hx 4700 i Wm 5.0

  • 317 Odpowiedzi
  • 46133 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
hx 4700 i Wm 5.0
« dnia: Marzec 23, 2006, 13:18:21 »
Witam,
Postanowiłem założyć taki temat nie po to żeby narzekać, ale po to aby podzielić sie pewnymi uwagami i poprosić o sprawdzenie tego przez innych. Po zainstalowaniu chwila euforii, a potem troche problemów :(
-Automapa 3.9.3.4 raz widzi mapy zainstalowane na karcie CF normalnie a raz jako niezarejstrowane. Pomaga wtedy tylko reset palmtopa.
-Spb Pocket Plus okroooopnie zwalnia mi system, potrafię czekać po kilka do kilkunastu sekund na przełączenie między zakładkami a menu "spod prawego klawisza" otwiera się również baaaaaardzo wolno
-TTN5 ma tę samą przypadłość co Automapa więc albo moja karta CF nie współpacuje poprawnie z WM 5.0 ponieważ pod systemem 2003SE nie było takich problemów

Jaki program można używać w zastępstwie Pocket Plus (cos do szybkiego uruchamiania programów i żeby miało zamykanie aplkacji pod X a nie minimalizowanie ich) działające wpełni pod WM 5.0

*

Offline KrzysiekM

  • ***
  • 371
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warszawa
  • Sprzęt: iPAQ hx4700, Nokia N95 8GB
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2006, 13:35:22 »
Oj! Coś mi się wydaje, że będzie więcej problemów niż pożytku :(
Początkowo, też byłem napalony na WM 5.0, ale już po pierwszych opiniach - zdecydowanie zaczekam; szkoda rozczarowań i nerwów  :!: Jestem jednak nadal bardzo ciekawy, jakie niezaprzeczalne zalety odkryją użytkownicy WM 5.0 na swoich hx4700  :?:

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2006, 13:54:14 »
Spb pocket plus - wielu uzytkownikow pda z WM 5.0 zglasza problemy zwiazane z tym softem, mysle ze nie jest zbytnio dopracowany.
W hx mam i cf i sd 1gb, zadnych z opisanych problemow nie mam jesli chodzi o TTN5
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline Troll

  • **
  • 214
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2006, 14:22:41 »
A oprócz problemów z CF i mapami jak się zachowuje AM??
Czy występują problemy z brakiem pamięci /przy długich trasach i dużej ilości POI/??
jakiej wersji Spb Pocket Plus używasz??

zastanawiam sie mocno nad zakupem WM5 do swojego HX

*

Offline mark

  • *
  • 64
  • Sprzęt: HTC HD 2, Samsung Galaxy
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2006, 14:23:35 »
zastanawialem sie nad zmiana na wm5, ale teraz juz sam nie wiem czy nie szkoda wywalic kasy na system, ktory po zainstalowaniu okaze sie ze nie bardzo sie sprawdza... ogolnie to upgrade powinno byc za darmo, wtedy bym sie nie zastanawial

a jak to jest z tym upgadem?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2006, 14:33:39 »
no wlasnie, jesli mi sie nie spodoba WM5.0 moge go odinstalowac ale czy  odsprzedac ?

Jak to jest z licencja? czy upgrade jest przypisany do jednego konkretnego urzadzenia?

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2006, 15:05:45 »
Cytat: "Troll"
A oprócz problemów z CF i mapami jak się zachowuje AM??
Czy występują problemy z brakiem pamięci /przy długich trasach i dużej ilości POI/??
jakiej wersji Spb Pocket Plus używasz??

zastanawiam sie mocno nad zakupem WM5 do swojego HX


Spb mam w wersji 3.1 czyli najnowszej. Z Automapą nie robiłem jeszcze większej trasy wiec problemów z pamięcią nie miałem natomiast Jadzia :( Komunikat wygląda tak:
Za................200.................metrów.................w...................lewo, jak bym jej słuchał to dawno bym przejechał. Nie jest to jąkanie tylko artykułowanie pojedynczych słów. Po korzystaniu z Automapy równiez iPaq sie samoczynnie NIE WYŁĄCZA Trzeba to zrobić ręcznie. Podświetlenie sie wygasza prawidłowo. Będę to wszystko dzisiaj zgłaszał do Automapy. Automapa w wersji 3.9.3.5
Z CF wydaje mi się że jest to przypadłość systemu

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2006, 09:59:12 »
A jednak, faktycznie u mnie rowiez hx potrafie "zgubic" dane z karty cf. Coz pozostalo czekanie na jakas poprawke, sytuacja bardzo podobna do tej, ktora mialem z aximem , dopiero wersja rom-u 06 usunela tego buga
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline Math

  • 27
WM i backup utility
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2006, 12:56:43 »
ja mam takie pytanko: czy po wgraniu roma w WM5.0 jest dostępny Media player i Backup Utility czy ten soft sie doinstalowuje dodatkowo?
i jeszcze jedno: jaka jest wersja roma po wgraniu updatu?

