ad-hoc i hx 4700

  • 7 Odpowiedzi
  • 903 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wojtp

  • 12
ad-hoc i hx 4700
« dnia: Marzec 16, 2007, 20:22:47 »
Witam
Panowie mam maly problem z konfiguracja ipaqa i karty sieciowej wi-fi. Chodzilo mi o taki uklad karta sieciowa wifi podlaczona do zwyklego kompa(komp podlaczony do neta) a ja za posrednictwem tej karty surfuje po necie na hx 4700.No i wlasnie wychodzi jakas mala lipa faktycznie skonfigurowalem karte na kompie jako ad-hoc uwierzytelnienie ustawione na open, szyfrowanie na wep, kanal na np 1 haslo podane. Hp wykrywa karte sieciowa(tyle ze znaczek tej karty wyglada jakos inaczej tz jakis szescian a nad nim jak sie polacze niebieskie kolko-tak wyglada to na hp) no ale jest problem jak chce wejsc na jakas stronke(oczywiscie na hx 4700) to po chwili wyskakuje komunikat ze nie mozna znalesc danej strony.Cos tu jest nie tak ale nie wiem co.Jak wloze hp do kolyski to te same stronki oczywiuscie wchodza tyle ze to wlasnie jest przez kabel a ja chcialem bezprzewodowo za pomaca wifi-nie wei m o co chodz-moze ktos cos wie na ten temat z gory dziekuje za wskazowki

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
ad-hoc i hx 4700
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2007, 20:29:29 »
Chyba szyfrowanie bedzie problemem ,

*

Offline wojtp

  • 12
ad-hoc i hx 4700
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2007, 21:59:57 »
Qrcze w sumie to nie zabardzo wiem jak rozumiec to co napisales.Uogolniajac cala ta sprawe: poszedlem do kumpla i sprawdzalem jak u niego na laptopie przy wlaczonym wifi wykrywa maja karte no i inni uzytkownicy obok nazwy maja sygnal a przy mojej nazwie sa dwa kompy polaczone ze soba niebieska linia.Na hp wyglada to tak ze innych uzytkowników wykrywa jako access points a moja karte tylko i wylacznie jako comuter-to-comuter czyli chyba ad-hoc.Nie mam zbyt wielkiego pojecia na ten temat chcialem tylko posiedzien na necie na hp bez kabla!!! a tak w ogole to ta karta wifi to cos takiego http://www.allegro.pl/item173457023_karta_wifi_pentagram_hornet_usb_gwar_24_m_ce_nowa.html a jak ja kupowalem to bez wachania odpowiedziano mi ze taki uklad jak sobie zalozylem bedzie hulal a tu mala lipa.Moze jednak ktos cos mi podpowie.Z gory dzieki

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
ad-hoc i hx 4700
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2007, 06:22:01 »
Tez ci napisalem , w ustawieniach tej karty wylacz szyfrowanie wep i wylacz haslo inaczej nie wiem dlaczego nie chce dzialac , tez mam te karte i tez mialem problem z laczeniem do niej pocketa jesli zalaczone bylo szyfrowanie z haslem .

*

Offline wojtp

  • 12
ad-hoc i hx 4700
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2007, 13:08:13 »
Wylonczylem szyfrowanie wtedy haslo wylaczylo sie automasztycznie ale dalej jest to samo nie chce otwierac stron.

*

Offline ravel

  • *****
  • 1017
    • http://www.grom.org.pl
  • Sprzęt: FS Loox N560
ad-hoc i hx 4700
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2007, 13:17:22 »
To cos masz namieszane w opcjach polaczen na hp ...
A zobacz np.jakims sniferem (wififofum) czy wykrywa ci pocket wogole twoja siec .

*

Offline wojtp

  • 12
ad-hoc i hx 4700
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2007, 20:23:22 »
Wiec tak zeby miec pewnosc zrobilem hard reset(wydaje mi sie ze przez to wszystkie ustawienia wrocily do tych domyslnych-jesli cos faktycznie namieszalem w hp)i zainstalowalem wifi socket companion.Moja siec wykrywa iu pare innych ale te inne przynajmniej w wifi socket c.. wygladaja inaczej tz sa kreski sygnalu, jest tez wartosc sygnalu w % a przy mojej sieci nie ma juz kresek sygnalu tylko jest ikona folderu a nad nia ikona pocketa.Dla mnie wyglada to tak jakby inni udostepniali internet a moja siec udostepnia tylko jakies pliki(tak wskazywalaby ta ikona folderu)no nie wiem moze cos musze na kompie jeszcze przestawic bo w hp to w sumie nie mam za bardzo gdzie namieszac.Wchodze na ustawienia wifi tam pokazuje sie lista dostepnych dostawcow internetu klikam na swoja siec i podlanczam siew zakladce network key  jest open i szyfrowanie disabled a wostatniej zakladce 802.1x nic nie zmieniam bo sie nie da(nie jest tam nic podswietlone-jest tam tylko w3 EAP tytpe: smart card or certificate.I tyle nie wiem w sumie gdzie jeszcze mozna cos zmienic

*

Offline wojtp

  • 12
ad-hoc i hx 4700
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2007, 23:19:36 »
widze teraz ze problem chyba nie lezy w hp tylko w konfiguracji na kompie-probowalem podlaczyc sie do sieci przez laptopa niby znalazlo moja siec ale jak chce sie podlaczyc to nie da rady probuje sie polaczyc ale po jakims czasie wyskakuje komunikat ze nie polaczono.Tylko teraz co jewst zel na kompie w sumie to zainstalowalme stery z plyty i tyle