Hx4700 - wiesza się! Pomocy!

  • 16 Odpowiedzi
  • 1923 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline darhaya

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • "motormaniak"
  • Sprzęt: X7510, HX4700
Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« dnia: Październik 02, 2007, 12:35:28 »
Witam!
Od paru dni ciągle wiesza mi się hx4700 i nie wiem co jest przyczyną. Jak się zawiesi robię reset i nie reaguje(wyłącza się). Dopiero jak wyciągnę baterię i troszkę odczekam mogę załączyć przyciskiem od resetu. Czasami odpali się a czasami przy starcie zawiesi się. Nie mam pojęcia co się dzieje?! Czy to procesor pada czy pamięć? Pomóżcie i doradźcie co z tym zrobić!!!!!!!!!!!!!! System mam 2003.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2007, 13:02:45 »
proponuję hard reset - może jakiś program namieszal

*

Offline darhaya

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • "motormaniak"
  • Sprzęt: X7510, HX4700
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2007, 22:09:36 »
Hard reset nie pomaga. Właśnie przyszedłem z pracy chciałem go załączyć i nic. Reset potem hard reset i nic. Dopiero jak wyciągnąłem baterie i po pewnym czasie włożyłem i zrobiłem reset zareagował.teraz działa ale zobaczymy jak długo. Karty pamięci mam wyciągnięte. Pobawię się menu itd.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2007, 22:33:23 »
Czy na pewno robisz prawidłowo HR ( Hard Reset).
Ten iPaq hx4700 ma dwa rodzaje pełnego/twardego resetu dla WM2k3 : Hard Reset i Clean Reset
Hard reset:
1.Naciśniej i trzymaj Calendar  iTask .
2. Wciśnij stylusem REST na około 2 sekundy
3.Kiedy ekran wygaśnie puść  Calendar
iTask a dopiero później zwolnij nacisk stylusem na Reset
4. Podłącz do łądowania lub powtórnie zrób soft reset stylusem.

Clean reset przywraca do ustawień fabrycznych.
Czyści również zawartość Persisent Store :
1*. Przyciśni i trzymaj  Calendar, Power,  Messaging .
2**. Podczas trzymania zrób soft reset stylusem
3. Kiedy rozpocznie się ładowanie systemu dopiero wtedy przestań naciskać stylusem na Reset

Uwaga (*) w niektórych wersjach produkcyjnych mogą być różnice,
*  hx4700/4705  [Contacts] + [Inbox] .
** hx4700/4705 w niektórych wersjach  może zapytać o potwierdzenie zrobienia Claen Resetu .Aby zrezygnować iTask aby potwierdzić Calendar
Kiedy iPAQ zacznie się restartować przestań naciskać klawisze a dopiero później przestań naciskać na  Reset .
 
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2007, 23:43:01 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

*

Offline darhaya

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • "motormaniak"
  • Sprzęt: X7510, HX4700
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2007, 23:37:39 »
Właśnie mi się powiesił! Zrobiłem soft reset i nic. Robiłem hard reset jak właśnie opisałeś ale też nic nie pomogło. W takim razie zostało mi zrobić clean reset. Mam nadzieję że pomoże!
Napisane: Październik 02, 2007, 23:21:23
no niestety! nie pomogło. Zrobiłem tak jak opisałeś

To perform a clean reset and return your HP iPAQ to factory settings:
1*. Przyciśni i trzymaj  Calendar, Power,  Messaging .
2**. Podczas trzymania zrób soft reset stylusem
3. Kiedy rozpocznie się ładowanie systemu dopiero wtedy przestań naciskać stylusem na Reset

Wyglądało na to że ruszył ale jak tylko pojawiła się druga plansza zawiesza się. w różnych momentach się wiesza. Czasami nie reaguje na soft, hard, clean reset. Nie wiem co jest grane?! Czy może to być pamięć RAM lub ROM?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2007, 23:46:41 »
Być może masz jakiś błąd w ROM-ie ( rzadko taka sytuacja się zdarza) lub jakieś hardwarowe uszkodzenie. Możesz spróbować powtórnie wgrać system - czy masz wersję 1.10 ? Jesli nie to ją wgraj bo jest to ostatnia poprawiona wersja WM2k3 : http://h18007.www1.hp.com/support/files/HandheldiPAQ/us/download/23729.html
Albo przesiądź się na WM6 ;)
potrzebna zgoda