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2006, 13:04:56 »
Media player jest, nie ma natomiast niczego do robienia backupu.
Wersja romu :
rom date 17.02.06
rom version 2.00.39 eng
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline lachutm

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPAQ hx4700 i iPAQ 510 Voice Messenger
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 24, 2006, 13:26:07 »
A czy jest mozliwosc zmienienie adresu strony startowej w PIE, bo za kazdym soft restarcie pojawia sie ta domyslna. Druga sprawa Nawigacja tez (w moim przypadku iPAQ Navigation System) sie wiesza po jakims czasie mimo ze mapy sa na karcie SD. Trzecia sprawa czy jest mozliwosc zmienienia funkcji klawiszy funkcyjnych (domyslnie sa to Calendarz i Kontakty)??

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 24, 2006, 18:46:59 »
W drugim dniu użytkowania hx4700 z WM 5.0 nieodparcie nasuwa mi sie przypuszczenie, że HP (albo MS) coś straszliwie skopał w zarządzaniu pamięcią.
Mój hx często zachowuje sie irracjonalnie. Raz chodzi super bez zarzutu - nawet szybciej niż na 2003SE, a raz tak sie muli, że nie mozna prawie nic zrobić. Dzieje sie to po normalnych resetach, więc nie jest to za sprawą kilku np. uruchomionych programów. Po prostu raz po resecie chodzi OK a raz niestety nie.
Druga sprawa to że wydaje mi się (jeszcze raz powtarzam - wydaje mi się) że palmtop na baterii trzyma teraz krócej a nie dłużej tak jak zapewniał MS. W aplecie Power (Panel sterowania) pojawiła się nowa zakładka Standby i jest tam suwak (znam go jeszcze z 5550) u mnie ustawiony na 72 h - nie wiem może to przez to ? W każdym razie kiedyś przy intensywnym wykorzystywaniu WiFi i BT wytrzymywał 6h a bezpośrednio po updacie i dwóch ładowanich wytrzymuje 5h czyli godzinkę krócej. Gdzieś na necie znalazłem informację, że należy wgrać XIP-a z poprzedniego systemu ale wydaje mi sie to troch nieracjonalne więc na wszelki wypadek nie próbowałem :)
To tyle, jakby ktoś mógł mi cos podpowiedzieć szczególnie z tym zasilaniem to byłbym wdzięczny.

*

Offline lachutm

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPAQ hx4700 i iPAQ 510 Voice Messenger
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 24, 2006, 22:44:54 »
Jak mowil przedmowca iPAQ tak jakbym ma swoje zle chwile. Dwa dni temu nimozna bylo normalnie (zn. bez zwisu) przejechac paru mil, a dzis jak reka odjol przejechalem cala trase. Denerwuje mnie troche ta zmieniajaca krztalt ikonka pamieci/karty, wolalem ta stara z 2003SE. System czasmi sie muli ale to tez chyba kwestia tych zlych chwili. W Media Player usuneli pozycje wpisywania recznie adresu URL trzeba go uruchamiac z poziomu IE. Wciaz niema full screen (animacje 240x320 wciaz maja wielkosc 1/4 ekranu). Co do sprawy tego mulenia to moze to wina procesora ktory powinien sie dostosowywac (zmieniac wydajnosc) w miare zapotrzebowan systemu. Moze cos z tym sknocili.

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2006, 08:18:36 »
Znalazłem coś na necie i zmiana tych wpisów w rejestrze rzeczywiście podnosi wydajność systemu. Mam tylko prośbę, jeżeli ktoś będzie to stosował niech najpierw sprawdzi i spisze jakie były oryginalne wpisy w tych kluczach i umieści na forum bo ja w ferworze walki o tym zapomniałem.

