hx4700 traci datę i godzinę + część ustawień

  • 4 Odpowiedzi
  • 1633 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline korneliusz

  • **
  • 147
  • Sprzęt: HP hx4700
hx4700 traci datę i godzinę + część ustawień
« dnia: Maj 19, 2007, 09:51:11 »
Witam

Mam hx4700 i pewien problem z nim związany... mój palmtop po wyjęciu baterii głównej, lub jej rozładowaniu do zera, a czasami nawet bez żadnego powodu traci datę, godzinę i część ustawień jak np intensywność wyświetlacza. Bateria podtrzymująca ma cały czas 100% jeśli wejdę w "Settings" >> "Power". Trochę przeszkadza to, gdyż już parę razy zdarzyło mi się że nie otrzymałem przypomnienia o jakimś wydarzeniu,  bo iPAQ miał inną datę... Zawsze zmienia się ona na 1 marca 2005... Mam system WM5
Może wskaźnik baterii podtrzymującej  nie działa poprawnie i warto by było ją wymienić? A może inny problem?

Pozdrawiam

*

Offline AMi

  • *****
  • 1763
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 7110
Odp: hx4700 traci datę i godzinę + część ustawień
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2007, 11:54:45 »
Na swoim iPAQ mam tak samo. Jak wyładuje się do zera akumulator, to tracę te ustawienia o których piszesz. Może WM5 tak ma?
Nie ma z tym w sumie problemu, bo pobiera datę przy pierwszym podłączeniu do PC, albo po podłączeniu GPS :)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: hx4700 traci datę i godzinę + część ustawień
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2007, 12:02:15 »
ustawienie czasu i daty na wartosc zapisaną w romie oraz ustawienie jasności ekranu na 50% to objawy hard resetu w ipaqach z WM5. A hard reset po rozładowaniu baterii to chyba normalna rzecz?

Odp: hx4700 traci datę i godzinę + część ustawień
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2007, 12:09:01 »
ustawienie czasu i daty na wartosc zapisaną w romie oraz ustawienie jasności ekranu na 50% to objawy hard resetu w ipaqach z WM5. A hard reset po rozładowaniu baterii to chyba normalna rzecz?

WM5 używa persistent storage, z tego względu wszelkie utraty zasilania kończa się co najwyżej soft resetem. Rozróżniamy jeszcze hard reset i clean reset.:)

Może ustawienia o których piszecie muszą być przechowywane w RAM, stąd ucieczka tychże ustawień. Nie wyobrażam sobie daty i godziny w ROMie.

edit: moje skromne przypuszczenie to pad baterii dodatkowej, jest to wymienialna bateria, tzn. widziałem u siebie, że siedzi w wymienialnym slocie.

Pozdrowienia,
Marcin Pyśniak
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2007, 12:11:00 wysłana przez pysniakm »

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: hx4700 traci datę i godzinę + część ustawień
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2007, 12:44:49 »
WM5 używa persistent storage, z tego względu wszelkie utraty zasilania kończa się co najwyżej soft resetem. Rozróżniamy jeszcze hard reset i clean reset.:)

Marcinie, nie do końca masz rację, bo nowsze urządzenia z WM5 nie mają w ogóle baterii podtrzymującej o której pisałeś - nie dotyczy to hx4700 który był projektowany pod system WM2003SE, ale palmtopów fabrycznie wyposażonych w WM5

Oto opis następstw hard resetu w modelu 2790 - takim jak ma kolega AMi

Cytuj
Hard Reset:
The Start/Settings/Buttons/Lock /Disable all buttons except power button is UNchecked by a hard reset.
This can have some nasty side effects as the pda may be turned on accidentally, draining the battery

Hard Reset:
The backlight is set to 50% on battery and 100% on external.

Hard Reset:
The clock/calendar will be set to the factory default time/date in 2005
This may not be noticed and you might think all your appointments are gone. Just set the clock to the correct date and time.

Cytuj
Nie wyobrażam sobie daty i godziny w ROMie.

chodziło mi o to że w romie jest zapisana owa data z 2005 roku, trudno żeby ipaqi  przestawiały nam się na 1 stycznia 1970 jak coponiektóre systemy ;]

Cytuj
moje skromne przypuszczenie to pad baterii dodatkowej, jest to wymienialna bateria, tzn. widziałem u siebie, że siedzi w wymienialnym slocie.

tu najprawdopodobniej masz rację - 4700 ze sprawną baterią backupową nie zachowałby się jak rasowa maszyna z WM5 ;]