Problem nowicjusza

  • 6 Odpowiedzi
  • 2960 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Azgan

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3100, G1
Problem nowicjusza
« dnia: Sierpień 20, 2010, 23:19:10 »
Witam. Całkiem niedawno przerzuciłem się z mojego HTC hermes na używaną g1, zakupioną na allegro.
Telefon, który zakupiłem był po rootcie. Po pewnym czasie użytkowania (zupełnie bez powodu?), telefon po uruchomieniu stanął na logu t-mobile. Wiem tylko, że w takiej sytuacji powinienem wgrać nowy rom. Ale moja wiedza w zakresie androida ogranicza się do bycia w stanie wejścia w tryb recovery. ";(". Dlatego proszę o wyjaśnienie mi skąd wezmę przykładowy rom, oraz co mam potem z nim zrobić.

...Dodam jeszcze, że wiem, że na tym forum jest pełno tematów na ten temat, ale jakoś nie jestem w stanie nic z nich wynieść.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
There's no god anymore.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Problem nowicjusza
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2010, 23:35:32 »
OMG...

Masz przyklejone dwa tematy które ściśle o tym mówią.
Jeśli stoi na logu T-Mobile to znaczy że było kombinowane z Haykuro SPL i został G1 bez wgranego żadnego romu.

Pobierz dowolny rom w postaci zip z xda-developers z działu HTC DREAM Android development i postępuj zgodnie z instrukcjami...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Azgan

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3100, G1
Odp: Problem nowicjusza
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2010, 14:15:50 »
Zaraz się załamię! Zainstalowałem z recovery mode CyanogenMod-6, następnie z poziomu systemu chciałem zainstalować Google Addon jako rom (nie wiedziałem jak dodać apikacje google.) Telefon się zrebootował i na tym koniec. Mogę wejść tylko w tryb fastboot. nie mogę odpalić recovery mode. (Cały czas robiłem nandroid backap ale nie wiem co z tym teraz zrobić). Pomocy proszę.
There's no god anymore.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Problem nowicjusza
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2010, 14:35:04 »
A co się włącza po wybraniu opcji włączenia w recovery?
Jakie SPL masz?

1. Pobierz http://www.4shared.com/file/154225865/57c49ecc/EraG1_16_NandBackup.html
2. Podłącz urządzenie do PC w trybie fastboot
3. w katologu w którym rozpakowałeś w/w pliki wpisz:

Cytuj
fastboot flash system system.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash splash1 era-org-splash.img
fastboot flash splash2 era-org-splash.img(opcjonalnie, zależne od obecnego SPL)
fastboot reboot
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Azgan

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3100, G1
Odp: Problem nowicjusza
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2010, 14:40:03 »
Nie mogę włączyć trybu recovery, telefon dalej stoi na logu t-mobile. Po wciśnięciu natomiast czerwonej słuchawki oraz przycisku aparatu uruchamia się menu fastboota (To z trzema androidami na deskorolkach ?). Nie do końca wiem co mam zrobić z trzecim krokiem. Gdzie mam to wpisać ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 14:46:29 wysłana przez Azgan »
There's no god anymore.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Problem nowicjusza
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2010, 14:50:31 »
to jest bootloader. By uruchomić go w fastboot podłącz go takiego do kompa i wciśnij strzałkę...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Azgan

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV M3100, G1
Odp: Problem nowicjusza
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2010, 14:57:10 »
No tak, ale co z tym dalej, system nie rozpoznaje urządzenia usb ?

Po wpisaniu podanych przez Ciebie komend w wierszu polecenia zostaję przywitany przez wiadomość: "< Waiting for device >", trwa ona w nieskończoność.

Chciałbym jeszcze przeprosić za zawracanie głowy głupimi pytaniami, spowodowanymi moją własną niedbałością.


Edit: Zainstalowałem sobie SDK, po wpisaniu w cmd adb devices wyświetla się komunikat "list of devices attached". Może popełniłem błąd przy instalowaniu sdk. Pracuję na systemie Windows 7.

Edit2: Problem został rozwiązany zainstalowałem sobie sterowniki do fastboota i sflashowałem recovery.
Temat do zamknięcia/usunięcia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 11:17:30 wysłana przez Azgan »
There's no god anymore.