zbity ekran Desire

  • 4 Odpowiedzi
  • 13122 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zbity ekran Desire
« dnia: Styczeń 01, 2012, 15:42:20 »
siemka
chciałem zapytac czy da rade w HTC Desire wymienić samą szybe? czy trzeba od razu wymienić razem z Digitizerem. wczoraj dziewczynie spadł telefon  na ziemie i szybka jest cała popękana ale dotyk działa normalnie. da rade dostać gdzies samą szybke?

*

Offline Rexon

  • **
  • 109
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gorzowska Grupa Ratownicza
  • Sprzęt: HTC Wildfire | HTC Desire
Odp: zbity ekran Desire
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2012, 12:02:59 »
Niestety ale szybka i warstwa dotykowa są sklejone razem i osobno nie występują. Inaczej mówiąc tylko komplecik można wymienić. Na Allegro jest tego całkiem sporo i ceny wahają się między 120 a 200 zł a do tego koszt naprawy bo jak nigdy czegoś takiego nie robiłeś to odradzam samodzielną naprawę. Nie jestem też pewny czy czasem w tym modelu przypadkiem nie zastosowano jeszcze jednego bajeru, tzn wyświetlacze były klejone razem z szybką i warstwą dotykową (np HTC Diamond) i wtedy trzeba cały komplecik wymieniać. A Desire występuje w duch odmianach wyświetlaczy: lcd i amoled i być może jeden z nich jest klejony z warstwą dotykową (digitizerem).

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: zbity ekran Desire
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2012, 17:52:08 »
Rexon: przyjaciółce za wymianę zbitego ekranu w Desire serwisy zaśpiewały ponad 500 zł, więc możesz mieć rację.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline Kirucha

  • ****
  • 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • gg# 904623
  • Sprzęt: HTC Leo, Desire, Wave-S8500
Odp: zbity ekran Desire
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2012, 15:08:51 »
Nie wiem jak to jest dokładnie z dotykiem ale na allegro są używane obudowy z szybką i na zdjęciach od strony ekrany widać końcówkę taśmy. Więc może da się to jakoś taniej obejść.

Przykładowo: http://allegro.pl/oryginalna-obudowa-htc-desire-dotyk-sklep-fv23-1-i2023279977.html  i http://allegro.pl/100-oryginalna-kompletna-obudowa-htc-desire-i2026062020.html Sprzedawcy piszą że dotyk sprawny.

*

Offline czarekfcb

  • **
  • 223
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire / HTC G1
Odp: zbity ekran Desire
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2012, 14:33:23 »
Dotyk jest oddzielony od samego LCD, więc najlepiej jak zakupisz jakąś obudowe z demontażu co kolega wyżej zapodał linki. Dziwne aż że tak tanio sprzedają takie obudowy, jak sam digitizer kosztuje około 100zł na allegro...a ile jeszcze zabawy przy tym żeby go poodklejać.