*

Offline darhaya

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • "motormaniak"
  • Sprzęt: X7510, HX4700
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2007, 23:52:32 »
Jak wyciągnę baterie i po pewny czasie włoże spowrotem reaguje na soft reset ale po chwili się wiesza. Jak wyciągnę baterie na jakieś 30 minut to nawet udaje mi się pozmieniać ustawienia w menu i w opcjach zasilania, a nawet zainstalować Auto Mapę i uruchomić ale i tak się wiesza.
Napisane: Październik 02, 2007, 23:49:29
Mam wersję 1.10 Ale może trzeba jeszcze raz wgrać. Tylko jakbyś mógł mi napisać jak to zrobić? Byłbym wdzięczny! A jak to nie pomoże to chyba czeka mnie męczenie się z srewisem HP.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2007, 00:02:10 »
Po pierwsze naładuj akumulator na 100% , włóż do stacji dokującej - podłącz ładowarkę i po ściągnięciu tego pliku uruchom go - samo wszystko pójdzie - wystarczy stosować się do informacji na ekranie.
Wygląda to jednak bardziej na problem hardwarowy.
Mozesz testowo  zastosować metodę całkowitego "wyczyszczenia " pamieci - być może bateria podtrzymująca powoduje iż jakieś błędne dane tworzą ten problem - wyjęcie głównego akumulatora i odłaczenie od zasilania ipaczka na 24 godziny spowoduje zupełne wyładowanie baterii podtrzymującej a w konsekwencji oczyszczenie błędnych danych.
Być może to właśnie ona jest uszkodzona i powoduje takie dziwne zachowanie ipqaczka (wspominałeś iż po wyjęciu głównego akumulatora sprzęt przez jakiś czas w miarę sprawnie działa).
Jeśli jest po gwarancji to serwisu HP nie polecam - po pierwsze zedrą ( cena usługi bedzie w wysokości zakupu nowego na Allegro) a po drugie stracisz go na dłuższy czas - wysyłają go do Holandii do naprawy - a i tak najczęściej polega ona na wymianie MB.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2007, 00:07:31 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

*

Offline darhaya

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • "motormaniak"
  • Sprzęt: X7510, HX4700
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2007, 00:11:02 »
Dokładnie tak !
W takim razie sprubuję zostawić go bez bateri na24 godziny jak to nie pomoże to wgram jeszcze raz BIOS 1.10
Dzięki za pomoc!
Możliwe że jutro się odezwę z opisem tego testu z baterią.
Pozdrawiam!

*

Offline rep007

  • ***
  • 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, HTC Kaiser, HP Hx4700, WM, Android, AM EU
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 03, 2007, 08:24:50 »
Przecież to jest WM2003 a nie WM5 - Hard Reset w WM2003 robi się naciskacjąć jednocześnie Itask, Calendar a następnie stylusem wcisnać RESET i wtedy nie ma bata  - musi stracić wszystko co posiada w pamięci. Sam wiele razy miałem taką sytuację i zawsze HR pomagał w 100%
ROM: NexusHD2 - Gingerbread 3.2a Nand

*

Offline darhaya

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • "motormaniak"
  • Sprzęt: X7510, HX4700
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 03, 2007, 08:45:10 »
No niestety w moim przypadku nie pomaga. Próbowałem wszelkich kombinacji klawiszy i przycisku reset, ale nie pomaga. Wcześniej jak jeszcze nie zaczął fiksować to sam reset pomagał, a hard reset był ostatecznością, ale też działał. Hard reset zawsze wykonywałem w taki sposób jak opisałeś "rep007”, ale coś się dzieje dziwnego, bo już nic nie pomaga oprócz wyciągnięcia baterii odczekaniu chwili i włożeniu spowrotem. Jestem właśnie w trakcie eksperymentu, który ma trwać 24 godziny. Po tym czasie włożę baterie i zobaczymy czy coś pomoże.

*

Offline Umpal

  • **
  • 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hx47°° / Wizard / P526 / JAQ3 / UX380N
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 03, 2007, 11:24:39 »
Jestem przekonany, że to nie pomoże. Jakiś czas temu też miałem dziwne problemy z uruchamianiem, aż w końcu pewnego razu nie wstał wcale. Przeflaszowałem ROM i wszystko wróciło do normy (wybór wersji OS nie ma w tym przypadku znaczenia). Więc dopóki tego nie zrobisz daremne będą sztuczki z baterią.

*

Offline darhaya

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • "motormaniak"
  • Sprzęt: X7510, HX4700
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 03, 2007, 11:34:43 »
Spróbować nie zaszkodzi, a i tak idę zaraz do pracy, więc jak wrócę to już minie te 24 godziny. A zaraz po tym jak nie wypali myk z baterią będę wgrywał nowy ROM. Jak to mówią "człowiek uczy się na własnych błędach, a rzadko na cudzych" :) 

*

Offline darhaya

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • "motormaniak"
  • Sprzęt: X7510, HX4700
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 03, 2007, 23:57:29 »
No cóż jednak nie pomogło! Odpalił się zainstalowałem AM i  przy jej uruchomieniu powiesił się. Zostaje mi teraz wgrać nowego ROM'a. Możecie mnie poinstruować hjak to zrobić? To mój pierwszy raz! :)
Napisane: Październik 03, 2007, 23:50:42
Palmtop ma być włączony i podłączony do kompa?

*

Offline darhaya

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • "motormaniak"
  • Sprzęt: X7510, HX4700
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 04, 2007, 09:14:35 »
A jak długo trwa wgrywanie nowego ROM'u? Mowa o 2003!

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 04, 2007, 09:18:28 »
Podałem już cały sposób. Trwa to około 15 minut. Musi być podłączony przez  stację dokującą z zasilaniem.
potrzebna zgoda

*

Offline darhaya

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • "motormaniak"
  • Sprzęt: X7510, HX4700
Odp: Hx4700 - wiesza się! Pomocy!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 04, 2007, 09:58:20 »
Tak ,tak ! Doczytałem sposób postępowania. Dzięki ! A czy po zakończeniu wgrywania palmntop sam się zresetuje czy wyskoczy jakiś komunikat o zakończeniu?
Napisane: Październik 04, 2007, 09:22:10
Wiecie co Panowie! Chyba wisi! Od ostatniej mojej wypowiedzi minęło troszkę czasu a mój palmtop nawet nie drgnie. Cały czas jest ten sam ekran jak na początku.