Problem z WiFi po aktualizacji do 4.1

  • 2 Odpowiedzi
  • 3057 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline paulluck

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One X
Problem z WiFi po aktualizacji do 4.1
« dnia: Styczeń 06, 2013, 12:14:20 »
Witam

Czy ktoś z Was zaobserwował problemy z WiFi po aktualizacji do Androida 4.1?
U mnie wszystko było OK, na 4.0 z T-Mobile, zainstalowało się 4.1 i są jaja :( WiFi się łączy, ale po czasie (różnym) przestaje widzieć internet, połączenie WiFi jest, ale internetu nie ma. Czasami wystarczy włączyć i wyłączyć WiFi na sekundę i pomaga, a czasami trzeba zrobić restart :(
Co ciekawe dzieje się tak na jednym moim routerze Fritz!Box 7390 zarówno na 2,4GHz jak i na 5GHz, a dla testów postawiłem wczoraj jakiegoś taniego Edimaxa i jak na razie wygląda że nie dzieje się tak jak na Fritz!Boxie.
Wcześniej nie miałem z tym problemów, żadne inne urządzenie WiFi nie zachowywało się tak z tym Fritzem, a przewinęło mi się już tych sprzętów sporo.
Zaobserwowałem nawet że jak moim HOXie wisi internet to inne sprzęty też mają problem z netem... jak tylko wyłączę WiFi na HOXie to wszystko zaraz zaczyna działać. 
HTC One X

Odp: Problem z WiFi po aktualizacji do 4.1
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2013, 14:06:51 »
Witam

Czy ktoś z Was zaobserwował problemy z WiFi po aktualizacji do Androida 4.1?
U mnie wszystko było OK, na 4.0 z T-Mobile, zainstalowało się 4.1 i są jaja :( WiFi się łączy, ale po czasie (różnym) przestaje widzieć internet, połączenie WiFi jest, ale internetu nie ma. Czasami wystarczy włączyć i wyłączyć WiFi na sekundę i pomaga, a czasami trzeba zrobić restart :(
Co ciekawe dzieje się tak na jednym moim routerze Fritz!Box 7390 zarówno na 2,4GHz jak i na 5GHz, a dla testów postawiłem wczoraj jakiegoś taniego Edimaxa i jak na razie wygląda że nie dzieje się tak jak na Fritz!Boxie.
Wcześniej nie miałem z tym problemów, żadne inne urządzenie WiFi nie zachowywało się tak z tym Fritzem, a przewinęło mi się już tych sprzętów sporo.
Zaobserwowałem nawet że jak moim HOXie wisi internet to inne sprzęty też mają problem z netem... jak tylko wyłączę WiFi na HOXie to wszystko zaraz zaczyna działać.

Problem jest z nowym HBOOTem, nic na to nie poradzisz. Musisz czekać, aż HTC sam wypuści poprawkę, albo kupić inny router, albo samemu zainstalować najnowszy HBOOT.

Miałem ten problem z HBOOTem w wersji 1.33, teraz mam 1.39 i wydaje się, że problem ustąpił.

*

Offline paulluck

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One X
Odp: Problem z WiFi po aktualizacji do 4.1
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2013, 20:55:02 »

Problem jest z nowym HBOOTem, nic na to nie poradzisz. Musisz czekać, aż HTC sam wypuści poprawkę, albo kupić inny router, albo samemu zainstalować najnowszy HBOOT.

Miałem ten problem z HBOOTem w wersji 1.33, teraz mam 1.39 i wydaje się, że problem ustąpił.

No właśnie, mam inny router aktualnie i przez cały dzisiejszy dzień chodzi na nim OK, muszę więc trzymać 2 routery aktualnie jeden do HOXa a drugi do wszystkiego innego :(


Połączone: Styczeń 17, 2013, 12:55:55

Problem jest z nowym HBOOTem, nic na to nie poradzisz. Musisz czekać, aż HTC sam wypuści poprawkę, albo kupić inny router, albo samemu zainstalować najnowszy HBOOT.

Miałem ten problem z HBOOTem w wersji 1.33, teraz mam 1.39 i wydaje się, że problem ustąpił.

A można wgrać sam HBOOT 1,39 pozostawiając resztę bez zmian? Mając plik 3.14.401.31.zip można go wgrać czy nie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2013, 12:55:55 wysłana przez revanmj »
HTC One X