Htc one X problemy dwa

  • 10 Odpowiedzi
  • 7000 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline leofeo

  • 17
  • Sprzęt: HTC ONE X oraz HTC ONE X +
Htc one X problemy dwa
« dnia: Kwiecień 08, 2012, 16:02:55 »
Mam od niedawna HTC one X z Irlandzkiej sieci Vodafone.
Nic z telefonem nie bylo jeszcze robione a pojawily sie dwa problemy.

1) Przy wchodzeniu z jednej aplikacji w druga pojawia sie kolko loading i tak przez ok 5sek. bardzo to meczace jak chce sie cos szybko zrobic.(mam tylko Kaspersky zainstalowany)

2) piszac wpierw smsa nie moge wybrac kontaktu z listy, po wyborze numer mi sie nie pojawia w wiadomosci i tak caly czas.

p.s proponuje uruchomic podfolder HTC ONE X

Dodam ze bateria trzyma bardzo dobrze w porownaniu do mojego dawnego Desire HD.
Aparat jest rewelacyjny (mniejsza szarosc na srodku ekranu).
Zasieg GSM taki sobie.
Bardzo lekki telefon.
Trzeszczy troche dolna czesc obudowy.
Gry dostepne na play platformie troche sie przycinaja.


Swiateczne pozdrowienia dla wszystkich
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 22:08:38 wysłana przez leofeo »
Adam

Odp: Htc one X problemy dwa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2012, 12:11:48 »
Co do problemu 1, to u mnie co prawda nie występuje, ale na anglojęzycznych stronach (nie potrafię już teraz znaleźć linku) była informacja że wystarczy zrobić hard reset żeby problem zniknął. Poza tym upgrade oprogramowania z 1.26 do 1.28 też załatwia sprawę

*

Offline sgx

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A701 > diamond > HD2 > desire hd>htc one x
Odp: Htc one X problemy dwa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2012, 10:04:43 »
Dodam ze bateria trzyma bardzo dobrze w porownaniu do mojego dawnego Desire HD.

Cześć, a możesz podać trochę więcej szczegółów odnośnie baterii, i jaki masz soft? ja mam swojego od piątku, i generalnie uważam że bateria to jakiś kiepski dowcip przynajmniej w porównaniu do mojego desire hd
Mój one x ma 1.28.401.9
pozdrawiam

*

Offline WalZych

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG4 z AM SygicEurop; HD2 na WM; AM6 EU; Asus TF201
Odp: Htc one X problemy dwa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2012, 10:40:24 »
Mam wersję polską od pierwszego dnia dystrybucji w Polsce, czyli od początku kwietnia. Żadnego z opisywanych problemów nie zauważyłem.
Ale chętnie będę zaglądał do wątku o One X. Mam nadzieję, że powstanie.

To zresztą mój pierwszy android (wcześniej przerabiałem niezliczone Palm OS i WM) - więc jest się czego uczyć.

Odp: Htc one X problemy dwa
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2012, 10:01:41 »
Ja po ostatniej aktualizacji zauważyłem, że przestało mi działać autoobracanie ekranu, czy któryś z użytkowników ma to samo albo zna rozwiązanie?
Proszę o podpowiedź

*

Offline c77

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 -> HTC One X
Odp: Htc one X problemy dwa
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2012, 14:33:01 »
Ja po ostatniej aktualizacji zauważyłem, że przestało mi działać autoobracanie ekranu, czy któryś z użytkowników ma to samo albo zna rozwiązanie?
Proszę o podpowiedź
Nie zauważyłem takiego objawu (soft 1.29.401.7). W opcjach ekranu masz zaznaczone "autoobracanie ekranu"?

Odp: Htc one X problemy dwa
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2012, 14:48:33 »
Mam zaznaczone. Już próbowałem odznaczać to ale nic nie daje. Przed aktualizacją wszystko mi działało. Ta sama wersja oprogramowania co u Ciebie. Nie mam już pojęcia gdzie leży problem. A jak przebiega opcja kalibracji czujnika G-Sensor u Ciebie? U mnie po wciśnięciu polecenia Kalibrowanie przez jakiś czas te pęcherzyki latają tak jakby się kalibrowało po czym wyskakuje napis: Kalibrowanie przerwane - tak ma być? Czy powinno się wyświetlić, że urządzenie zostało skalibrowane?

