Po umieszczeniu Magika w uchwycie sam. nie działa dotyk

  • 7 Odpowiedzi
  • 3767 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Po umieszczeniu Magika w uchwycie sam. nie działa dotyk
« dnia: Sierpień 31, 2009, 23:32:23 »
Dzisiaj przeżyłem delikatny szok, kiedy po zainstalowaniu uchwytu w samochodzie, a następnie umieszczeniu w nim Magika przestał działać dotyk. Początkowo myślałem, że to wina głowicy, która być może zbyt mocno trzyma urządzenie, ale po chwili wykluczyłem tę możliwość. Okazało się, że po przytrzymaniu urządzenia drugą ręką nagle wszystko działa. Wyszło mi, że brakuje masy, co również jest dziwne zważywszy na fakt, że tenże dotyk działa bezproblemowo w trakcie leżenia Magika na stole, mimo, że jest od niego oddzielony izolacja typu futerał + folia.
Aktualnie nie mam pojęcia, o co tu chodzi, a z tego, co zauważyłem brak jest jakichkolwiek tego typu informacji lub zgłoszeń. Może ktoś już się z tym spotkał?

Poniżej w/w uchwyt wraz z dedykowaną głowicą dla HTC Magic:
Jestem jaki jestem :)

*

Offline gieniek

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: G1, Hermes, Charmer
Odp: Po umieszczeniu Magika w uchwycie sam. nie działa dotyk
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2009, 11:02:28 »
U mnie w G1 w uchwycie HR z dedykowaną głowicą (tyle że pałąk inny - ten długi miękki) wszystko jest w porządku - dotyk działa bez problemów.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Po umieszczeniu Magika w uchwycie sam. nie działa dotyk
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2009, 15:09:24 »
Z tego, co zauwazylem, w pozycji lezacej po pewnym czasie przestaja reagowac boki wyswietlacza, glownie podczas pisania. Po chwyceniu do reki lub tylko przytrzymaniu obudowy (zadnych naciskow, tylko styk) wszystko wraca do normy. Pierwszy raz mam stycznosc z ekranem pojemnosciowym i nie wiem, czy to normalne zachowanie wyswietlacza (byloby ciekawie...), czy cos jest z nim nie tak.
Napisane: Wrzesień 02, 2009, 11:50:43
Sprawdzilem dzisiaj jak zachowuje sie zestaw po podlaczeniu ladowarki i okazuje sie, ze to musi byc kwestia masy, poniewaz wszystko ladnie dzialalo. Jednak jest to tylko polowiczne rozwiazanie, ze wzgledu na wymog ciaglego podlaczenia w/w.
Pytanie nadal aktualne, czy Wy tez tak macie i jest to "normalne", czy moze jest to kwestia wadliwego egzemplarza kwalifikujacego sie do serwisu?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2009, 11:18:49 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline scarab

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic, i900
Odp: Po umieszczeniu Magika w uchwycie sam. nie działa dotyk
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2009, 09:16:37 »
Ja mam tak samo gdy lezy plasko, w samochodzie nie sprawdzalem.

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Po umieszczeniu Magika w uchwycie sam. nie działa dotyk
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2009, 13:36:30 »
Przeslalem zapytanie do HTC i Regenersis. Od HTC mam odpowiedz, cytuje calosc (rodzima wersja wiadomosci):
Cytuj
Witam,

mam do Państwa pytanie odnośnie poprawności pracy urządzenia. Pozwolę sobie jednak poprzedzić je opisem, który powinien naświetlić sytuację.
Po zainstalowaniu uchwytu w samochodzie, a następnie umieszczeniu w nim HTC Magic przestał działać dotyk (uchwyt: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6571dd9eb003f630). Początkowo myślałem, że to wina głowicy, która być może zbyt mocno trzyma urządzenie, ale po chwili wykluczyłem tę możliwość. Okazało się, że po przytrzymaniu urządzenia drugą ręką nagle wszystko działa. Wyszło mi, że brakuje masy.
Z tego, co zauważyłem, w pozycji leżącej po pewnym czasie przestają reagować boki wyświetlacza, głównie podczas pisania. Przede wszystkim klawisze: p, i, backspace, enter, q, a, z, shift, chowanie klawiatury. Po chwyceniu do reki lub tylko przytrzymaniu obudowy (żadnych nacisków, tylko styk) wszystko wraca do normy. Pierwszy raz mam styczność z ekranem pojemnościowym i nie wiem, czy to normalne zachowanie wyświetlacza (byłoby ciekawie...), czy coś jest z nim nie tak.
Następnie sprawdziłem jak zachowuje się zestaw po podłączeniu ładowarki samochodowej i okazało się, że to musi być kwestia masy, a właściwie jej braku, ponieważ wszystko ładnie działało. Jednak jest to tylko połowiczne rozwiązanie, ze względu na wymóg, czy wręcz przymus ciągłego podłączenia w/w.
W samochodzie jest to o tyle kłopotliwe w stosunku do braku reakcji na niektóre klawisze, że ciężko jadąc trzymać sprzęt jedną ręką, a drugą nawigować etc. A ładowarka przecież nie zawsze jest podłączona. Osobiście podłączam ją tylko w przypadku długich tras lub nagłym zwiększonym poborze mocy.
Pół biedy jeśli to wada fabryczna, gorzej jeśli jest to standardowe zachowanie tych wyświetlaczy w obecnej wersji.

