pare pytan zwiazanych z romem 2.2

  • 25 Odpowiedzi
  • 7776 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline b-29

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samung Galaxy Note
pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« dnia: Sierpień 23, 2010, 19:10:00 »
Witam trochę się w tym wszystkim zamotałem i liczę ze ktoś krótko odpowie mi na pare pytań

1. Czy można rootowac 2.2 ?
2. czy jest jakaś różnica miedzy apps2sd a korzystaniem z wbudowanej funkcji w 2.2
3. czy programy do chwilowego roota działają na 2.2 ?
4. czy instalować oficjalny rom 2.2 czy jakąś inna wersje, jeśli inna to z jakiego powodu.

Dzieki z góry za odpowiedz. odrazu mowie ze przekopałem cale forum ale mam rozne sprzeczne informacje stad zadaje te dziwne pytania

*

Offline linshi

  • *****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum.
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2010, 19:37:05 »
Witam trochę się w tym wszystkim zamotałem i liczę ze ktoś krótko odpowie mi na pare pytań

1. Czy można rootowac 2.2 ?
2. czy jest jakaś różnica miedzy apps2sd a korzystaniem z wbudowanej funkcji w 2.2
3. czy programy do chwilowego roota działają na 2.2 ?
4. czy instalować oficjalny rom 2.2 czy jakąś inna wersje, jeśli inna to z jakiego powodu.

Dzieki z góry za odpowiedz. odrazu mowie ze przekopałem cale forum ale mam rozne sprzeczne informacje stad zadaje te dziwne pytania

1. Można
2. Jest różnica, wbudowane zostawia więcej w pamięci telefonu i nie wymaga partycji ext2/3/4
3. Nie wiem mam normalny root
4. Nie instaluj oficjalnego 2.2, bo zostaniesz z hboot którego nie rootuje się łatwo, czyli przez unrevoked3, najlepiej zainstaluj wrzuć któryś z romów 2.2 z xda pozbawionych tego hboot.
Czy aby na pewno ?

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2010, 13:06:23 »
jakoś nie słyszałem o metodzie rootowania oficjalnego froyo, wiem że można wgrać już zrootowany
jeśli masz jakąś wieść jak rootować froyo bez downgrade daj znać ;)

*

Offline linshi

  • *****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum.
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2010, 13:12:06 »
jakoś nie słyszałem o metodzie rootowania oficjalnego froyo, wiem że można wgrać już zrootowany
jeśli masz jakąś wieść jak rootować froyo bez downgrade daj znać ;)

I dlatego napisałem w 4 punkcie, że zostaniesz z hboot którego nie rotuje się łatwo. Chodziło mi dokładnie o to co napisałeś, przez downgrade, moglem to dodać, przyznaje bez bicia ;)
Czy aby na pewno ?

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2010, 14:56:28 »
narobiłeś mi nadzieję :P co cóż trudno pozostaje czekać może skusze się na downgrade jak mi już numer przeniosą

*

Offline Borg

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation,SE P1i
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2010, 14:58:05 »
że zostaniesz z hboot którego nie rotuje się łatwo.
A co takiego trudnego jest w downgrade  hboot'a ?  :P
Palm m105->m130->Motorola mpx200->mpx220->SE P1i->HTC HD->HTC Desire->HTC Sensation

*

Offline linshi

  • *****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum.
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2010, 15:05:09 »
że zostaniesz z hboot którego nie rotuje się łatwo.
A co takiego trudnego jest w downgrade  hboot'a ?  :P
Więcej niż w zwyczajnym uruchomieniu unrevoked3, a nawet nie wiesz ile osób pisze mi na pw, gg i w mailach, jak zrobić root używając unrevoked3.

Więc uważam że napisałem dobrze, a jeżeli nie masz nic sensownego do dodania to może lepiej się nie wypowiadaj.
Czy aby na pewno ?

*

Offline Borg

  • ****
  • 582
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation,SE P1i
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2010, 16:18:02 »

Więcej niż w zwyczajnym uruchomieniu unrevoked3, a nawet nie wiesz ile osób pisze mi na pw, gg i w mailach, jak zrobić root używając unrevoked3.

Więc uważam że napisałem dobrze, a jeżeli nie masz nic sensownego do dodania to może lepiej się nie wypowiadaj.

Wiele osób ma też problem z sdk i przyjmując Twój tok rozumowania to jest bardzo trudna sprawa ocierająca się o magię a chyba się zgodzisz ze mną że nie ma tam nic trudnego.Co unrevoked3  jak ktoś ma z nim problem to powinien zostać przy zwykłej idiot-komórce i liczydle  :P ( pewnie większość płaczu jest o sterowniki do hboot'a i instalację w zaśmieconym systemie ;)  ).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 16:26:04 wysłana przez Borg »
Palm m105->m130->Motorola mpx200->mpx220->SE P1i->HTC HD->HTC Desire->HTC Sensation

*

Offline linshi

  • *****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum.
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2010, 16:26:42 »

Więcej niż w zwyczajnym uruchomieniu unrevoked3, a nawet nie wiesz ile osób pisze mi na pw, gg i w mailach, jak zrobić root używając unrevoked3.