*

Offline c77

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 -> HTC One X
Odp: Htc one X problemy dwa
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2012, 15:29:21 »
... A jak przebiega opcja kalibracji czujnika G-Sensor u Ciebie? U mnie po wciśnięciu polecenia Kalibrowanie przez jakiś czas te pęcherzyki latają tak jakby się kalibrowało po czym wyskakuje napis: Kalibrowanie przerwane - tak ma być? Czy powinno się wyświetlić, że urządzenie zostało skalibrowane?
U mnie kalibruje sie poprawnie, po wlaczeniu kalibracji, bo 4-5 sek pozimce se wyrownuja i jest info o zakonczeniu kalibracji. Na innych forach pisza o tym problemie w zasadzie od poczatku. Pomaga ubicie wszystkich zadan lub restart telefonu (przez wylaczenie a nie soft reboot).  Sprawdz.

Odp: Htc one X problemy dwa
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2012, 19:22:56 »
Dziękuję kolego, pomogło. Nie wiem czy akurat wyłączenie telefonu, czy zabicie wszystkich aplikacji ale ruszył. Wcześniej również wyłączałem telefon (nie soft reboot), tylko może za krótko go miałem wyłączonego, teraz odczekałem dłuższą chwilę i już się ekran obraca. W każdym razie dziękuję jeszcze raz za pomoc i Twoje sugestie. Pozdrawiam

*

Offline leofeo

  • 17
  • Sprzęt: HTC ONE X oraz HTC ONE X +
Odp: Htc one X problemy dwa
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2012, 23:20:33 »
Dodam ze bateria trzyma bardzo dobrze w porownaniu do mojego dawnego Desire HD.

Cześć, a możesz podać trochę więcej szczegółów odnośnie baterii, i jaki masz soft? ja mam swojego od piątku, i generalnie uważam że bateria to jakiś kiepski dowcip przynajmniej w porównaniu do mojego desire hd
Mój one x ma 1.28.401.9
pozdrawiam

Witam
Ja mam wersje 1.28.161.9
android version 4.0.3
htc extension version HTCExtension 403 1 GA 7

Teraz jak juz troche gierek mam to bateria trzyma calutki dzień i nad ranem juz jest żółty pasek.
Na bieżąco sledze jakie aplikacje zjadają mi baterie i je usuwam.

Połączone: Maj 13, 2012, 23:35:12
Jeszcze dodam taka informacje (pewnie wszyscy wiedza o tym :) ).
Podczas upgrade do nowszej wersji zawsze należy korzystać z kabla a nigdy przez wifi.
Ja nie wiedziałem i telefon zrobił sie trup :(.
Po wizycie u dilera i ładowaniu oraz podwójnym hard resecie ożył i ma sie dobrze :).
Dwa razy juz sie zawiesił :(
Problem tez z galeria jeśli ja szybko przewijasz to ikonki zdjęć sie zmniejszają do środka ekranu w postać slajdów i telefon nie nadąża ich wyświetlać przez co są białe prostokaty.
Kolejna wada tym razem wizualna przy ciemnej obudowie to tył sie wydaje taki wyświechtany po jakimś czasie (nosze bez żadnego etui) wiec można by następnym razem trochę sie bardziej postarać o lesze wykonanie.Mi to nie przeszkadza ale jest masa wzrokowców.
Zostaje tez cały czas problem przy zdjęciach zoltego środka zdjęcia i chyba nie ma na to sposobu.

Pozdrawiam Adam
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2012, 23:35:12 wysłana przez leofeo »
Adam

Odp: Htc one X problemy dwa
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2012, 19:00:44 »




Jeszcze dodam taka informacje (pewnie wszyscy wiedza o tym :) ).
Podczas upgrade do nowszej wersji zawsze należy korzystać z kabla a nigdy przez wifi.
Ja nie wiedziałem i telefon zrobił sie trup :(.
Po wizycie u dilera i ładowaniu oraz podwójnym hard resecie ożył i ma sie dobrze :).

Dlaczego nie przez w-fi ?? przecież oprogramowanie najpierw jest ściągane na telefon a dopiero po pobraniu i akceptacji jest instalowane więc nie rozumiem co daje pobranie łatki za pomocą  kabla. Aktualizowałem 2 razy przez wi-fi i nie było żadnych problemów