hx 4700 - problem z dźwiękiem , blutoothem , bateria backup.

  • 1 Odpowiedzi
  • 2955 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

karoalex

Zaczęło się od tego że rok temu palmtop HP hx 4700 odpadł od szyby i spadając rozwalił się wyświetlacz rozlał się cały i do wymiany.
Znalazłem na allegro firmę " PDAserwis" która gwarantowała wymianę tego wyświetlacza w cenie za sam wyświetlacz czyli 250zł.
Wysłałem im urządzenie , po jakimś czasie wróciło z wymienionym wyświetlaczem , stwierdziłem że wyświetlacz działa ale przestała działać bateria backupu , zadzwoniłem do PDAserwis i zgłosiłem to , usłyszałem że akurat musiała paść jak był u nich - wiele takich przypadków w życiu miałem z rożnymi mechanikami i jakoś nie więżę w takie przypadki w dodatku nie zgłaszane właścicielowi sprzętu.
Sprawę zignorowałem (byłem wkurzony) bo bateria do tego backupu średnio mi jest potrzebna (a koszt wysyłki tam i powrót to 50zł.) , po pewnym czasie (nie używałem sprzętu od przyjścia z tego PDAserwisu) jakiś miesiąc temu wziąłem sprzęta do reki i chciałem uruchomić nawigację , jakież było moje zdziwienie jak dostałem komunikat o treści:

"The Bluetooth Radio Failed to turn ON due to insuffcient driver memory available.
You must perform a normal reset before you can turn ON the Bluetooth Radio. "


Zrobiłem reset miękki i twardy i dalej jest to samo , w między czasie stwierdziłem że także dźwięk w nim nie działa i nic nie dają żadne resety ani regulacje.

Dzwoniłem dzisiaj do tego serwisu , informując ich o tym ale usłyszałem ze dają gwarancje na 3 miesiące (nie reklamuję wyświetlacza tylko ich robotę) ale mogę go przysłać i oni zobaczą czy wszystko jest dobrze podłączone.

Chciałbym zauważyć że mam ten sprzęt o 6 lat , używałem go wcześniej dość intensywnie i nigdy wyżej wymienionych problemów z nim nie miałem.

Poproszę o jakieś podpowiedzi co ma zrobić i czy to może być wina serwisu czy taki niesamowity zbieg okoliczności (w który nie wieżę).

ps. zaniosłem sprzęt do kolegi w serwisie komórek ale nie otwierał go bo jest plomba , zasugerował mi tylko że coś zostało albo źle albo wcale nie podłączone , nie znam się na tym ale coś w tym musi być prawdą bo pani w PDAserwisie też dała taką sugestię.



Połączone: Marzec 15, 2011, 14:51:41
Okey , poradziłem sobie sam  :grin:

zrobiłem CLEAN RESET , i wszystko oprócz baterii backupu działa  jak ta lala :ok:

czy dużo jest zabawy z wymianą tej baterii ?

troszkę te komunikaty "Backup Baterry Very Low" mnie denerwują... :S

to jeszcze przy WM6 Clasic jest potrzebne do czegoś ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 14:51:41 wysłana przez karoalex »

Odp: hx 4700 - problem z dźwiękiem , blutoothem , bateria backup.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2011, 09:01:18 »
Backup battery poszukaj na allegro ja tam kupiłem u użytkownika http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=250527