Więc uważam że napisałem dobrze, a jeżeli nie masz nic sensownego do dodania to może lepiej się nie wypowiadaj.

Wiele osób ma też problem z sdk i przyjmując Twój tok rozumowania to jest bardzo trudna sprawa ocierająca się o magię a chyba się zgodzisz ze mną że nie ma tam nic trudnego.Co unrevoked3  jak ktoś ma z nim problem to powinien zostać przy Nokii i liczydle  :P ( pewnie większość płaczu jest o sterowniki do hboot'a i instalację w systemie ;)  ).

Następny Twój post który nie wnosi nic do tematu.
Osobiście ie uważam że jeżeli ktoś ma problem z unrevoked3 powinien zostać przy nokii i liczydle.
Jednym działa za pierwszym razem inni maja sporo problemów.

Więcej na Twoje posty odpowiadać nie będę, bo robi się OT.
Czy aby na pewno ?

*

Offline b-29

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samung Galaxy Note
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2010, 23:51:02 »
1. Można
2. Jest różnica, wbudowane zostawia więcej w pamięci telefonu i nie wymaga partycji ext2/3/4
3. Nie wiem mam normalny root
4. Nie instaluj oficjalnego 2.2, bo zostaniesz z hboot którego nie rootuje się łatwo, czyli przez unrevoked3, najlepiej zainstaluj wrzuć któryś z romów 2.2 z xda pozbawionych tego hboot.

Ok czyli w takim razie odpada mi rootowanie bo wystarczy ze wgram rom od razu zrootowany, korzystając np z instrukcji w kompendium np. punkt V ?? później apps2sd i done ??

Dobra jakbyś jeszcze mi podpowiedział który rom wgrać??
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=724123  ??



*

Offline timonq

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 25, 2010, 08:08:29 »
Osobiście polecam ten rom. Aktualnie będę wgrywał nowszą wersję. Jeśli już się na niego zdecydujesz, to polecam wersje bez A2SD+ tylko z instalatorem Froyo.

*

Offline b-29

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samung Galaxy Note
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 25, 2010, 22:14:19 »
czemu wersja bez apps2sd ? Przecież jak powiedział linshi więcej śmieci będzie zostawać na telefonie.

*

Offline linshi

  • *****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum.
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2010, 00:59:47 »

Ok czyli w takim razie odpada mi rootowanie bo wystarczy ze wgram rom od razu zrootowany, korzystając np z instrukcji w kompendium np. punkt V ?? później apps2sd i done ??


Aby wgrać rom musisz mieć zrootowany telefon.

Co do app2sd, większość romów z xda, ma wsparcie dla obu typów, jeżeli nie będziesz mieć partycji ext, wtedy automatycznie będziesz używać app2sd z froyo

Co do romów z xda, ja używam tego http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=742371 , często aktualizowany i nie zauważyłem jakichś większych błędów.
Czy aby na pewno ?

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2010, 01:01:13 »
Będę strzelał: bo Froyo umożliwia przenoszenie aplikacji na kartę SD? Bo nie każdy ma potrzebę instalowania softu na karcie pamięci? Takie dwie przyczyny, jakie mi przychodzą do głowy.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline linshi

  • *****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum.
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2010, 02:15:38 »
Będę strzelał: bo Froyo umożliwia przenoszenie aplikacji na kartę SD? Bo nie każdy ma potrzebę instalowania softu na karcie pamięci? Takie dwie przyczyny, jakie mi przychodzą do głowy.

Tak ma taką możliwość o ile dany program na to pozwala, czyli developer dodał taką opcje.
Z drugiej strony istnieją programy które potrafią to wymusić.
Czy aby na pewno ?

*

Offline b-29

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samung Galaxy Note
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2010, 11:28:42 »
Aby wgrać rom musisz mieć zrootowany telefon.

Co do app2sd, większość romów z xda, ma wsparcie dla obu typów, jeżeli nie będziesz mieć partycji ext, wtedy automatycznie będziesz używać app2sd z froyo

Co do romów z xda, ja używam tego http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=742371 , często aktualizowany i nie zauważyłem jakichś większych błędów.

Mam telefon zrootowany i wgrane apps2sd
Skoro mam juz utworzona partycje ext na obecnym systemie, przydało by się ja sformatować przed wgraniem froyo. Jak to zrobić ?

A i jeszcze jak wgrać nowe radio ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2010, 12:28:49 wysłana przez b-29 »

*

Offline kourier

  • **
  • 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Abrakadabra!
  • Sprzęt: loox720, htc diamond, sga, sgt7, sgs2
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2010, 12:59:28 »
Z drugiej strony istnieją programy które potrafią to wymusić.