\HKLM\System\StorageManager\FATFS\CacheSize=0x1FA0(8096)

\HKLM\System\StorageManager\FATFS\EnableCache=0x1(1)

\HKLM\System\StorageManager\Filters\fsreplxfilt\ReplStoreCacheSize=0x1FA0(8096)

\HKLM\System\StorageManager\Profiles\MSFlash\FATFS\DataCacheSize=0x1FA0(8096)

HKLM\System\StorageManager\Profiles\MSFlash\FATFS\Flags=0x28(40)

U mnie ruszyło szybciej :D

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2006, 08:21:39 »
Na tej stronie również jest opisane jak uruchomić OzVGA i tryb RealVGA na hx4700. Mam nadzieję, że komuś to się przyda

http://hx4700.info/content/view/167/107/

hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2006, 20:05:17 »
Cytat: "literat"
Znalazłem coś na necie i zmiana tych wpisów w rejestrze rzeczywiście podnosi wydajność systemu. Mam tylko prośbę, jeżeli ktoś będzie to stosował niech najpierw sprawdzi i spisze jakie były oryginalne wpisy w tych kluczach i umieści na forum bo ja w ferworze walki o tym zapomniałem.

\HKLM\System\StorageManager\FATFS\CacheSize=0x1FA0(8096)

\HKLM\System\StorageManager\FATFS\EnableCache=0x1(1)

\HKLM\System\StorageManager\Filters\fsreplxfilt\ReplStoreCacheSize=0x1FA0(8096)

\HKLM\System\StorageManager\Profiles\MSFlash\FATFS\DataCacheSize=0x1FA0(8096)

HKLM\System\StorageManager\Profiles\MSFlash\FATFS\Flags=0x28(40)

U mnie ruszyło szybciej :D


Jestem  ci  bardzo  wdzieczny  za  te  wpisy.  Bardzo  przepraszam,  ze  nie  zanotowalem  pierwotnych  ustawien.  Bylem  juz  tak  zdesperowany,  ze  planowalem  powrot  do  WM2003.  4700  sie  "odetkal"  po  tych  zmianach  -  POLECAM  Wszystkim!  Mam  nadzieje ,  ze  niebawem  doswiadczymy  latki  do  Magneto  na  hx'y.

hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2006, 20:42:00 »
Cytat: "literat"
Znalazłem coś na necie i zmiana tych wpisów w rejestrze rzeczywiście podnosi wydajność systemu. Mam tylko prośbę, jeżeli ktoś będzie to stosował niech najpierw sprawdzi i spisze jakie były oryginalne wpisy w tych kluczach i umieści na forum bo ja w ferworze walki o tym zapomniałem.

U mnie ruszyło szybciej :D


Czym na WM 5.0 edytujecie rejestr?

*

Offline lachutm

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPAQ hx4700 i iPAQ 510 Voice Messenger
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2006, 23:53:03 »
To sa oryginalne ustawienia:

\HKLM\System\StorageManager\FATFS\CacheSize=0x0(0)

\HKLM\System\StorageManager\FATFS\EnableCache=0x1(1)

\HKLM\System\StorageManager\Filters\fsreplxfilt\ReplStoreCacheSize=0x0(0)

\HKLM\System\StorageManager\Profiles\MSFlash\FATFS\DataCacheSize=0x400(1024)

HKLM\System\StorageManager\Profiles\MSFlash\FATFS\Flags=0x14(20)

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2006, 13:18:33 »
Dzięki za oryginalne ustawienia. W ustawieniach które podałem chyba jest błąd. 4096 X 2 + 8192 a nie jak skopiowałem z innej strony 8096 tak przynajmniej mi sie wydaje. Znalazłem również coś takiego (zmodyfikowana wersja tego co podałem :

Well, since we are on the topic of registry tweaks to make PPC faster:

Can some kind soul tell the difference between?

Glyph Cache
"Speed Windows Mobile Pocket PC application response and today plug-ins by assigning more memory to speed up PPC's display by assigning more resources to cache fonts and glyphs. "

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE\

Change "limit" value from 8192 to 32768

Font Cache

HKEY_LOCAL_MACHINE\Systems\GDI\SYSFNT

Under CS change from original 0x0(0) to 0x4000(16384)

Storage Cache
"You have to do this because WM5 keeps some things in RAM and by cycling the power it will write to ROM."

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\FATFS\CacheSize=0x1000(4096)

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\FATFS\EnableCache=0x1(1)

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Filters\fsreplxfilt\
ReplStoreCacheSize=0x1000(4096)

hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 27, 2006, 09:32:44 »
ta akualizacja jest nie warta tych 40$, powinna byc za free.

Sytem chodzi wolniej, ma czkawki, pomagaja wpsiy do rejestru, ktore sa wyzej podane, ale nie zalatwiaja sprway calkowicie.

Bateria starcza na okolo 1h mniej.
Brak opcji beckapu.
Co jakis czas ipaq nie widzi karty CF, co pod wm2003se nie mialo nigdy miejsca.


Plus jak dlamnie to dodatkowa aplikacja gps, ktora pozwala dzielic sie sygnalem dla kilku programow. Menadzer WIFI jest tez lepszy.
Ale to zbyt malo zeby warto bylo wydac ta kase.