Poniżej podaję link do tematu, w którym poruszyłem ten problem:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=143807.0

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.
Pozdrawiam.

Odpowiedz (oryginalna wersja odpowiedzi):
Cytuj
New Response From [ Iwona (Europe Support (Tech)) ]
Dear valued HTC customer,

Thank you for contacting our Customer Support Center. We are dedicated to providing you with the best quality service and answering all of your questions and concerns.

You recently wrote us about an issue that you have encountered with your, htc magic orange

To clarify your issue, you stated that: you encounter several issues.
[tu podaja parametry mojego urzadzenia jak IMEI, SN etc.]


We have not noticed any serial issues on htc magic. Your issues might be caused of this incompatible holder.
For the disfunction of the touch screen you can always perform the hard reset in menu-settings-security but if any issues remains on your device please contact Orange in order to exchange this faulty unit.





If the above steps do not resolve your issue, we invite you to visit the support area on our Web site. Please go to: http://www.htc.com/www/support.aspx

Or you can go to: http://www.htc.com/select_country.htm, select your country and then click on the Support tab.

You can also call our Call Center at: 44-120-271-4530 if you have further questions.

Thank you once again for your continued patronage.

Best regards,
Europe customer support team
HTC Corp. Global Service Division

Nie odnotowali masowych zgloszen = brak problemu. Reasumujac, jestem w punkcie wyjscia, przyjamniej ze strony HTC.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2009, 10:26:52 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline Krzysiecw

  • Ekspert HTC Magic
  • *****
  • 2415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC
  • Sprzęt: HTC Magic, HTC Diamond
Odp: Po umieszczeniu Magika w uchwycie sam. nie działa dotyk
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2009, 13:58:16 »
Pewnie powodem takiego zachowania jest nieco słabsze uziemienie ... jakby nie było ... trzymajac w rece telefon człowiek o wiele lepiej go "uziemia" niz jak telefon lezy np na stole ktory nie przewodzi prądu ... a tak juz moze bywac przy tego rodzaju ekranu dotykowego ... No chyba ze uchwyt gdzies go tam przyciska i wychodza takie babole ... Masz uchwyt dedykowany ... czyli istnieje mozliwosc ze gdzies go tam uciska ... i cos nie styka ... W diamondzie taki uchwyt dedykowany moim zdaniem zbyt mocno uciska Diamonda ... Mam nieraz problem zeby go tam wlozyc i cały czas mam wrazenie ze telefon sie tam kisi ... Moze tutaj cos jest nie halo ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2009, 14:03:53 wysłana przez Krzysiecw »

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: Po umieszczeniu Magika w uchwycie sam. nie działa dotyk
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2009, 15:09:12 »
Przeczytaj prosze wszystkie moje wypowiedzi. Uchwyt jedynie poglebia to poprzez prawie idealna izolacje urzadzenia. Tylko po dotknieciu kilkoma palcami ekran zaczyna reagowac. Poczatkowo bardzo ospale, ale w miare uplywajacego czasu jest to coraz zywsza reakcja. Po oderwaniu reki wszystko wraca do stanu poprzedniego, czyli zerowej reakcji na dotyk na calej powierzchni ekranu.
W przypadku podlaczenia ladowarki samochodowej (oczywiscie oryginalnej) nastepuje jak sadze natychmiastowe "uziemienie", a raczej zmasowanie i ekran reaguje identycznie jak w przypadku trzymania go w rece, czyli bardzo zywo.
Podobna sytuacja ma miejsce w w trakcie dluzszego lezenia Magika na stole, nastepuje jakby czesciowe odizolowanie i brak reakcji w obszarze okolo 1 cm od brzegow wyswietlacza. Stad wlasnie niemoznosc wprowadzenia wczesniej wymienionych liter. I to nie jest w zadnym razie przypadlosc samego Magika, poniewaz zglaszaja sie ludzie posiadajacy zarowno G1 jak i Hero i majacy identyczne objawy.
Zamieszczam link do filmu (nie moj) prezentujacego w/w zachowanie: HTC Magic, touch screen not working
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2009, 15:11:58 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline yoyo

  • ***
  • 383
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Po umieszczeniu Magika w uchwycie sam. nie działa dotyk
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2009, 14:48:50 »
mam dokladnie to samo w samochodzie zawsze podlaczam do ladowarki - jedyne rozwiazanie, natomiast jak chodzi o niedzialajace przyciski na skraju ekranu to musze przyznac ze zmiana romu na MyHero calkowicie wyeleminowala ten problem tzn gdy trzymam plasko ekran dzilala switnie na czystym romie niestety niedzialaly mi skrajne przyciski.