NOTKA:
lub z poziomu sdk: "adb shell pm setInstallLocation 2", poprzenosić co potrzeba i powrócić z 0 zamiast 2 :)
Metaverse.out.deliver("life");

*

Offline timonq

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:36:18 »
Co do mojego apps2sd w wersji FROYO... Zauważyłem dzisiaj minus tego rozwiązania... Okazuje się że wcale nie całe aplikacje są instalowane na kartę, bo jakaś część zawsze jest w pamięci telefonu. Ja miałem okropny problem z formatem do ext. Mój niby proste ale u mnie w recovery nie ma nigdzie tworzenia ext (HBOOT 0.83) i robiłem to przez Ubuntu, co i tak nie działało jak trzeba... Jednak zauważyłem że w programie Rom Manager jest opcja formatu do EXT i następny rom jaki bedę miał to będzie ze starym poczciwym apps2sd i nie będę się już wcale martwił o pamięć na cegiełce.

*

Offline b-29

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samung Galaxy Note
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2010, 00:28:18 »

Mam telefon zrootowany i wgrane apps2sd
Skoro mam juz utworzona partycje ext na obecnym systemie, przydało by się ja sformatować przed wgraniem froyo. Jak to zrobić ?

A i jeszcze jak wgrać nowe radio ?

ponawiam moje pytanie. Jak to zrobić ?

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 27, 2010, 00:41:48 »
pobierz radio w paczce ZIP zmień nazwę na update wrzuć na kartę pamięci i uruchom w trybie recovery

Desire, android 2.2 i kilka problemow
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 27, 2010, 09:55:39 »
Heyka.

Mam Desire z rynku brytyjskiego, uaktualnilem go do oficjalnej wersji 2.2.
I do tego momentu mam kilka problemow:
1. w kalendarzu jak mam zadania ustawione o okreslonej porze z okreslona powtarzalnoscia, to moge zmienic tylko globalnie, znaczy wszystkie. Pojedynczo nie moge zmienic.
2. mam ustawione zeby po przyjsciu mail'a czy nieodebranego polaczenia lub sms'a wlaczal zielona diode, robi to przez chwile i pozniej kupa. Jak nie wlacze teelfonu to o tym nie wiem.
W poprzedniej wersji to dzialalo jak nalezy.

Czy ktos sie z tym spotkal i zna rozwiazanie?

Dzieki.

*

Offline timonq

  • ***
  • 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 27, 2010, 20:08:31 »

Mam telefon zrootowany i wgrane apps2sd
Skoro mam juz utworzona partycje ext na obecnym systemie, przydało by się ja sformatować przed wgraniem froyo. Jak to zrobić ?

A i jeszcze jak wgrać nowe radio ?

W trybie recovery masz opcje partycji i tam jest format ext. Bynajmniej ja tak mam;)

ponawiam moje pytanie. Jak to zrobić ?

*

Offline b-29

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samung Galaxy Note
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 07, 2010, 14:28:34 »
Linshi mam jeszcze pytanie co do tego romu z xda ktory polecales. Zalodowalem go sobie, ale nie ejstem pewien czy działa mi apps2sd. Partycja ext jest napewno utworzona sprawdzalem w recovery.
W tym romie jest program "Spare Parts" ustawilem w nim "app2sd - external"
Ale jak w chodze w ustawienia/zarządzanie aplikacjami to w zakladce "Na karcie sd"  pokazują sie zainstalowane programy.
No i teraz mam pytanie czy przy zainstalowanym apps2sd powinny sie te aplikacje pojawiac w tej zakladce ?
Czy znaczy to ze apps2sd nie dziala a po prostu instalowane sa aplikacje na karcie z wykorzystaniem softu z froyo ?

wiem zagmatwałem ale mam nadzieje ze zrozumiesz

*

Offline linshi

  • *****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum.
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 07, 2010, 16:09:01 »
To co włączyłeś spowodowało użycie app2sd z froyo, dlatego widać te programy. Jeżeli masz partycję ext to nie musisz nic więcej robić na tym romie, programy lecą tam automatycznie.
Czy aby na pewno ?

*

Offline b-29

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samung Galaxy Note
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 07, 2010, 20:22:05 »
ok dzieki wszystko działa

*

Offline majcher3310

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • BPW!
  • Sprzęt: Toshiba G900 -> HTC Desire
Odp: pare pytan zwiazanych z romem 2.2
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 24, 2010, 12:44:56 »
jak mam wersję romu 2.1 od ery i roota ostatnio zrobiłem przy pomocy unrevoked. Dzisiaj wyszła możliwość aktualizacji od ery do 2.2 ale mam pytanie, Czy po wgraniu tej oficjalnej aktualizacji stracę roota? Bo parę postów wyżej piszecie że trudno się rootuje 2.2