*

Offline Math

  • 27
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 28, 2006, 08:52:56 »
Dla mnie również wm5 dla hx4700 to po prostu nieporozumienie. System działa tragicznie wolno, można herbate wypić całą a tylko sprawdzić pocztę. Zabawa z rejestrami pomogła nieznacznie.
Dla mnie porażka.

*

Offline Troll

  • **
  • 214
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 28, 2006, 08:54:54 »
Cytat: "miasek"
Cytat: "literat"
...

U mnie ruszyło szybciej :D


Czym na WM 5.0 edytujecie rejestr?


Czym i jak :)

próbowałem Mobile Registry Editor - zawsza kończy się brakiem dostępu

*

Offline Math

  • 27
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 28, 2006, 09:32:25 »
Cytat: "Troll"
Cytat: "miasek"
Cytat: "literat"
...

U mnie ruszyło szybciej :D


Czym na WM 5.0 edytujecie rejestr?


Czym i jak :)

próbowałem Mobile Registry Editor - zawsza kończy się brakiem dostępu



ja zawsze używam Resco Registry - bezproblemowy

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 28, 2006, 10:32:51 »
Cytat: "Troll"


Czym i jak :)

próbowałem Mobile Registry Editor - zawsza kończy się brakiem dostępu


Ja za to darmowym RegEditem a jak ? Normalnie :D , chodzi bez problemu, jest tylko jeden "myk". Po wyjściu z RegEdita należy wyłączyć urządzenie, póxniej włączyć i dopiero wykonać Reset aby uaktywnić nowe ustawienia. Tak przynajmniej było u mnie.

*

Offline Troll

  • **
  • 214
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 28, 2006, 11:24:50 »
Skorzystałem z resco. Dzięki

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 28, 2006, 12:18:17 »
Ja niestety mam juz za soba powrót do WM2003SE czyli do korzeni :(
Muszę sie przyznać iż miałem wielkie nadzieje związane z nowym systemem operacyjnym który miał "odmłodzić" mojego hx4700. Niestety po ponad dwóch dniach postanowiłem wrócić do starego systemu. Na powno do tego skłonilo mnie straszliwe "mulenie" się systemu pod wpływem niektórych aplikacji których używałem. Po prostu nie dało się właściwie pracować, a pomyślałem, że kupowanie nowych aplikacji tylko po to aby zastąpić te które nie działają poprawnie pod WM 5.0 to trochę za dużo. Szkoda bo muszę sie przyznać że nowy system mi się podobał. Nie miałem juz problemów z BT menagerem (nieraz w starym systemie trzeba wykonać soft reset aby BT zadziałało), PIE chodził zdecydowanie szybciej, współdzielenie portu do GPS to też fajna sprawa ale niestety. Niedostatki nowego systemu (może nie samego systemu co jego współpraca z hx4700) zmusiły mnie do powrotu.
Poczekam aż pojawi sie update ROM-u do WM 5.0 dla niego i spróbuję jeszcze raz. Może wydane 40$ nie zostanie wyrzucone w błoto :(

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 28, 2006, 12:22:32 »
Jeszcze jedno dotyczące powrotu. Nie wiem dlaczego ale po powrocie do WM 2003SE nie działa iPaq Backup. Po próbie skopiowania kilku plików zawiesza hx-a Sprite Backup Premium w najnowszej wersji robi dokładnie to samo. Dopiero Spb Backup potrafił wykonać kopię (czy prawidłową to się okaże :) ). Jeżeli nie rozwiążę jakoś tego problemu to czeka mnie za dwa tygodnie kupno Spb Backup bo bez backupów nie bardzo sobie wyobrażam bezpieczną pracę na pockecie  :evil:

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 28, 2006, 12:56:33 »
Ja rowniez na jakis czas powrocilem do 200se ale ipaq backup dziala u mnie poprawnie
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

Koniec koszmaru
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 28, 2006, 13:02:13 »
System jest „lepki” tzn. reaguje ze sporym opóźnieniem, niezależnie od zainstalowanych aplikacji. . Po dwóch dniach męczarni i dawania szansy systemowi przesiadka na WM 2003SE

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
hx4700 i WM 5.0 pierwsze problemy
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 28, 2006, 14:37:09 »
Cytat: "Claude"
Ja rowniez na jakis czas powrocilem do 200se ale ipaq backup dziala u mnie poprawnie


U mnie jednak nie działa :( Na forum anglojęzycznych znalazłem również kilka osób które miały te same problemy co ja. Mówi sie trudno. Zostały mi jeszcze punkty z Loox-a to wykorzystam :)