[Rose] konfiguracja WiFi WM 6.1 (HTC s740)

  • 2 Odpowiedzi
  • 4413 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[Rose] konfiguracja WiFi WM 6.1 (HTC s740)
« dnia: Czerwiec 15, 2009, 13:12:19 »
Witam. Mam problem z poprawnym skonfigurowaniem wifi w moim smartphonie. Ustawilem, zeby wifi laczylo sie z "siec prywatna/w pracy" (do wyboru jest jeszcze "internet"). Natomiast internet przez GPRS ustawilem, zeby sie laczyl z internet (do wyboru jest jeszcze "bezpieczna siec WAP", "siec WAP", "praca i internet"). Aplikacje ustawilem, zeby sie laczyly z praca (czyli tak jak wifi), a i tak jak odpalam niektore, to pojawia mi sie ikonka przy zasiegu, ze jest polaczenie z GPRS i kasa leci..
Mialbym prosbe, aby ktos z Was, krok po kroku opisal mi jak poprawnie ustawic to wszstko, zeby aplikacje internetowe laczyly sie z wifi (a dopiero po mojej zmianie z GPRS kiedy nie moge sie polaczyc z WiFi).
Dzieki z gory :)
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2010, 13:22:53 wysłana przez revanmj »

*

Offline kozunio12

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sukces ma wielu ojców, porażka żadnego.
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: konfiguracja WiFi WM 6.1 (HTC s740)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2009, 21:19:31 »
Wgraj sobie program NoData, a poza tym ustaw typ sieci na internet, bo niektóre aplikacje mogą mieć problem z połączeniem przez WiFi
Było:SPV E650, LG KS20, Samsung Omnia

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: konfiguracja WiFi WM 6.1 (HTC s740)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2009, 11:48:25 »
Ja to w we wszystkich WM (i także w Rose) robię tak:
1. Wszystkie sieci ustawiam zawsze, żeby łączyły z czymś, co WM nazywa "internet" - WLAN i GPRSowe APN także.
2. Jeżeli chcę korzystać z WLAN i jestem w zasięgu - to go włączam (w comm managerze) - aplikacje mają już aktywne połączenie i z niego korzystają
3. Jak nie mam włączonego WLAN - aplikacje korzystają z GPRS (i ew. sobie go włączają, jak potrzeba).
Tak, pewnie są uparte aplikacje, które łączą się przez GPRS przy aktywnym WLAN - wtedy może przydać się wspomniany wyżej programi NoData.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500