pierwsza klasa z Charlsem Bronsonem , szukam właśnie tytułu. Bronson oczyszcza dzielnice z czarnych przestępców , robi fajne pułapki itp po prostu jeden z lepszych filmów jaki widziałem. A z tytułów które pamiętam to
" Gliniarz z Beverly Hills"
"Zabójcza Broń"
"Rambo"  :D
Więcej teraz nie przychodzi mi do głowy ale jest ich sporo i wolę oglądać raczej te starsze filmy niż te nowe produkcje :P
Z muzyki to nie będę się rozpisywał bo zabraknie pola do pisania  :D
Ulubione to
Depeche Mode , los chunguitos , Koto czy laser dance od czasu do czasu posłucham , przy AHA można się dobrze bawić , Alphaville, Metallica  :proud: , i dużo dużo więcej.
A dzisiejszy pop z VIVY? Szkoda słów...
Nie na moje uszy to i szkoda głośników jak dla mnie :E Viva to ostatnie co mogę włączyć prędzej zniosę jakieś zagraniczne pop music station's typu RTL 102.5 którą polecam

*

Offline apache4

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900 + Toshiba M400 + Motorola Milestone
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6855 dnia: Sierpień 12, 2008, 13:42:29 »
Woo, a ja właśnie znalazłem kasety z Italo Boot Mix :D
Aż 2 na razie, wiem że gdzieś rodzice mają ich więcej.
It's beyond your imagination

*

damist

Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6856 dnia: Sierpień 12, 2008, 13:50:48 »
Italo disco wymiata :D

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbac
« Odpowiedź #6857 dnia: Sierpień 12, 2008, 13:55:09 »
Hmm... Filmy z lat osiemdziesiątych? Co mógłbym polecić poza tymi oczywistymi?
Electric Dreams - chyba tylko dlatego na pierwszym miejscu, że szukałem go latami, znaleźć nie mogłem bo jedyne co miałem to mgliste wspomnienie z dzieciństwa. Taka "baśń" o miłości z komputerem w tle, specyficzny klimacik i muzyka. ;)
Wargames - chyba tłumaczyć nie muszę. :)
Nerds (Zemsta Frajerów) - zwłaszcza pierwsza część, fajny pierwowzór współczesnych komedii młodzieżowych.
Saturn 3 - dla wielbicieli kosmicznych thrillerów SF zrobionych w stylu 70s/80s. ;)
1984 - ponadczasowy, ale też z lat osiemdziesiątych, rzecz jasna ekranizacja powieści Orwella. ;)
No i klasyk wśród "młodzieżowych" filmów - Breakfast Club. Może i przegadany, ale kawał klasyki. ;)
Byłoby tego więcej, ale mam jakąś blokadę mózgu. ;)

No i stało się. Zdecydowałem się zamienić Tetrójkę i odbiornik GPS na jakąś konsolkę, tam żeby ludziki się ruszały, coś migało, coś takiego, najchętniej PS2 lub PSP. Chcę odpocząć od Tungstena a przy okazji wyładować na czymś złe emocje.

A polecam - zwłaszcza PSP. Mi tam jakoś nie chce się siedzieć przed telewizorem podczas grania. ;)
Grafika naprawdę robi wrażenie, no i jaki wybór gier... Zaczynając od emulowanej klasyki na najnowszych hitach kończąc. :) T3 ostatnio mocno staniał, więc za jakiś czas spokojnie będzie można do niego jeszcze wrócić. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2008, 14:20:51 wysłana przez Atlantis »

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6858 dnia: Sierpień 12, 2008, 14:04:40 »
Spoznione Dzien dobry:D

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6859 dnia: Sierpień 12, 2008, 14:15:28 »
Kłopotów z win98 ciąg dalszy...
Nie mogę zainstalować ActiveSync 4.5  :-?
Zainstalowałem ten pakiet MSInstaller, ale podczas instalacji AS wyskakuje komunikat, że instalacja nie może być ukończona, ponieważ "nie można uruchomić biblioteki DLL niezbędnej do ukończenia tej instalacji."



Co do filmów, to oglądałem niedawno Mad Maxa, mimo że to 1979r, to też ten klimat :D
Właśnie o coś takiego mi chodzi, a od siebie dorzucę Mój Własny Wróg, Krótkie Spięcie, Bliskie spotkania 3 stopnia, The Thing, TRON i The Day After :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2008, 14:20:02 wysłana przez Paveu69 »
Nienawidzę Androida!

*

damist

Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6860 dnia: Sierpień 12, 2008, 14:19:26 »
Podobno nie da rady zainstalować AS4.5 na Win98 :-|  też kiedyś z tym walczyłem nawet na podobnym laptopie do Twojego , na pdaclubie szukałem pomocy to właśnie taką odpowiedź dostałem. Nie lepiej zainstalować wychudzonego XP ?

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6861 dnia: Sierpień 12, 2008, 14:33:54 »
nie podobno, tylko na pewno. Ostatnia wersja AS działająca na Win98 to 3.8

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6862 dnia: Sierpień 12, 2008, 14:46:48 »
Czyli nie będzie syncho z PDA i bezprzewodowaego internetu po GPRS?


BTW, taki odchudzony XP pójdzie na 120MHz i 32MB RAMu?  :ohreally:
Nienawidzę Androida!

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6863 dnia: Sierpień 12, 2008, 14:50:13 »
Proponuję win2000 przepuścić przez nLite. Powinno pójść
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6864 dnia: Sierpień 12, 2008, 16:09:33 »
Na 32mb ramu instalator chyba nie odpali, da się to w jakimś pliku na płytce zmienić. Ja miałem na P166 i 64mb ramu, właśnie na libretto instaluję na p233 i 64mb ramu  :wink:

A GPRS to jest chyba niezależnie od AS (przynajmniej na USB)

*

Offline Pawel007

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Zire m150
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6865 dnia: Sierpień 12, 2008, 16:16:17 »
Witam.

Tak sobie czytam i czytam już troche te forum i widzę miłą atmosferka. Między tematami zajrzeć i tu można miedzy innymi. Mam nadzieję, że szybko nie dojdę ze swoim palmem co mu i już się tu zadomowie. :P Nie no żart, im szybciej tym lepiej a zostać i poczytać co ludzie piszą sobie pozwolę :P

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6866 dnia: Sierpień 12, 2008, 17:08:01 »
BTW, taki odchudzony XP pójdzie na 120MHz i 32MB RAMu?  :ohreally:
http://www.winhistory.de/more/386/xpmini_eng.htm
masz az 100MHz ponad norme i RAMu tez duzo za duzo ;)
...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6867 dnia: Sierpień 12, 2008, 17:12:33 »
Jest coś takiego jak styl Aero Basic dla XP?  :mrgreen:

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6868 dnia: Sierpień 12, 2008, 18:42:50 »
Mam pytanie, ile może iść przesyłka nielotnicza ze stanów? Czekam już drugi tydzień...
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
Odp: Dobranoc i Dzień dobry Forum PDAClub - czyli pogaduszki przy kawie i herbacie
« Odpowiedź #6869 dnia: Sierpień 12, 2008, 18:47:10 »
Przed chwilą wpadł do mnie kolega, znerwicowany że mu dotyk w compact-cie nie działa, a jutro ma wyjazd. To T6 w dłoń, rozbieramy(cholera on jest hermetycznie zapakowany, dość długo się męczyłem), i znajduje winowajcę... KAWAŁEK TYNKU pomiędzy wyświetlaczem a przednią obudową... ja nie wiem co ludzie robią z PDA...
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]