HOX słuchawka bluetooth nagrywanie rozmów

  • 3 Odpowiedzi
  • 4522 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HOX słuchawka bluetooth nagrywanie rozmów
« dnia: Listopad 05, 2012, 21:58:36 »
Witam, używam słuchawki bluetooth Motorola H500 /archaiczny już typ ale nie znalazłem nic z nowszych, żeby miało "głośniczek" a nie "wcisk" do ucha:)/. Mimo wieku słuchawki ładuję ją co drugi dzień a gadam dużo...jakieś 2-3h dziennie wisząc w sumie na słuchawce...
Problem jest taki, że zainstalowałem już kilka programów nagrywających rozmowy telefoniczne czyli nagrywanie automatyczne ale ŻADEN nie zadziałał...=zero nagrywania, gdy włączony jest bluetooth. Przy wyłączonym już nie sprawdzałem na w/w programach, bo mało mnie interesuje przykładanie cegły do ucha:)
Owszem Dyktafon/Notatki głosowe działają/nagrywa się dźwięk ale gdy mówię bezpośrednio do telefonu. Przez słuchawkę bluetooth można zapomnieć....o jakichkolwiek nagraniach....

Możliwe, że będę się musiał rozejrzeć za jakąś inną sensowną słuchawka A2DP z głośnikiem....proszę o potwierdzenie....

Ktoś ma jakiś pomysł? Chciałbym uniknąć zmiany ROM-u/gwarancja?/, no chyba, że można wrócić do obecnego ?
Mam 4.0.4, wersja htc sense 4.1, wersja oprogramowania 2.17.401.2, Poziom htc sdk api 4.23, wersja rozszerzenia HTCExtension_403_1_GA_20. Android to dla mnie czarna magia mimo, iż tel mam parę miesięcy.....Proszę o pomoc.

Ps. Stara E51 perfekcyjnie sobie radziła z nagrywaniem przez tą słuchawkę...w trybie dyktafonu.....

Odp: HOX słuchawka bluetooth nagrywanie rozmów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2012, 08:11:17 »
Bez wgrania pliku przez recovery nie uruchomisz nagrywania rozmów. Aby to zrobić, musisz odblokować bootloader. Koniec i kropka. Dywagacje, czy to zrywa gwarancję, czy nie, to już inny temat.

A nawet jak wgrasz plik, to nie nagrasz rozmowy ani przez BT, ani przez głośnik. Tylko rozmawiając przez telefon.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 08:18:30 wysłana przez marzinho »

Odp: HOX słuchawka bluetooth nagrywanie rozmów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2012, 22:34:44 »
Hmmm, mam opory co do zmiany bootloadera, gdyż zasięg orange mam kiepściutki......telefon leży przy oknie i wtedy nic mi nie "pika" w słuchawce, że nie ma zasięgu. Poprzednia E51 miała podobnie.....z zasięgiem. Jedną reklamacje mi uznało orange i hehehe otrzymaliśmy obniżkę kilkunastu PLN, podczas gdy za dwa aparaty w abonamencie płacimy 200-300 PLN/m-c.

Mam stresa trochę co do pewności HOX-a, bo patrząc na wifi, to są duże wahania czasowe "kresek"

Kolega pisał, że po zmianie bootloadera nie mam szans na nagranie rozmowy przez bluetooth nawet w trybie dyktafonu?
Sprzętowo jest to ograniczone?Do kogo pisać "żale?"Czy do HTC czy do Orange? Bez jaj......Sprawdzę u znajomego na SGS III czy jest taka sama sytuacja.....Jestem w stanie zrozumieć przy zachowaniu dużej dozy wyrozumiałości, że nagrywanie rozmów telefonicznych może być ograniczone.....tylko niby dlaczego?ACTA jakieś? Dzwonisz do Orange, to Cię informują, że rozmowy są nagrywane, dzwonisz do przeciętnej firmy Y, INFORMACJE MASZ, ŻE ROZMOWA JEST NAGRYWANA....Litości, w czym jest PRZECIĘTNY Polak gorszy, że nie może nagrywać rozmów.....?

Czy kolega miał na myśli również nowe słuchawki bluetooth A2DP np. Jabra Supreme......interesuję się taką....bo ma głośniczek i nie trzeba wciskać w ucho...../jakoś tego nie uznaję/. Cena owszem trochę powala na kolana ale może ktoś ma inny pomysł na sensowną słuchawkę.....Proszę o podzielenie się uwagami. Szczerze, to nigdy nie używałem "wciskaczy" w ucho...../kojarzy mi się to tylko z integracją z woskowiną:)
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 22:43:03 wysłana przez KsiegowyMafii »

Odp: HOX słuchawka bluetooth nagrywanie rozmów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2012, 23:02:40 »
Hmmm, mam opory co do zmiany bootloadera, gdyż zasięg orange mam kiepściutki......telefon leży przy oknie i wtedy nic mi nie "pika" w słuchawce, że nie ma zasięgu. Poprzednia E51 miała podobnie.....z zasięgiem. Jedną reklamacje mi uznało orange i hehehe otrzymaliśmy obniżkę kilkunastu PLN, podczas gdy za dwa aparaty w abonamencie płacimy 200-300 PLN/m-c.

Mam stresa trochę co do pewności HOX-a, bo patrząc na wifi, to są duże wahania czasowe "kresek"

Kolega pisał, że po zmianie bootloadera nie mam szans na nagranie rozmowy przez bluetooth nawet w trybie dyktafonu?
Sprzętowo jest to ograniczone?Do kogo pisać "żale?"Czy do HTC czy do Orange? Bez jaj......Sprawdzę u znajomego na SGS III czy jest taka sama sytuacja.....Jestem w stanie zrozumieć przy zachowaniu dużej dozy wyrozumiałości, że nagrywanie rozmów telefonicznych może być ograniczone.....tylko niby dlaczego?ACTA jakieś? Dzwonisz do Orange, to Cię informują, że rozmowy są nagrywane, dzwonisz do przeciętnej firmy Y, INFORMACJE MASZ, ŻE ROZMOWA JEST NAGRYWANA....Litości, w czym jest PRZECIĘTNY Polak gorszy, że nie może nagrywać rozmów.....?

Czy kolega miał na myśli również nowe słuchawki bluetooth A2DP np. Jabra Supreme......interesuję się taką....bo ma głośniczek i nie trzeba wciskać w ucho...../jakoś tego nie uznaję/. Cena owszem trochę powala na kolana ale może ktoś ma inny pomysł na sensowną słuchawkę.....Proszę o podzielenie się uwagami. Szczerze, to nigdy nie używałem "wciskaczy" w ucho...../kojarzy mi się to tylko z integracją z woskowiną:)

Szczerze mówiąc, nie wiem dokładnie z czego wynika brak wsparcia nagrywania w ogóle i dla BT. HTC ucięło taką możliwość w kernelu/ROMie i tyle. Póki chłopaki z XDA nic nie wymyślą, na razie nic się nie zmieni.

SIII obsługuje nagrywanie poprzez wgranie apki z marketu, ale nie wiem jak wygląda sytuacja ze słuchawką. Musiałbyś kogoś z tym telefonem poprosić i sprawdzić sam, ale wątpię czy zadziała.

Ewentualnie poszukaj na google/XDA informacji na temat wsparcia dla 2WCR (2 way call recording) w SIII. Dodatkowo, SIII ma standardowo odblokowany bootloader, więc tam nie ma cyrków z gwarancją i zmianami w ROMie, jeśli takowe będą potrzebne.