Branding/simlock w HTC ONE X od Orange

  • 9 Odpowiedzi
  • 7680 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Branding/simlock w HTC ONE X od Orange
« dnia: Wrzesień 06, 2012, 14:33:32 »
Wątek zakupu HTC ONE X w moim przypadku po wakacjach powrócił jak bumerang. Po tym jak trochę przestraszyły mnie uwagi sporej części użytkowników XDA na temat problemów z HOX'em jednak zdecydowałem się go kupić. No i pojawiał się problem gdyż rozmawiałem ostatnio z jednym ze sprzedawców i pokazał mi tel chyba z Orange który miał blokadę simlock. Z tego co wiem od początkowo sprzedaży Orange nie zakładał simlocków - czyżby zmienili zdanie?

Druga sprawa bo tego już nie sprawdziłem - czy Orange robi jakiś branding softu czy jest oryginalny od HTC?
Gdy poprzednio myślałem o zakupie i oglądałem HTC z Orange to nie zwróciłem na to specjalnie uwagi więc może nie było brandingu...



Jak wyglądają wasze doświadczenia w tym temacie - zwłaszcza do osób, które niedawno nabyły HOXa od Orange.
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline delibear

  • ***
  • 269
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IPAQ614c → HTC HD2 → HOX
Odp: Branding/simlock w HTC ONE X od Orange
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2012, 17:30:54 »
Mam HOX'a z Orange od 2 tygodni.
Branding Orange:
- logo przy starcie
- kilka dzwonków
- aplikacje: Tv, nawigacja Orange, Twój Backup.
Co do simlock'a, to nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, jest.

Połączone: Wrzesień 06, 2012, 17:38:59
Branding polega na dograniu kilku dzwonków, liga startowego i 3 aplikacji (tv, nawigacja, backup).
Co do simlock to nie wiem, bo nie sprawdziłem, ale chyba jest :(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2012, 17:38:59 wysłana przez delibear »

*

Offline sejan

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: Branding/simlock w HTC ONE X od Orange
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2012, 13:37:13 »
Simlock jest - oficjalne ściągnięcie ok 70 zł ( nie traci się gwarancji wtedy ). Na allegro za ok 15 zł ale wtedy gwarancja leci na pysk

*

Offline arcis1999

  • *
  • 78
  • Sprzęt: TyTN II, LEO, X ONE
Odp: Branding/simlock w HTC ONE X od Orange
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2012, 20:49:22 »
Kupiłem w Orange przed wakacjami. Żadnego brandigu, ani loga, ani dźwięków, ani żadnych programów. Dziewiczy, oryginalny HTC.
Nie wiem czy ma simlocka, ale poprzednie HD2 też z Orange sprzedałem na Allegro będąc pewnym że nie ma simlocka - a jednak miał. Za 70zł Orange generuje kilkunasto cyfrowy kod który to zdjemuje.

Odp: Branding/simlock w HTC ONE X od Orange
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2012, 23:03:22 »
W orange jest simlock i telefony są brandowane-taka jest polityka żabojadów.Zdarzają się sztuki czyste od brandingu.Co do simlocka to chce zapytać gościa powyżej na jakiej podstawie zdjęcie simlocka za 15 zł kodem nie uprawnia mnie do skorzystania z gwarancji?

*

Offline sejan

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC ONE X
Odp: Branding/simlock w HTC ONE X od Orange
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2012, 19:52:44 »
Na infolinii ( i w salonie ) twierdzą że jeśli simlocka ściągniesz nie u nich ( nie w Orange ) to tracisz gwarancję.

Odp: Branding/simlock w HTC ONE X od Orange
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2012, 23:06:51 »
A to przebiegłe żmije.Jeszcze na simlocku chcą zedrzeć.Imo to oni mogą sobie tylko popierdywać bo  jak wiadomo gwarancją zajmuje się regeneris.

*

Offline Flameman

  • *
  • 68
  • Sprzęt: Samsung Spica,Nokia E71,n810,HP iPAQ h1940
Odp: Branding/simlock w HTC ONE X od Orange
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2012, 00:08:27 »
Chyba, że aby zrealizować gwarancję musisz odnieść go do salonu Orange, a nie do autoryzowanego punktu HTC, ale mimo wszystko wątpie

*

Offline Turboni

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Był Loox 720, Axim X51V, HTC HD2. Jest HTC ONE X
Odp: Branding/simlock w HTC ONE X od Orange
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2012, 11:22:07 »
Telefon kupiony około tydzień temu (mam go od 3 dni) i nie miał simlocka - salon Orange

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: Branding/simlock w HTC ONE X od Orange
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2012, 22:09:56 »
Na infolinii ( i w salonie ) twierdzą że jeśli simlocka ściągniesz nie u nich ( nie w Orange ) to tracisz gwarancję.

Tak Ci każdy powie z Orange bo chcą kaskę za zdjęcie simlocka, ale w ostatnim czasie zanosiłem akurat dwa HTC One V do naprawy w ramach gwarancji i nikt nad simlockiem się nie zastanawiał a oba miały zdjętego kodem.
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA